Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kulacstartó szem eltört a vázon - ki tud segíteni?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
18 hozzászólás a témában

#1
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Á, talán azóta Yasec talán már épített kerékpárt a kulacstartó hüvelyek köré. :D

#2
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sziasztok,
2009-es CUBE alu MTB-m vázán a kulacstartó menetes szem eltört (a kulacstartó kicsavarozásakor), egyik fele a csavaron, másik beesett a vázba. Ez egy menetes, szegecs szerû valami. Bárhol próbálkoztam, senki sem tudott segíteni.
Tudtok valakit ajánlani, aki tud segíteni?
Egyre valószínûbb, kerékpár készítõ mûhely/mester kell.

Találtam a mûhelyünkbe az egyik polc alatt lemezanya behúzó szerszámot ha minden igaz még 5ös anya is van hozzá ( nagyon siettem és nem értem rá átmazsolázni ) ha nincs akkor az már csak filléres tétel a ha kell még írj nekem egy privit.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3
Fagyi

Fagyi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
A Torsenracing.com tud segíteni.

#4
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ez nagyon jó, a menet is benne van készen. Rozsdamentes acélt tennék bele. Gaboca, mennyi egy ilyen behúzó szerszám?

Olyan 30.000 magassága.

Gabica,
köszi a linket, ez jónak tûnik. Hûvösvölgyben lakom, de eljutok bárhová ha kell. A link a fogalmazóé, fel fogom hívni, bár ott nem hiszem, hogy meg tudják oldani, de talán adnak elérhetõséget, akinek van ilyen. Csak ezért a javításért szerintem nem éri meg a szerszámot is megvennem.
Maggi: Yasec-et kerestem már, de nem veszi fel a telefont. Mindenki azt mondja, nagyon elfoglalt.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Én Nógrádmegye, és a barátomnak van ilyen szerszám.


Ez a Yasec dolog olyan, hogy ágyúval lõsz verébre.

Esztergáltatsz aluból egy kulacstartó szemet. Tulajdonképp egy peremes csap, a megfelelõ menettel. Ezt szépen beleragasztod a vázon lévõ lyukba.

Azért arra a ragasztásra én kíváncsi volnék...:)

#5
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Ez a Yasec dolog olyan, hogy ágyúval lõsz verébre.

Esztergáltatsz aluból egy kulacstartó szemet. Tulajdonképp egy peremes csap, a megfelelõ menettel. Ezt szépen beleragasztod a vázon lévõ lyukba.

#6
házécsé

házécsé

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Gabica,
köszi a linket, ez jónak tûnik. Hûvösvölgyben lakom, de eljutok bárhová ha kell. A link a fogalmazóé, fel fogom hívni, bár ott nem hiszem, hogy meg tudják oldani, de talán adnak elérhetõséget, akinek van ilyen. Csak ezért a javításért szerintem nem éri meg a szerszámot is megvennem.

Maggi: Yasec-et kerestem már, de nem veszi fel a telefont. Mindenki azt mondja, nagyon elfoglalt.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

#7
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Garancia???

#8
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Ez nagyon jó, a menet is benne van készen. Rozsdamentes acélt tennék bele. Gaboca, mennyi egy ilyen behúzó szerszám?

#9
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok,
2009-es CUBE alu MTB-m vázán a kulacstartó menetes szem eltört (a kulacstartó kicsavarozásakor), egyik fele a csavaron, másik beesett a vázba. Ez egy menetes, szegecs szerû valami. Bárhol próbálkoztam, senki sem tudott segíteni.
Tudtok valakit ajánlani, aki tud segíteni?
Egyre valószínûbb, kerékpár készítõ mûhely/mester kell.

Hol laksz, van ilyen:Tubtara behúzható szegecsanyák - Biotek - Dejond, szegecsanya, szegecsanya húzó, behúzó csak spéci szerszám kell hozzá, amúgy van. a szerszám kívül feltámaszkodik a szegecs peremén, a belsõ része a menetbe csavarva, a menetnél fogva a végét elkezd húzni és az elõre kikönnyített résznél megrogyik a szegecs és rászorul a luk peremére, gyárilag is ilyennel van elkészítve.

#10
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Az már a másik kérdés :) hasonló szerszám kell hozzá mint a popszegecshúzó.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#11
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
de hogy teszi be a váz belsejébe?

#12
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sziasztok,
2009-es CUBE alu MTB-m vázán a kulacstartó menetes szem eltört (a kulacstartó kicsavarozásakor), egyik fele a csavaron, másik beesett a vázba. Ez egy menetes, szegecs szerû valami. Bárhol próbálkoztam, senki sem tudott segíteni.
Tudtok valakit ajánlani, aki tud segíteni?
Egyre valószínûbb, kerékpár készítõ mûhely/mester kell.

Lehet kapni ilyet csavarboltban lemezanyának hívják.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#13
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Monnyuk egy kép nem ártott volna.

#14
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Inkább vázas topik....

Yasec mestert vagy valami tapasztalt szakit kéne inkább megkeresni, mert azok a sorosdoboz vastagságú vázak hamar elkezdenek majd a furat mentén repedni ha tulterhelt lesz valami mitt, teszem azt popszegecs pl.

#15
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
ha az elso haromszog also csoven van a problema akkor csak a monoblokk felol lehet probalkozni.

#16
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Javaslom, hogy itt tedd fel a kérdésed, valószínûleg ezt zárni fogják.

Ridelife hozzászólásához annyit tennék hozzá, hogy a nyeregcsõ felé meg kellene nézni, hogy kijön-e.

#17
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Sziasztok,
2009-es CUBE alu MTB-m vázán a kulacstartó menetes szem eltört (a kulacstartó kicsavarozásakor), egyik fele a csavaron, másik beesett a vázba. Ez egy menetes, szegecs szerû valami. Bárhol próbálkoztam, senki sem tudott segíteni.
Tudtok valakit ajánlani, aki tud segíteni?
Egyre valószínûbb, kerékpár készítõ mûhely/mester kell.


Bele kell rakni egy akkora pop szegecset, amibe bele lehet fúrni egy M4-es menetet.

#18
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
igy latatlanban nehez segiteni de szerintem egy preselyrol lenne szo.esztergalyos csinal egy ujat.ami meg beesett azt meg szerencses esetnem monoblokk felol ki lehet halaszni.

a temat zarolni fogjak ne lepodj majd meg ha nem talalod.egy moderator ateszi a kerdesed egy mar letezo topikba ami ezzel foglalkozik hogy ne legyen tul sok sallang a forumon.

#19
házécsé

házécsé

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok,
2009-es CUBE alu MTB-m vázán a kulacstartó menetes szem eltört (a kulacstartó kicsavarozásakor), egyik fele a csavaron, másik beesett a vázba. Ez egy menetes, szegecs szerû valami. Bárhol próbálkoztam, senki sem tudott segíteni.
Tudtok valakit ajánlani, aki tud segíteni?
Egyre valószínûbb, kerékpár készítõ mûhely/mester kell.