Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váz építés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
391 hozzászólás a témában

#301
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali!

van: még hozzá kis probléma...
rájöttem, hogy Nekem van egy készölõ félben lévõ honlapom... hááát feltolom oda a képeket... Csak az a qrva extra kitolt velem...
Boccs skaccok...
Csak holnapra lesznek képek... :(

tú: ez a táblázatosdi engem is érdekelne...
pölö major, Ti honnan, milyen csöveket tudtok?
és mi pénzért?

cs&h+tsai
még egyszer bocsika... :-[

#302
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
hali bikers,
van valakinek valami katalógusféléje, vagy net címe, ahol a nálunk kapható aluminium csövek, zártszelvények adatai vannak ?

pl. SKF csapágyakról iszonyatos mennyiségû információ van itt: http://iec.skf.com/


#303
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Köszi az építõ tanácsokat!!!

ROB:
Ha elküldöm neked Corellben, vagy JPG-ben, vagy kinyomtatom, vagy akármi nem bolgoznál rajta esetleg TE is ? ? ? ?  :)

Igyekszem Sannolni is és Para képeit hamar felrakom!!!

Amúgy a Venus-al mi baj ? ? ? Nem értem...

#304
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tamaskaa üdvözöl mindenkit! (jülönösen Jorus hugát...)

Szal aztat akartm mondni, hogy ez a váz tervezés-építés dolog nem olyan 1szerü feladat ám... Látom én hogy rob bátyó mennyit szenved a tervezéssel... szegénynek ráment az egész vizsgaidõszakja...
Tehát nem az a lényeg, hogy milyen rajt' a felirat, hanem, hogy elforog-e benne a kerék, kirugózza-e azt a valóságban is, amit papíron stb. Meg én azért nem kezdek bele ilyesmibe, mert honnan tudjam azt, hogy milyen lesz a gép menet közben? Szal, hogy irányítható lesz, vagy befordul a váz alá a villa, vagy az 500as láncvillával be lehet-e fordulni egy szûk utcába...

De Ti legyetek csak elhivatottak, és türelmesek, csak ne kapkodjátok el ok? Várom a fejleményeket, csináljunk egy rakás konkurenciát a Zügn müveknek!!! ;D ;D ;D

tamaskaa was here...

#305
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Cserkó ezt jól megkaptad!  ;D
Én is nagyon homlokráncolva néztem a képeket, de a hibát csak a Venus-ban vettem észre! Persze értelmesen leírni akkor sem tudtam volna, csak éreztem, hogy vmi nem stimmel!

Beg

#306
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Áááá... csepprõ...
Az odáig okés volt, hogy kiszerkesztettem a hátsóvilla mozgását...
Csak hogy elfelejtettem ellenõrizni, és beleszerkeszteni a láncot...
Így rugózás közben a lánc a villához érne...
:(

Már dolgozom rajta...
;)

Ha minden oké, a héten nagyközönség elõtti premier...

cs&h+tsai

#307
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
AHHA. Bocs

Akkor mi volt a gond?

#308
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahhh... Nekem mondod?
8)
Mûszaki rajzoló és cseppet gépész is lennék, vagy mi... a gépészt hallkan és apróbetûvel jegyezném meg...

nem a szerkesztésbõl adódott problémám...

mûködésben...pontosabban mûködésbõl...

cs&h+tsai

#309
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Nyugi PF, a Te vázaid is messzemenõleg alapos értékelést fognak kapni! :)

Amúgy egy körzõ meg egy vonalzó pontosan elég ahhoz, hopgy ellenõrizd, hogy mozog a vázad, és mennyit.

#310
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy rob koma!

Ahhha... valahogy Énis így merészkedtem gondolkodni tervezésnél...de... DE tegnap felmerült egy probléma, és közben az is kiderült, hogy biza a vázacskám hátul nem 150mm-t mozog, hanem biza a 200at is... ;D

A gondok operációja folyamatban van...
Holnap tuti major kollega megkapja tõlem a DS-FR vázam és a trekking rajzát...
Sajna a MARATHON és FR vázakkal várnotok kell... :(
Úúúútálom, hogy nem veszek észre egyszerre minden csepprõ dolgot... csak mindig egyénként...

Na csõváz és hátszél...
Ha az Én vázaim is ily szép értékelést kapnak, fejjel rohanok a... az asztalnak... ;D pf

#311
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Vissza még a MooN raid-X -re: azzal is tudod változtatni a rugózás karakterisztikáját, hogy a rugóstagot máshol rögzíted, nem kell ilyen bonyolult, kevésbbé stabil, és nem mellesleg DRÁGA eljárás. Hogy tervezted a rögzítést pl? Amúgy csak a csapágyak (mert ha már váz, ne siklócsapágyas legyen, hanem iparis!) igen sokban vannak, majd egy tizes, vagy több. Ezért tervezek én inkább egyforgáspontosokat. Meg azok merevebbek is keresztben. Szerintem. Igaz, a rugóstag jobban kapja az ívet a keresztirányú csavarodás miatt, épp ezért kell olajos/rugós!!! Meg egy kis merevítés, mint a LCS által belinkelt FOES vázban. Érdekes, nézzétek meg!

Paraferee

Szerintem itthon a freeride kategória: elöl 100-150 mm, hátul szintén. Több nem is kell! Még dh-ra se nagyon!!!!! (itthon persze)

#312
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Most látom csak, hogy nagyon lehurrogós lett a hozzászólásom. Pedig csak segíteni akarok, hogy tuggyatok tik is szíp vázakkal álmodni!  ;D ;D

#313
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Major

Jól látom, hogy az én vázaim meg nincsenek fenn? Hát ezért adtam én oda neked, komisz kölyke!  ;D

DE ha már így látom a vázaitokat, egybõl helybõl beléjük is kötök, kifejezetten a cserko tervezte Mars raid-R-hez lenne pár szavam. (de a mereven kívül semmelyik nem jó)
Szóval: nézdd meg erõsen, és koncentrálj arra, amit írok!
Ha a tengelyt veszed egy pontnak, akkor az azt ért felfelé irányuló ütést kell csillapítani, igaz?
Ezen a vázon a hátsó rész nem úgy mozogna, ahogyan azt ti elterveztétek, pedig szép ötlet! Csak itt Ti arra számoltatok, hogy az ütés a hátsó rész közepét éri, mert csak akkor mozdul el felfelé. Ha mégis a tengelyt éri (mert miért ne), akkor felfelé mozdul el a monoblokkház mögötti forgásponton, de a rugóstag alatti forgáspont meg sem mozdul. Emiatt, meg amiatt, hogy ha szépen kikörzõzöd a lengõkar felsõ/hátsó forgáspontjának mozgását a monoblokkház mögöttit, mint középpontot felhasználva, akkor meglátod, hogy a banán alakú bigyó nem nyomni, hanem húzni fogja a rugóstagot.... Tanulmányozni kellett volna néhány már mûködõ vázat!
Akkor a MooN raid-X: teljesen felesleges a monoblokkház felett, és mögött is egy forgáspont!!! Oda csak egy kell (ahogy az én egyik vázamon látszik is), és az a monoblokkház fölé, kb a középsõ lánctányér magasságába.
VenuS raid-R: innen meg hiányzik egy forgáspont! Ha a láncvillára teszed, akkor Horst-Link, ha a támvillára, akkor négyforgáspontos. Körzõzdd ki szépen ezt a vázat is, és meglátod, mi a hiba!

Az olyanokat most nem számolom, hogy nem fér el bennük egy kerék, hogy milyen magasan van a monoblokkház, mekkora a nyeregcsõ/fejcsõszög, ilyesmi.....

Viszont nagy érdeklõdéssel várom Paraferee terveit, ha az az, amire én tippelek.
És Neki szól: a Workshopban van robbantott ábra rugóstagról, szép, és nagy!


#314
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hmm...

Akkor asszem neki fekszem a FR vázamnak, és kicsit megnöveljük a hosszt... ;D
legalább 200mmre...

#315
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ez nagyon nehéz kérdés:

Fõleg azért megr mi is az az FR ? ? ?
Én erre már 3 válazt is hallottam:
1: Lightos ereszkedés, olyan lassabb DH, meg ilyesmi, nem olyan brutál, csak mókázás.
2: Olyan Karanked fealing!!! Bazinagy letörések ugrása, 10-15mp repülés és DURR leérekzés...
3: Olyan verseny mint a DH, csak nincs kijelönlt pálya a rajttól a célig, csak egy hegyoldal és meny aholy tetszik!!! Minél gyorsabb annél jobb!!!

Momost nemtom melyik is az FR!!!

HA az:
1. az akkor 17cm +-2cm
HA a:
2. az akkor 30+ cm
HA a:
3. az akkor pedig 20csm körül!!!

Ennyi!!!

(Az én általam tervezett FR váz a VenuS Raid-R a 3. kategória!!!)

#316
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
ahoy major!

Ha minden jól megy hétfõn scannelni tudok majd...

Kaptok 3vázat tutira...

Egy trekking, egy DS-FR, és egy FR vázat...
Nagyon gondokodom, és lehet hogy kicsit pofásabban lerajzoilom a hétvégén a marathon gépem hátsóját, ami ahhoz hasonlít, amit egyszer valaki belinkelt... majd meglátjátok...

Szal a 3váz tuti...

Na csõváz és hátszél...

Hja!
Szerintetek egy freeride váznál, mennyi a szükséges és elégséges telóút elöl-hátul?
120-150mm elég?

Pf

#317
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Dejó!!!!

Majd nyáron megcsodálom!!!
(addig meg pénzgyûjtés ezerrel!!)

üdv,
kislust

#318
cserko

cserko

    vendég

  • fórumtag
  • 76 hozzászólás
Hahó Kislust

Két mód van a feliratra:
1.:Marás CNC-vel, az enyémen ez lesz !
2.:Dombornyomat müanyagból és ráragasztható !

Vagy még egy lehetõség domborba kimaratom, de ezt csak ha nagyon kell.
Az elsõ vázak a Mars és a Venus lesz.
Most kezdek neki a pontos tervezéshez, kb 2-3 hónap mire "talán" kész lesz és utána már csak össze kell dobni  ;D
Eddig még peoblémás az alu beszerzése, mindenképp jó minõségbõl szeretnénk kivitelezni, mert nem szeretném, ha a saját vázunk törne el.

Ha minden jól megy akkor nyár közepére legkésöbb gurulni fog az elsõ .:AstronautS:.

Cserkó

#319
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
igazából olyanra gondoltam, ami domború. (ez lenne az exodálás? vagy..öö, ez mi???)

kislust

#320
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Szerinetm minden további nélkül!!!  ;)
Bár én az eloxálást javasolom, de ha ezt akarod legyen!!!

Extra kívánságokat szívesen teljesítünk!!!  ;)

Csarkó mindotta: "persze, mindenkinek azt teszünk bele amit szeretne, tudok rá embert aki belemarja"