Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Enduro kerékpárok, enduro építés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
28 hozzászólás a témában

#21
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Hajtásnál Középen a 42 nem biztos,h elfér. Pl Az én vázamban sajnos már a 40-es sem fér el középen. De unokaöcsém umf hardy-jában elfér középen a 40-es tányér.A 24+42-õt már nem hiszem,h elviszi az elsõ váltó. Általában 12-14 fog különbséget bír el. Tehát 28+42,28+40,26+40,26+38,24+38.
ahol nézz szét:
Kerékpár webshop | eBIKE.hu
-- Bikemarket.hu --
UMF Freddy 2 Disc 2011 - Kerékpár Webáruház | Bicikli Webshop | Kelly's | Merida | Gepida | Magellan | Fitness termékek
Elõre egyetértek veled a villa cserén(sajnos a merzo 55-rõl nem sok jót hallani). Hátra viszont maradhat a roco szerintem. Esetleg,ha tudod,akkor cseréltesd ki levegõs roco-ra.
A rugóstagnak a beépítési méretének ugyanolyannak kell lennie,mint a gyárinak,mert különben megváltozik a geometria. A rugóútjuk meg általában ugyanakkora.

Féknél hidraulikusat szeretnél vagy bovdeneset? Ha bovdenes,akkor csak is avid bb7 cleansweep tárcsákkal. Hidránál,már van választék bõven attól függ,h mennyit szánsz rá.

#22
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
szvsz inkabb probalkozz egy olyan komplett geppel, ami kozelebb esik az elkepzelesedhez, es azon cserelgess le dolgokat. 6000 dologra kell figyelni, hogy elerd azt a szintet, amit azok tudnak. sokkal fontosabb az osszhatas, mint a reszletek.

#23
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Lenne 1 pár kérdésem.

Váz:
Freddy 2 Disc geometriáját nézve jó erre, de egy állítható nyereg belemegy? Mennyire erõs? Nem olvastam még róluk sok véleményt, mert új darab.

Hajtás:
milyen fogasat érdemes feltenni elõre hátul 11-32es koszorúhoz? Én 24+38ban láttam, de ha lehetne 24+42est a középsõ helyére, inkább azt választanám, mert a hegy megközelítése városok közt is biciklin történne.
Milyen márka/termék tartós, és hol lehetne venni?
Hajtásvédelem/terelõk, közül mit ajánlanál?

Felfüggesztés:
Én például X fusion vengeance teleszkópot néztem ki elõre, találtam is egy oldalon, de O2 rugóstagot nem tudom, hol árulnak, állítólag kapható itthon. Lockout, propedal, álítható rugóút 100-175 között az elképzelésem, elõre megelégszek 160nal is, hátra talán túlzás lenne a 180. Jó lenne kormányról vezérelni.

Fékek:
Elõre egy 180/185ös, hátra egy 160 körüli fékre gondoltam, ezeknek a minõségében és fellelhetõségében sem vagyok jártas.

Nyereg:
A váznál említett dolog, + a kormányról lehessen állítani.

A többi egyelõre még nem kérdéses, védõfelszerelésekbõl egy lábszárvédõt majd ki kellene néznem.

Köszönöm a segítséget, ha leírod a saját összeállításod, az is sokat segít viszonyításnak.
Érdekelne még hogy alkatrészeket hol érdemes venni, ha véletlenül ezekrõl is tudsz valamit. Mert hiába nézem ki, ha nincs itthon ilyen, vagy nagyon drágán/nem is szállítják.

#24
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Jól látod, ott van az általános technikai témakörben, mindnek van külön topikja.

Nekem enduro bringám van (meg sokaknak még), mi lenne a konkrét kérdésed? Bár, én készen vettem, nem építettem.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#25
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Nem a bringa specifikus, hanem a kérdésem. Ettõl függetlenül azért a merevvázas dolgokat könnyebb beszerezni.

Igen, látom hogy más szempontból építették fel a fórumot, bár véleményem szerint az lenne az ésszerû, ha a kerékpárkategóriák szerint is lennének témák.

De ha mégis a jelenlegi struktúrát nézzük, hol van a vezérlés, hajtás, a felnik, nyereg, kiegészítõk, külsõk... témaköre? Vagy ezek vegyesen mennek az általános technikai topicba?
Szóval ez nekem kissé kusza.

#26
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Köszönöm a gyors választ, de sajnos értelmetlen, mert semmilyen biciklit nem akarok vásárolni, ezért is adtam ezt a címet neki. Ráadásul ez annyira "általános" téma, hogy egyetlen fórum sem foglalkozik endurokkal.

Itt enduro építésrõl van szó, ami azt jelenti hogy egy kifejezett termékkörre vagyok kíváncsi, mert hiába néztem körbe az amúgy is szegényes hazai piacon, nagyon nehéz beszerezni.

Legfeljebb az ellenkezõjét tudom elképzelni: túl specifikus a kérdésem, senkit sem érdekel, ezért menjek máshová.


Írtam privát üzenetet.

Egyébként semennyivel nem specifikusabb, mint egy maraton bringa és annak sincs itt külön topikja. Ezen a fórumon rengeteg információt találsz az enduro bringákról és építésükrõl, de mindegyik az adott alkatrész csoport topikjában vagy a "milyen bringát vegyek?" vagy a "ki milyen bringával nyomul?" topikban van.


A sebesség mindent megold.

 


#27
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Köszönöm a gyors választ, de sajnos értelmetlen, mert semmilyen biciklit nem akarok vásárolni, ezért is adtam ezt a címet neki. Ráadásul ez annyira "általános" téma, hogy egyetlen fórum sem foglalkozik endurokkal.

Itt enduro építésrõl van szó, ami azt jelenti hogy egy kifejezett termékkörre vagyok kíváncsi, mert hiába néztem körbe az amúgy is szegényes hazai piacon, nagyon nehéz beszerezni.

Legfeljebb az ellenkezõjét tudom elképzelni: túl specifikus a kérdésem, senkit sem érdekel, ezért menjek máshová.

#28
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
http://forum.bikemag...at-vegyek-2014/
Alapvetõen itt tedd fel a konkrét kérdésed ennyire általános kérdésekre nem kapsz választ, ezt a topicot zárni fogják.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#29
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Ezt a témát azért nyitottam, mert ezzel az új vállfajjal nem foglalkozik még szinte senki sem, legalább is nem találtam sok ide kapcsolható anyagot.

Valamint szeretnék egy enduro jellegû gépet összerakni, de 2 nagyobb gondom is van:
1. Nem találok olyan tapasztalt embert, aki tudna információval, segítséggel szolgálni errõl
2. A vásárlás menete: milyen boltokban érdemes szétnézni, hol érdemes venni, meg egyáltalán a hazai kínálat komplett kerékpárokban és alkatrészekben is szegényes, a kiszolgálás sokszor nem megbízható

Egyelõre leginkább az érdekel, hogy ehhez a kategóriához megfelelõ felfüggesztéseket hol keressek, mert a webshopokban nem bízok, "ami meg nincs neten, az nem is létezik". A legtöbb kerékpárbolt nem is foglalkozik "extrém" gépekkel, fõleg nem alkatrészekkel. De ahogy olvastam, egyeseknek külföldi webshopon keresztül is jobban megéri, mert ott reálisabb áron elérhetõ. Használt termékekben szintén nem bízok, mert inkább megkímélem és karbantartom, minthogy rejtett hibákra költsek késõbb.

Elõre is köszönöm a válaszokat.