Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cross/Trekking teleszkópok (28-as)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
59 hozzászólás a témában

#41
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
Koszonom a valaaszokat. Nezegettem ezeket a villakat, es tenyleg tetszetosek, eleg sokat fejlodhetett a suntour (regebbrol meg szitokszokent emlekszem erre a markara).

A gondom a kovetkezo: nem latom hogy itt melyik villaban lenne visszaut csiilapitas is. Amit jelenleg hasznalok abban kompresszio van, aminek a vege lock out. Jol is mukodik, a lock is megfelelo. Viszont visszafele nem csillapit semmi, ha a villa "talajtveszt" pl., akkor femes csattanassal rughat vissza. Mar egyszerubb 26-os villaknal sem problema ez (pl rs dart), a jobbszar aljan lehet allitgatni a kis teknos-nyul ikon segitsegevel a visszautat. Egy szo mint szaz, melyik trekking villanal lehetek biztos benne hogy tenyleg van benne ilyen?

#42
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Vagy SR Suntour NRX. Ezek itthon is könnyen beszerezhetõk, nem kerülnek egy bicaj árába, és 100 % trekking kompatibilisek...

#43
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
SR Suntour NCX-D-LO

#44
sanker

sanker

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
Tud valaki olyan trekking villat ajanlani, ami visszaut csillapitassal is rendelkezik?

#45
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Tangens, köszi!



Persze, csak szemléltetésképpen hoztam fel, kb. egy árkategória a 2 bicaj. Úgy döntöttem NRX-et veszek, de csak tavasszal, már úgyse sokáig bicajozom, utálom a hideget. Egy webshopban találtam 22ezerért akciós NRX-et, ha érdekel, privátban elküldöm a linket, vagy itt is, ha lehet ilyet.

Egyébként épp most fejeztem be az M2000N szervizét, szétszedtem, kitakarítottam, újrazsíroztam. Kellemesen csalódtam, sokat segített!

Elküldheted.Köszi.Egyébként mi a különbség a rugós,olajcsillapításos NCX és NRX között?

#46
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

trekkingvázba persze belemegy a 29-es teló (ha a nyakméret stimmel), de legalább 4-5 cm-rel felemeli az elejét a 60 milis trekkingtelóhoz képest, aztán lehet játszani stücnivel, nyereggel, nyeregcsõvel, stb. szóval lehet setupolni újból.

üdv, tg


kemény 18 mm-rel emeli meg az elejét
a nem 1000 éve tervezett és azóta változatlanul gyártott vázakba semmi gáz
lemértem több bringában (merida, kelliz, dema, speci ) a sr/rst beépítési magassága 472 mm, a 29-es rebáé 80mm en 490mm. szal kb bõen elfér.(és kicsit nagyobb negativ kamra nyomással még 5-8 mm simán lefaragható)
mellesleg annyira nem ördögtõl való ötlet hogy pl a giantnak van/volt 29-es torával szerelt cross modellje.

sziasztok,
persze egyes állítások talán szigorúak, de a lényegat abban látom, hogy egy tényleg a jobbak közül való nrx ugyanakkora nyomással városban és terepen nem használható egyaránt jól, vagy terepen túl puha és felütõdik örökké, üdv, tg


ezt meg igy nem egész fogom
ami terepen jól mozog, az városban bõven jó lesz inkább lokolni kell
magam részérõl sokkal inkább érzem korlátjának a virsligumit a terephasználathoz mint a telók mozgását (itt most az ún "csúcsmodellekre" gondolva persze)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#47
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Tangens, köszi!

Én is próbáltam ilyet,ugyanilyen bicajban.Tényleg jobb valamivel mint az M2000N,de ez meg felkoppan nagyon könnyen.Úgyhogy egy ilyen sem megoldás.


Persze, csak szemléltetésképpen hoztam fel, kb. egy árkategória a 2 bicaj. Úgy döntöttem NRX-et veszek, de csak tavasszal, már úgyse sokáig bicajozom, utálom a hideget. Egy webshopban találtam 22ezerért akciós NRX-et, ha érdekel, privátban elküldöm a linket, vagy itt is, ha lehet ilyet.

Egyébként épp most fejeztem be az M2000N szervizét, szétszedtem, kitakarítottam, újrazsíroztam. Kellemesen csalódtam, sokat segített!

#48
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Próbáltam egy Suntour 4110-est egy Caprine tour crossban, sokkal jobb, mint az enyém, finomabb, könnyebb mozgású.

Én is próbáltam ilyet,ugyanilyen bicajban.Tényleg jobb valamivel mint az M2000N,de ez meg felkoppan nagyon könnyen.Úgyhogy egy ilyen sem megoldás.

#49
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

ezt azért erõsen vitatnám




cross bicó lényege hogy az átlagfelhasználó terepezési igényeit bõven kielégítse, viszont városban se kelljen montival szerencsétlenkedni. arra bõven elég a 65mm. (nyilván nem trekkigel kell a prédikálóról dömösre a p3sz ösvényt abszolválni ). a jobb sr-ok akár jók is lehetnek, csak annyiért tényleg van 29-es teló is. ami az újabb vázakba gond nélkül illeszthetõ. (pl a sajátom) .
merevvillát meg a fitneszbringákba
crossba kell a teló

persze ezzel a kérdezõn nem sokat segítetteünk, meg közben eltelt majd 1 hónap....nyilván közben rájött hogy 20k körül csak hulladék lesz. :)


sziasztok,
persze egyes állítások talán szigorúak, de a lényegat abban látom, hogy egy tényleg a jobbak közül való nrx ugyanakkora nyomással városban és terepen nem használható egyaránt jól, vagy terepen túl puha és felütõdik örökké, vagy városban annyira kemény, hogy akkor (és ez a divat:)) egy rugalmas villa valamilyen ballonosabb gumival szinte kényelmesebb. városba. de ízlések és pofonok...

más: mostanában vettem neten karbonvillát, és volt 425, 445, és 465 mm beépítési magassággal is, emiatt építhetõ nem csak 80 mm-es villához tervezett vázakba. azok, amelyekben aluvállba préselnek / ragasztanak karboncsövet gyakran kaphatóak több méretben is.

trekkingvázba persze belemegy a 29-es teló (ha a nyakméret stimmel), de legalább 4-5 cm-rel felemeli az elejét a 60 milis trekkingtelóhoz képest, aztán lehet játszani stücnivel, nyereggel, nyeregcsõvel, stb. szóval lehet setupolni újból.

üdv, tg

#50
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

Tangens, azt meg tudnád mondani, hogy NRX-re lehet-e sárvédõt fogatni? Köszi!


sziasztok,
lehet, nekem van. itt egy kép: http://www.korszakva...kas.gabor.html# (8. narancssárga ktm), a fékhív nincs átfúrva, figyelj a csavar hosszára, a villaszárra meg tökéletes a cateye 300 Ft-os (és 5 g-os) menetes bilincse.
üdv, tg

#51
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Tangens, azt meg tudnád mondani, hogy NRX-re lehet-e sárvédõt fogatni? Köszi!

#52
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Érdekességképpen érdemes elolvasnod, ha még nem tetted volna.

PRO 445 Carbon merevvilla teszt ? kiemelt, tech ? Bikemag

E szerint be lehet.

Most,hogy kicsit nézelõdtem,látom,hogy van Konából is emelt válas,ami telós vázakba jó.Ez se rossz,sõt...de nekem kicsit olcsóbb árfekvésû kellene,olyan 20 körül mint amennyibe a Suntour NCX-D-LO kerül.

#53
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

... Merev villát be lehetne rakni ezekbe a telósra tervezett vázakba?Arra gondolok,hogy megváltozna a váz geo,mert végülis telóval 6,3 cm-el magasabb az eleje,mint a merevvel lenne.


Érdekességképpen érdemes elolvasnod, ha még nem tetted volna.

PRO 445 Carbon merevvilla teszt ? kiemelt, tech ? Bikemag

E szerint be lehet.

#54
KaraI.

KaraI.

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás

Az is hamar fog kotyogósodni.

Miért?Szarok ezek az olcsó Suntour-ok?
:)
KROSS Level A2

#55
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Én is hasonló cipõben járok.A Crossway 20-asom gyári Suntour M2000N telója semmit nem ér,meg már ki is kotyogósodott és néha hozzáér a fékpofa a felnihez,akkor is ha nem akarom.Én a Suntour NCX-D-LO telót néztem ki,ami olaj csillapításos és lockolható.Sokat nem várok tõle,csak ne kotyogósodjon ki.Merev villát be lehetne rakni ezekbe a telósra tervezett vázakba?Arra gondolok,hogy megváltozna a váz geo,mert végülis telóval 6,3 cm-el magasabb az eleje,mint a merevvel lenne.


Az is hamar fog kotyogósodni.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#56
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Én is hasonló cipõben járok.A Crossway 20-asom gyári Suntour M2000N telója semmit nem ér,meg már ki is kotyogósodott és néha hozzáér a fékpofa a felnihez,akkor is ha nem akarom.Én a Suntour NCX-D-LO telót néztem ki,ami olaj csillapításos és lockolható.Sokat nem várok tõle,csak ne kotyogósodjon ki.Merev villát be lehetne rakni ezekbe a telósra tervezett vázakba?Arra gondolok,hogy megváltozna a váz geo,mert végülis telóval 6,3 cm-el magasabb az eleje,mint a merevvel lenne.

#57
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Köszi a válaszokat!
A karbonvillás megoldás nekem túl rizikós, inkább maradok a begyepesedett teleszkópos elképzelésnél. :)
Persze, gondolom, hogy 20e körül nem lehet penge telót venni (bár nem igazán bõ itthon a kínálat), de az enyém még a hulladéknak is az alja. Próbáltam egy Suntour 4110-est egy Caprine tour crossban, sokkal jobb, mint az enyém, finomabb, könnyebb mozgású. Ha jön a nemszeretem idõ, megpróbálom az enyémet szétszedni, hátha lehet javítani rajta, de nem fûzök sok reményt hozzá... Aztán lehet tangens felsorolása alapján az ncx kerül megfontolásra, mint arany középút.
29-est az enyémbe bele lehetne pászítani?

#58
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
ezt azért erõsen vitatnám




cross bicó lényege hogy az átlagfelhasználó terepezési igényeit bõven kielégítse, viszont városban se kelljen montival szerencsétlenkedni. arra bõven elég a 65mm. (nyilván nem trekkigel kell a prédikálóról dömösre a p3sz ösvényt abszolválni ). a jobb sr-ok akár jók is lehetnek, csak annyiért tényleg van 29-es teló is. ami az újabb vázakba gond nélkül illeszthetõ. (pl a sajátom) .
merevvillát meg a fitneszbringákba
crossba kell a teló

persze ezzel a kérdezõn nem sokat segítetteünk, meg közben eltelt majd 1 hónap....nyilván közben rájött hogy 20k körül csak hulladék lesz. :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#59
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
szia,
próbáltam több 28" telót eddig, (idõrendben: RS metro, RST valami 6cm, SR ncx és végül SR nrx), szerintem terepre nem való trekking villa. az nrx kb. a mûfaj csúcsa, de rájöttem: terepre nem való. könnyû, de 6,5 cm kevés városba ÉS terepre egyaránt, ha felfújod, városban csak plusz súly egy jobb merevvilához képest, ha puha, terepen nem ér semmit, csak szétvereted. rendes 29" villa (pl. reba vagy fox) meg nem megy trekkingvázba. jó pár év trekkingelés után azt mondanám, hogy a telós trekking terepre nem való, max városba és akkor is csak nagyon jó teleszkóppal. akkor meg mérlegelj egy könnyû karbonvillát (ebay) könnyû de ballonos gumival (pl. schwalbe maraton supreme). a kerékpáripar hazug kutyák gyülekezete, nincs kimondva explicite, de nagyobb piacokon egyre inkább a merevvilla a téma. 6 cm-es telónál több kényelmet nyersz egy rugalmas villával és hajlított karbonkormánnyal. árban kb.ugyanaz, tömegben -1 kg, látványban meg, ehhhh...
üdv, tg

#60
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Nem igazán találtam könnyen elérhetõ információt 28-as teleszkópokról, ezért bátorkodtam új topikot nyitni a témának.

A kérdésem a következõ:
2008-as Merida Crossway 10 bicajomon szeretném lecserélni a gyári SR Suntour M2000N-A telót, mert nem vagyok vele megelégedve. 20 ezer forint környékén már találtam olajos csillapításút, pl. Sr Suntour XCM V2 HLO 100. Érdemes lenne erre cserélnem? Ha nem, akkor mire? Erdõs terepen is nyúzom a vasat, nem csak aszfalton, a színe fehér, ez is szempont.

Minden infót szívesen fogadok, köszi!