Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Power meter - wattmérõk

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
85 hozzászólás a témában

#61
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a korulmenyeket sajnos nem tudhatjak, pedig ha hatszelben megyek egy outis gumival, vagy szembeszelben butykos cx gumival (minden mas ugyanaz), szerintem siman lehet 30-40% differencia. vagy pl ha erosen gyokeres terepen tekerek felfele illetve aszfalton, ss bringaval, vagy valtossal etc.

 

a multkor mar vmi 300-350 wattokat kalkulalt hosszabb szakaszokon, biztos gyorsan fejlodok :D

 

eddigiek alapjan ez az egesz csak ugy ad egy osszehasonlithato erteket, ha ugyanott teker mindig az ember, ugyanolyan korulmenyek kozott, akkor osszevethetoek a szamok, de akkor sem abszolut ertelemben. meg mindig tobbet mond, ha megyek egy odavisszat, es megnezem az atlagsebessegemet.

 

pl a hasonlo idoben tekero hasonlo bringas teljesitmenymerojet nem hasznaljak ilyenkor a becslesnel? a szelet lehetne szurni.



#62
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az nem az ő hibájuk, hogy egy felhasználó nem használ erőmérőt, sőt, amennyire lehet, a fizika adta határokon belül segítenek azoknak, akiknek nincs.

A Premium account + power meter kombó mellett nyújtott szolgáltatásaik viszont nagyon jók és hasznosak. Nem ad annyi információt, mint a VeloViewer.com meg pár Stravára épülő újabb oldal, de nálam az edzéstervezéshez, a követéshez, vagy éppen a téli pihenős időszak utáni első - szerintem rendkívül fontos - kalibrációs hónap helyes megtervezéséhez meglepően pontos információkkat szolgált.

 

Ezzel meg a hasznosságával/használhatóságával stb. semmi gondom, csak nem bírom a marketing magyarázatokat.



#63
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az nem az ő hibájuk, hogy egy felhasználó nem használ erőmérőt, sőt, amennyire lehet, a fizika adta határokon belül segítenek azoknak, akiknek nincs.

A Premium account + power meter kombó mellett nyújtott szolgáltatásaik viszont nagyon jók és hasznosak. Nem ad annyi információt, mint a VeloViewer.com meg pár Stravára épülő újabb oldal, de nálam az edzéstervezéshez, a követéshez, vagy éppen a téli pihenős időszak utáni első - szerintem rendkívül fontos - kalibrációs hónap helyes megtervezéséhez meglepően pontos információkkat szolgált.



#64
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

 

"Strava calculated watts are not the watts produced at the crank but the watts produced by the rider-bike system"

 

Ez nagyon gyenge, a "rendszer" csak akkor "produkál" energiát amikor hátszéllel/lefelé mész vagy fékezel, ami teljesítmény/edzés szempontjából nem valami érdekes (ha csak nem KERS a következő fejlesztés; de előbb ABS, please).

 

Ahelyett hogy beismernék hogy túl sok tényező van ami miatt komoly műszerek/infrastruktúra hiányában nem lehet pontosan mérni, vagy túl bonyolult lenne az átlagfelhasználónak, vagy gazdaságosabb ha a szoftverük saccol/kerekít, stb.



#65
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Amit megfigyeltem, hogy meredekebb aszfalton többé-kevésbé pontosan számol a Strava, főleg országúti esetén, ha a bringa is országútiként szerepel a beállításoknál, illetve a rider tömegadata szintén pontos. Síkon a kalkulált érték nagyon szór mindenfelé a valós Wattértékek körül, nem megbízható. Akit érdekel esetleg, itt a képlet: https://strava.zende...er-Calculations



#66
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

probaltam kicsit visszaolvasni itt is, meg elolvastam a helpet is a strava kalkulalt wattjairol. de igy is furan sokat mer - illetve a maszasoknal sem latok akkora wattokat (180w), mint sikon, aszfalton (250w). mi ennek az oka? vagy hogy merhet ekkora eltereseket hasonlo korulmenyek kozott a bringasoknal? igaz, nalam cx van beallitva, de okozhat az ekkora elterest?

 

pl: ibkfvq.png

 

 



#67
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ezt a 4iii dolgot én is figyelgetem. bár ahogy a görgős órák (nem) gyűlnek az idén, meg ugyan nem érdemlem... :D



#68
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Schumi: várjuk a tapasztalatokat, írj majd róla pár sort mindenképpen! Jöhet Strava-log is. ;)

 

Más. Táblázat, amivel a Coggan-féle és a hagyományos német zónák egyaránt és könnyen számolhatóak: http://www.thesuffer...12/FTPMap30.pdf

Az FTP-d leméred (mondjuk 20 perc kemény hegymenet * 95% - erről bővebben a Hazai György-féle doksiban), a hozzá tartozó átlagpulzust pedig a pulzus oszlopba helyettesíted. Egész jól közelíti a "vélt":) valós értékeket. Készítettem ebből egy saját Excel-táblát, csak az FTP-t kell módosítgatnom és a hozzá tartozó átlagpulzust, többit a táblázat kalkulálja.

(Coggan-féle és a "klasszikus" zónákról bővebben itt: http://triatlon.hu/s...azai_gyorgy.pdf , 23. oldal )



#69
Schumi

Schumi

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás

Létezik már az SRM-en kívül más hajtókaros wattmérő MTB-re, ami mindkét láb által kifejtett teljesítményt méri és 180 mm-es?

 

Végülis "létezik" még pár hét és az enyém megérkezik :) 4iiii Precision, 350$ nagyon hasonló mint a Stages itt is a hajtókarra van rögzítve a mérő. Ha kettőt veszel akkor máris kétoldalas a cucc , még ha nem is minden hajtókar esetében könnyű a hajtás oldalon az elemcsere..(jelenleg alu, később érkezik a karbon kompatibilis verzió). Pontos lista az oldalukon fentvan.

 

Eredetileg ez úgy volt tervezve, hogy mindenki házilag felragasztja egy spéci rögzítő csomaggal, de nem sikerült megoldani tökéletesen a dolgot, túl nagy volt a hibalehetőség..Ezért aki rendelt annak most úgy néz ki a dolog, hogy: küldenek egy dobozt amivel ingyen és bérmentve kiküldöd a hajtókart Kanadába hozzájuk, ott a gyárban felszerelik a mérőt és ingyen visszaküldik. Ez persze innen EU-ból biztos lesz 1-2 hét...engem speciel pont nem zavar mert úgyis új hajtókarra akartam volna felrakni, szóval nem jelent biciklimentes időszakot nálam. Persze az is megoldható, hogy ők megveszik a hajtókart, kifizeted nekik az extrát és elküldik szintén ingyen. Hogy ez vám\áfa vonatkozásban hogyan lesz még pontosan nem tudom, szerencsés helyzetben vagyok megint, mert van amerikai katona ismerős akinek eddig is az EU-s "címére" kértem az összes usa-ból érkező cuccot.



#70
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Power2Max első tapasztalatok: http://www.probike.h...kozas&Itemid=74



#71
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Létezik már az SRM-en kívül más hajtókaros wattmérő MTB-re, ami mindkét láb által kifejtett teljesítményt méri és 180 mm-es?



#72
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!

 

Kérésem lenne azok felé akik rendelkeznek wattmérővel.

Én Strava-ra is fel szoktam tölteni az adatokat és ott számol egy hozzávetőleges teljesítményt. Ha valaki megnézné a mért eredményét Stravaval összehasonlítva. Én Polarról a gpx-et tolom át Stravara amikor megjelenik az edzésekben akkor a teljesítményt mutatja.

Köszi.

Régebben olvastam egy fórumon, hogy Ave végzett ezzel kapcsolatosan összehasonlítást. Ha erre jár, lehet, leírja, miként végezte és milyen eredménnyel.

A Strava számítási formulája itt érhető el: https://strava.zende...er-Calculations

Saját tapasztalatom, hogy a Strava az országútinál és síkon rendre 40-50 Wattal kevesebbet számolt korábban, mint a valós(hoz sokkal közelebb álló) értékek, melyeket aztán a Power meter mért.

Hegyen sajnos szintén pontatlan a Strava. Nagyban függ a számolt érték a kiejölt szegmens létrehozója által rögzített GPS-log pontosságától. Ahol az indokoltnál nagyobb VAM-értéket látsz (Vertical Ascent in Meters/hour), ott gyanús, hogy pontatlan GPS-log képezte a szegmens alapját. Értelemszerűen az itt számolt Watt-értékek akár köszönőviszonyban sem lesznek a valósággal.
Főleg a szerpentines részek érintettek, ahol egyik oldalon "szakadék", másik oldalon sziklafal található. Ha nagyon szór a GPS-jel, akkor a haladásod úgy veszi a Strava, mintha lemásztál volna a szakadékba, majd vissza az ótra, aztán fel a sziklafalra, és így tovább. (Itt jegyzem meg, ezért nem éppen "fair play" hasonlítgatni a heti összesítő listákban azokat az értékeket, amelyek például a barometrikus magasságmérővel rögzített Garmin kütyükkel rögzültek, ahhoz, amit telefonos applikációval rögzítettek. Utóbbi szinte mindig több lesz. Sokszor messze magasabb érték...)



#73
mail-box

mail-box

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Sziasztok!

 

Kérésem lenne azok felé akik rendelkeznek wattmérővel.

Én Strava-ra is fel szoktam tölteni az adatokat és ott számol egy hozzávetőleges teljesítményt. Ha valaki megnézné a mért eredményét Stravaval összehasonlítva. Én Polarról a gpx-et tolom át Stravara amikor megjelenik az edzésekben akkor a teljesítményt mutatja.

Köszi.



#74
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Legyen elég annyi, hogy mióta SingleSpeeddel megyek, kicsit másképp látom a dolgokat :D

Na jó, de hát Te erős vagy. No meg edzeni nem kell a brutál áttétel. (meg versenyen is jó, a ha lehet  pihenni) Ezért is keresek, keresnék kisebb áttételt. De csak nem jön össze... 



#75
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Netto hülyeség, de ebbe most ne menjünk bele :) 25-ös tányérral láttam már, de sztem az lesz a minimum

Legyen elég annyi, hogy mióta SingleSpeeddel megyek, kicsit másképp látom a dolgokat :D



#76
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Ahová nem elég a 26-os kistányér, ott úgyis gyorsabb tolni. :)

Netto hülyeség, de ebbe most ne menjünk bele :) 25-ös tányérral láttam már, de sztem az lesz a minimum



#77
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Én is nézegettem a stages mérőt, de az annyira nem szimpi. Leginkább az SRM és a Q rendszerei jönnek be. De a montin 24-es a kistányér (két tányéros rendszer) és ezekhez 26-os a legkisebb tányér a kéttányéros rendszereken :(

Ahová nem elég a 26-os kistányér, ott úgyis gyorsabb tolni. :)



#78
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Én is nézegettem a stages mérőt, de az annyira nem szimpi. Leginkább az SRM és a Q rendszerei jönnek be. De a montin 24-es a kistányér (két tányéros rendszer) és ezekhez 26-os a legkisebb tányér a kéttányéros rendszereken :(



#79
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

 

Hogy ne legyek totál offtopic, annyi kérdésem lenne zscs felé, hogy lett bemérve a jobb-bal egyensúly? Sportlaborba a wattmérős géppel mentél tesztre és összenéztétek van-e különbség az ergométerhez képest?

 

Én is lőttem egy Stages Sram Rival kart 180mm-es hosszban az országútira, de még csak annyi időm volt, hogy kipróbáljam az utcánkban. DC Rainmaker mintha azt írta volna, hogy 30as csapásszámig mér, az enyém 20-nál nulláz, neked?

Az jó, hasonlóan pozitív tapasztokat vele, mint az enyéim! :)

 

Mérésem CSC-s és elég régi már, lassan illene aktualizálni, kicsit összeterelődött azóta már a ménes. :) Írott formában úgy emlékezem, csak az izomtömegem van meg, az egyezett, erről szóban kaptam extra információt. Szóval, semmi rocket science meg egyebek, akár az is benne van, a két lábam már nincs nagyjából egyensúlyban. Viszont jobblábas vagyok, Stages pedig a balt méri. Esélyes, ha eltérésem van is valamennyi, a jobb lábam erősebb, így az adataim nagy valószínűséggel nem gyengébbek, mint amit látok.

 

Régebbi már a DC-s teszt, mint a firmware verziónk. A v2.0.18-á firmware-től 20-nál nulláz. Nekem is. Bővebben itt: https://stagescyclin...ase-details-and



#80
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Azt azért nem árt tudni, hogy ha egy izmot, pláne nagy izmot egy edzésen totál szétedzel, akkor annak 1 hét is kellhet, mire regenerálódik. És ugye tölteni kell ezerrel a fehérjét, h valami értelme is legyen az edzésnek.

Ezt a totál szétedzést kicsit konkretizálni kellene, a bringázás alatt kapott terhelésnek köze nincs a konditermi gyúráshoz képest. Fehérjetöltés alatt mit értesz? Huzamosabb ideig fajlagosan mennyit, a túlzott fehérjebevitelnek nincs értelme.

 

Hogy ne legyek totál offtopic, annyi kérdésem lenne zscs felé, hogy lett bemérve a jobb-bal egyensúly? Sportlaborba a wattmérős géppel mentél tesztre és összenéztétek van-e különbség az ergométerhez képest?

 

Én is lőttem egy Stages Sram Rival kart 180mm-es hosszban az országútira, de még csak annyi időm volt, hogy kipróbáljam az utcánkban. DC Rainmaker mintha azt írta volna, hogy 30as csapásszámig mér, az enyém 20-nál nulláz, neked?


McGywer módosította - 2014. augusztus 19. - 20:47