Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cikkek a weboldalon - észrevételek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
154 hozzászólás a témában

#1
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Csak hogy csatlakozzam az előttem szólóhoz. Vas Kata Blanka U23 világbajnok országúton. Én már egy szentimentális vén fasz vagyok, majdnem sírtam az örömtől. Ennek a lapnak a készítői szerencsére nem ilyenek. De az is lehet, hogy tudatosan nem vesznek tudomást kerékpáros sportsikereinkről, a Bringasport úgyis megírja. Mondjuk ha készítenének egy interjút a világbajnokkal azt szívesen olvasnám. Hogy valami pozitívat is írjak a végére: az Egy nap csapattagként... c. cikk tetszett smile.png .


  • koga kedveli ezt

#2
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Vas Blanka tegnapi sikere? :)

https://444.hu/2023/...vas-kata-blanka

 

Log: https://www.strava.c...443976/overview


  • Kisherceg kedveli ezt

#3
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Nem, engem egyáltalán nem érdekelnek ezek a hírek. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯ A BikeMag oldalát is csak elvétve olvasom, csak a fórum miatt járok ide.

Kérdésemmel csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy valószínűleg teljesen feleslegesek a kritikus hangok, mivel soha senki nem reagál egyikre sem. Azt hiszem, persze tévedhetek is, hogy a szerkesztőknek is csak amolyan hobbi-projekt lehet már csak a weboldal.

További jó zsörtölődést! ;)

Kisherceg módosította - 2023. január 20. - 09:58

  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Hello Herceg úr,

 

Ha jól értelmezem ez a konkrét Topik a web oldal cikkeiről szól. Ezért nyilván ide kommentelek.

És igenis zavar, hogy az egyik legnagyobb bringás orgánum nem vesz tudomást ilyen nagyon fontos dolgokról mint amiken lejjebb zsörtölődöm.

 

Azt nem értem ez Téged miért zavar? Esetleg Téged sem érdekelnek ezek a hírek?

 

Üdv: Grig

 

Bocs, de te valójában csak ezek miatt a hozzászólások miatt jársz ide? az utóbbi közel egy évben nem látok mást részedről, csak a "miért nem?" kérdéseket. szerinted a BikeMag-ot ez érdekli? olvassák ezeket? inkább örülj velünk, hogy még nem kapcsolták le az egész fórumot! wink.png



#5
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Bocs Bikemag ez megint érthetetlen... vasárnap volt a CX OB és semmi hír róla...  Nem voltatok ott vagy mi???

 

Bocs, de te valójában csak ezek miatt a hozzászólások miatt jársz ide? az utóbbi közel egy évben nem látok mást részedről, csak a "miért nem?" kérdéseket. szerinted a BikeMag-ot ez érdekli? olvassák ezeket? inkább örülj velünk, hogy még nem kapcsolták le az egész fórumot! ;)


  • Rabbit és zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#6
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Bocs Bikemag ez megint érthetetlen... vasárnap volt a CX OB és semmi hír róla...  Nem voltatok ott vagy mi???


  • zscs kedveli ezt

#7
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

CX Europa bajnokság

Vas Kata 3.-ik, Tesója 4.-ik...

 

Cikk?????



#8
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

UCI Gravel VB elsőre mgrendezésre került...

 

Szerintetek van róla hír...???

 

Nem is ragozom....



#9
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Még mindig óuti VB puffogás...

 

Arról a hírről is csak Velo.n láttam rövid leírást, hogy MVDP-t a verseny előtti éccaka 2 idióta tini lány zaklatta és nem hagyta aludni. Erre ő bepipult és kicsit presszúrázta őket. NEHOGY azt mondja itt bárki is hogy nem így tett volna a helyében hasonló esetben... 

A Velo cikk írója sem ragozza saját véleménnyel a témát, hogy vajon mit keresett ott a 2 tini és nem hagyta az egyik esélyest pihenni? Felbérelték őket? a szálloda hogyan nem tudta lekoptatni őket?? Mondjuk MVDP igen előszor a szálloda őrségnek szólhatoitt volna de nem tudjuk mi történt mindenesetre rohadt furcsa helyzet...

 

Ja és ez sem éri el a bikemagocska inger küszöbét...

 

Reklám újság lett????



#10
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Büszke vagyok rátok Bikemag...

 

Múlt hétvégén országúti VB volt Ausztráliában és kedd reggel még mindig semmi hír, hogy mi történt és kik az új női és ffi bajnokok...

 

Ne haragudjatok már de egy pár sort megérdemelne ez a hír....

 

Tényleg de tényleg miért nem foglalkoztok ezzel??? Se a monti se az outi VB??? 

 

 



#11
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

bónusz: Valter Attila 3 évre aláírt a Jumbo-Vismához. wink.png

Mekkkkora!!! Igaz igaz!!



#12
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

 Sziasztok,

 

de kínos megint egy ilyen dolog miatt írok, hogy vasárnap Nino Schurter megszerezte 10ik VB MTB XCO címét, nőknél meg Pauline FP nyert! És hát ez a Bikemagon nem hír...Velo-n sem... 

 

 

De miéééért???

bónusz: Valter Attila 3 évre aláírt a Jumbo-Vismához. ;)



#13
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

 Sziasztok,

 

de kínos megint egy ilyen dolog miatt írok, hogy vasárnap Nino Schurter megszerezte 10ik VB MTB XCO címét, nőknél meg Pauline FP nyert! És hát ez a Bikemagon nem hír...Velo-n sem... 

 

 

De miéééért???

 

 



#14
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Sajtálatos módon a Vasárnap rendezett magyar MTB MX OB-nak még most sincs nyoma a honlapon... Vagy rossz helyen nézem??



#15
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nincsen cikk itt Vas Kata Blanka tegnapi sikeréről, pedig sok helyen beszámoltak róla. https://bringazas.hu...zetett-hatodik/

 

Verseny log, Watt-adatokkal, pulzussal: https://www.strava.c...ties/6094733651



#16
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

A Hollandoknak nincs hegyük, cserébe többek között van egy van der Poel-juk, és sorolhatnám a női versenyzőiket ahova Vas Kata Blanka betársul. Persze van infrastrukturájuk, pénzük, tudnak szervezni stb., itt talán az infrastruktúrával kezdeném leginkább, de mivel ahhoz pénz kell ami tudjuk hogy nincs és nem is lesz akkor a szervezéssel még messze lehet jutni. Megint a Crosskovácsit kell felhoznom, valahogy nekik ez megy, és folyton kezdeményeznek új dolgokat is (IVSZ, iskolás verseny, XCO pálya, Ready to Race stb.).

Hegyük nincs, de sok-sok év alatt olyan mélyen beágyazódott a kerékpározás az életükbe, hogy az kis túlzással hegyeket pótol. Amszterdamban nagyon észen kellett lennem, hogy el ne üssenek (gyalogosként állandóan rátévedtem a mindent behálózó kerékpár utakra). Mondjuk a szlovéneknek van hegyük és hozzá 2 millió lakosuk, ehhez képest igencsak felül reprezentáltak a világ kerékpár sportjában. Statisztikák szerint mi magyarok is sokat tekerünk, mondjuk régebben ezt a kisvárosi-falusi  közlekedők produkálták. Ha már jó verseny, kiemelném még a Zselic maratont. Ők is mindig újítanak, csak a helyszín kicsit távol van a centrumtól.

Kicsit off, de a legnagyobb probléma Magyarország lakosságának fizikális és mentális egészsége. Szerintem itt van a kutya elásva.


szak módosította - 2021. szeptember 01. - 15:05


#17
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A Hollandoknak nincs hegyük, cserébe többek között van egy van der Poel-juk, és sorolhatnám a női versenyzőiket ahova Vas Kata Blanka betársul. Persze van infrastrukturájuk, pénzük, tudnak szervezni stb., itt talán az infrastruktúrával kezdeném leginkább, de mivel ahhoz pénz kell ami tudjuk hogy nincs és nem is lesz akkor a szervezéssel még messze lehet jutni. Megint a Crosskovácsit kell felhoznom, valahogy nekik ez megy, és folyton kezdeményeznek új dolgokat is (IVSZ, iskolás verseny, XCO pálya, Ready to Race stb.).



#18
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Idén nem kell csodálkozni, végre mehet mindenki mindenhova (nyáron), inkább a családdal van pont a fő szezon végén, mint egy versenyen. Kassára ingyenes a nevezés hosszú távra... Aztán nem egy lenézett magyar "cx-szel is végigmegyünk" verseny. 20-30 évvel ezelőtt nem lehetett mást csinálni, csak kimenni tekerni, vagy könyvet olvasni. Most van más is. Nincs ezen mit csodálkozni, fel kellene mérni az igényeket, hirdetni, és akkor szinten lehet tartani a létszámot.
  • Rabbit kedveli ezt

#19
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

"Idén rendezik az utolsó Mátra Maratont?"

Valószínűleg igen. Én is szomorúan figyelem ezt a hosszú ideje tartó mélyrepülést. Elfogynak a versenyzők, hihetetlen mértékben öregszik a mezőny, felnőtt férfi kategóriában a legkönnyebb az éremszerzés olyan kevesen indulnak. Valamiért nem vonzó ez a sport a gyerekek, fiatalok számára. Mi lehet ennek az oka?

- a 2000-es években volt egy felfutás, divat lett az MTB, ez mára kifulladt

- nem vagyunk hegyvidéki ország, de egy-egy kiugró versenyzői teljesítmény talán adhatna lendületet az utánpótlásnak. Minden tiszteletem pl. Buruczki Szilárdé, Parti  Andrásé  vagy Benkó Barbaráé (mi akik hobbista/amatőr szinten tekerünk tudjuk milyen fantasztikus bringások ők), de a laikusokat, kívül állókat csak a győztes érdekli. Kiváncsi vagyok, hogy Vas Kata Blanka - remélhetőleg - fantasztikus karrierjéből tud-e profitálni a hazai XC, ciklokrossz, országúti szakág és utánpótlás nevelés

- drága és macerás sport (bringa és főleg annak karbantartása, edzés-versenyzés utazás-szállítás...)

- összetett sport (számomra ebben van a legnagyobb szépsége - állóképesség, bringakezelés, bringa-felszerelés technika, erdőn-mezőn-hegyen-völgyön kint a zöldben). Az XCM alapvetően a nehézségek leküzdéséről szól, lehet, hogy ez nálunk sok fiatalnak nem jön be. Semmi média felhajtás, rohadt fárasztó különösen nagy melegben vagy sárban a világ végén az erdő mélyén...

- szerintem alulról jövő kezdeményezéssel ezt a sportágat nem lehet megváltani. Mindig lesz egy maroknyi ember, akiknek ez lesz a mániája, talán ők megszervezik és letekerik a versenyeket. Kérdés, hogy van-e felülről jövő szándék az XC gatyába rázásához, érdekel ez egyáltalán valakit rajtunk kívül? Alpesi sísport sincs nálunk, ugye a jamaicai-ak sem nagyon boboznak. Mindig ide lyukadok ki: no hegy no MTB.

Egy biztos: amíg lesznek versenyek és képes leszek feltekerni a hegyre és le merek valahogy gurulni rajta - én ott leszek.


  • Kisherceg, Rabbit, julien72 és 1 további fórumtag kedveli ezt

#20
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Azért írjunk a jó példákról is. :- ))) Egész gyorsan kint volt az info az időfutam olimpiai eredményekről és a Sagan átigazolásról is. 

 

Köszönjük Bikemag! :- )