Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás ruházat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4195 hozzászólás a témában

#181
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Ha egész nyáron egy sima rövidnadrgában tekertem, akkor a mostani reggeleken egy síelős aláöltözet+az a nadrág elég lehet? Van még egy térdmelegítőm, de kicsit nagy, esetleg azt fölé tudnám húzni. Persze hülye kérdés, ki kéne próbálni, de hátha valakinek van tapasztalata ilyennel.

Nyáron mi mást hordtál volna? Hidegben csakis szélálló,l leginkább softshell nadrágot és nagy hidegben az alá a térd melegítőt. Nekem endura utcai szabású van, az tök jó. Amúgy a rövidnadrág + cica nadrág nem túl jó. A golyóid megfőnek, de a térded, bokád kifagy.

stellaz módosította - 2016. október 05. - 20:21


#182
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

Ha egész nyáron egy sima rövidnadrgában tekertem, akkor a mostani reggeleken egy síelős aláöltözet+az a nadrág elég lehet? Van még egy térdmelegítőm, de kicsit nagy, esetleg azt fölé tudnám húzni. Persze hülye kérdés, ki kéne próbálni, de hátha valakinek van tapasztalata ilyennel.



#183
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

ismételten köszi a tippet karakoramnak! beszereztem egy ilyet:

http://www.decathlon...id_8351809.html

 

vékonyabb az anyaga, mint a "kinőtt" régi filámnak. meglátjuk, használva mit mutat. persze, jónak kell lennie, mert a nevében is szerepel a "trail" szó. :D


Kisherceg módosította - 2016. október 05. - 10:36

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#184
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

Én futok is, így a 3/4-es futónadrágra szoktam felhúzni a bringás rövidnadrágot. Nekem ez bevált és a futónadrágot máshol is tudod használni kényelmesen (kiránduláskor farmer alá, síelés/board, futás :), stb). Amiben szerintem általában jobb egy márkásnak nevezett mint egy 2-3 000 Ft-os (Decathlon például) az anyag minősége, a derékrész nem vág be mert vastagabb a gumi rész és jobb a varrás is, nem csúszik fel a térdrésznél, ha jót veszel akkor a térdhajlatnál levegőzik, és még lehetne sorolni....

Nike Dri-Fit, Asics, belefér a keretbe amit írtál. 

 

köszönöm! nem is gondoltam, hogy a futónadrág beválhat bringán, de megnézem, egy próbát megér. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#185
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

3/4-es balettnadrágot hol találok vajon? kb 10e-ig, nagyon max 15-ig. nem érdekel a csúcstechnológia, budget vonalon mozognék. :) köszi!

 

Én futok is, így a 3/4-es futónadrágra szoktam felhúzni a bringás rövidnadrágot. Nekem ez bevált és a futónadrágot máshol is tudod használni kényelmesen (kiránduláskor farmer alá, síelés/board, futás :), stb). Amiben szerintem általában jobb egy márkásnak nevezett mint egy 2-3 000 Ft-os (Decathlon például) az anyag minősége, a derékrész nem vág be mert vastagabb a gumi rész és jobb a varrás is, nem csúszik fel a térdrésznél, ha jót veszel akkor a térdhajlatnál levegőzik, és még lehetne sorolni....

Nike Dri-Fit, Asics, belefér a keretbe amit írtál. 



#186
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

3/4-es balettnadrágot hol találok vajon? kb 10e-ig, nagyon max 15-ig. nem érdekel a csúcstechnológia, budget vonalon mozognék. :) köszi!

egy földid pár napja küldött üzenetben egy shoppingtúrájának eredményéről képeket. Ő egy használt sportruházati boltban kb. 1500 ft-os darabáron vásárolt rövid gatyákat, feltehetőleg nullhetvenötöshosszban is hasonló árfekvésben találsz szép darabokat.



#187
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

3/4-es balettnadrágot hol találok vajon? kb 10e-ig, nagyon max 15-ig. nem érdekel a csúcstechnológia, budget vonalon mozognék. :) köszi!

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#188
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

 

..

 

Köszi az infókat!



#189
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Bike-discounton rákerestem erre a gore tex-re. Ami találat volt, az méregdrága (170-180EUR), bőségesen kívül esik az én költési hajlandóságomon. Igen, ilyet tényleg nem szívesen hagyna el az ember... ;)


Ez nagyon keretfüggő, de ha meg van rá a keret érdemes mert annyira megdobja az élményt hogy akár meg is térülhet stressznívó/egészség terén is. Az utóbbi már csak azért is mert nem fázol meg olyan hamar :) A "mezei softshell membrán" kategóriából váltottam rá és addig főleg télen mindig probléma volt, behatárolt hogy meddig tolhatom.
 

Tehát azt mondod, hogy ezek a membránok a jobb cuccokon tényleg működnek, akkor is, ha nem "strandpapuccsal eltekerek a boltba kempinggel" stílusban hajtok?

 

Abszolut, versenyen és elég kemény edzésen is használtam, nyári esőben és fagypontközelben is; a kellemes és a szenvedés közti különbséget jelenti. Kb. azzal hasonlítanám össze hogy 16-19 fokos nyíltvízi úszásnál fürdőgatyában vagy neoprénben mész. Ég és föld. A lényeg itt az anyag lélegzése és hogy mennyire kitágítja azt a tartományt amin belül tudsz teljesíteni. Nagyon nem mindegy hogy "softshell", Goretex vagy Goretex Active membrán, még az utóbbi kettő között is nagy különbség van (mindhármat használom). A nem gagyi kategória BBB softshell kabátomnál nagyon vékony az a tartomány amiben nem izzadok bele rohadtul, illetve lehül és megfázol mert nem lélegzik és szárad. A GTX Active viszont ha tökig izzadsz akkor is gyorsan szárad és közben ugyanúgy szigetel a hideg szél/eső ellen kívűlről, tehát a belső izzadás nem zavar. Nyilvánvalóan nem olyan mint nyáron tekerni ahol a nap megszárít és nem érdekel hogy csöpögsz, de jelentősen közelebb hozza ahhoz.

Vannak ezek a 5000-10000-20000 mm esőálló és száradási szint jelzők, a GTX Active-nek nincs, vízálló és kész, lélegzésben pedig valamilyen más skálán van (Ret <3, akármi legyen az, működik). Persze semmi se tökéletes, két év intenzív használat után tényleg kezd itt ott beázni: nadrágban a jobb térdnél, ezt fújogatom impregnáló spray-el, kabátnál ha zsinóros hátizsákot hordok ahol vállnál megnyomja, de az lehet hogy azért mert buktam vele egy párat és itt ott egyszerűen lyukas/meg lett varrva    :) Még így is elképesztő különbség más anyaghoz képest. Ehhez hozzájön hogy nagyon könnyű (250 g) és kis helyen elfér, csak a tasak kicsúszik a mezzsebből :)
 

Mert ami Softshell kabátom van, abba azért rendesen be tudok izzadni, ha nyomom neki. A gallérjánál -ha az időjárás engedi- meg a kesztyűknél szoktam a résekkel játszani, az extra szellőzés sokat -de nem eleget- tud jelenteni...


Én is mindenbe bele izzadok, nyilvánvalóan egy jó kabát azt nem fogja megállítani hogy terhelésnél izzadsz, viszont nagyon sokat számít hogy közben és utána mennyit enged elpárologni. Ha nem tapasztaltad a különbséget egyszerűen nem fogod elhinni. Nem azt mondom hogy mindenki vegye meg látatlanban, meg nem nagyon van rá lehetőseg kipróbálni de nem kerülne turiba az biztos. Szellőzőlyukakkal nem nagyon barátkoztam meg, ott befúj a hideg, beesik az eső, pont bezavar a belső klímába. Ha az stimmel akkor nem kell vele szórakozni. A Löffler Vario-nál viszont hasznos volt a levehető karrész, a "core" hőmérséklet szabályozása fontos egészség/teljesítmény szempontjából, főleg magasabb hőmérsékletnél viszont a kar nyugodtan ázhat/hűlhet gyorsabban.

 

Ez is elég jelentős szempont: fel le venni cuccokat, vagy nem és tűrni a hőfokot fölfelé, hűlni a lefelékben azt jelenti hogy nagyon ingadozik a hőmérséklet, egy jó membránnal ezt jelentősen behatárolod. A természetes izzzadás pont erre van, csak télen a hűlés részen még lehet javítani is.

 

Szerk: csak mégegyszer megjegyzem hogy szerintem elég fontos, nagyon nem mindegy hogy pontosan melyik membránról beszélünk, még az írtózatos-drága kategóriában is. A Német MTB/Bike mag féle tesztekben ez is kitűnik (most nincs linkem), tehát a fentiek főleg a GTX Active (nem sima GTX, nem GTX Pro)-ra vonatkozik. Sokszor ez a különbség nem egyértelmű a webshopokban, egy rakásra söprik az összes Gore terméket.
 

Látom, hogy némely gyártó bicajos ruházat terén megkülönbözteti az outit a montitól. Ennek téli ruházat (és tipikusan XCM jellegű utak, ahol időben több a felfele tekerés mint a lefele száguldozás) esetén van különösebb jelentősége, vagy csak annyit jelent, hogy az outis cuccoknak menőbb szabása van?


Elképzelhető hogy vannak különbségek a szabásban mert más pozicióban használod, aerodinamika - tehát testhezálló szabás - az országútinál jóval fontosabb, és máshogy használod (montizva többet mozogsz felsőtesttel/karral, tehát hónaljban/mellkasnál elvileg más szabás lehet hasznosabb).


Tekergek módosította - 2016. augusztus 25. - 22:15

  • j4ni kedveli ezt

#190
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

ezek a custom cuccok a standard S-M-L-XL méretsémát követik, vagy nagyobb méretválasztékuk van? Ezt a méretajánlót figyelembe véve:

https://www.bike-com...oessenberatung/

 

nekem elég összes-vissza mérteim vannak, amilyenek nehezen passzolnak bele a normál sémába:

 

Tudsz esetleg privátban magyar üzletet ajánlani, ahol -nyilván értelmes áron- ilyesmikkel foglalkoznak. alapvetően hajlandó vagyok áldozni ezekre a cuccokra, de félek, hogy tapasztalatlanság miatt mellényúlok.

 

Látom, hogy némely gyártó bicajos ruházat terén megkülönbözteti az outit a montitól. Ennek téli ruházat (és tipikusan XCM jellegű utak, ahol időben több a felfele tekerés mint a lefele száguldozás) esetén van különösebb jelentősége, vagy csak annyit jelent, hogy az outis cuccoknak menőbb szabása van?

 

üdv

J.

Itt elég sok ruha van az olcsóbbtól a drágáig. http://www.alpinbike...kabatok-170-ar

Vagy náluk is érdemes lenne körbenézni: http://www.berguson....zereles,14.html

Óva intelek a német webshopos rendeléstől ! 10ből 8/9 havernak használhatatlan lett a méret. Minden cég, minden kabát más és máshogy van szabva. Ruhát föl kell próbálni !!!

Titkos tippem az Endura termékei. Még az olcsóbb cuccaik is nagyon jó minőségűek és a szabásuk is sokkal jobb egy átlagos testalkatra.

Sok cégnek próbálgattam a kabátját (sokat járok rokonokhoz Ausztriába) de egy csomót inkább a versenyzői testalkatra szabnak. (GoreBikeWear, Vaude) Na, az Endura pont annyival jobb volt rám, amennyivel kicsit nagyobb a pocakom a verseny alkatnál.

A GoreTex egy jó dolog de abban sem fogsz száraz maradni, miközben mászol föl a Pilis-tetőre. Ezt felejtsd el, ilyen nem létezik. És néhány év után az is átázik. Viszont mikor a bőrömhöz ér, nem izzadok bele azonnal és kellemes, selymes az anyaga.

A drágább, márkásabb modellek a talán kicsit jobb anyagból vannak és ésszerűbben vannak megtervezve, pl szellőző nyílás a hóna alatt vagy a karján. De ezekért jóval többet kell fizetni.


  • j4ni kedveli ezt
Marci

#191
aradebil

aradebil

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Azért az szép az 520-as modellből van 23-ért és 17-ért... Van nálunk egy jó vállfás turi, feltűnően sok ilyen sportáruházas cucc fordul meg ott, gondolni merészelem nem véletlenül dobják ki őket a gyűjtőbe...

 

hogy az emberek megvesznek olyan dolgokat is, amire semmi szükségünk sincsen, nem hiszem hogy a terméket minősíti. Világmárkák cuccait is bőséggel meg lehet találni mint sport, mint normális turikban. Egyszerűen az emberek szeretnek fogyasztani, ennyi az egész.



#192
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Mi egyelőre vele gyártatunk: http://www.top-bikewear.sk/uvod.html A Vasas nevű úr beszél magyarul. Valószínűleg te magasabb árakat kapsz, mint mi, mert elég régóta és nagy mennyiségben gyártatunk vele mezeket.

 

Köszi!

 

ezek a custom cuccok a standard S-M-L-XL méretsémát követik, vagy nagyobb méretválasztékuk van? Ezt a méretajánlót figyelembe véve:

https://www.bike-com...oessenberatung/

 

nekem elég összes-vissza mérteim vannak, amilyenek nehezen passzolnak bele a normál sémába:

 

Magasság: 170cm

Mell: 101cm

has: 83cm

csípő: 95,5cm

Tömeg: 74Kg

(itt hallgatólagosan feltételezzük, hogy a méreteim innentől kezdve stabilak maradnak, két hónapja még 84Kg voltam)

 

Tudsz esetleg privátban magyar üzletet ajánlani, ahol -nyilván értelmes áron- ilyesmikkel foglalkoznak. alapvetően hajlandó vagyok áldozni ezekre a cuccokra, de félek, hogy tapasztalatlanság miatt mellényúlok.

 

Látom, hogy némely gyártó bicajos ruházat terén megkülönbözteti az outit a montitól. Ennek téli ruházat (és tipikusan XCM jellegű utak, ahol időben több a felfele tekerés mint a lefele száguldozás) esetén van különösebb jelentősége, vagy csak annyit jelent, hogy az outis cuccoknak menőbb szabása van?

 

üdv

J.


j4ni módosította - 2016. augusztus 23. - 15:42


#193
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Tudsz esetleg ehhez valami linket vagy információt adni, hogy hol lehet legyártatni az őszi/téli ruhákat?

Mi egyelőre vele gyártatunk: http://www.top-bikewear.sk/uvod.html A Vasas nevű úr beszél magyarul. Valószínűleg te magasabb árakat kapsz, mint mi, mert elég régóta és nagy mennyiségben gyártatunk vele mezeket.


  • j4ni kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#194
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

http://www.decathlon...erekparos-kabat

 

Kerékpáros kabát témakörben ezeket kínálja a Deca. Ha bármelyikkel meg tudom úszni a dolgot, az részemről rendben van. A 23E Ft (legdrágább ami van a Deca honlapján) és a 170-180EUR között (amit Gore Tex témában találtamj) azért elég drasztikus a különbség...

 

J.

Azért az szép az 520-as modellből van 23-ért és 17-ért... Van nálunk egy jó vállfás turi, feltűnően sok ilyen sportáruházas cucc fordul meg ott, gondolni merészelem nem véletlenül dobják ki őket a gyűjtőbe...



#195
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

pedig sokkal jobban megéri normális ruházatra költeni mint a biciklről teljesen feleslegesen grammokat faragni...

 

egyszer próbálsz minőségi ruházatot nem nagyon jut eszedbe utána ilyen fosok vásárlása

 

dekának lehet van néha használható darabja csak az meg nem olcsóbb mint a ruhagyártók cucca.

 

http://www.decathlon...erekparos-kabat

 

Kerékpáros kabát témakörben ezeket kínálja a Deca. Ha bármelyikkel meg tudom úszni a dolgot, az részemről rendben van. A 23E Ft (legdrágább ami van a Deca honlapján) és a 170-180EUR között (amit Gore Tex témában találtamj) azért elég drasztikus a különbség...

 

J.



#196
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Hát igen. Én is azt néztem a múlthéten, hogy olcsóbban tudom legyártatni a csapatom dizájnjában a téli ruhákat, mint amennyiért a deka akciósan árulja.

 

Tudsz esetleg ehhez valami linket vagy információt adni, hogy hol lehet legyártatni az őszi/téli ruhákat?


j4ni módosította - 2016. augusztus 23. - 10:03


#197
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

pedig sokkal jobban megéri normális ruházatra költeni mint a biciklről teljesen feleslegesen grammokat faragni...

 

egyszer próbálsz minőségi ruházatot nem nagyon jut eszedbe utána ilyen fosok vásárlása

 

dekának lehet van néha használható darabja csak az meg nem olcsóbb mint a ruhagyártók cucca.

Hát igen. Én is azt néztem a múlthéten, hogy olcsóbban tudom legyártatni a csapatom dizájnjában a téli ruhákat, mint amennyiért a deka akciósan árulja.



A sebesség mindent megold.

 


#198
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Bike-discounton rákerestem erre a gore tex-re. Ami találat volt, az méregdrága (170-180EUR), bőségesen kívül esik az én költési hajlandóságomon. Igen, ilyet tényleg nem szívesen hagyna el az ember... ;)

 

Tehát azt mondod, hogy ezek a membránok a jobb cuccokon tényleg működnek, akkor is, ha nem "strandpapuccsal eltekerek a boltba kempinggel" stílusban hajtok? Mert ami Softshell kabátom van, abba azért rendesen be tudok izzadni, ha nyomom neki. A gallérjánál -ha az időjárás engedi- meg a kesztyűknél szoktam a résekkel játszani, az extra szellőzés sokat -de nem eleget- tud jelenteni...

 

üdv

J.

pedig sokkal jobban megéri normális ruházatra költeni mint a biciklről teljesen feleslegesen grammokat faragni...

 

egyszer próbálsz minőségi ruházatot nem nagyon jut eszedbe utána ilyen fosok vásárlása

 

dekának lehet van néha használható darabja csak az meg nem olcsóbb mint a ruhagyártók cucca.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#199
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

"Intenzív mozgás közben melegen tart."

FTFY: "Intenzív mozgás melegen tart." :)

 

A Decathlonos cuccok egész jók szoktak lenni, a Lidl-esek meg egész jók az árukhoz képest. A softshell félék membránjától viszont ne várj sokat lélegzés vagy vízállóképesség terén. A te 5-6 órádra csak úgy lesz jó ha visszveszel a tempóból hogy ne izzadj annyira, a legdrágább Decás cuccnál is "3 óra" van feltüntetve. Minőségi (drága) Goretex Active membránnal addig tekersz amig akarsz. Ha nem veszted el :rolleyes:

 

Bike-discounton rákerestem erre a gore tex-re. Ami találat volt, az méregdrága (170-180EUR), bőségesen kívül esik az én költési hajlandóságomon. Igen, ilyet tényleg nem szívesen hagyna el az ember... ;)

 

Tehát azt mondod, hogy ezek a membránok a jobb cuccokon tényleg működnek, akkor is, ha nem "strandpapuccsal eltekerek a boltba kempinggel" stílusban hajtok? Mert ami Softshell kabátom van, abba azért rendesen be tudok izzadni, ha nyomom neki. A gallérjánál -ha az időjárás engedi- meg a kesztyűknél szoktam a résekkel játszani, az extra szellőzés sokat -de nem eleget- tud jelenteni...

 

üdv

J.


j4ni módosította - 2016. augusztus 23. - 00:18


#200
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

ehhez már készítettek jó marketing-anyagot:

 

"Intenzív mozgás közben melegen tart."

FTFY: "Intenzív mozgás melegen tart." :)

 

A Decathlonos cuccok egész jók szoktak lenni, a Lidl-esek meg egész jók az árukhoz képest. A softshell félék membránjától viszont ne várj sokat lélegzés vagy vízállóképesség terén. A te 5-6 órádra csak úgy lesz jó ha visszveszel a tempóból hogy ne izzadj annyira, a legdrágább Decás cuccnál is "3 óra" van feltüntetve. Minőségi (drága) Goretex Active membránnal addig tekersz amig akarsz. Ha nem veszted el :rolleyes: