Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grammánia - a végletek nélkül

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
720 hozzászólás a témában

#121
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Ennyi idos bringaknal ez kb realis... A draga bicoknal nagyobb az ertekvesztes.

Azert en hallottam "erdekes" dolgokat errol bizalmas es megbizhato forrasbol, de termeszetesen ez nem a sajat velemenyem.



#122
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Már régen hirdet ez a vki, nem tudom honnan szerzi a portékát de sokszor érdekes árakat látni. De valahogy azt sem hiszem el, hogy ezek lopott bringák lennének.
https://apro.bikemag...g-sok-sok-50101
https://apro.bikemag...00eft-tol-50100


Aha, értem...Tehát ha nem olcsón adják, az már nem lehet lopott. Tetszik a logikád.


Ennyi idos bringaknal ez kb realis... A draga bicoknal nagyobb az ertekvesztes.

#123
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
ha tényleg fontos a pár g-os tartomány, akkor elfogadható pontosággal tudják ezt a párezer Ft-os ékszerész mérlegek, persze azok 300-500g-ig mérnek legfeljebb. Nekem van egy kínai, ha fontos, megnézem, mennyi ideig marad bekapcsolva ;) - különben erre feleségem is ki van akadva a konyhamérlegénél. Az olcsó ékszerész mérlegek századgrammos felbontását nem szabad elhinni, de azért gramm alatti pontosságot talán tud, élesztőhöz szerintem oké :)
  • blash kedveli ezt

#124
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Sram X01 (XG1295) sör, akarom mondani sor :rolleyes: B), 357 gramm:
 
IMG-20200727-194845.jpg


Jo ez a merleg? A legtobbel az a gondom, hogy egy-ket perc utan kikapcsol, es ez elegge zavaro mericskeles kozben, ha epp keresni vagy me'g fel kell bontanom mondjuk lisztet. Masik dolog, amivel felidegesitenek, hogy elvileg grammonkent mernek, csak a legtobb par grammos terhelesnel erzeketlen, oke, aze nem olyan nagy dolog megsaccolni, hogy mennyi lehet egy-ket gramm eleszto, csak zavar, hogy ilyen szarok. Ez az ooni merleg tokre megtecett, csak ez is kikapcsol egy perc utan, meg kisse huzos az otven dollaros ar...

#125
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

RockShox 29" 42mm 130mm, RS tengellyel, vágatlan nyak 1851 gramm
IMG-5466.jpg


A 150 mm-s revealtion szinten vagatlan nyakkal 1911 gramm. Nem gondoltam, hogy gyakorlatilag grammra megegyeznek, pedig ha mas nem is, de a csillapitas mas bennük.

#126
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

sorry, lemaradt, Pike select



#127
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

RockShox 29" 42mm 130mm, RS tengellyel, vágatlan nyak 1851 gramm

 

de mi ?

revelation, pike ?


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#128
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

RockShox 29" 42mm 130mm, RS tengellyel, vágatlan nyak 1851 gramm

IMG-5466.jpg


  • Kisherceg kedveli ezt

#129
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

altalaban az a fedoszoveg, hogy kulfoldon vettek hasznaltan, kapsz melle adasvetelit (ki ellenorzi?). aztan le is van tudva.

en is szeretnek ilyen uzletbe menni, ahol 40-50%os aron adnak kozel uj bringakat. nem sokat talalnek.

Már régen hirdet ez a vki, nem tudom honnan szerzi a portékát de sokszor érdekes árakat látni. De valahogy azt sem hiszem el, hogy ezek lopott bringák lennének.

https://apro.bikemag...g-sok-sok-50101

https://apro.bikemag...00eft-tol-50100

 

 

Az elmúlt pár évben 3 bicajt vettem használtan, mindegyiket (más-más) kereskedésből, de egységesen adásvételivel. Magánszemélytől, persze.... nyitvatartási időben, a pultnál, nyugta, számla fel sem merült, mint opció. Ez is érdekes. Egyik esetben körmölés közben viccelődött az eladó, hogy foglaltak már le nála lopott bicajt szemből, az őrsről a rendőrök, de azt beszámították korábban, úgy került hozzájuk. Nem onnan volt, mint amit veszünk.

Mentségemre, nem féláras, "kilóg a lóláb" árazásúak voltak, egyik sem.
 

Aha, értem...Tehát ha nem olcsón adják, az már nem lehet lopott. Tetszik a logikád.
 


  • arn kedveli ezt
Marci

#130
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Az elmúlt pár évben 3 bicajt vettem használtan, mindegyiket (más-más) kereskedésből, de egységesen adásvételivel. Magánszemélytől, persze.... nyitvatartási időben, a pultnál, nyugta, számla fel sem merült, mint opció. Ez is érdekes. Egyik esetben körmölés közben viccelődött az eladó, hogy foglaltak már le nála lopott bicajt szemből, az őrsről a rendőrök, de azt beszámították korábban, úgy került hozzájuk.

 

 

 

a nyilván szabályszerűen valós fizetésre bejelentett dolgozó. pedig annyira nem lenne nagy dolog, pár ismert előéletű igazolható bringát mi is beszámoltunk. irsz az eladóval adásvételit , onnan készletre lehet tenni, s máris számlázható, áfa szempontjából  csak a különbözeti áfát kell kicsengetni (mer ugye szoktak arra hivatkozni hogy ha számlát adna az áfa több lenne mint amit keres rajta). na persze adózni kéne azt meg ugye nem szeretünk. meg 6 hónap garit vállalni rá.

hozzá teszem eddigi 20-25 bringáról meg kb új suzkinyi alkatrészről nekem is csak a két kona vázról  volt bizonylatom amiket még a faktorban vettem, pedig kb mind új volt, de hát ahol régebben vásároltam nem nagyon volt szokás papirozni, az utóbbiakat meg nagyker áron vettem (néha nettó) azt meg szintén nem nagyon dívik számlázni. 

lehet tényleg át kéne tenni más topikba....


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#131
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ami lathato helyen van, semmit nem er. De a masik se. Berakjak pincebe, kamionba, aztan annyi, elviszik masik orszagba mi van a roaminggal. Stb... Amennyit rakoltesz, jobban jarsz egy biztositassal. En pl csak napokkal kesobb vettem eszre, hogy nincs bringa.

 

mongy én nem a pincében tartom, szal elég hamar észrevenném ha lába kélne (sose legyen) ott meg hasznos lehet ha tudom merre...nyilván eszembe nem jutna sk utána menni, a "kopasznak" szólnék :) 


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#132
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

altalaban az a fedoszoveg, hogy kulfoldon vettek hasznaltan, kapsz melle adasvetelit (ki ellenorzi?). aztan le is van tudva.

en is szeretnek ilyen uzletbe menni, ahol 40-50%os aron adnak kozel uj bringakat. nem sokat talalnek.



#133
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld


Eleve teli van a hasznaltpiac ujnak tuno bringakkal, amihez altalaban se szamla, semmi nincs. Persze van vmi nehezen leellenorozheto bejaratott szoveg, meg egy olyan ar, amiert tuti nem adnad el, ha rendesen fizettel volna erte. Senkit nem erdekel.

 

Az elmúlt pár évben 3 bicajt vettem használtan, mindegyiket (más-más) kereskedésből, de egységesen adásvételivel. Magánszemélytől, persze.... nyitvatartási időben, a pultnál, nyugta, számla fel sem merült, mint opció. Ez is érdekes. Egyik esetben körmölés közben viccelődött az eladó, hogy foglaltak már le nála lopott bicajt szemből, az őrsről a rendőrök, de azt beszámították korábban, úgy került hozzájuk. Nem onnan volt, mint amit veszünk.

Mentségemre, nem féláras, "kilóg a lóláb" árazásúak voltak, egyik sem.
 



#134
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Ami lathato helyen van, semmit nem er. De a masik se. Berakjak pincebe, kamionba, aztan annyi, elviszik masik orszagba mi van a roaminggal. Stb... Amennyit rakoltesz, jobban jarsz egy biztositassal. En pl csak napokkal kesobb vettem eszre, hogy nincs bringa.

Ha meg az emberi reszet nezzuk, max a rendorseg menne utana, mert nem tudhatod mennyire elszant bunozokkel allsz szemben, lehet rosszabbul jarsz.

De ahogy en latom a rendorseg nem nagyon mozgatja magat, ertektol fuggetlenul. Pedig itt egy jol hasznalhato auto ararol van szo. Nyomok utan siman mehettek volna, a helyieket se kerdeztek meg. Annyi volt a feladatuk, hogy egy jegyzokonyvet csinaltak a biztositonak, aztan tettek az egeszre.

Eleve teli van a hasznaltpiac ujnak tuno bringakkal, amihez altalaban se szamla, semmi nincs. Persze van vmi nehezen leellenorozheto bejaratott szoveg, meg egy olyan ar, amiert tuti nem adnad el, ha rendesen fizettel volna erte. Senkit nem erdekel.

Bocs, ezt nem lattam (hasonlot irtam az elobb). De ugye volt nem is olyan reg a Specialized HQ kifosztasa, ahonnan szazezres (dollar) tetelben loptak, egyedi darabokat is (Sinyard sajat bringai, Kulhavy, Sagan bringai).



#135
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

manapsag neten nagyon konnyu eljutni barkiig - aki nem egy barlangban el, nagyjabol mindent meg lehet tudni eleg hamar smile.png becsben rendszeresen fosztogatjak a tarolokat, a multkor el is kaptak egy ebikeos bandat, akik hajnalban gyujtottek a bringakat, betoros eszkozokkel, szervezetten.

 

a mi hazunk teli van olyan nyilvanos tarolokkal, amik egy csengetessel elerhetoek, es eleg lenne csak bejonni, es osszeszedni a bringakat. ezekre ra se hederitettek, csak az en bringaimat gyujtottek be ugy, hogy at kellett menniuk ket masik ajton is. pontosan tudtak mit keresnek, valszeg azt is hol talaljak. kulcsuk is lehetett, mert csak az ajtomat tortek fel, a tobbi sertetlen. eleg egyertelmu, hogy a dragabb, eladhato bringakra specializalodtak. most egy olcsobbert alig kapna vmit, itt meg tobbszoros aron tovabb tudja adni ugyanannyi munkaval.

 

alapvetoen csak a szendek kell hozza, mert ha nem vmi pancelajto, egy erre szakosodott embernel csak ido kerdese, hogy jut be. ezek nem alkalmi tolvajok, hanem rakeszulnek a dologra, es valoszinuleg jol felepitett halozaton keresztul vandorolnak a bringak mashova.

Off: FB-csoportokban (orszaguti/monti adok-veszek) egy jo ideje allandoan latok olyan "ketmillas bringa most felaron"-jellegu hirdeteseket (ugyanaz a nehany nev hirdeti), amelyek hasonlo eredetuek lehetnek. Persze ha rakerdezel, altalaban van alibi ("nemdohanyzo noi tulajdonostol Olaszorszagbol" stb.), de csak az nem fog gyanut aki... khm, nagyon naiv.



#136
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Akkor legyünk OFF:
Nagyon sok ilyen kütyü van, a semminél biztosan többet érnek.
https://www.emag.hu/...5/pd/DD5QRYBBM/
https://www.cyclist....s-bike-trackers
Kell kicsit keresgélni, van occó kínai is de vannak drágább "nyugati" cuccok is. Valamit biztosan segítenek bár én még mindig az elsődleges védelemben, tehát egy vastagabb U-lakatban látom a bringa alapvető védelmét. Én vagy 10 éve járok bevásárolni, kocsmázni az xt/xtr -es karbon bringámmal, soha nem volt gondom. De persze rendszeresen ránézek és nem órákra hagyom ott. (vagy csak Őrangyalom nagyon profi)
Bár egy zárt tárolóban nem tudom lekötném e. (valószínűleg nem de most már ezt is át kell gondolnunk)

Ami lathato helyen van, semmit nem er. De a masik se. Berakjak pincebe, kamionba, aztan annyi, elviszik masik orszagba mi van a roaminggal. Stb... Amennyit rakoltesz, jobban jarsz egy biztositassal. En pl csak napokkal kesobb vettem eszre, hogy nincs bringa.

Ha meg az emberi reszet nezzuk, max a rendorseg menne utana, mert nem tudhatod mennyire elszant bunozokkel allsz szemben, lehet rosszabbul jarsz.

De ahogy en latom a rendorseg nem nagyon mozgatja magat, ertektol fuggetlenul. Pedig itt egy jol hasznalhato auto ararol van szo. Nyomok utan siman mehettek volna, a helyieket se kerdeztek meg. Annyi volt a feladatuk, hogy egy jegyzokonyvet csinaltak a biztositonak, aztan tettek az egeszre.

Eleve teli van a hasznaltpiac ujnak tuno bringakkal, amihez altalaban se szamla, semmi nincs. Persze van vmi nehezen leellenorozheto bejaratott szoveg, meg egy olyan ar, amiert tuti nem adnad el, ha rendesen fizettel volna erte. Senkit nem erdekel.

arn módosította - 2021. február 12. - 20:23


#137
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ha tudtok konkrét működő dologról, én is szívesen ránéznék, de kicsit kevés esélyét látom, hogy ez tényleg használható legyen. Hova rakom úgy, hogy a váz ne árnyékolja le? Ha csak óránként jelentkezik be, az is kíván némi akkukapacitást, meg GSM küldést, ha a váz még nem árnyékolja be a GPS + GSM jelet, akkor egy furgon hátuljában, pincében nem tudom, mennyire működik. Bocs az offért, elirányíthattok alkalmasabb topicba..

gondolkodom egy beszérzésén (voda amúgy) . legrosszabb esetben nyereg alá, nyeregtáskába pl. 

én is gondolkodtam mennyire árnyékolja a váz (meg olyan hely ahonnan könnyű kiszedni tölteni) de ez csak próbálva derül ki. az meg hogy a pincében nem megy az egy dolog amig ott van nem is kell....csak ha már nem lelődik a helyén.

 

"tehát egy vastagabb U-lakatban látom a bringa alapvető védelmét"

 

aki egy vasajtót/rácsot megbontott azt már egy u lakat nem fohja visszatartani  ---már ha tárolási helyen zárod 1általán. egy alkalmit, besurranót persze nyilván.


Bikertigger módosította - 2021. február 12. - 18:38

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#138
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Akkor legyünk OFF:

Nagyon sok ilyen kütyü van, a semminél biztosan többet érnek.

https://www.emag.hu/...5/pd/DD5QRYBBM/

https://www.cyclist....s-bike-trackers

Kell kicsit keresgélni, van occó kínai is de vannak drágább "nyugati" cuccok is. Valamit biztosan segítenek bár én még mindig az elsődleges védelemben, tehát egy vastagabb U-lakatban látom a bringa alapvető védelmét. Én vagy 10 éve járok bevásárolni, kocsmázni az xt/xtr -es karbon bringámmal, soha nem volt gondom. De persze rendszeresen ránézek és nem órákra hagyom ott. (vagy csak Őrangyalom nagyon profi)

Bár egy zárt tárolóban nem tudom lekötném e. (valószínűleg nem de most már ezt is át kell gondolnunk)


  • ZolkoW kedveli ezt
Marci

#139
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Ha tudtok konkrét működő dologról, én is szívesen ránéznék, de kicsit kevés esélyét látom, hogy ez tényleg használható legyen. Hova rakom úgy, hogy a váz ne árnyékolja le? Ha csak óránként jelentkezik be, az is kíván némi akkukapacitást, meg GSM küldést, ha a váz még nem árnyékolja be a GPS + GSM jelet, akkor egy furgon hátuljában, pincében nem tudom, mennyire működik. Bocs az offért, elirányíthattok alkalmasabb topicba..

 

némely szolgáltatónál, bringák értékéhez képest gombokért lehet kapni,kb  egy középszar kávé árú havi előfizetéssel kutya, macska, görény , szelíditett keselyű etc nyomkövető kütyüt. valahol stabilan (persze tölthetően lehetőleg azé rrejtve) otthagyva a bringá(n)(ban) legalább egy ideig te tudod hol a cuccod, még ha baj esetén a hatóság szarik is a biztos infóra. meg gondolom ebayen is találni hasonló eszközöket hasonló filléres jategóriában.

 



#140
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

off.

Stravát meg sem említettem már, azon aztán valóban egyszerű kifigyelni bárkit, elég csak bekövetni.

 

Ami a természetvédelmi részt illeti, csodálom, hogy nem fedezték még fel nálunk a Stravát. Csak egy példa: akinek erre a szegmensre mért ideje (Vörös-kővár), annak mehetne a csekk. Asszem engem is beleértve (bár évek óta nem jártam arra, pont a természetet védendő). smile.pnghttps://www.strava.c...egments/9698408

 

on.

offka

jelenleg bőlcseinknél finoman szólva sem első számú prioritás a természetvédelem, nagyjából ki is nyírták a szervezetet. hamarabb leszünk kiszorítva vadászat vagy panorámás nyaraló/luxi lakópark építés miatt arra megfelelő területekről.

 

másikhoz meg egy 

 

némely szolgáltatónál, bringák értékéhez képest gombokért lehet kapni,kb  egy középszar kávé árú havi előfizetéssel kutya, macska, görény , szelíditett keselyű etc nyomkövető kütyüt. valahol stabilan (persze tölthetően lehetőleg azé rrejtve) otthagyva a bringá(n)(ban) legalább egy ideig te tudod hol a cuccod, még ha baj esetén a hatóság szarik is a biztos infóra. meg gondolom ebayen is találni hasonló eszközöket hasonló filléres jategóriában.

on


  • Rabbit és zscs kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való