Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Milyen bringával mennétek neki Európának ?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
31 hozzászólás a témában

#21
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
És még mindig ingyenes 15 percig a módosít gomb, Tankos!
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#22
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Szia!

Ahogy már elõttem megemlítették, nagyszerû, hiánypótló topik ez itt...
A kérdés éppen ezért jogos és lényeges is. Mindenképpen trekking gépet választanék, de ezen belül már nem egyértelmû a kép a - szerencsére - nagy választék miatt. a TheKop által javasolt Corratec szemet gyönyörködtetõ ötlet (egy ilyesmire az én nyálam is csorog), azonban a kis áttételtartomány szerintem nem jó gondolat egy hosszú, csomagos túrára. Mindenképpen háromlánctányéros hajtómûvet (mondjuk valami 26-36-48-as összetételût, de nagy a variációs lehetõség ebben is) és hátulra 11-32 de inkább 11-34 fogszámú fogaskoszorút tartanék szükségesnek. Legalábbis akkor, ha néha találkozol valami emelkedõvel is (hosszú úton mindenképpen fogsz).
A gumiköpeny szintén lényeges kérdés. Mivel nem tudod még Te sem, hogy mennyi lesz benne a burkolatlan szakasz, akkor arra kell készülni, hogy valamennyi mindenképpen lesz... :) Sok mindent próbáltam már, de nagycsomagos túrán a 28mm-nél keskenyebbet nem javaslok akkor sem, ha fõleg burkolt úton mész, a várható terepszakaszok miatt pedig a minimumot 32mm-re tenném (de inkább 35!). Ajánlom az egyébként gazdag palettáról azokat, amik legalább valami minimális defektvédelemmel rendelkeznek...
Fék! Legyen jó, ha teheted, akkor tárcsafék! Ez persze csak javaslat, de az elõnye hamar megmutatkozik.
Ez csak némi alap, ami hirtelen eszembe jutott. Hozzátenném: az egyéb túrafelszerelés (sátor, hálózsák stb.) kérdése sem elhanyagolandó.
Nem vagyok profi! De ha gondolod van még itt valamennyivel több is: • PASSO

Az "egyedül tekerés"-nek vannak elõnyei is. Például sokkal közvetlenebb kapcsolatba kerülhetsz a tájjal és az emberekkel, pusztán azért mert rá vagy utalva. Mindenesetre kaland túratárssal és egyedül is az, amire készülsz!

üdvözlettel:
Passo


Na, az, hogy trekking vagy mtb, az örök vitatéma marad...:) a profilképemen látható gép egy Cube LTD Race 2011 1.75 -ös Schwalbe Land Cruiser gumikkal, elöl 26-38-44, hátul 11-21 -es áttétellel. nem probléma vele egy könnyed terepezés, turistaúton is döngetek 40-50-el, aszfalton szépen gurul. én túrázok, néha terepezek minimálisat, városban harcolok.
SZUBJETÍV RÉSZ KÖVETKEZIK! :) nem szeretem a trekkinget mert szerintem nem szép azokkal a nagy 28 -as kerekekkel, a haverjaim állandóan defekteltek kicsit rosszabb terepen, és minél nagyobb egy kerék átmérõje, annál gyengébb...

Passo! miért ajánlod a 11-32 -es áttétet? nem kötözködni akarok, de míg az volt az új gépemen, rettentõen káromkodtam, mikor jött egy kiadós pofaszél, visszaváltottam egyet, és akkora volt a különbség, hogy pörgött a lábam...:)
az országúti áttéttel egyet vissza, láb kicsit jobban pörög, de ugyanannyival seprek tovább...:)
a 11-32 az terepre való, szerintem...

Sziasztok!
Köszönöm a leírást Passo!
Azóta nézegetdtem, érdeklõdtem és gondolkodtam, hogy mi is lenne a legjobb választás egy ilyen útra..arra gondoltam, hogy ha egy ilyen útnak indulsz neki, minél kevesebb olyan alkatrésznek kell, hogy legyen a gépeden, ami meghibásodhat..ezért gondoltam, hogy v-fékkel és nem tárcsafékkel mennék, mivel ha elfojik az olaj vagy kitudja mi történik vele valahol a semmi közepén az elég kellemetlen, viszont ha elszakad a bovden akár össze is csomozhatod..:) a másik ilyen kérdéses rész a teleszkóp..ugyan ez az aggodalmam, hogy mivan ha egyszer csak elszáll(tudom, hogy nem szoktak, de mivan ha..)..ezekrõl mi a véleményetek?
nézelõdéseim során a KTM Life széria valamelyik sorozatát vagy esetleg a Meridának a speederjei vagy crosswayei közül valamelyiket, gondolnám megfelelõnek a túrához..Ti mit gondoltok?

Szép napot,
Baluba


túrázni elég a v-fék...:) az, hogy mi meg hogy megy tönkre, az elég random dolog...:) egy pedál is meg tud szívatni...:D a teleszkóp érdekes dolog, minel többet ad, annál babrásabb belül...
Az élet kemény! :)

#23
baluba

baluba

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!
Köszönöm a leírást Passo!
Azóta nézegetdtem, érdeklõdtem és gondolkodtam, hogy mi is lenne a legjobb választás egy ilyen útra..arra gondoltam, hogy ha egy ilyen útnak indulsz neki, minél kevesebb olyan alkatrésznek kell, hogy legyen a gépeden, ami meghibásodhat..ezért gondoltam, hogy v-fékkel és nem tárcsafékkel mennék, mivel ha elfojik az olaj vagy kitudja mi történik vele valahol a semmi közepén az elég kellemetlen, viszont ha elszakad a bovden akár össze is csomozhatod..:) a másik ilyen kérdéses rész a teleszkóp..ugyan ez az aggodalmam, hogy mivan ha egyszer csak elszáll(tudom, hogy nem szoktak, de mivan ha..)..ezekrõl mi a véleményetek?
nézelõdéseim során a KTM Life széria valamelyik sorozatát vagy esetleg a Meridának a speederjei vagy crosswayei közül valamelyiket, gondolnám megfelelõnek a túrához..Ti mit gondoltok?

Szép napot,
Baluba

#24
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Szia!

Ahogy már elõttem megemlítették, nagyszerû, hiánypótló topik ez itt...
A kérdés éppen ezért jogos és lényeges is. Mindenképpen trekking gépet választanék, de ezen belül már nem egyértelmû a kép a - szerencsére - nagy választék miatt. a TheKop által javasolt Corratec szemet gyönyörködtetõ ötlet (egy ilyesmire az én nyálam is csorog), azonban a kis áttételtartomány szerintem nem jó gondolat egy hosszú, csomagos túrára. Mindenképpen háromlánctányéros hajtómûvet (mondjuk valami 26-36-48-as összetételût, de nagy a variációs lehetõség ebben is) és hátulra 11-32 de inkább 11-34 fogszámú fogaskoszorút tartanék szükségesnek. Legalábbis akkor, ha néha találkozol valami emelkedõvel is (hosszú úton mindenképpen fogsz).
A gumiköpeny szintén lényeges kérdés. Mivel nem tudod még Te sem, hogy mennyi lesz benne a burkolatlan szakasz, akkor arra kell készülni, hogy valamennyi mindenképpen lesz... :) Sok mindent próbáltam már, de nagycsomagos túrán a 28mm-nél keskenyebbet nem javaslok akkor sem, ha fõleg burkolt úton mész, a várható terepszakaszok miatt pedig a minimumot 32mm-re tenném (de inkább 35!). Ajánlom az egyébként gazdag palettáról azokat, amik legalább valami minimális defektvédelemmel rendelkeznek...
Fék! Legyen jó, ha teheted, akkor tárcsafék! Ez persze csak javaslat, de az elõnye hamar megmutatkozik.
Ez csak némi alap, ami hirtelen eszembe jutott. Hozzátenném: az egyéb túrafelszerelés (sátor, hálózsák stb.) kérdése sem elhanyagolandó.
Nem vagyok profi! De ha gondolod van még itt valamennyivel több is: • PASSO

Az "egyedül tekerés"-nek vannak elõnyei is. Például sokkal közvetlenebb kapcsolatba kerülhetsz a tájjal és az emberekkel, pusztán azért mert rá vagy utalva. Mindenesetre kaland túratárssal és egyedül is az, amire készülsz!

üdvözlettel:
Passo

#25
baluba

baluba

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Bátor ember vagy!!!! Gratula!!!!!!!!!!!!! :-)


meglátjuk azt még, de köszönöm a bizalmat!! : )

#26
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

meglátjuk még hogy lesz ez, júliusig kiforr, de amugy az elsõ célállomás spanyolország aztán lesz ami lesz..:) de meglátjuk van e még egy flúgos :D

Bátor ember vagy!!!! Gratula!!!!!!!!!!!!! :-)

Ridley Noah Fast 


#27
baluba

baluba

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
meglátjuk még hogy lesz ez, júliusig kiforr, de amugy az elsõ célállomás spanyolország aztán lesz ami lesz..:) de meglátjuk van e még egy flúgos :D

#28
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
...azt azért tudod, h hova szeretnél menni?? :D Meg azért egyedül????, szerintem "fogj" magadnak még egy "flúgost" (bocs, ezt jó értelemben gondoltam), minden szempontból jobb ha nem egyedül mész.

Ridley Noah Fast 


#29
baluba

baluba

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Azért azt nagyjából tudod, h milyen úton, úttalan utakon szeretnél tekerni? Mit szeretnél vinni magaddal? Mennyi idõre? Ha kényelmesen és gondtalanul akkor egy jó trekking mondjuk Conti Touring plus gumikkal és egy vaskos bankkártya. Ha kevésbõl szeretnéd megúszni, akkor a vas maradhat, de elég sok csomaggal. A múlthéten találkoztam a Dunakanyarban egy afroamerikai sráccal aki Kanadai és Budapestrõl Londonba tartott egy Bianchi trekking bicóval meg ötven kiló cuccal. Én outival voltam és úgy jött velem harmincas tempót Pilismaróttól Esztergomig, h én szégyelltem magam. Szóval szvsz a trekking efféle bolyongásra a legalkalmasabb.


köszi srácok!!
hát igazándiból nincs elképzelés milyen lesz a felület..ami jön! nem gondoltam még át egyáltalán igazándiból, mármint hogy mit viszek magammal, az idõ meg tág, szóval csak úgy menni össze-vissza. de még csak most kezdtem el olvasgatni utána, hogy hogyan is mûködhet ez..július végén indulok..szerintem trekking lesz ebbõl meg sok csomag..meg hát nyílván kevésbõl szeretném megúszni, de még nem látom át a pénz részét (sem).

#30
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

sziasztok, ha elindulnátok határozatlan irányba és idõre európa különbözõ országaiba milyen bringával vágnátok bele ?
ha van konkrét gép amit ajánlanátok az is nagyon jól jönne!
köszi szépen!!

Azért azt nagyjából tudod, h milyen úton, úttalan utakon szeretnél tekerni? Mit szeretnél vinni magaddal? Mennyi idõre? Ha kényelmesen és gondtalanul akkor egy jó trekking mondjuk Conti Touring plus gumikkal és egy vaskos bankkártya. Ha kevésbõl szeretnéd megúszni, akkor a vas maradhat, de elég sok csomaggal. A múlthéten találkoztam a Dunakanyarban egy afroamerikai sráccal aki Kanadai és Budapestrõl Londonba tartott egy Bianchi trekking bicóval meg ötven kiló cuccal. Én outival voltam és úgy jött velem harmincas tempót Pilismaróttól Esztergomig, h én szégyelltem magam. Szóval szvsz a trekking efféle bolyongásra a legalkalmasabb.

Ridley Noah Fast 


#31
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Hiánypótló topik:)
Corratec
Ezzel már elindulnék,vagy ennek az e-változatával.Vagy valami cyclocross sárvédõvel,felmálházva.
Másrészrõl viszont nem bringa kérdése kell ,hogy legyen...
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#32
baluba

baluba

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
sziasztok, ha elindulnátok határozatlan irányba és idõre európa különbözõ országaiba milyen bringával vágnátok bele ?
ha van konkrét gép amit ajánlanátok az is nagyon jól jönne!
köszi szépen!!