Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

II. Kondenzgyík Maraton | Miskolc | 2013. június 9.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
45 hozzászólás a témában

#1
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
nasa!
Maraton után nem magasnyomásúval mostad valahol a bringád?Mert szerintem általában az teszi tönkre a csapágyakat,telót,váltógörgõket.Kondenzen inkább sár volt,mint sok víz.Szilvás mondjuk kinyírhatta a dolgokat.Én jó pár éve integrált hajtómûvet használok,de még mindig az elsó középrész van hozzá.Pedig van benne néhány ezer km!És a 2009-es Szilvás maratonon is azzal a géppel tekertem.Akkor is pocsék idõ volt,sok esõvel...
Magellan-os

#2
nasa

nasa

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Sziasztok !
Még egy pár gondolat. Egyetértek az egyik elõttem hozzászólóval " ez nem teremsport " !
MTB-sport attól szép, hogy változatos terepviszonyok és változékony idõjárási viszonyok mellett kell teljesíteni.
Ezen belül mindenki maga dönti el,hogy az õ képességeihez mérten mi az ami még belefér, mi az amit még bevállal.
Én a verseny szervezõit nem akarom kritizálni, szerintem a szervezés jó volt,a nyomvonal kijelölése a frissítõ pontok megfelelõek voltak. Az idõjárásról meg nem tehetnek. A két kör közötti bringamosás és a hideg sör külön figyelmesség volt. (Jól is esett, fõleg a SÖR !)
Egyébként ez a pálya száraz idõben élvezetes és komolyabb felkészülés nélkül is teljesíthetõ lenne.
Viszont most ismételten az elsõ versenyhez hasonlóan a sár igen megnehezítette.
Én úgy általában a versenyekre úgy gondolok mint egy játék (társasjáték) amiben sokan elindulunk, résztveszünk.
A játék viszont akkor szép, ha a játék végén a többség elmondhatja, megcsináltam !! És ha az eredmény listát lapozgatva nem teli DNF-ekel találkozni.
Nekem külön csalódás a bringám leamortizálódása. Tavaly még én is megúsztam mosással meg némi karbantartással.
Az idei Szilvásmaraton és a Kondenzgyík viszont megtette hatását, ami igencsak zsebbenyúlósra sikeredett. Pedig higgyétek
el nem Praktikeres biciklivel indultam !
Nekem errõl marad emlékezetes ez a verseny ! Egyébként meg gratula minden indulónak !

Üdv.

#3
BZS1000

BZS1000

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Egy ilyen saras verseny elõtt el kell menni a Beskidy Trophyra és azok után - mint ahogyan ez nálam is történt - ez egy egyszerûen teljesíthetõ kis versenyecske lesz. Két hét alatt mentem 5 maratont sárban és mindössze 3 kerékcsapágyat és egy szett fékbetétet kellett cserélnem. Szerintem ennyi simán belefér. A gumiválasztás pedig egy új topicot is megérne. (A Beskidyrõl egyébként van egy kis összefoglalóm www.bzs1000.blog.hu )

üdv

#4
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

Elég hosszú lista, nekem a kb. 20 éves bringát utána csak le kellett mosnom. V fékpofa sem kopott sokat, pedig két kört mentem. Az meg nem igaz, hogy alkalmatlan a bringázásra. A körbõl igaz, volt néhány kilométernyi sáros rész, de nem az egész.


Csak a 3/4-e....
A szervezõi információk pedig két "csúszós" részrõl szóltak. És ez a gáz, nem az ha saras a pálya.

#5
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Mivel ez nem teremsport szokott néha sár is lenni!!! de a pálya mindenkinek egyforma/saras volt/ én 3 kört mentem és semmit nem kellett cserélnem fékbetét alig kopott/egy kis okosság által/ lánctányérok? beb.szna ha ennyitõl elkopnának,meg a hátsó sor és a lánc,az hogy sokat kellett tolni fõleg a 3.körben ez igaz,ha hideg van az a baj,ha meleg van az a baj, ha sár van az a baj,én személy szerint megpróbálok alkalmazkodni az adott körülményekhez!

#6
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Sziasztok !
Pár gondolat a versenyrõl.
A rajt után hamar kiderült,hogy a pálya alkalmatlan a bringázásra ! Másnap szembesültem vele,hogy bringámat sikerült nullára amortizálni !!
Lista amit cserélnem kellett: _- hajtómû 44 és 32-es lánckerék
- lánc, hátsó kazettasorral
- monoblokk
- hátsó váltó láncfeszítõ görgõi
- kerék agyak felújítása
- fékbetétek
Ez mindösszesen került 50 000 Ft-ba. Szóval ezek után elgondolkodtam rajta kell-e ez nekem.
Az idén még lesz három versenyem (Duna,Bükk és Mátra maratonok) ,de utána valószínûleg versenyen nem indulok többet.
Csak kirándulni megyek majd a hegyekbe, azt is csak jó idõben.

Üdvözlettel : nasa


Elég hosszú lista, nekem a kb. 20 éves bringát utána csak le kellett mosnom. V fékpofa sem kopott sokat, pedig két kört mentem. Az meg nem igaz, hogy alkalmatlan a bringázásra. A körbõl igaz, volt néhány kilométernyi sáros rész, de nem az egész.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#7
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Erre csak azt tudom mondani, hogy van olyan verseny (1 hét esõ után) amin megéri nem indulni.
Let's roll!

#8
nasa

nasa

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Sziasztok !
Pár gondolat a versenyrõl. Tavaly is ott voltam, akkor a hosszú távot teljesítettem. Az sem volt egy egyszerû futam !
Az idén szilváson kezdtem a versenyszezont, szintén hosszú távon. Volt minden,sár,esõ és dermesztõ hideg. Komoly igénybevétel a bringásnak és a bringának is. Nem is annyira magam féltem, de a bringa rendbetétele súlyos forintokba kerül.
Meg persze az ilyen versenyek már nem az élvezhetõ kategóriába tartoznak.
Na szóval a szilvási szopás után úgy gondoltam Miskolcon csak jó idõben fogok elindulni.Ezért elõre nem is neveztem.
A verseny napján végül is útra keltünk és mivel gondoltam lesz némi sár a pályán,na meg a családnak se keljen sokat várni rám a közép távra neveztem.
A rajt után hamar kiderült,hogy a pálya alkalmatlan a bringázásra ! Szilvás hosszú távján nem kellett annyit tolnom mint itt.
Végül is hõsies helytállással teljesítettem a két kört és életemben elõször dobogóra is állhattam (mast2-ben).
Viszont az örömöm nem tartott sokáig. Másnap szembesültem vele,hogy bringámat sikerült nullára amortizálni !!
Lista amit cserélnem kellett: _- hajtómû 44 és 32-es lánckerék
- lánc, hátsó kazettasorral
- monoblokk
- hátsó váltó láncfeszítõ görgõi
- kerék agyak felújítása
- fékbetétek
Ez mindösszesen került 50 000 Ft-ba. Szóval ezek után elgondolkodtam rajta kell-e ez nekem.
Az idén még lesz három versenyem (Duna,Bükk és Mátra maratonok) ,de utána valószínûleg versenyen nem indulok többet.
Csak kirándulni megyek majd a hegyekbe, azt is csak jó idõben.

Üdvözlettel : nasa

#9
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Neked pedig elismerésem Alex,hogy lenyomtad a 3 kört!Gratulálok!

Csak kettõt. Master1-ben csak az elsõ két helyezett nyomott hármat. :)
De azért köszi! Te is kemény voltál!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#10
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Akkor Mikikém mint konferanszié ugye nem fogsz hazudni a pályák állapotáról:)


Én sosem tennék ilyent!

...még viccbõl sem! ;)

#11
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Neked pedig elismerésem Alex,hogy lenyomtad a 3 kört!Gratulálok!
Magellan-os

#12
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Szerintem csak az volt a gond hogy lassan mentünk.
Ahogy láttam, Papp Dini és Fejes Gabi felfelé is olyan tempóban ment, hogy szerintem folyamatosan tisztult a külsõjük. Vagy tudnak valami trükköt. Vagy idegenek... :D

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#13
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

Szerintem is csak ironizált... :) Elõtte leírták Facebook-on, hogy hatalmas dagonya van, ill. elõtte egész héten esett... Bemelegítéskor is hellyel-közzel látni lehetett mi vár ránk. Aki ezek után sem bütyköset tett hátra az csak magára vethet!
Mondjuk bütykös gumi ide vagy oda, a második körre már én sem mentem ki, de ezért nem a pályát okolom, mivel voltak akik 3 kört is mentek rajta.


A facebook-on pont nem azt írták hogy dagonya lesz, hanem kiemeltek két részt ahol csúszik, a többi pedig haladós.
Mondjuk ha úgy vesszük az 5km/h is haladós, csak sokaknál nem azt jelenti :)

#14
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

Ezzel teljesen egyet értek! Bár gondolom a bemondó bácsi viccelni próbált, csak ez most nem jött be.


Szerintem is csak ironizált... :) Elõtte leírták Facebook-on, hogy hatalmas dagonya van, ill. elõtte egész héten esett... Bemelegítéskor is hellyel-közzel látni lehetett mi vár ránk. Aki ezek után sem bütyköset tett hátra az csak magára vethet!
Mondjuk bütykös gumi ide vagy oda, a második körre már én sem mentem ki, de ezért nem a pályát okolom, mivel voltak akik 3 kört is mentek rajta.

#15
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Egy mellettem kerekezõ srác ugyanúgy emlegette a 2009-es Szilvást, a 2010-es 24 órást, és az idei Szilvást, melyek egyike sem volt ehhez fogható.

Milyen érdekes, nekem is pont ezek jutottak eszembe... :D

És, hogy pontosítsam a panaszom okát, az pedig ne volt más, mint hogy a hagosbemondó (a pálya állapota tökéletes!) félretájékoztatott. Ennyi! :)

Ezzel teljesen egyet értek! Bár gondolom a bemondó bácsi viccelni próbált, csak ez most nem jött be.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#16
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Tudod Keczkó Úr, elõtte nap onnan kb. 70 km-re Bényén kerekeztünk. Ott nem volt sár! Legalábbis nem ennyi! És banany én nem féltem a bringám mert erre van. Sõt, magamat sem féltem, csak ezt most valahogy nem élveztem.
No, meg aki nem volt ott, az nem tudja mirõl beszélünk! Egy mellettem kerekezõ srác ugyanúgy emlegette a 2009-es Szilvást, a 2010-es 24 órást, és az idei Szilvást, melyek egyike sem volt ehhez fogható.
És, hogy pontosítsam a panaszom okát, az pedig ne volt más, mint hogy a hagosbemondó (a pálya állapota tökéletes!) félretájékoztatott. Ennyi! :)

Akkor Mikikém mint konferanszié ugye nem fogsz hazudni a pályák állapotáról:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#17
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

banany, szerintem ennyi elég.


Tudod Keczkó Úr, elõtte nap onnan kb. 70 km-re Bényén kerekeztünk. Ott nem volt sár! Legalábbis nem ennyi! És banany én nem féltem a bringám mert erre van. Sõt, magamat sem féltem, csak ezt most valahogy nem élveztem.
No, meg aki nem volt ott, az nem tudja mirõl beszélünk! Egy mellettem kerekezõ srác ugyanúgy emlegette a 2009-es Szilvást, a 2010-es 24 órást, és az idei Szilvást, melyek egyike sem volt ehhez fogható.
És, hogy pontosítsam a panaszom okát, az pedig ne volt más, mint hogy a hagosbemondó (a pálya állapota tökéletes!) félretájékoztatott. Ennyi! :)

#18
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Akkor bocsi Hunya!
Majd mindenkinek mondtam hogy sár van, sárgumi kell, akikkel reggel találkoztam. Mindenki hülyének is nézett! :D Akkor te pont kimaradtál.
Persze tudom, az sok helyen hátrány, de itt most jól jött a túléléshez!
Hogy BuZsót idézzem:"Aki maratonra sárgumival megy az egyébként is hülye" ;)

egy nagy kõ is le volt görgetve balról az útra 1 helyen

Tényleg, az nekem is feltûnt!
Illetve fura volt még, hogy a második körben több helyen is gombákat láttam a pálya legszélén, amik szerintem elsõ körben még nem voltak ott...
Ilyen gyorsan nõnek? Vagy ilyen lassú vagyok? :D

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#19
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Iszonyat dagonya volt!
A szpíker (de utálom ezt a kifejezést) azt harsogta, hogy a "pálya állapota kiváló!!!", és én a sárgumikat a kocsiban hagytam. Majd a pálya 2/3-án toltam a gépet, még lefelé is. Ezt hívják úgy, hogy szopás. De nagy!


Ne haragudjatok de nem értem hogy miért gondoltátok azt hogy a pálya nem lesz csupa dagonya. Ha heteken keresztül szinte mindennap esik az esõ, nem megyek terepre tönkretenni a kerót és vele együtt a szórakozásomat. Én csak 2 szezon óta montizom de ezt már nagyon hamar megtanultam. Persze vannak akik direkt szeretik az ilyen helyzeteket, néha nekem is jól esik kicsit dagonyázni de nem ennyi csapadék után.


banany, szerintem ennyi elég.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#20
banany

banany

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Ne haragudjatok de nem értem hogy miért gondoltátok azt hogy a pálya nem lesz csupa dagonya. Én terveztem hogy indulok már tavaly is de akkor is és most is közbeszólt az idõjárás. Ha heteken keresztül szinte mindennap esik az esõ, nem megyek terepre tönkretenni a kerót és vele együtt a szórakozásomat. Én csak 2 szezon óta montizom de ezt már nagyon hamar megtanultam. Persze vannak akik direkt szeretik az ilyen helyzeteket, néha nekem is jól esik kicsit dagonyázni de ennyi csapadék és trutyi nekem már nem fért bele sajnos.