Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Enduro kerékpárok, enduro építés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
28 hozzászólás a témában

#1
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Aztamindenit!!! Na ebbe belemennék, pedig a hátsó rugóút max150, lehet kezdésnek elég is lesz. :) Csak valószínûleg, mire összegyûlik rá a pénz, addigra lecsapnak rá. És még az ára is korrekt így, hogy alig volt használva! Shimano hajtókarral, szép szolid festés, jó hátsó villa tervezés.
Nem is értem, eddig miért nem nézegettem Treket. És még mik vannak a honlapon! Szép igényes részletes leírás videókkal. Marketingbõl csillagosötös. :)
Mindig tudsz valami újat mutatni, most körbenézek náluk is (még az új árak is elfogadhatók), a váz kivitelezése szerintem tökéletes.

#2
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Épített Remedy 7 2010 « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása
Ez is megérné az árát és úgy látom,majdnem minden kívánságodnak megfelelne. Leszámítva a nyeregcsövet és az x fusion rugózást. :)

#3
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Nagyon köszönöm, ilyen építõs cikkek jöhetnek még, ha vannak.

#4
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ez majdnem kimaradt:
Enduró építés: Specialized Enduro
Enduró építés: Specialized Enduro

#5
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
A Canyon Nerve még szóba jöhet, ha úgy gondolom, hogy AM kell, köszönöm, még rágódok rajta.

#6
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Kicsit másabb kényelmesebb bár ennek is igazán versenyes a geoja bár az állítható elsõ telóval ez nagyon variálható, a hátsó tagot nagyon szeretem az igazi ász van annyira jó mint az rp23 bár természetesen más.
A váz nagyon könnyû kicsit kevesebb mint 2kg, féltettem ezért majdnem az egészet lefóliáztam.


ismerem, a haver 2 eve teker egy ilyen carbon bringaval. a stumpjumper mellett mentem vele, nekem nagyon fapados volt a speci utan, ahogy mozgott, de biztos hatekonyabb. ha lehetosegem adodik ra (terep szempontjabol, no meg anyagilag), egy 29er anthemet majd mindenkepp ki akarok probalni, ezert erdekelt igy kozvetve, tudom vmihez kotni :)

#7
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
600e magyarorszagon manapsag sok penz, de egy utos enduroepiteshez uj alkatreszekkel szamolva keves lesz... csinaltal alkatreszlistat, amin tenyleg minden rajta volt? rengeteg penz megy el aprosagoknak gondolt dolgokra, a vegen pedig kapsz egy durva osszeget. pl amit a canyon osszerak ennyibol, neked szvsz siman 20-40%al tobbe lesz (szamold csak a vaz+villa+kerek+nyeregcso kombot). ennyi penzert vehetsz jo bringat toluk (mongy 270es euroarfolyammal szamolva):

Canyon | MTB | Strive ES 7.0

a felhasznalasra tekintve nem vagyok benne biztos, hogy neked enduro kellene - legalabbis marha jo kondiban kell lenned, hogy egy 66-67 fokos villaszogu, 160at mozgo geppel, amin erosen butykos gumik vannak, igy tekerj. az itthoni viszonyok kozott az enduro szinte downhill gepnek hasznalhato. en a helyedben vmi trail, vagy am gepet valasztanek 68 fok koruli villaszoggel es 140mm koruli uttal: ez specinel kb a stumpjumper, a giantnel a trance, yetinel az 575, etc. sokkal hatekonyabbak felfele, es itthon szinte mindenutt le lehet jonni veluk. canyonnal:

Canyon | MTB | Nerve AM 7.0

#8
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Ez a Votec érzésem szerint ígéretes.

Normális szolid design alatt valami ilyesmire gondoltam:
http://www.traildevi...ike_800_782.jpg
Teljesen korrekt csicsa elemek és színek nélkül, rajta van a márka osz' kész, +hegesztés ahol kell, bovden jó helyen. Az újak közt már van 1 kis primitív sárvédõ is hátul, újabb jó pont. Végre valami ésszerû és nem dizájnközpontú tervezés, az áruk is abban a kategóriában van, amit elképzeltem. Igaz ez kicsit FRos váz, de biztos nemsoká jön az új anyag, és megnézhetem, mi a kínálat.

#9
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

es milyen a spark az anthem utan? :)

Kicsit másabb kényelmesebb bár ennek is igazán versenyes a geoja bár az állítható elsõ telóval ez nagyon variálható, a hátsó tagot nagyon szeretem az igazi ász van annyira jó mint az rp23 bár természetesen más.
A váz nagyon könnyû kicsit kevesebb mint 2kg, féltettem ezért majdnem az egészet lefóliáztam.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#10
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
arn:
Lefagytam válaszküldés közben...
Lényeg, hogy 600körülire gondoltam, de ha többõl hozom ki amit elgondoltam, akkor inkább +1évig gyûjtök. Most 100körül járok, és ilyen tempóval kb 1 év, szóval az még messze járok, szóval nagyon is számít, de már most el kezdek nézelõdni, hogy mire odajutok, hogy megvegyem, ne akkor álljak ott, hogy megveszek egy jól kinézõ szétesõset, és nem is értek hozzá.
Azt meg elhiszem hogy jó az FSR, de nem akarok olyat, nekem a másik jobban tetszik, pl ahogy Gianton megoldották, hogy ne pakolja fel az összes sarat a nyeregcsõre, vagy ha akarom kiegészítem egyéb sárvédõvel.

forest:
Megnézem az összeset, igaz számít a dizájn is nálam, de nem vennék meg egy önmagában puccos de gyenge gépet.
Votecet akartam nézni, de még nincsenek az újak, a régieket meg nem találtam, nem tudom hogy hoztad elõ ezeket, de többet is szívesen megnéznék. Jó, hogy legalább itt lehet színösszeállítást választani, nem a gyári rózsaszín-fehér-neonzöld cuccokkal kell villognom.

A keretet meg a felhasználást már leírtam, de lényegében most még gyûjtök rá, és olyan 6-700at áldoznék rá, és egy olyan endurot akarok, amivel lehet tekerni városban és városok közt is olyan 30-35tel, lehet vele hegyet mászni, és lefelé sem esik szét. Tehát tartós legyen, és viszonylag gyorsabb, nagy rugóútkülönbséggel, az hogy nehéz hajtani, nem probléma.

Most ajánlottak valamit, ami feltette a lécet! Bionicon Alva 180 coil Ez tudásban ott van, amit én elképzeltem, ráadásul X fusion rugókkal, ilyen hogy 90-180 rugóút, sehol máshol nincs.
Szóval érthetõ, hogy annak ellenére, hogy FSR nem a kedvenc megoldásom, még így is elgondolkodtam rajta, igaz ez már milliós kategória. de legalább nem érzem lehetetlennek az elképzelésem.

A leveledre késõbb válaszolok, köszönöm az eddigi segítségeket, és hogy áldoztál idõt egy ilyen kezdõre, mint én.

#11
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Na igen. Az anyagi keret erõsen meghatározza,h mibõl is válogathatsz. De itt egy link,ahol közel 1500 fully gép képe van feltöltve. Itt keresgélhetsz kedvedre való formákat. :)
TestBike Fotó - fully's - kerékpár kép, fotó
Szemezgess még a votec-kel. Bár még nincs feltöltve a 2012-es kínálatuk,de nekik is kellemes áraik vannak. Ez egész kellemes gép 1800 euroért,bár ez nem enduro.
Votec Mountainbikes | V.XM 1.1
Ez viszont már enduro(bár marzo 55-el):
Votec Mountainbikes | V.SX 1.1
Vagy a fr:
Votec Mountainbikes | V.FR 1.1
A Sala által(rövid ideig)birtokolt és tesztelt noton is neked való lehet:
Noton -20112000
Van itt választék. Csak kicsit pontosíts,h mik az elvárások és mennyi a keret. :)

#12
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
pedig ha a penz nem szamit, akkor szvsz nem jarnal vele rosszul... 2m kornyeken azert olyan rossz nem lehet :) de ennyiert inkabb egy yetit (sb66) vagy egy santacruzt (nomad) nezegetnek. egyket orszaggal arrebb beszerezheto. mennyi az egeszre egyaltalan a keret? sokszazezres vazakrol van szo.

amugy mi nem tetszik benne? tekeresre lehet nem a leghatekonyabb az fsr, de enduronal szvsz az egyik legjobb megoldas.

#13
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
A Spec Enduro váz nem lenne rossz, de nem tetszik a hátsó rugózás megoldása. Specbe nincs is olyan, amit megvennék, se komplettben, se vázban. Annak ellenére hogy tudom, minõség.

#14
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Igen számoljunk csak. 3.5év
Kezdem
1.Genesis Impact
2.Merida Speed Mission
3.Giant Anthem
4.Cannondale Jekyll (oké, ez nekem tévút volt arra amire most használtam)
5.Scott Spark
Most épp egy cyclocross a szívem vágya utána jöhet majd egy AM 140/140 esetleg egy új Jekyll
:D


es milyen a spark az anthem utan? :)

#15
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Specinel pitch, enduro

#16
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
zeezoltano:

Folytatom a válaszokat. Igen, ez elgondolkodtató, csak akkor kompromisszumokkal kell belemenni a vásárlásba, ami ugye rossz érzéssel tölti el az embert. Persze nem feltétlenül rossz valóban, fõleg ha kezdõ, mint én, és csak nagyobb hülyeséget csinálna.

arn:

Ha már az említett nevek, akkor Giant Reign X, benne bíznék a váz tekintetében, és bár AMnek írják, belefér az ND kategórába. Ugyanakkor itt jön a mumus, hogy van rajta jópár dolog, ami nem tetszik, és kapásból csere lenne.
Ha létezne olyan összeállítás, ami megfelel az elképzelésemnek, akkor komplettet vennék, de ugye nem kopogtat be a gyártó, hogy mégis mire szeretném használni a gépet, és egy olyat gyártanak a kedvemért. :)
De akkor majd kitartóan kutatok a komplettek közt.

#17
xDarkRideRx

xDarkRideRx

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
arn:

Erre már én is gondoltam, csak akkor megveszek egy rakás új "unszimpatikus" alkatrészt, amit késõbb eladok használt áron, és megint gyûjthetek arra, ami tetszik.

forest:

Köszönöm, igen, errõl hallottam, sokak szerint 38nál nagyobb fogszám endurora fölösleges is, ezért 38-24körül kezdek fixálódni.
A bikemarket.hut nem ismertem, hasznos tipp. Az utolsó linket pedig nézegettem, tudom is hol van az üzlet, csak az tántorított el, amit az elõzõ hozzászólásban írtam. Ráfizetnék, úgy érzem, fõleg úgy, hogy ott nem találtam náluk alkatrészeket, tehát még helybencserés dolog sem megoldható.

Villa - én magáról vázról is hallottam már sokfélét, de úgy vagyok vele, hogy jó mozgástechnikával és megkíméléssel (pl nem érkezek 3 méterrõl meredeken villára) nem történik nagy baj, ezért sem bízok a használt dolgokban. Ezek szerint lehet, hogy inkább azt kellene kérdeznem, milyen váz illik a kiszemelt rugóstaghoz? Mert egyelõre az X Fusion az, amiben látok fantáziát, csak nehéz beszerezni.
Valamint én is sok rosszat hallottam a villáról, a hátsó tagban meg azért nem vagyok biztos, mert tekercses, bár állítólag azok közt is van néhol lockout, de sok értelmes részletet nem találtam a gyártó oldalán, szóval elég erõsen a levegõs a megcélzott vonal. Úgy gondolom, hogy rugótekercset csak FR/DH gépekbe érdemes tenni, ahol biztosan nagy terhelésnek vagy kitéve, és nem szempont a mászás. Ráadásul szeretném, ha az is állítható lenne 3 fokozatban, vagy fokozatok nélkül.

A féken egyelõre még nem gondolkodtam annyit, de nem érdemes spórolni rajta, legyen megbízható és jó a hûtése.

#18
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Igen számoljunk csak. 3.5év
Kezdem
1.Genesis Impact
2.Merida Speed Mission
3.Giant Anthem
4.Cannondale Jekyll (oké, ez nekem tévút volt arra amire most használtam)
5.Scott Spark
Most épp egy cyclocross a szívem vágya utána jöhet majd egy AM 140/140 esetleg egy új Jekyll
:D
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#19
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
arrol nem is beszelve, hogy bringazasi elmenyben lehet eg es fold a ketto. azert olyan cegek, mint a speci, giant, etc nem veletlenul hiresek a jo geometriarol, es centiken mulik az egesz. ha volt az embernek par ilyen bringaja, akkor mar tudja, hogy mit keressen :) mindegyik bringaval el fogsz jutni a celodhoz, csak az egyikrol vigyorgo pofaval szall le az ember. ezt tenyleg csak akkor erteni meg, amikor mar van ilyen tapasztalat.

#20
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Szerintem is vegyél az elképzeléseidnek leginkább megfelelõ komplet gépet és cseréld le rajta azt a 1-2-3-4 alkatrészt ami "szerinted" neked nem megfelelõ és ezen nagyon ott a hangsúly sokan 2-3 évig változgatjuk az egy szem bringánk ilyen olyan alkatrészét és valahogy nem az igazi, még akkor sem ha sokan sokkal jobban képben vagyunk az alkatrészek és hatásuk milyenségével és összhatásával mint te. Abban az esetben ha mégis járod a magad útját látatlanban megmondom mi fog történni, összerakod "álmaid gépét" az elsõ héten rá jössz hogy valami nem tökéletes és lecseréled. 1 év múlva lesz X, de leginkább tízen X alkatrészed amit lecseréltél , de gyakorlatilag nem használtad és nem tudod eladni és a nyakadon marad. Így simán
kerülhet 1.5x annyiba mintha vettél volna egyet a boltban vagy 2-2.5x annyiba mintha az apróból vettél volna egy megfelelõt és cserélsz rajta 1-2 dolgot.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!