Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Erdõbénye Drótszamár Fesztivál | Erdõbénye

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
192 hozzászólás a témában

#21
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Újabb sajátos, mókás interpretációja ez annak a ténynek, hogy a kérdéses helyen eltévedtetek. Kár, hogy lezártad a témát, kíváncsi lennék, hányféleképpen tudod még úgy leírni azt az eltévedést, hogy ne feleljen meg a valóságnak. :)

Leírom mégegyféleképpen:
Mivel nem vártuk meg a felvezetést, valószínû már a legelején elnéztük az irányt(Röfivel és az említett csapattárssal aki ismerte a pályát), mert úgy kezdtük hogy csalinkáztunk egyet a faluban zegzugos kis utcákon és ösvényeken. Ez a rész marhajó volt, nehogy kivegyétek jövõre!! Ez a rész a rövid kör vége ha jól értelmeztem az itinert(nem szoktam elõre memorizálni az útvonalat). Ezután kérdeztük a pályabiztosítókat hogy merre megy a hosszú és mentünk arra. Ha nem lett volna a kavarodás a mentõ miatt, valószínû semmi gond nem lett volna.
Szerintem is túlragoztuk, részemrõl is ennyi.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#22
zsééé

zsééé

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás

A nagy többség meg persze, hogy boldogult vele: ment a felvezetõ után.

a felvezetõ csak a faluban jött 1km -t, onnantól mindenki a maga ura volt:)
http://teamzkse.hu/ A csapat!

High5 - szerintem

#23
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Tehát nem csak a mi csapatunk tudott végigmenni a hosszún...


Újabb sajátos, mókás interpretációja ez annak a ténynek, hogy a kérdéses helyen eltévedtetek. Kár, hogy lezártad a témát, kíváncsi lennék, hányféleképpen tudod még úgy leírni azt az eltévedést, hogy ne feleljen meg a valóságnak. :)

A nagy többség meg persze, hogy boldogult vele: ment a felvezetõ után.

Nna de most már én is tényleg túlragoztam, bocs mindenkitõl, ez már csak egy játékos privát bokszmeccs, a fejezet ezzel részemrõl is lezárva.

#24
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

Tény, hogy nem volt egyszerû, de azért a nagy többség boldogult vele.


Szerintem ez a lényeg. Tehát nem csak a mi csapatunk tudott végigmenni a hosszún... Elnéztél egy jelzést és ezért megkavarodtál. Ezen nincs mit rágódni ennyit. Téma részemrõl lezárva.
Nincs gyerekem, nem tudok a ti fejetekkel gondolkozni. Ugyanakkor már vettem részt verseny szervezésben és tudom mennyi munka és pénz van benne.


#25
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Ezt nem értem pontosan hogy mire akarsz kilyukadni.


Arra, hogy a "flottul lekövetés" még a "Tény, hogy nem volt egyszerû ..." kitétellel együtt sem jelenti azt, ami történt: a pályát korábban már bejáró csapattárs jelenléte ellenére is eltévedtek. Vagyis volt itt egy tényállítás, ami nem felelt meg a valóságnak.

#26
Sledge

Sledge

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Nem tudom mibe fájhat az egész történet, de elvileg 220 versenyzõ volt. Az 2000 Forinttal számolva (pólóval volt 3500 a nevezés, szal azt az 1500-at nem számolom bele) 440e Forint. Szerintem ez igen csekély összeg így mindenre együtt, tekintve, hogy fizetni kell a pálya biztosítást, a póló pálya kivilágítását, zenekart, hangosítást, frissítõpontokat, meg még ki tudja mi mindent. Meg merem kockáztatni, hogy ebbõl a 440e forintból a szervezõk csupán karitatív céllal állnak a dolog mögött. A Lego szerintem felajánlás volt. Pont elõttünk állt meg a egy autó, aminek LEGO-XX (talán 01?) volt a rendszáma, néztük is, hogy mekkora dobozokat visznek :) Ezt kapták, ezt tudták adni. 440e forintból nehéz lenne kihozni U5 ; U6; U7; U9; U11; U13 kategóriákat, plusz a felnõttekét. Ez nem egy Mátra maraton 1400 indulóval és 3-4x-es nevezési díjjal, ezt azért be kell látni.


Lehet, hogy félreérthetõ voltam, de a játékok HELYETT javasoltam az érem / kupa átadását! Én is tisztában vagyok vele, hogy mennyibe kerültek volna azok a DUPLO-k. Így is köszönet a LEGO-s embernek! (persze ha vannak ilyen tárgyi felajánlások, annak csak örülnünk kell!!)
Ahol akarat van, ott út is van... Hajrá Csömör!!

#27
korcs

korcs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.246 hozzászólás
A pálya nekem nagyon bejött, a napos rész is (versenynek indult, ott meg legyen már valami kihívás). Mi benéztük az elejét hosszún, így mentünk az elején egy fél rövidet, de egyáltalán nem bántam. Itatónál iszonyat rendesek voltak és azért nem sok olyan verseny van, ahol szinte az egész falu örül a bringásoknak és integetnek, drukkolnak. A végén a túróstáskának kifejezetten örültem pluszban, a póló színének kevésbé, de ez egyéni szociális probléma (a tavalyit ma napig szoktam hordani). Jó volt, aki meg igénybe vette a pályát, itatót és a kaját is befalta, majd ezek után visszakérte a nevezését... hát ecsém az az igazi szánalmas kategória. Aki versenyezni jött és a túra átminõsítés miatt el sem indult és visszakérte a nevezést, azt szegrõl-végrõl megértem.

#28
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Nem tudom mibe fájhat az egész történet, de elvileg 220 versenyzõ volt. Az 2000 Forinttal számolva (pólóval volt 3500 a nevezés, szal azt az 1500-at nem számolom bele) 440e Forint. Szerintem ez igen csekély összeg így mindenre együtt, tekintve, hogy fizetni kell a pálya biztosítást, a póló pálya kivilágítását, zenekart, hangosítást, frissítõpontokat, meg még ki tudja mi mindent. Meg merem kockáztatni, hogy ebbõl a 440e forintból a szervezõk csupán karitatív céllal állnak a dolog mögött. A Lego szerintem felajánlás volt. Pont elõttünk állt meg a egy autó, aminek LEGO-XX (talán 01?) volt a rendszáma, néztük is, hogy mekkora dobozokat visznek :) Ezt kapták, ezt tudták adni. 440e forintból nehéz lenne kihozni U5 ; U6; U7; U9; U11; U13 kategóriákat, plusz a felnõttekét. Ez nem egy Mátra maraton 1400 indulóval és 3-4x-es nevezési díjjal, ezt azért be kell látni.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#29
Sledge

Sledge

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

A gyerekversennyel kapcsolatban nem háborodtam fel, ott a kis balesetet leszámítva minden jól sikerült, a gyerekek végülis élvezték a dolgot, amikre fölhívtam a figyelmet, azok apróságok voltak, nem rontották el az egészet.

És akkor itt is, nyilvánosan is leírom, amit emailben már megtettem: köszönöm a sok befektetett munkát, és a sokmindent, ami jó volt, és több szerencsét jövõre!


Mint a gyerekversenyben érintett szülõ egyetértek mephisoft felvetéseivel amit én is inkább a jövõre vonatkozó építõ jellegûnek ítélek.

A fiam kicsit csalódott volt, mert 6.5 évesen a 7-12 éves kategóriába sorolták és így mephisoft gyerkõcei után abszolút 3. helyen ért célba! :) Csalódott volt mert úgy gondolta, hogy ovisként megnyerte a versenyt, és így õ lett az elsõ. A Duplók valóban szép ajándékok, de a gyerekek egy éremmel és az elsõk + egy kis kupával a barátaik / ismerõseik felé sokkal kézzelfoghatóbban tudnak büszkélkedni az elért eredménnyel mint a játékokkal. (elismerve persze a szervezõk maximális igyekezetét!!!)

Véleményem szerint jövõre célszerûbb lenne a gyerekeket több kategóriába sorolni hasonlóan mint Pl: tavaly a Mátra maraton elõtt (szombaton) a szervezõk U5 ; U6; U7; U9; U11; U13 kategóriákban értékelték a gyerekeket az a kategóriában indulók számától függetlenül. (az érmek / kupák költsége töredéke lenne a játéknak! + minden gyerekinduló kaphatna egy emléklapot mint tavaly)
A Top maraton sorozatban is gyakran elõfordul, hogy egy-egy gyerek/nõ kategóriákban nincs 3-nál több induló, de mégis osztanak érmeket.

Az, hogy egy gyerek érmet kaphat nagy önbecsülést adni neki, és nemkülönben további inspirációt a sport (BÁRMILYEN!!) folytatásához! Tudom ez már-már pszichológia, de tudom, hogy ez így mûködik. A feleségem óvónõ és rajta keresztül sok rossz, de -szerencsére- egyre több jó példát látunk.

Egyébként péntek este amikor beszéltünk Danó Petivel a gyerekversenyrõl akkor az idõpontját pontosan nem tudta megmondani, hiszen nem lehett tudni, hogy hányan lesznek. A következõkben lehet, hogy célszerû lenne a gyerekversenyre is egy elõzetes nevezést/regisztrációt csinálni, hiszen többé-kevésbé lehet tudni, hogy apa egyedül megy, vagy viszi a gyerkõcöket is.

A gyerekpálya egyébként tényleg könnyen teljesíthetõ volt. Én az ovis kategóriának csak a starttól induló egyenes szakaszt jelölném ki (kb 1 km oda-vissza), a teljes pályát pedig az idõsebbek teljesítenék.

Amint korábban is írtam ezektõl függetlenül is nagyon jól éreztük magunkat. Remélem jövõre is lesz alkalmunk itt eltölteni egy kellemes napot/hétvégét!
Ahol akarat van, ott út is van... Hajrá Csömör!!

#30
Dina-mit

Dina-mit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Remekül éreztük magunkat, jó kis túra lett.A Bényei pincészetnek külön köszönet az ingyenes sátorozási és tisztálkodási lehetõségért!
Esetleg,ha lehet: az itiópontokhoz javasolnám a sót. Sokaknak nagy segítség ebben az iszonyat hõségben. Jövõre ugyanitt!

Dina


#31
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Ehhez képest a Merkapt SE beszámolója pedig így hangzik:

Mivel pár hete Dala letekerte az útvonalat, így vezetõnk is akadt. Ennek ellenére egybõl a második kör elejével, a faluban tekergéssel kezdtük, de pár km után rátaláltunk a helyes útra. A jelölés egyébként pazar volt.


A további szövegbõl pedig kiderül, hogy Röfike is ezzel a csapattal tartott.

De ez már a múlt, nem kizárt, hogy jövõre is elmegyünk, és ha elmegyünk, akkor én már (ott) biztosan nem fogok eltévedni.

Ezt nem értem pontosan hogy mire akarsz kilyukadni. /Nem kötözködni akarok, nehogy félre értsd!/
"Ennek ellenére egybõl a második kör elejével, a faluban tekergéssel kezdtük, de pár km után rátaláltunk a helyes útra."
Gondolom arra értette Röfi hogy: "Tény, hogy nem volt egyszerû, de atzért a nagy többség boldogult vele."
A kisfiú aki elesett pont szintén Merkaptos volt(lesz :)), kapott az eredményhirdetésen fájdalomdíjat nehogy elmenjen a kedve, örült is neki nagyon! :-) Kedves gesztus volt a szervezõktõl!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#32
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás

Az Aranyosi-völgybõl kijõve a tanya után és a falu elõtt volt egy sorompós rész (magánterület meg németjuhászkutyástábla), az járható versenyen kívül is?
Mi pályabejáráson nem találtuk ezt a szakaszt, zárva van a sorompó általában?


Igen, általában zárva van a sorompó és szürkület után nagy tempónál könnyû nekimenni... ;)

#33
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Az Aranyosi-völgybõl kijõve a tanya után és a falu elõtt volt egy sorompós rész (magánterület meg németjuhászkutyástábla), az járható versenyen kívül is?
Mi pályabejáráson nem találtuk ezt a szakaszt, zárva van a sorompó általában?

#34
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Eltévedés. Én a Merkapt SE-vel indultam a hivatalos rajt elõtt 5-10 perccel. A faluban flottul lekövettük a jeleket és kiértünk nagy körre. Tény, hogy nem volt egyszerû, de atzért a nagy többség boldogult vele.


Ehhez képest a Merkapt SE beszámolója pedig így hangzik:

Mivel pár hete Dala letekerte az útvonalat, így vezetõnk is akadt. Ennek ellenére egybõl a második kör elejével, a faluban tekergéssel kezdtük, de pár km után rátaláltunk a helyes útra. A jelölés egyébként pazar volt.


A további szövegbõl pedig kiderül, hogy Röfike is ezzel a csapattal tartott.

De ez már a múlt, nem kizárt, hogy jövõre is elmegyünk, és ha elmegyünk, akkor én már (ott) biztosan nem fogok eltévedni.

#35
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
A gyerekversennyel kapcsolatban nem háborodtam fel, ott a kis balesetet leszámítva minden jól sikerült, a gyerekek végülis élvezték a dolgot, amikre fölhívtam a figyelmet, azok apróságok voltak, nem rontották el az egészet.

És akkor itt is, nyilvánosan is leírom, amit emailben már megtettem: köszönöm a sok befektetett munkát, és a sokmindent, ami jó volt, és több szerencsét jövõre!

#36
danóPéter

danóPéter

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
- mephisoft: igazad van, ha mi felajánlottuk és Te úgy döntöttél hogy visszakéred - ez teljesen rendben van. Megértem a felháborodásodat, fõleg a gyerekekkel kapcsolatban - igaz ez teljesen új terep volt nekünk, hiszen tavaly nem volt gyerekfutam. Leírtad a véleményed, amit mailben is elküldtél, ott is írtam, itt is leírom: köszönjük az észrevételeidet, tényleg voltak hibák, bár ezt szóban is elmondtam a verseny után este: ezek egy része már csak következmény volt. Jövõre jobb lesz.
- geoff és Kocka: "Az senkinek nem jutott eszébe, hogy ezzel a véleményét szerette volna kifejezni az eseménnyel kapcsolatban?" Nekünk eszünkbe jutott, így is vettük. És azt hiszem, ez a legfontosabb.
- a többiek: Köszönjük mindenkinek, hogy támogattok minket még egy ilyen nehéz helyzetben is, örülünk neki, hogy a körülményekhez képest jól éreztétek magatokat!

Nagyon sok munkánk és energiánk van ebben a rendezvényben, mi szervezõk olyan krízist éltünk át, ami amellett, hogy nagyon megviselt bennünket, még jobb csapattá tett minket mindannyiunkat!

#37
Atusch

Atusch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 400 hozzászólás
Halihó!

Szerintem szuper hangulatú, nagyon fasza kis Drótszamár Fesztivál volt.
A kellemetlenségek (és méginkább a hõség) ellenére én nagyon élveztem a szombati napot.
Biztos nem is egyedül vagyok kissé elfogult, gondolom, sokan beleszerettek ebbe a rendezvénybe tavaly.
A pálya istenkirály! A végefelé sajna kezdett a jobb combom kegyetlenül görcsölni, de nehézkesen még tudtam tekerni, és csak a parkolóban estem össze.
Na, igen. Én is 28 km-re készítettem magam és mikor óra szerint már közeledni kellett volna a Béresnek, kicsit megnyomtam. Csak a 28km nekem is 44 lett. :-)
Így még kalandosabb volt.
Jövõre tuti megint megyek!!!
Ha mindenképpen kell fikázni valamit, akkor az az a k*rva mulatós zene a kajálós pajtában. :-)

Röfi, Bogárcsípések...??? Hmmm...
Nekem csak a s*ggem van tele hatalmas viszketõ csípésekkel, de az inkább a fûben üldögélés következménye lehet. Köcsög hangyák! :-)
A szerver túlterhelt picit. Próbáld egy perc múlva!

#38
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Az egyértelmû hibákat azt hiszem kitárgyaltuk, bízom benne, hogy a szervezõk értik és elfogadják amit mondtam-írtam, aki nem érti, azon nem lehet segíteni.

A rövid táv pályavezetésérõl viszont még érdemes lehet beszélgetni, hiszen ez szubjektív, és az ízlések, igények különbözõk. Szerintem tanulságos lehet a szervezõknek ha visszajelzést kapnak, ki szerette, ki nem. Én nem szerettem. Szándékomon ellenére a rövid táv második felén mentem végig. A második fél második fele, a ligetes rész már rendben volt, a patak-átkelések tetszettek. De az elejét a szõlõkben, azt nem szerettem. Mondjuk a hosszú táv mellett még belefért volna, de így önmagában nem élvezetes, még a gyönyörû táj ellenére sem. A feleségem az elsõ felét csinálta meg, aztán kiszállt (elmondása szerint már menet közben többen is rövidítgettek), neki sem teszett.

#39
Kocka

Kocka

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Szánalmas, hogy egyesek hogyan minõsítik Mephisoft hozzászólását, pedig egy teljesen korrekt véleménynyilvánítás volt az eseményrõl. Azt el kell fogadni, hogy nem mindenki egyforma és pl. teljesen máshogy látja a dolgokat két gyerekkel az oldalán, nulla helyismerettel, mint azok, akik csapattal, haverokkal, helyismerettel voltak jelen. A 2000 Ft-os nevezésrõl: tényleg nem nagy összeg, de nem hiszem, hogy az motiválta Mephisoft-ot, hogy azt a pár ezer forintot visszaszedje valahogy. Az senkinek nem jutott eszébe, hogy ezzel a véleményét szerette volna kifejezni az eseménnyel kapcsolatban?
Az ajándékokkal kapcsolatban pedig tényleg oda kellene figyelni fõleg a gyerekeknél, de ezt is jobban értik azok, akiknek már van.

#40
csr

csr

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Én régen voltam ilyen jó hangulatú rendezvényen, mint ez, a 90-es évek végét idézõ hangulat volt, buli. Tudom, hogy én nem a legobjektívebben tudom, ezt megítélni, hiszen barátaimnak nevezhetem, akik rendezték, ezt a versenyt. Láttam mennyi meló van benne és a versenyen is érzékelhetõ volt, a kijelölés pazar volt, néhány helyen már sok is. Azzal pedig nagyon nehéz mit kezdeni, hogy ha nem jön ki a mentõ, egyébként telefonálgathattál volna elõzõ nap nem változott volna semmi ugyanis, nagyon egyszerû volt a képlet, gondolom neked is feltûnt meleg volt, úgynevezett hõségriadó, így a mentõk, sajnos nem tudtak kijönni, mert annyi munkájuk volt, ez sajnos a mai egészségügy, ezzel senki nem tud mit tenni, hogy kevés az esetkocsi. Itt egy dologban hibáztak a rendezõk, hogy picit gyorsabban kellett volna reagálni, erre, de hittek a csodában, sajnos ez nem jött el. Aki meg így végig ment a pályán evett-ivott és visszakérte a nevezést az gondolkozzon el, hogy szereti-e, ezt a sportot.
Jövõre ugyanitt!