Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Verseny back stage, szervezõk, avagy a másik oldal...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
32 hozzászólás a témában

#1
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
challenge-re

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#2
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Alex,
TOP maraton sorozatra gondolsz vagy a Mountainbike challenge-re?

#3
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Én azt hiányolom, hogy nincs egy elkötelezett támogató

Van azért ilyen is. Illetve majd jövõre elválik, de eddig úgy néz ki hogy van! :)

Érdekesnek találom, hogy az internet világában egy szervezõ nem veszi a fáradtságot, hogy a neten közvéleményt kutasson, reklámozzon, külföld felé nyisson és összefogjon a hozzá hasonlókkal, mert még nem jött rá, hogy együtt könnyebb!

Ilyen is van!
Egyébként egyetértek az elõttem szólókkal. hadba1, kzkvh2 és bmanó szépen megfogalmazta a tényállást.
De azért nem kell szerintem ilyen sötéten látni a helyzetet. Vannak rosszabb és jobb versenyek. Nagyon sok! Már több is jut egy hétvégére, ezen a hétvégén is volt pl. 3.

Különben is, mi még örülhetünk! A rallyban pl. sokkal nagyobb szívás van, ha rossz a jelölés! :D
https://www.facebook.com/photo.php?v=3748534993566

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#4
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
Én is pontosan így gondolom! Ennyi! :)

#5
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
A szívembõl szóltál!
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#6
bmanó

bmanó

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Tisztelt penczbike!
Bocsi, ha belerondítottam volna bárki "versenyképébe", nem állt szándékomban. Csak a tapasztalt és sajnos egyre gyakrabban elõforduló nemtörõdömségrõl próbáltam írni pár sort, ami némely versenyek szervezését és lebonyolítását kíséri. Elnézést, de azzal nem tudok egyetérteni - és remélem ezzel sokan vannak így, mert ha nem, akkor egyre gyorsabb lesz a lejtmenet, mármint a minõség "hegyoldalán" -, hogy egy országos versenyre nevezve magam biztosítsam azokat a szükséges feltételeket, melyek egy versenyt, mint szolgáltatást szinvonalassá tesznek. Lehet, hogy én elkészítem és megszervezem (mint mindig) a saját frissítésem, de vajon ezt kell tennie 1000 indulónak? Lehet, hogy bejárom a pályát, sõt az elõzõ hetet ott töltöm edzés-/pihenésképpen (mint mindig), de tegye ezt mindenki, aki a versenyen a jelölés keresgetése helyett csak a versenyzésre akar koncentrálni? És legközelebb vigyen magával mindenki saját noki-pöri kombót vagy anya gulyását, ha pár óra nyélen csapatás után szeretne egy JÓ meleg kaját, tudván, hogy átutazva a fél országot, csak majd otthon, este jutna hozzá ?
Félreértesz, a versenyzéssel nincs bajom (vagy az ÉN vagy bárki versenyével, ahogy habda1 fogalmaz, sem a pálya nehézségével/milyenségével), de a versenyt kísérõ és annak minõségére hatással bíró hiányosságokkal igenis van. Mert azért kérnek érte nevezési díjat, hogy olyan körülmények között tekerhessünk, hogy érezzük és arra figyelhessünk, hogy versenyen vagyunk és nem túrázunk vagy emberkedünk egymással egy jót a haverokkal a hétvégi közös tekerésen. Én ez utóbbit is szeretem, de erre még sosem kellett "benevezni". Szerintem verseny attól lesz több, hogy megméreted magad másokkal és önmagaddal, miközben azért, hogy csak erre koncentrálhass a "körítés" és egyéb feltételek megteremtésére (nevezés, pályakijelölés, frissítés, kaja, stb) megfizetsz valakiket a nevezési díjjal. És ha ez sokaknak (és sajnos egyre többeknek) nem üti meg a megfelelõ nívót, akkor gáz van és nem lehet azzal elintézni, hogy "olyan, amilyen" vagy azzal, hogy "járj külföldi versenyre".
Ez utóbbi ötlethez csak annyit fûznék hozzá, hogy az egyénnek ugyan jó megoldás, hiszen megkapod, amiért kimész versenyre, de a hazai versenysportnak hamar vége lenne ha mindenki kimászkálna a hazai versenyek helyett. Ebben egyetértünk, hogy "az ott van, ez meg itt". De talán nem kéne hagyni, hogy az "itt" egyre kevésbé legyen értünk, versenyzõkért.
Peace!:)

#7
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Nagyon sok mindennel egyetértek az itt leírtak között. Eljutottunk oda, hogy megvan a diagnózis, minden versenyrõl több visszajelzés nem fikázás hanem építõ kritika jelleggel, de, és ez a legfontosabb felmerül a kérdés - KI FOGJA EZEKET A GONDOKAT MEGOLDANI??????? VAN JELENTKEZÕ?KI VESZI A FÁRADTSÁGOT, HOGY ELTAKARÍTSA A MÁSOK ÁLTAL HAGYOTT SZEMETET? TÁMOGATJÁK A DÖNTÉSHOZÓK AZ ELSÕ EMBERT AKI VÁLLALNÁ? aki elvállalja attól majd egybõl csodát vár mindenki, és ha nem hozza rendben egy hét alatt akkor már nem ért hozzá???
A RENDRAKÁS ÉRDEKÉBEN CSINÁL egy két keményebb lépést akkor szemét mocsok lesz?

Arra buzdítunk mindenkit, hogy menjen külföldre versenyezni és majd csodálkozunk , hogy nálunk meg a montis sportot is elfelejtik? Az esetleges támogató meg azt mondja, hogy nem támogatom amíg nem lesz meg a létszám, és bekerülünk egy ördögi körbe???
Az "örülünk, hogy ez van" helyett lehet nekünk is kell valamit lépni?

Én azt hiányolom, hogy nincs egy elkötelezett támogató vagy egy szövetség-elnökség aki verseny rendezési kritériumokat állapít meg.
Érdekesnek találom, hogy az internet világában egy szervezõ nem veszi a fáradtságot, hogy a neten közvéleményt kutasson, reklámozzon, külföld felé nyisson és összefogjon a hozzá hasonlókkal, mert még nem jött rá, hogy együtt könnyebb!

Én szívesen segítek amiben tudok, mert a monti kapcsol ki a hétköznapokból és nagyon szomorú lennék ha nem versenyezhetnék veletek.

#8
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Neked a szövegértéseddel van bajod , vagy csak úgy kinyilatkoztatgatsz?
Arról írt - az egyébként nálad jóval tapasztaltabb - sporttárs , hogy idén már tényleg kritikán aluli volt egy-két dolog.Ezt pontról-pontra cáfolgatni okoskodó stílusban és hangnemben...Ez is elég magyar...Ha te fizetsz valamiért , elvárhatod , hogy ami csak akarat kérdése , ergo nem anyagiak , az azért mûködjön.Ha nem is jól , legalább szarul , de hogy így?
Az , hogy Te a versenyt a magad teljesítmény alapján értékeled szíved joga , de abban biztos egyetértesz , hogy azzal nem a versenyt , hanem a Te versenyedet értékelted.Én is így értékelem a Saját versenyemet , már csak épphogy maradok le a 10%-ba kerülésrõl , tehát jók a versenyeim , és szerintem az élmenõk is így tesznek.Viszont a verseny értékén igenis ront 2012-ben a vizezett Red Bull.
Ugyanarról beszélünk , ha azt mondod a hõségriadókor készüljünk föl , én meg elvárom ezt a versenyt szervezõtõl?Miért nem?Miért az általad kioktatott sporttárs feleségének és egy vadidegen srácnak kell "illegál" frissítõt üzemeltetnie?Miért olyan nagy bûn kimondani , hogy vagy legyen kaja , vagy ne , de sz@r ne legyen?Ha valaki nem eszik zsírt alapból , miért kéne kenyérrel ehetõvé tennie?Ha Te is bekerülnél az elsõ 5 közé , bizony elvárnád a helyes és korrekt pályakijelölést , mert bizony az említett Dunán az elejébõl elég sokan elmentek "Mekkába" , tönkretéve egy jó helyezést , urambocsá jó összetett eredményt egy hanyag pályakijelölés miatt.Egyetlen üdítõ kivétel idén a Mátra volt.Az szerintem is beleköthetetlenre sikerült.
Ha mégegyszer figyelmesen elolvasod , észreveszed , hogy szó sincs siránkozásról , de ha már a "birkatürelmû" Manó is "tollat ragad" , akkor ott már baj van.
Ja és miért gondolod , hogy ez csak egy ez szar , az szar vélemény?Abban igazad van , hogy sokak a fórumon tényleg szídnak mindent , ami már túlzás , de az Õ hozzászólásában pont ott van benne a lényeg , hogy a "kis" Maratonok mennyivel lelkesebben vannak megszervezve.
Összegezve: Bocs , ha az elején arrogáns voltam , csak tudod engem is kezd zavarni az "örüljünk , hogy ez van" szemlélet.Van egy olyan érzésem , hogy ezért tartunk ott , ahol.Végezetül olvasd el Benkó Barbi blogját a szövetségrõl.Ha abba is bele tudsz kötni , akkor tényleg a tükör görbe.Vagy mi...


+1...

#9
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Lehet, hogy jóhiszemû vagyok, de szerintem erõs túlzásokba estek, mikor szidtok egy-egy versenyt, ez tipikusan magyaros tulajdonság.
Szilvás: mócsing a kaja? Attól még jó volt a verseny, a pálya, a kaja kenyérrel ehetõ volt.
Crosskovácsi: vizezett RedBull? Igyál vizet, vagy saját piát, én így tettem, (középtáv), semmi bajom nem volt, jó kis verseny volt.
A dunán én nem tévedtem el, és másik 1000 ember sem, hibázni viszont emberi dolog.
A Bükk necces volt, de volt rá megoldás, és szintén azt mondom, ha magadra számítasz, viszel sok folyadékot, (mivel hõségriadós hõmérséklet volt, ezt lehetett tudni a verseny elõtt), akkor nem fogsz csalódni.
Jó, én több, mint 10 éve versenyezgetek, van rutinom az ilyenekben, de a versenyt magam alapján ítélem meg, nem azon, hogy milyen a póló, vagy a kaja verseny után. Nyilván jól esik, ha ezek jók, de nem roskadok össze, ha ilyesmi van, sõt, én észre sem veszem, hazamegyek egy jó versenyrõl, és olvasom, hogy ez szar, az szar, nem is értem.
Nálam jó a verseny, ha: magamhoz, a haverokhoz képest jót mentem, nem volt esés, nem volt defekt, vagy hasonló probléma, jól mûködik az elgondolt fejlesztés a bringán, jó lejtõzések, sikerélmények a pályán, elõzések, jó szituációk, jó sztorik a többi versenyzõvel, stb...
Nem jó, ha: sok esõ, esetleg sár van, (bár esõben is lehet jó egy verseny), mûszaki gondok, rossz közérzet, lekésett rajtok, buta, felesleges hibák a technikával, esetleg esés, sérülés, elhagyott szerszám/gumikészlet, stb...
Ezek kb, és egyik sem a rendezõkön múlik. Általában az elsõ harmadban, mostanában az elsõ negyedben végzek középtávon, minden szükséges dolog van nálam, kaja, pia, szerszámok, stb, a frissítést, ha kell magamnak elintézem (párommal, stb), a lehetõségekhez képest felkészülök a versenybõl, útvonal, idõjárás, idõpontok, stb, ha lehet, bejárjuk elõzõ héten, az még jobb, nem ijedek meg a "durva" lejtõktõl, nem szidom a hosszú mászásokat, mert AZ a verseny, én azért vagyok ott, hogy amit (mindenkinek) kitaláltak, azt a lehetõ leggyorsabban végigcsináljam.
Voltam többször a Gardán, a Salzon, látom, mik a különbségek, de nem hiányolom, mert az ott van, ez meg itt.
Voltam, sõt megyek idén is pl. a Thury MaratonT versenyre is, jó kis versenyek ezek is, de nekem azért nem ugyanaz, ha a rajtnál 50-100 ember sorakozik, vagy 1000.
Olyan a top-maraton sorozat, amilyen, felesleges siránkozni szerintem.

Ettõl függetlenül, az Ádám által említett dologba nem látok bele, azt nem is vitatom, sõt, mostanában szomorúan rajtolok a Fire nélkül, egyre többször, de remélem, várpalotán ismét erre rajtolunk, ezt csak a bmanó által említett dolog hozta ezt ki belõlem. Ez kicsit off is, úgyhogy sorry a hosszú monológért...:)

Neked a szövegértéseddel van bajod , vagy csak úgy kinyilatkoztatgatsz?
Arról írt - az egyébként nálad jóval tapasztaltabb - sporttárs , hogy idén már tényleg kritikán aluli volt egy-két dolog.Ezt pontról-pontra cáfolgatni okoskodó stílusban és hangnemben...Ez is elég magyar...Ha te fizetsz valamiért , elvárhatod , hogy ami csak akarat kérdése , ergo nem anyagiak , az azért mûködjön.Ha nem is jól , legalább szarul , de hogy így?
Az , hogy Te a versenyt a magad teljesítmény alapján értékeled szíved joga , de abban biztos egyetértesz , hogy azzal nem a versenyt , hanem a Te versenyedet értékelted.Én is így értékelem a Saját versenyemet , már csak épphogy maradok le a 10%-ba kerülésrõl , tehát jók a versenyeim , és szerintem az élmenõk is így tesznek.Viszont a verseny értékén igenis ront 2012-ben a vizezett Red Bull.
Ugyanarról beszélünk , ha azt mondod a hõségriadókor készüljünk föl , én meg elvárom ezt a versenyt szervezõtõl?Miért nem?Miért az általad kioktatott sporttárs feleségének és egy vadidegen srácnak kell "illegál" frissítõt üzemeltetnie?Miért olyan nagy bûn kimondani , hogy vagy legyen kaja , vagy ne , de sz@r ne legyen?Ha valaki nem eszik zsírt alapból , miért kéne kenyérrel ehetõvé tennie?Ha Te is bekerülnél az elsõ 5 közé , bizony elvárnád a helyes és korrekt pályakijelölést , mert bizony az említett Dunán az elejébõl elég sokan elmentek "Mekkába" , tönkretéve egy jó helyezést , urambocsá jó összetett eredményt egy hanyag pályakijelölés miatt.Egyetlen üdítõ kivétel idén a Mátra volt.Az szerintem is beleköthetetlenre sikerült.
Ha mégegyszer figyelmesen elolvasod , észreveszed , hogy szó sincs siránkozásról , de ha már a "birkatürelmû" Manó is "tollat ragad" , akkor ott már baj van.
Ja és miért gondolod , hogy ez csak egy ez szar , az szar vélemény?Abban igazad van , hogy sokak a fórumon tényleg szídnak mindent , ami már túlzás , de az Õ hozzászólásában pont ott van benne a lényeg , hogy a "kis" Maratonok mennyivel lelkesebben vannak megszervezve.
Összegezve: Bocs , ha az elején arrogáns voltam , csak tudod engem is kezd zavarni az "örüljünk , hogy ez van" szemlélet.Van egy olyan érzésem , hogy ezért tartunk ott , ahol.Végezetül olvasd el Benkó Barbi blogját a szövetségrõl.Ha abba is bele tudsz kötni , akkor tényleg a tükör görbe.Vagy mi...

#10
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Nem szeretnék, vagy tudok beleszólni az itt elhangzottakhoz. Van szubjektív véleményem minderrõl, de ez nem fontos.
Az viszont már többször feltûnt, hogy elhangoznak olyan gondolatok, hogy "örüljünk, hogy van (jó méretû zokni, kaja, póló, pályabiztosítás, stb...)"
Na, nekem ez csípi a szemem. Én egy szolgáltatásért fizetek, és elfogadom azokat a feltételeket amiket maguk a rendezõk vállalnak. Ha ezek nem teljesülnek, akkor jogosan gondolom, hogy nem megfelelõ szolgáltatást kaptam. Számomra ezt elfogadni, beletörõdni, nem szóvá tenni, nem megpróbálni változtatni rajta számít tipikus magyar gondolkodásmódnak. Miért is kell nekem elfogadni a mócsingot vagy kritikán aluli ételt, és kenyeret enni hozzá?
A szolgáltatások megfelelõ minõségének elvárása egy szolgáltatótól szerintem alap higiéniás igény, a társadalmi kultúra alapvetõ része és nem "nice to have" kategória. Én ezt gondolom. És attól még bõven érezhetem magam nagyon jól egy versenyen!

#11
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 hozzászólás
Lehet, hogy jóhiszemû vagyok, de szerintem erõs túlzásokba estek, mikor szidtok egy-egy versenyt, ez tipikusan magyaros tulajdonság.
Szilvás: mócsing a kaja? Attól még jó volt a verseny, a pálya, a kaja kenyérrel ehetõ volt.
Crosskovácsi: vizezett RedBull? Igyál vizet, vagy saját piát, én így tettem, (középtáv), semmi bajom nem volt, jó kis verseny volt.
A dunán én nem tévedtem el, és másik 1000 ember sem, hibázni viszont emberi dolog.
A Bükk necces volt, de volt rá megoldás, és szintén azt mondom, ha magadra számítasz, viszel sok folyadékot, (mivel hõségriadós hõmérséklet volt, ezt lehetett tudni a verseny elõtt), akkor nem fogsz csalódni.
Jó, én több, mint 10 éve versenyezgetek, van rutinom az ilyenekben, de a versenyt magam alapján ítélem meg, nem azon, hogy milyen a póló, vagy a kaja verseny után. Nyilván jól esik, ha ezek jók, de nem roskadok össze, ha ilyesmi van, sõt, én észre sem veszem, hazamegyek egy jó versenyrõl, és olvasom, hogy ez szar, az szar, nem is értem.
Nálam jó a verseny, ha: magamhoz, a haverokhoz képest jót mentem, nem volt esés, nem volt defekt, vagy hasonló probléma, jól mûködik az elgondolt fejlesztés a bringán, jó lejtõzések, sikerélmények a pályán, elõzések, jó szituációk, jó sztorik a többi versenyzõvel, stb...
Nem jó, ha: sok esõ, esetleg sár van, (bár esõben is lehet jó egy verseny), mûszaki gondok, rossz közérzet, lekésett rajtok, buta, felesleges hibák a technikával, esetleg esés, sérülés, elhagyott szerszám/gumikészlet, stb...
Ezek kb, és egyik sem a rendezõkön múlik. Általában az elsõ harmadban, mostanában az elsõ negyedben végzek középtávon, minden szükséges dolog van nálam, kaja, pia, szerszámok, stb, a frissítést, ha kell magamnak elintézem (párommal, stb), a lehetõségekhez képest felkészülök a versenybõl, útvonal, idõjárás, idõpontok, stb, ha lehet, bejárjuk elõzõ héten, az még jobb, nem ijedek meg a "durva" lejtõktõl, nem szidom a hosszú mászásokat, mert AZ a verseny, én azért vagyok ott, hogy amit (mindenkinek) kitaláltak, azt a lehetõ leggyorsabban végigcsináljam.
Voltam többször a Gardán, a Salzon, látom, mik a különbségek, de nem hiányolom, mert az ott van, ez meg itt.
Voltam, sõt megyek idén is pl. a Thury MaratonT versenyre is, jó kis versenyek ezek is, de nekem azért nem ugyanaz, ha a rajtnál 50-100 ember sorakozik, vagy 1000.
Olyan a top-maraton sorozat, amilyen, felesleges siránkozni szerintem.

Ettõl függetlenül, az Ádám által említett dologba nem látok bele, azt nem is vitatom, sõt, mostanában szomorúan rajtolok a Fire nélkül, egyre többször, de remélem, várpalotán ismét erre rajtolunk, ezt csak a bmanó által említett dolog hozta ezt ki belõlem. Ez kicsit off is, úgyhogy sorry a hosszú monológért...:)

#12
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Idén voltam három szlovák maratonon, a Challange futamain, a salgótarjáni illetve kerekegyházi Városi Bajnokságok egy-több futamán. Meg még egy-két versenyen. Szóval bõven van konkurenciája a nagy hazai maratonoknak. Még a krossz szezon elõtt megpróbálok egy hosszabb monológot prezentálni a tapasztalataimról.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#13
bmanó

bmanó

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Egy rövid szösszenet a versenyszervezés témához.
A 7végén sikerült végre eljutnom a Ravazd-Tényõ hegyi idõfutam versenyre és az ott tapasztaltak erõs morfondírozásra késztettek a jövõ évi versenynaptáramat illetõen.
Akik ismernek, tudják, hogy montis õskövület lévén, nem szoktam finnyákolni a szervezés semmilyen negatívumai okán, mert 10-20 éve örültünk a plussz tablettának is frissítõként, a pálya sosem volt hamvasra gereblyézve és pár szalag lógott útjelzés gyanánt. A klassz hangulat és a szervezõk jól látható erõfeszítései, hogy jól érezzzük magunkat, a legkisebbtõl az országos versenyekig mindenütt jelen voltak. Azután elkezdõdtek a "nagy" maratonok, a montis eufória tetõzött és mostanra egy-egy valamirevaló maraton több, mint ezer nevezõt számlál. A méret mellett azonban a szervezés is ipari jellegû lett és ez nekem csak idén szúrt szemet, bár kommenteket már eleget olvastam e témában. Talán azért szembesültem ezzel csak az idén, mert a Top maratonok szervezése ebben az évben sok esetben kritkán aluli volt (még nekem, "igénytelennek" is) és ezzel párhuzamosan rákaptam pár kisebb versenyre (Kishegy-kupa, MTB piknik, Gerecse maraton, stb. és legutóbb az említett hegyi idõfutam) és baromi éles volt a kontraszt.
Vajon, hogy lehet az, hogy pár száz nevezõvel és 2-3 ezer forintos nevezési díjjal egy kis versenyen jut forrás a pontos pályakijelölésre, útvonalbiztosítókra, megfelelõ számú és ellátottságú frissítõpontra, a célban gulyásra, túrós csuszára, fánkra 4 féle lekvárral (gyakorlatilag korlátlan kajálásra nemcsak a versenyzõknek, hanem a hozzátartozóknak is lásd: mtb piknik), milánói makarónira sajttal (és nem szétfõzött tesco tészta kechupos zöldborsós trutymóval), normális mellékhelyiségekre a zabát követõ output okán, valamint igényes díjakra (nem a szonzorként feltüntetett boltban 10 éve lógó DH külsõre) nem csak a dobogó minden fokán és minden kategóriában, hanem a futamot követõ tombolán is.
És ezzel szemben hogy lehet az, hogy 17 ezer ft elõnevezéssel/4 verseny ill. horror helyszíni nevezéssel 1000-1500 fõ indulóval arra futja csak, hogy a rajtcsomagot megtömjék reklám-szeméttel 1-2 zselével, a kaja ehetelen mócsing (szilvás), a frissítés vizezett Red bull (crosskovácsi), a kevés útvonalbiztosító és szar szalagozás miatt csapatos eltévedések (duna), 40 fokban kevés és rosszul pozícionált frissítõpont (bükk) és még sorolhatnám.
Valami nagyon elszaródott.
Vagy a képlet csak annyi hogy, kisverseny=kishaszon, de szeretjük csinálni, még ha néha bukó is anyagilag, ellenben nagyverseny=nagyhaszon, nosza csináljunk rá céget és éljünk meg ebbõl. Ez rendben is volna, csak a cél ugyanaz kéne hogy legyen, nevezetesen a résztvevõk maximális elégedettsége s ez egyelõre sajnos csak a kisebb versenyeken tapasztalható.
És, hogy visszatérjek, miért most hasonlottam meg a Ravazd-Tényõ idõfutamon:
MINDEN flottul ment, pedig nem "profi szervezõiroda" versenyérõl van szó, a verseny és tombola díjak a teljesség igénye nélkül: Festina óra, GO karórák, swatch órák, karbon kulacstartók és kiegészítõk, speckó bukók stb., túrafelszerelések (RP hátizsák, hálózsák), Merida országúti, Trek monti, wellness hétvége stb.
Rövid számolgatás után kijön, hogy az egész éves maraton futamsorozat összes kategóriája díjainak értéke meg sem közelíti ennek a 250 fõs családias mókázásnak a díjazását.
Bár tudom, hogy a vérkemény élversenyzõk nem zabálni és a díjakért kepesztenek. Én sem, csak hogy jól érezzem magam. De a tapasztaltaktól egyre kevésbé vicces.
A kezdetektõl szinte minden maratonon nyomultam, de jövõre lehet, hogy átértékelem a dolgot. Sajnos.

Úgyhogy, fel a fejjel Ádám, mi is szivatva vagyunk általuk.

#14
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
Túl vagyunk a Tiszató Maratonon...amely inkább az országúti stílusnak kedvezett...az idõ pocsék volt, de mire leértünk, Proszlóra már állt minden (7:00 )...a rajtcél es a versenyközpont kb 500 méterre volt egymástól...két hangot kellett telepíteni...a 220 pv kicsit nehezen érkezett, de a rajtra minden készen állt, 500 elónevezõ és 200 helyszíni, 3 távon kûzdött...minden rendben ment, kisérõ autok és motorosok csillagos 5-ös, a helyben bográcsban fõtt, Jókai bableves fenomenális volt...bringamosó nuku...pedig zuhogott :(, fizetõs (!!!) parkoló, a tombola Cube nyereményei értékesminõségi cuccok voltak...a meghirdetett idõrend nem csúszott, kifizetés ( bár low budget ) rendben a helyszínen...összességében, innen az adôr szájdból nézve, jo verseny volt...Velo.hu, Port.hu, Cube, Tósport, Shimano, Pearl Izumi, CatLike, Nutrixxion, Cat Eye..stb
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#15
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
...újabb jó szervezés és verseny...Tour de Zalakaros a Velo.hu és Bringa.hu szervezésével...jó volt a hangulat, pöpecre ment minden, a befutónál, picit az étel hijányzott...csak fizetõs volt...monnyuk az elképesztõen finom...s inkább adok pénzt érte, de legyen finom...jövõre újra ugyanott!
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#16
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
...akkor egy PRO példa a sok contra után...BSI K&H nap...bár a hatalmas területen a tömeg kisit elveszett, de egyszer-kétszer összegyûltek a nagy szinpad elõtt, s akkor látszott mennyien is vannak...sokan...itt mindenki flottul tudta a dolgát, no ideg, no para, munka a megbeszéltek szerint...s sztem a fizetés ( utalás ) is ilyen flottul fog menni, mint eddíg mindíg.
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#17
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

....jovannamán he! ...kis Vacskamatim...nem szerti a mások heréjét... :)


Minekutána tegnap sikerült megismerkednem Macsival (defektszerelés közben hátulról belenyalt a fülembe) nehezen tudom róla elképzelni a zacskótépést. Monjuk a fülnyalás se vidám, lehet azt kéne kicsit még tuningolni... :D

#18
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
....jovannamán he! ...kis Vacskamatim...nem szerti a mások heréjét... :)
...ha gondoljatok, folytatom ezt a rovatot, a másik oldal szemével látható versenyekrõl...pro és kontra!
...már ha van rá igény...
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#19
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

és gyakoroljátok ezt az utasítást is:

"Macsi, ölj!"

;-)


Abból még nem lesz pénz.
A jó utasítás: Macsi, zacsira!;)
Hamar elõkerülne a megbeszélt összeg, csak kicsit magas hangon kiabálnának, hogy valaki hozza, de qrva gyorsan.:)

#20
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
és gyakoroljátok ezt az utasítást is:

"Macsi, ölj!"

;-)