Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicajlakat

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
355 hozzászólás a témában

#1
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Én mindig nagytányér kónuszra rakom ilyenkor a bringát. Annyi idõ elég, hogy utolérd, persze csak akkor, ha tényleg fél szemmel figyeled!
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás

Nagyon figyeljetek, ha nem zárjátok le a gépet, legalább az elsõ váltót kattintsátok el, az is 1 kicsit megzavarhatja a tolvajt. 1ik szemetek mindíg a bringán, és ha megszólítanak, gyanakodjatok !!!


amíg V-fékem volt sosem hagytam magára a bicót úgy, hogy ne akasztottam volna ki a féket. Két mozdulat, és csak az elsõ keresztezõdésig jut vele...
(persze törik a keró is, de inkább törve, mint soha viszont nem látva)

#3
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Kicsit OFF: Bp. Szentkirály utca. Ellépek a bringámtól, kb 6 lépést de folyamatosan szemmel tartottam. Csakhát éppen egy teherautót vártunk, bútorszállításról volt szó. De folyamatosan néztem a bringám is + néztem, hogy jön-e már a teherkocsi. Egyszer csak odalép 1 kicsit barnább bõrû állampolgár és kérdi, hol van erre a trolimegálló. Ebben a pillanatban kiestem abból a ritmusból, hogy a bringámra is sûrûn odafigyeljek. Valami isteni sugallatra mégis odanéztem és hoppááá, a fickó kollégája már ült a bringámon és próbált elindúlni. Szerencsére a patentpedálról állandóan lecsúszott a lába és magas volt a nyereg is neki.
Megúsztam !! Ordítottam velük, csak úgy zenget az utca. Erre már mindenki odafigyelt, gyorsan elhúztak.
Kb 1 perce léptem el a bringámtól, ennyi nekik elég, hogy rámozdúljanak a gépre.
Nagyon figyeljetek, ha nem zárjátok le a gépet, legalább az elsõ váltót kattintsátok el, az is 1 kicsit megzavarhatja a tolvajt. 1ik szemetek mindíg a bringán, és ha megszólítanak, gyanakodjatok !!!
Marci

#4
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
én is vettem egy Citadel 230-as U-lakatot.
masszív mint a fene, de jó nehéz is.
ha elõre tudom, hogy le kell majd raknom a bringát, ezentúl fentlesz a vázon (nincs az az isten, hogy a hátitatyóban hordjak egy ilyen nehezéket! :) ).
az eddig használt sodronynál (~nulla védelem) ezerszer megnyugtatóbb, de hosszú idõre persze ezzel sem hagynám ott sehol a gépet.
akkor lakat kipipálva.

#5
nexus8

nexus8

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Frissítettem a lakatjaim, az Abus X-Plus mellé sikerült végre egy kryptonite evolution minit beszereznem. Erre Sheldon papánál figyeltem fel és áldom érte. 886 grammm a lakat, farzsebben elfér, biztonsági szintje kb. az abus 15nek felel meg, de súlya annak fele. A kulcsa ugyanaz a rendszer, mint abusé, de kevesebb vágással. Hátsó kereket a villában oszlophoz kötni tökéletes, városban futkározni szerintem nagyon jó választás. Ha valakinek a max fokozat kell ebben a méretben, a Fahgettabouditban van ilyen, de annak közel dupla az ára a minihez képest. A listaára a mininek 11,500 körül van.

#6
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Citadel láncos lakat jelenti jól van. Nem kotyog, nem szorul.
A láncos vagy U lakat dilemmához:
szerintem legjobban a láncossal lehet rögzíteni a kerót fix ojjektumhoz. pl ahova boltba járok, ott U-lakattal nem mennék sokra.
Viszont tényleg nagyon nehéz, nyûgös hordani, bár nekem a spirállakat is nyûgös volt mindig :) => csak akkor viszek lakatot, ha tudom, hogy szükségem lesz rá (ezt nem mindenkinek az életritmusa engedi meg, nekem ez mûködik)
Ha U-lakathoz veszel kiegészító sodronyt, hogy pl az elsõ kereket is le tudd zárni, akkor súlyban, árban ugyanott lenne a rájder, ahol a láncossal.



#7
-=zs=-

-=zs=-

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Most gondolkozok egy ilyenen, van valakinek tapasztalata az említett zárral kapcsolatban? Ez kerek kulcsos, vagy rendes tollas kulcsa van?

#8
mihali

mihali

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
azért hidd el a Citadel U lakatokkal nincs probléma, elég masszivak. egy sodrony és egy U lakatot nem is érdemes összhasonlitani mert ég és föld a különbség.

#9
-=zs=-

-=zs=-

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
#340-re:
Másik topikban olvastam:
"Pár napja elgurultunk a teszkóba egy cimborámmal, õ egy U lakattal zárta le a bicót, az elsõ kereket meg egy ilyen Citadel sodronnyal.
Mikor kijöttünk, már ott állt a szekus emberke, és elmesélte h mi a bevásárlókocsik tárolójához zártuk a bicókat, a "trolleyman" meg véletlen rátolt egy jó hosszú kocsikukacot... a lakat zár-részérõl levált/kicsúszott a sodrony. Hoppá. Elfelejtettem fotózni, de mind1 is, simán kivált a rögzítésbõl az acélsodrony vége."


#10
postás

postás

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Tudtok valamit a chip-es védelemrõl? Hol lehet megrendelni. mennyi és hogy csoportban vajon olcsóbb?

#11
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nemfog! )

amugy inkább az elrettentés a cél, hogy inkább keressen más prédát a lopó.
no meg hogy ne legyen gyomorfekélyem az idegességtõl :D

nem kifejezetten nagyértékû a bicó, külsõ szemlélõ (;) ) szerint kifejezetten lepukkant, de ha eltûnne...
de asszem ugyis tudod mirõl van szó ;)

#12
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

kicsit kotyog)


juujjjjjj ki fog törni! :D
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#13
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nos megvettem a 230-as citadel u-t. elsõ blikkre bejövõs. masszív, erõs zár, kicsit kotyog de nem vészes, elzárható kulcslyuk.
így már kicsit nyugodtabban hagyom ott a szekeret nyilvános helyen asszem.
zöldpontban viszonylag olcsó is volt :)

#14
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
tényleg, abus sinus is 950g körül van.
láncosok csak ilyen hosszúak léteznek? ezek ahogy látom mind ezer nehezek.

ha nem találok mást ilyesmi árban boltban, akkor én sztem megrendelem ebikerol a 230ast.
létezik ennél kisebb u lakat? tán ha kisebb nehezebb hozzáférni és nõ az esély.. no meg könyebb is lenne a kisebb )

#15
mihali

mihali

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
szerintem nem veszes a sulya. kevesebb mint 1kg. de menj el egy boltba ahol mind2 fajtat aruljak es az a tuti ha latod is mit veszel.

#16
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
engem csak a súlya rettent el. olyan másfél kiló körül lehet, nem?

mondjuk ahogy látom kb. csak láncos vagy u-lakat jöhet szóba ami egyikse igazán könnyû

#17
mihali

mihali

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
meg nem vettem meg a lakatot, de most mar tuti hogy citadel lesz(eppen szervizben a bico, de utana megveszem). nehany bicajboltban mondtak, hogy a citadel milyen gagyi, gyenge anyagokbol keszul. a neten talaltam kepet ahol le volt fejtve rola a muanyag boritas. engem meggyozott es nem fogok az abusert 2x annyit kiadni.
az ar valoban kb 3700. ha a ridebikeban elfogyott vmelyik netes boltban is lattam hasonlo aron.
az mondjuk meg kerdeses, hogy a rovidebb vagy a hosszabb, de inkabb a hosszabb lesz

#18
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
úgy hogy a "Listaár: 3 690,- Ft " :D

#19
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Azért mókás, hogy a biker ajánlott kisker ára erre a lakatra 4710 Ft, míg a ridebike -27%-kal árulja 4690 Ft-ért :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#20
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
sorry, most látom pont elõttem is kérdezte mihali ugyanezt a lakatot :o

megvetted már azóta?
hánykiló ? :)