Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás ruházat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4195 hozzászólás a témában

#141
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.297 hozzászólás

van vlkinek tapasztalata ezzel a téli northwave cipővel kapcsolatban? http://www.northwave...ahrenheit_2_gtx

 

thumb_6181__product-view.png

 

nem a hőérzet érdekel. ez úgyis egyén függő. inkább a méretezése érdekelne. én 26 cm-es belső talp hosszúságú cipőket hordok. van egy speci csuka. az 41-es. ugyanilyen hosszú a talpa a sidi cipőmnek. ez pedig 42-es. 

 

meg az is érdekelne,h melyik fővárosi üzletben találok belőle nagyobb készletet,ha tudja vlki. 

 

válaszokat előre is köszi

 

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#142
DöG

DöG

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás

Ilyenem van,  feketében. A maszk nem tűnik rossznak, de valahogy az én képemre az istennek nem jó... lecsúszik, szelel, elszorítja az orromat...

a.) Szerintem le kéne fúrni róla az orrnyeregnél lévő műanyag pántot. Valami hosszabb, félkemény műanyag csíkot szerezni

rnd03437726.jpg(pl egy masszív kábelkötegelőt) utána hőlégfúvóval melegítve, fogóval melegen meghajlítani, hogy  végig az orrnál, és az arccsontnál is megfelelő erővel támassza a maszkot (orrnál akár 2 réteget is, hogy még masszívabb legyen), majd vagy felragasztani, vagy kifúrni, felszegecselni (csavarozni) az eredeti helyére...

 

b.) Valami hulladék szivacsból kisollóval olyan támasztékokat nyiszálni, amiket a maszkba belülről beleragasztva (pl. pálmatex, UHU...) /esetleg odavarrva/, 2 oldalról az orron-arccsonton támaszkodva megfelelően tömítenek... :unsure:


  • Domonyiferenc kedveli ezt

#143
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ilyenem van,  feketében. A maszk nem tűnik rossznak, de valahogy az én képemre az istennek nem jó... lecsúszik, szelel, elszorítja az orromat...



#144
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Vettem egy Airtrim maszkot. Az elmélet jó. Tényleg langyos tavaszi levegő jön belőle. Nekem nem jól illeszkedik a fejemre. Emiatt kell mást néznem. Plusz nem takar teljesen. Most egy kivágott símaszkkal próbáltam javítani a helyzeten. Úgy néznek mintha UFO-t látnának :D

 

Ezen kettő közül kell válasszak:

http://coldavenger.c...ition-balaclava

https://www.ergodyne...va-hot-rox.html

 

 

Ha valaki ismer még hőcserélős téli maszkokat, írja ide.


eddie1978 módosította - 2016. december 11. - 20:56


#145
DöG

DöG

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás

A maszkból a szem résnél kilépő párás meleg levegő csapódik le a szemüveg belsejében.

Csak egy sima szövetből készült fejmaszkom van, (aminek van egy kis orr ellenzőkéje is -sajnos nem egészen jó helyen-). Ezt csak egész hideg időben veszem fel, és egy jól szellőző síszemüveget veszek a szemüvegem fölé: ez odaszorítja a nyílás peremét az arcomhoz, így nem közlekedik a levegő a szemüvegem felé, (és még a szemem környéke sem fázik)! Ha állok, akkor kb. 1 perc után kezd párásodni, de menet közben abszolút nincs ilyen probléma! :ph34r:  Csak sajnos sötétített a lencse, ezért éjszakai tekerésre már nem alkalmas...

 

Mondjuk én még nem használtam "igazi" (légszűrős) maszkot, de gondolom azoknál jobb illeszkedés érhető el az orr környékén...

 

Esetleg lehet a maszkon úgy alakítani, hogy felül jobban illeszkedjen (ha műanyagból van, akkor hőlégfúvóval melegítve hajlítani rajta, vagy + szivacs csíkot ráragasztani/varrni -pl. purfix-...)? :wacko:



#146
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Kicsit húzd lejjebb a maszkot ha tudod, hogy több levegő áramoljon a szemüvegre és elfújja a párát. Néhány centi is számít.

 

Ahogy Balu is írta, amit kilélegzek, attól párásodik. Még jó, hogy csak a jobb oldal csinálta :D

 

Jelenleg valami oylasmin gondolkozom, hogy ahol rés van a maszk és a képem között, ott valamivel kitöltöm, csak mivel? :huh: Mindenesetre egy biztos: A maszk kell. Aki nem használta, nem tudja, milyen az, amikor 5 fokban liheg az ember, mint kánikulában a kutya, de nem átfagy a tüdeje, hanem olyan, mintha kellemes tavaszi levegőt szívna be :)



#147
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

A maszkból a szem résnél kilépő párás meleg levegő csapódik le a szemüveg belsejében.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#148
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Szemüveg + maszk = párásodik a dög, mintha szauna lenne. (a szemüveg, nem a maszk :P )

 

Ennek a kivédésére tud valaki valami trükköt?

Kicsit húzd lejjebb a maszkot ha tudod, hogy több levegő áramoljon a szemüvegre és elfújja a párát. Néhány centi is számít.


Marci

#149
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Akkor is ha percenként kell használni?  ..tíz órán keresztül akkor is kitart. :)

Inkább azzal lesz a gond, hogy percenként törölni kell.

 

Télen hidegen arc maszkban nekem bepárásodik a bogarak ellen használt minden szemüvegem, 

de éjszaka a hűvösebb párás erdőben még nyáron is tele tudom fújni párával.

Az antifog párátlanítótól meg nedves lesz a felülete és elég maszatos hatású.

Annak az a lényege, hogy össze folynak a pára cseppek és mégis többet lehet látni egy maszatos vízfilmen keresztül, mint amikor minden opálosan homályos. Még régen autóban használtam, hogy induláskor a hideg ablakon is kilássak, de az igazi megoldás csak a meleg levegő ablakra fújása volt.  Szóval nem az igaziak ezek a szerek.

 

Ha valakinek nem védőszemüvegnek kell, hanem látás élesség miatt használ szemüveget,

akkor a kontaktlencse lehet a megoldás erre. 


Balu1 módosította - 2016. december 11. - 03:04

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#150
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Szemüveg + maszk = párásodik a dög, mintha szauna lenne. (a szemüveg, nem a maszk :P )

 

Ennek a kivédésére tud valaki valami trükköt?

http://www.munkavede...lomas-3057.html

 

600db kendő sokáig elegendő 



#151
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Szemüveg + maszk = párásodik a dög, mintha szauna lenne. (a szemüveg, nem a maszk :P )

 

Ennek a kivédésére tud valaki valami trükköt?

 

95047_20.jpg
 



#152
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Az egészen jó. -6 alatt kezdődik a dioptre

 

Ja, hát a kamiont nem fejelem le, de azt sem szeretem, ha minden homályos B)



#153
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Nem nyerő, mert mindkét szemem -1 és -2 között van. Gyalog sem szeretek szemüveg nélkül járkálni.


Az egészen jó. -6 alatt kezdődik a dioptre

#154
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

szemüveg otthon marad

 

Nem nyerő, mert mindkét szemem -1 és -2 között van. Gyalog sem szeretek szemüveg nélkül járkálni.



#155
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

szemüveg otthon marad

-8 dioptriával az veszélyes :D

 

tudom, lasik. de lusta vagyok elmenni.



#156
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Szemüveg + maszk = párásodik a dög, mintha szauna lenne. (a szemüveg, nem a maszk :P )

 

Ennek a kivédésére tud valaki valami trükköt?

szemüveg otthon marad


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#157
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Szemüveg + maszk = párásodik a dög, mintha szauna lenne. (a szemüveg, nem a maszk :P )

 

Ennek a kivédésére tud valaki valami trükköt?



#158
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://www.ebay.com/...=p2047675.l2557

 

:D aukció vége előtt 10 perccel kimentem sétálni, a telómat meg otthon hagytam, hogy ne is tudjak licitálni.

 

újralistázta, most meg már mennek rá a licitek. Azért nem nyomtam rá, mert méretekről egy árva szó nem esett, és lusta voltam kérdezni. :)

 

kellemes képről, de ki tudja, mennyire műanyag.



#159
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Bocs ha off/spam, de eleg jo aron adnek egy Gore Phantom Windstopper dzsekit (sajnos nem lett jo a rendelt meret, ezert meghirdetem mielott visszakuldenem)

http://apro.bikemag....ul-l367570.html

 



#160
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

A vaude kesztyűt ma kicseréltem a boltban egy grib grap nordicra, ez is 3 ujjas, de 2+2+1 felállásban. Jókat írtak róla és nem mellesleg tökéletes a szabása, teljesen leköveti a kezem ívét, nem húzódik fel, ha megfogom a kormányt. Mérettáblázatból is simán lehet választani, nekem az szerint még éppen L-es kell és a gyakorlatban is tökéletes, marad hely még az ujjvégeknek is bőséggel.


stellaz módosította - 2016. október 20. - 12:10