Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Irány a Balkán,cél az Adria!

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
82 hozzászólás a témában

cobranco

cobranco

vendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás

Az erdélyi túránk soron követlkező részét ide is belinkelem,mert nehéz eldönteni igazán hová tartozik a terület, a Balkánhoz vagy Erdélyhez,...talán egyikhez se vagy inkább mindkettőhöz...mindenki döntse el:

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu

korab

korab

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás
Povi hsz.-a az erdélyi túrák topikból:
Korab!
2011 nyári tandemes túránkon mi is arra mentünk, amerre te, csak utána mi kicsit messzebb mentünk még, mint Szófia :-)
A Balkán-hegységen hol keltél át, illetve merre mentél Bulgáriában? (egy kicsit már off-topic, de érdekelne).

Szia Povi!
Az 1445m-es Petrohan-hágót másztam meg. Ahogy nézem, Belogradcsik után nagyjából azonos úton mentetek ti is, a Lom és az Ogosta folyók völgyében, majd a Montana-Szófia fõúton. A Lom völgyében vezetõ út volt az egyik legszebb szakasz, kiváló útminõséggel, nulla forgalommal (és még a Balkan autószerviz is megvan..), de Berkovica után a fõút sem volt vészes. Eredetileg lett volna bringás folytatás Szófia után is Samokov és a Rila keleti peremét érintve (esetleg közben fel a Belmeken-tóhoz 2000m-re), a Mesta völgyén át a görög partig, de egy lefixált kavalai találkozó miatt végül nem vágtam neki egyedül. Ha 1 nappal elõbb érek Szófiába, akkor végigtekertem volna.
Aztán már hármasban nyomtunk még 5 napot a trákiai partvidéken, belevéve egy Thasszosz szigeti körtúrát és egy Samothraki-szigettúrát. Utóbbi csak pótmegoldás volt Rodostó helyett, ahonnan nem tudtunk volna visszavonatozni Kavalába, mert nincs vasúti összeköttetés a 2 ország között..

korab

korab

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás
Minden jó ha jó a vége, a bürekes záróakkorddal igazi balkáni sztorivá kerekedett, amire jó szívvel emlékeztek évtizedek múlva is. :)

Povi_

Povi_

vendég

• fórumtag
  • 82 hozzászólás

Köszi szépen!
Hogy kapcsoltak le a határon, ha szabad kérdezni? :)

A szerb határig aszfaltút vezetett, onnét tovább dózerút. Eléggé világossá vált ott a helyszínen számunkra, hogy ez most nem legális átkelés lesz, de nem volt kedvünk visszafordulni, és kerülni 50 km-t, ráadásul egy hágóban volt az államhatár.
Feltöltött kép
Mivel nem volt tábla kint, hogy "tilos az á", csak egy szerb "good bye" tábla, így gyorsan döntöttünk, menjünk, mielõtt egy bokorban lapuló szerb határõr visszafordítana minket, Bulgáriaban õ már úgy se szólhat nekünk, ráadásul az meg már EU, szóval, talán ott jobban szót értünk a szervvel, ha elkapnának :-)
Feltöltött kép
Így is történt, tekertünk még a dózerúton, de már Bulgária területén kb. 2 km-t, aztán mivel estefelé volt már, úgy döntöttünk, hogy tábort verünk. Egyszer csak jött szembe egy Land Rover, és kiszállt belõle két határõr. Eljátszottuk a hülyét, odaadtuk nekik az útleveleket, hogy nyomjanak bele pecsétet, mert most jöttünk Szerbiából :-) Erre eléggé leizzadtak, mert azt hitték szerbek vagyunk, de miután kiderült, hogy csak magyarok, és EU-sok, kicsit megnyugodtak, de az útleveleket nem adták vissza, hanem elkezdtek idegesen telefonálni :-)
Össze kellett pakolnunk mindent, Évit beültették a Land Roverbe, én meg követtem õket a tandemmal a 1,5 km-re lévõ bázisig. Itt újabb fél óra telefonálás, aztán egy óra múlva megjött Belogradchikból a "fõnök", aki tudott angolul is. Addigra már oldott volt a hangulat, mindenki nevetett, jött velük egy szabadnapos határõr is, megnézni minket. Aztán mondták, hogy be kell, hogy vigyenek minket Belogradchik-ba, a bázisra, és ott kell, hogy töltsük az éjszakát. Land Rover tetejére kikötötték a tandemet, mi ketten beültünk a fõnök Toyotájába, majd lezúztunk a 20 km-re lévõ Belogradchik-ba.
Itt vallomást kellett írnunk, hogy miért erre jöttünk. Aztán fölvertük a sátrat az udvarban és ott aludtunk. Másnap reggel a fõnök hozott nekünk reggelire burek-et, majd a vallomásaikkal lement valami még nagyobb rangú tiszthez, majd egy tíz perc múlva visszajött, visszaadta az útleveleket, és mondta, hogy szabadok vagyunk. :-)

korab

korab

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

Szia!
Bocs a késõi válaszért, de nem nézem minden nap a fórumot :-)
A 106-os út, mint ahogy egy másik hozzászóló is írta, abszolút forgalommentes (egyébként a Duna menti út is), és jó az út minõsége.
A Zajecar-Belogradchik szakasz: mi ott nem létezõ határátkelõhelyen léptünk át (Novo Korito-nál), így azt nem javasolnám, ha csak nem vállaljátok be a bolgár határõrök vendégszeretetét. :-)
Sátrazás: semmi extra a normál etiketten kívül. Annyi, bár az inkább Boszniára érvényes, és Horvátország egyes részeire, ne ott sátrazzatok, ahol aknaveszély tábla van kitéve :-)

Köszi szépen!
Hogy kapcsoltak le a határon, ha szabad kérdezni? :)

Valóban, az aknás vidékeken célszerû a nagyobb körültekintés. A horvátok jóval elõrébb tartanak mentesítés terén, az autóutak mentén jószerével már nincs figyelmeztetõ tábla nélküli aknás hely, azon kívül azonban akad (pl. a Papukban). Tavaly a Baranya-háromszögben egy kukoricásban vertem sátrat - nyilván ahová vetettek, ott nincs akna. Boszniában jóval neccesebb még a helyzet, nem szabad csak a táblákra hagyatkozni.

Pleisztocén:
köszi a Struma-völgyrõl írottakat. Nem nagyon van más alternatíva, a két oldali magashegységek (Rila, Pirin ill. a macedóniai oldal) miatt, ráadásul ez a völgy az egyik legdurvább balkáni hõkatlan is, szóval majd még meglátom..

Povi_

Povi_

vendég

• fórumtag
  • 82 hozzászólás

Szia Cobranco!

Egy praktikus kérdés: Mekkora táskát érdemes venni a csomagtartó két oldalára egy két hetes túrához statikai/kényelmi szempontból? 2x30 liter oldalra és kevesebb cucc a tetjére kötve, vagy inkább 2x20 liter oldalra és több cucc a tetjére? Vagy tökmindegy?

Inkább a nagyobb térfogatú táska, és kevesebb cucc a tetejére. Minél lejjebb marad a súlypont, annál könnyebb egyensúlyozni. A Vaude-nak a hátsó táskája 2x24 liter, szerintem az is bõven elég, és akkor a csomagtartó tetejére csak a sátor és a polifoam kerül.

Povi_

Povi_

vendég

• fórumtag
  • 82 hozzászólás

Szia Povi!
Már korábban végignéztem a galériát, igen-igen klassz élményeket élhettetek át.
Számomra idén jött el a lehetõség, hogy valami hasonlóban gondolkodhassak, a térséget eddig csak magashegyi gyalogtúrák keretében látogattam. Az elõzetes útvonaltervem egy része egyezik a tiétekkel, és ezzel kapcsolatban érdekelnének a tapasztalataitok a következõkrõl: ahogy nézem a nyomvonalat, Donji Milanovac-nál hagytátok el a Dunát, s mentetek fel az Érchegységbe Zajecar felé. Ez a 106-os út milyen minõségû és forgalmú? Lehet, hogy itt majd rátérnék mellékútra Negotin felé, hogy még izgalmasabb legyen a dolog, de csak akkor, ha aszfaltozott. Itteni tapasztalatom nincsen, csak annyit tudok, hogy elmaradott, szegény vidék - ami viszont (albániai élményeim alapján) biztonsági szempontból jót jelent.. A Zajecar-Belogradchik útszakaszra vonatkozólag ugyanez a kérdésem.
És még valami: sátorhely-kereséskor az általános vadkempinges tudnivalók és az etikett betartásán kívül van-e valami, amire a térségben fontos lehet figyelni?
Köszi a választ, üdv, Dávid

Szia!
Bocs a késõi válaszért, de nem nézem minden nap a fórumot :-)
A 106-os út, mint ahogy egy másik hozzászóló is írta, abszolút forgalommentes (egyébként a Duna menti út is), és jó az út minõsége.
A Zajecar-Belogradchik szakasz: mi ott nem létezõ határátkelõhelyen léptünk át (Novo Korito-nál), így azt nem javasolnám, ha csak nem vállaljátok be a bolgár határõrök vendégszeretetét. :-)
Sátrazás: semmi extra a normál etiketten kívül. Annyi, bár az inkább Boszniára érvényes, és Horvátország egyes részeire, ne ott sátrazzatok, ahol aknaveszély tábla van kitéve :-)

pleisztocen

pleisztocen

vendég

• fórumtag
  • 22 hozzászólás
Szia Cobranco!

Konkrétan a Vaskapunál nem sátraztam, csak átutaztunk rajta, de az a néhány ember, akivel összefutottunk arrafelé szimpatikus volt, fõleg a román határõrök az erõmûnél. A szerbek viszont nem. Valahányszor voltam Szerbiában, a rend õrei és hasonló egyenruhás közegek mindig legomboltak rólunk jó sok eurót. Persze itt autós utazásokról volt szó. De a civil népességgel sehol nem volt semmi bajom. Igazából egész Erdélyrõl az a benyomásom, hogy ha valaki Észak/Kelet-Magyarországon merne vadkempingezni (és miért ne merne?), akkor ott is simán be lehet vállalni. Csak ugyanúgy messze el kell kerülni bizonyos jellegzetes népességû településeket. A Vaskapu környékén nem rémlenek ilyenek, bár ott nem táborhelykeresõ szemszögbõl nézelõdtem. A medvehelyzetrõl csak annyit tudok, hogy állítólag élnek ott medvék minkét oldalon, mint ahogy az egész Kárpátokban, de balesetekrõl nem hallottam csak a Fogarasi-havasok – Királykõ – Bucsecs – Brassó-havasok – Háromszék – Hargita vidékérõl és ott is vagy télen, mikor kajáért jönnek le, vagy fönn a hegyen. Amire még vigyázni kell a Kárpátoktól délre, azok a viperák. Olyanokkal már többször találkoztam közelebbrõl, mint szerettem volna. Én mindig viszek magammal méregkiszívó pumpát, olyat lehet, hogy érdemes beszerezni, ha még nincs.

Szia Korab!

Hát igen, Albánia az más, ott a belvárosban is simán tábort lehet verni… némi szeszfogyasztás után persze :) Jól hangzik az útvonalad, bár a Sztruma völgyében az 1-es számú út kis túlzással olyan forgalmú, mint nálunk a 4-es, de lehet, hogy vannak alsóbbrendû utak amiken el lehet kerülni. Arrafelé már érzõdik a falvakon a török/pomáz hatás, magasföldszintes-szõlõlugasos porták, nekem nagyon bejött.

Egy praktikus kérdés: Mekkora táskát érdemes venni a csomagtartó két oldalára egy két hetes túrához statikai/kényelmi szempontból? 2x30 liter oldalra és kevesebb cucc a tetjére kötve, vagy inkább 2x20 liter oldalra és több cucc a tetjére? Vagy tökmindegy?

korab

korab

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

Szia Korab!

Bocs, hogy beleszólok csak véletlenül megláttam a bejegyzésed. Néhány éve voltam arrafelé a Donji Milanovac - Zajecar - Knja¾evac - Pirot útvonalon vadkempinggel, igaz télen. Emlékeim szerint a forgalom kb. óránként egy autót jelentett, az útminõség nem volt rosszabb, mint itthon, de ami a leginkább meghatározó benyomásom maradt a vidékrõl, hogy fõleg a déli részen szinte teljesen néptelenek voltak a falvak tele elhagyatott házakkal. Albániához képest (már 6-szor voltam) sokkal kevésbé volt a barátságos a népség, jobban elbújtunk a kíváncsi szemek elõl táborveréskor.

Szia Pleisztocén !

Örülök, hogy leírtad ezeket, köszi. Igen, Dél-Szerbiában másak az emberek, mint mondjuk a Vajdaságban, bár eddig ezt csak jobbára autóval átutazóban tapasztaltam meg. A marcona délszláv jellemük nekik is megvan, de ott már átlengi a természetüket a "bohókás balkáni" stílus is, ami azért nem várt különös eseményekkel is járhat.. A népességfogyás és az elvándorlás is komoly probléma arrafelé, ezért néptelenedhetnek el a falvak.
Az albánokat nagyon bírom, de a rájuk jellemzõ õszinte barátkozási stílus egy feszítettebb tempójú 10-12 napos bringatúrán hátrányokkal is járhat, mert megsérteni egyáltalán nem szabad õket. :) Bár most nem készülök hozzájuk, Zajecar után Szófia, majd a Struma völgyében végig Sandanski, Thesszaloniki lenne a terv, de még semmi nem fix, mozgolódnak a fejemben más út-alternatívák is..

cobranco

cobranco

vendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás
Hello Pleisztocén!

Ha már szóba került a Vaskapu környéke és úgy látom te is ismerõs vagy a környéken...és bár Povit már kikérdeztem,mindenki tapasztalata hasznos lehet:

Neked milyenek voltak a benyomásaid:
A román oldalon mennyire rizikós a vadkemping,miféle népség lakik arra,mennyire érdemes elbújni,sok-e a medve/román és szerb oldalon, van-e egyáltalán?/

pleisztocen

pleisztocen

vendég

• fórumtag
  • 22 hozzászólás
Szia Korab!

Bocs, hogy beleszólok csak véletlenül megláttam a bejegyzésed. Néhány éve voltam arrafelé a Donji Milanovac - Zajecar - Knja¾evac - Pirot útvonalon vadkempinggel, igaz télen. Emlékeim szerint a forgalom kb. óránként egy autót jelentett, az útminõség nem volt rosszabb, mint itthon, de ami a leginkább meghatározó benyomásom maradt a vidékrõl, hogy fõleg a déli részen szinte teljesen néptelenek voltak a falvak tele elhagyatott házakkal. Albániához képest (már 6-szor voltam) sokkal kevésbé volt a barátságos a népség, jobban elbújtunk a kíváncsi szemek elõl táborveréskor.

korab

korab

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

tavalyi (2011-es) balkáni túránk (Szerbia-Bulgária-Macedónia-Albánia-Korfu) képei (válogatás) a picasan: https://picasaweb.go...ra2011Augusztus

Szia Povi!
Már korábban végignéztem a galériát, igen-igen klassz élményeket élhettetek át.
Számomra idén jött el a lehetõség, hogy valami hasonlóban gondolkodhassak, a térséget eddig csak magashegyi gyalogtúrák keretében látogattam. Az elõzetes útvonaltervem egy része egyezik a tiétekkel, és ezzel kapcsolatban érdekelnének a tapasztalataitok a következõkrõl: ahogy nézem a nyomvonalat, Donji Milanovac-nál hagytátok el a Dunát, s mentetek fel az Érchegységbe Zajecar felé. Ez a 106-os út milyen minõségû és forgalmú? Lehet, hogy itt majd rátérnék mellékútra Negotin felé, hogy még izgalmasabb legyen a dolog, de csak akkor, ha aszfaltozott. Itteni tapasztalatom nincsen, csak annyit tudok, hogy elmaradott, szegény vidék - ami viszont (albániai élményeim alapján) biztonsági szempontból jót jelent.. A Zajecar-Belogradchik útszakaszra vonatkozólag ugyanez a kérdésem.
És még valami: sátorhely-kereséskor az általános vadkempinges tudnivalók és az etikett betartásán kívül van-e valami, amire a térségben fontos lehet figyelni?
Köszi a választ, üdv, Dávid

BluElefantino

BluElefantino

törzsvendég

• fórumtag
  • 364 hozzászólás
Most sikerült megnézni az összes részt, mit mondjak?....baromira élveztem minden percét! :D
Remélem hamarosan jönnek az újabb beszámolók! ;)

cobranco

cobranco

vendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás
az utolsó utáni rész:

cobranco

cobranco

vendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás
Két túraterv van,de egyenlõre még nagyon elnagyolva:

1: Romania-Szerbia: Szörénység-Retyezát-Al-Duna/Kazán szoros,Vaskapu/...a szerbeknél a Szerb Érchegység...stb.

2: Alpok,ez már kiforrottabb:

A terv nagyvonalakban:

Torinoig/autó vagy valami,majd meglátjuk.../-Col de Montgenevre-Briancon-Col de Izoard-Guillestre-Lac de Serre-Poncon-Barcelonette-Col de la Bonette-St Etienne-Nice-Monaco-San Remo-Alassio-Finale...aztán át a Ligur-hegyeken valamelyik látványosabbnak igérkezõ úton Torinóig.

Ez elég dúrvának néz ki,majd a tavaszi erönléttõl függ,hogy ebben a formában lesz-e megcsinálva.

simon23

simon23

törzsvendég

• fórumtag
  • 896 hozzászólás
Köszönjük Sir!!

Mit tervezel a 2013-as évre?

Ridley Noah Fast

cobranco

cobranco

vendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás
Úgy látom igencsak beállt az állóviz itt a fórumon,ami nem baj,végülis tél van...de,ha neaggyisten valaki akar fotelbõl bringázni itt a Balkán-túra 5.-ik része:

http://www.youtube.com/watch?v=RXZ93tKLWL8

Az útvonal ezúttal:
Podgorica-Moraca Kanyon-Crkvine sedlo/1045m/-Kolasin-Mojkovac-Tara Kanyon-Zabljak

Van még hozzá néhány fotó,meg egy slideshow is unalomûzésnek:

http://users.atw.hu/...anco/kepek.html

Jó szórakozást!

cobranco

cobranco

vendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás
Itt a Balkán kör 4-ik része: a Skodrai lápvidék

Útvonal:
Bar-Virpazar-Rijeka Crnojevica-Podgorica

Jó szórakozást!

cobranco

cobranco

vendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás
3.-ik rész: Az adriai szakasz.

zsizsi

zsizsi

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Cobranco, ez nagyszerû volt! Jó volt újra látni egy-két ismerõs helyet! Szép túrátok volt, nem kevés kalanddal. Megérdemlitek! A komentek meg továbbra is ütõsek! Köszi! :-)