Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Verseny back stage, szervezõk, avagy a másik oldal...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
32 hozzászólás a témában

#21
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
...de nekem a bringások a barátaim...ez ellen nehéz lenne mit tenni...marad a nyers szerzõdéses elszámolás...
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#22
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Rokonnak, barátnak nem adok kölcsön, rokonnal, baráttal nem kötök üzletet. Ha nagyon kell, akkor ingyért dolgozom. Sokkal kisebbet bukok rajta, mintha pénzért csinálnám.
Nem ilyen okosan születtem, rendesen megfizettem a tanulópénzt.
Most láttam riportot Benkó Sándorral. A Benko dixi csapat tagjai nem "barátok", nem járnak össze családostól, és ezt tudatosan alakította ki így. Több, mint 40 éve vannak együtt.

#23
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nekem volt egy nagyon jó barátom aztán egy idõ múlva folyamatosan kölcsön kért és soha nem adta meg, egy ponton elegem lett ekkor már 650e ftnál tartottunk és már rettegtem mikor kér már megint kölcsön (ez 4 havi fizetésem volt). Ekkor azt mondtam neki legközelebb akkor hívjon ha meg akarja adni legalább egy részét ennek 5 éve volt, tavaly 1x felhívott, szerintem akkor is kölcsön akart kérni bár ezt tagadta, elméletileg ezért hívott "mert nagy barátság meg ilyenek" amikor szóba hoztam a pénzt kínosan nevetett majd másra terelte a szót. Az még hozzá tartozik hogy volt olyan hogy vett egy 120-130cm körüli plazma tv-t 300e ftért amikor már 350e ftal tartozott, "kihagyhatatlan vétel volt" mondta.
Drága barátság volt.
Azóta nyugodtabban élek.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#24
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

...már gondolkodtam ilyesmin, de a mai rendezõk, egykoron jó barátok/voltak...

közhely, de van egy ilyen mondás, aszongya', hogy:
"A jó barátság alapja a pontos elszámolás"

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#25
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

...már gondolkodtam ilyesmin, de a mai rendezõk, egykoron jó barátok/voltak...sajnos nem tudom ezt a melót hideg fejjel csinálni...ha tudnám, drágábban dolgoznék, letojnálak benneteket, a fórumokat, vagy csak odaküldök egy behajtót...de ezt nem tehetem meg...s nem is teszem, akkor inkább nem vállalok versenyt...


Az, hogy valaki barát, ismerõs nem jogosítja fel arra, hogy ne fizessen ki!!! Vagy itt derül ki, mennyire barát. Nem tudom mit szólnának, ha fordítva történne ugyanez...
Nem kell hozzá hideg fej, csak tiszta viszonyok amit egy korrekt szerzõdés megalapozhat. Mindkét felet védheti.
Nem kell drágábban dolgoznod, mert akkor tuti nem hívnak, szereted te annyira a montisokat, hogy nem tudnál nélkülük meglenni, a behajtó meg csak legeslegeslegvégsõbb esetben... szíved joga dönteni, de a döntés soha nem egyszerû ....

#26
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
...már gondolkodtam ilyesmin, de a mai rendezõk, egykoron jó barátok/voltak...sajnos nem tudom ezt a melót hideg fejjel csinálni...ha tudnám, drágábban dolgoznék, letojnálak benneteket, a fórumokat, vagy csak odaküldök egy behajtót...de ezt nem tehetem meg...s nem is teszem, akkor inkább nem vállalok versenyt...
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#27
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
szia Ádám,

-lehet lerágott csont, de talán mégis... keress egy jó ügyvédet, írj mindegyik melóról részletes szerzõdést, számlát nyilván írsz, és ha nem fizetnek akkor , abban az esetben az ügyvéd tegye a dolgát, bár a pénz nem hirtelen lesz meg, de talán meglesz... tapasztalatból mondom.

-ez az építõipar példa lassan kezd uncsi lenni ....... :-( na vajon mért ?.....

#28
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Vazze tisztára mint az építõipar, na nem mintha csodálkoznék.:(


Nem, ez sokkal jobb és becsületesebb, mint az építõipar. :P
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#29
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Szerintem nyugodtan kérd el azoktól elõre, akikkel probléma volt.


A sebesség mindent megold.

 


#30
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
akkor az ellenpéldák a teljesség igénye nélkül: Mickolci kondenzgyík, Bükk marci, Underworld kupa...
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#31
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Vazze tisztára mint az építõipar, na nem mintha csodálkoznék.:(
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#32
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Kedves Barátaim!*
...megosztok veletek három történetet, amibõl kiderül, milyen is a back stage a magyar sport és/vagy rendezvények terén...
...mindehez tudnotok kell: nem vagyok a legprofibb szpíker, de ismerek minden szakágat, UCI szabályokat, versenyzõket...poénjaim, vagy bejönnek vagy nem...ezt én nem tudhatom...
...áraimat 4 éve tartom, s az álltalam használt technikát, egy nem bringamegszállott hangrendszert bérbeadó cégtõl 200-280e Ft-ig bérelhettek, plusz technikus, plusz szpíker...namost egy sima egyszerû rajt-cél hangosítást 120eFt-ért csinálok, szereléssel, bontással, szpíkeléssel...

1, egy bizonyos versenysorozat, nem mondom ki, hogy Eliminatour, ooops...lekötött 4 rendezvényre, felmodattak velem egy TV reklámot, az elsõ rendezvényünk, nem sikerült rosszul, bár a többi állomásra már nem engem hívtak, mert nem jó a stílusom ehez a bizonyos sorozathoz, s mindezt úgy tudom meg, hogy a második rendezvény elõtt 2 héttel hívogatom, üzengetek, mail-ezek nekik, mikor lesz megbeszélés, mert aaazt nagyon szeretik...egymásra mutogattnak, hogy ez meg ez tudja...majd 3 nappal én telefonálok rájuk, hogy mikor van rajt-cél megbesz, nomeg mailt sem kaptam...én nem voltam rest, és visszanéztem a versenyt, kritikus szemmel, mert az van ám nekem, magammal szemben is...s nagyképûen be kell valljam, a 45fokos full betonrengeteg közepén nyújtott teljesítményem, nem múlta alul magát...tehát nekik nem voltam jó...pedig a versenyek elõtt, amikor ötletelni kellett, én voltam a tutti befutó a best nekik...ahha...korrekt 3 idõpontot lemondtak, amit már nem tudok kitölteni másik versenyekkel...nem is az a legnagyobb baj, hogy nem kellek, hanem a stílus...az a nagy baj...

2, a kedvencem a 24h-ás verseny...oda két hangrendszert vittünk, szpíkelésnél a 24 óra az szombat reggel 8-tól, vasárnap DU 17-ig tart, tehát az tesók közt is 33óra dumálás...amiért el mertem kérni (20% engednénnyel) *180e Ft-ot ...lásd fent az áraim... plusz 20e benya, mert ugyi Zánka nem itt van...majd mint minden versenyen megbeszélem a rendezõkkel, hogy verseny után, kp szla, kifizetés, ami a jobb versenyeket perfekt müxik...a verseny végén kaptam 60e Ft-ot mert ugyan állítólag ( azér ugye számoltok, biztos be voltam baszva amikor 1000-at mondtam ) egy százasért vállaltam, de hát elfogyott a pénz, mert este mentõt kellett hívni...megjegyzem addíg az én dög nagy gépemmel a drága Évám segítségével jutottak dokihoz az arra szorulók...ekkor megállapodtunk egy 9.-ei kifizetésben amelynek végösszege áfával 266700Ft lett volna, természetesen ez csak egy véletlenül kinyögött nap volt...meg a sok többi is... mivel itthon betegen fexem, ma Évám ment elszámolni, mondanom sem kell, többedszeri tel.hívásra sikerült beszélnem a szervezõkkel...kiirja a számom, mindenki ismeri, s ha kell valami fel is tudják hívni...ilyenkor nem...magkaptam, hogy túl vagyok fizetve, mert ugye egy nap volt a hangosítás hiszen egy nap 24 óra...baaazdmeeeg...majd ultimátumként bruttó 200e Ft-ot fizettek, mondván nincs több...tehát ugye ez nettó kb 160e minusz a benya, az adók stb...ennyit ér a munkám? mert ugye követelmények azok vannak...

3, ...egy kedves régi rendezvényszervezõmben csalódtam a legjobban, ami a legkisebb összeg, de pont rosszkor és rossz stílusban...egy áfa tartalommal meg némi munkadíjjal kellene elszámolnunk...de már pont 5 hete nem tud velem találkozni, a telefont nem veszi fel, sms, mail, csend, majd eddíg 3 alkalommal beszéltünk meg találkát, ami nem jött össze...nem miattam...

konklúzió:
...FMX-et meg Rallyt sótt Gyorsulási versenyt sem csináltam sokáig, majd amikor hívtak, megtanultam, mert elmondták mit várnak tõlem...tehát tanulékony vagyok, akkor egy bringaversennyel simán elboldogulok...
...mostantól dolgozzak szaréhugyé? vagy kérjem el a pénzt elõre? ...miért kell ez?
...a valaki sok spanglit szív, megõrül az agya.
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#33
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
...itt egy olyan ember írásait olvashattjátok, ( hozzászólhattok, új témákat kezdhettek,) , aki rengeteg versenyen ott van, természetesen a kritika is jöhet, akár áttétesen is, talán tõlem hamarabb megfelelõ fülekbe jut...de a versenyek dícsérése is tartozhat ide.
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!