Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cross/Trekking teleszkópok (28-as)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
59 hozzászólás a témában

#1
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Köszönöm a választ Bikertigger. Veszek egy merev villát és elengedem ezt a történetet.


  • Kisherceg kedveli ezt

#2
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

A Rock Shox-on kívül van más márka ami használható villát gyárt cross/trekkingbe?

Értem ez alatt hogy nem nehezéknek van a bringába.

nincs

az sr felső kategóri kb ott van súlyban mint a RS de árban sinncs jelentős eltérés, viszont vannak faszságai ami a RS-nak nincs


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

A Rock Shox-on kívül van más márka ami használható villát gyárt cross/trekkingbe?

Értem ez alatt hogy nem nehezéknek van a bringába.



#4
Buga J

Buga J

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
új tervem van. Rájöttem egy rossz konstrukció (nekem) nem szabad fejleszteni. Berakok egy sima trekking villát, átformálom speeder-ré a cangát.
Olyan lesz mint a merida rigid csak nehogy nagyon leüljön az eleje mert ennek rövidebb a homlokcsöve ugye.
Valami ötlet?
talán a kona p2 trekking villára gondolok.

#5
Buga J

Buga J

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
helo
nekem is sikerült beszereznem egy cross trekkinget és most már használnom is kell :)
Az enyémben suntour nex 4610 hlo teleszkóp van amivel nem vagyok megelégedett SR SUNTOUR Cycling . Egyáltalán azt sem tudom ebben csak spirálrugó van vagy olajpatron is?

Néztem suntour levegõs teleszkópot is de cirka 50 ropi körül mozognak arra még gyûjteni kell.
Ez meg gondolom valami elõrehozott áprilisi tréfa: Suntour NCX-D LO trekking teleszkóp

#6
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás

Én kb. egy éve cseréltem a cross bicómon a telót NCX-D-P-LO-ra,hosszas keresgélés után.Nem mondom,hogy ez a legjobb választás,de legalább van benne csillapítás és van rajta LOCK.Aránylag szépen mozog,igaz mióta megvan 99%-ban zárva használom és nem is kõ nehéz.Ezen nem sok mindent kell és lehet karbantartani,zárt a csillapítása,ha tönkre megy kuka,és csere.Én nem is találtam olyan 28-ast ami javítható.Van levegõs változata is,de az sokkal drágább.Sajnos a gyártók nem nagyon foglalkoznak ezzel a kategóriával.


Köszi a választ! :))

#7
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Sziasztok!

28"-as kerekû bringámba keresek telót Cross, XC, Trekking felhasználásra.
Itt nézelõdtem eddig.
Strapabíró darabot szeretnék, amit ritkán kell karbantartani. Tárcsafék nem kell, de V-fék tüske igen.
Hidegben nem fogom sokat használni, és durvulni sem fogok vele, bár enyhe terepet biztosan fog kapni.
Súly nem számít.

Érdekes, hogy a 8700 Ft-os Suntour CR-8V-rõl jobbakat olvasok, mint a drágábbakról...
Persze - gondolom - felhasználás kérdése az egész.

Mit javasoltok? Nyilván az olcsóbb fajtákat keresem, de pórul járni sem akarok a túlzott spórolással.

Köszi!


Én kb. egy éve cseréltem a cross bicómon a telót NCX-D-P-LO-ra,hosszas keresgélés után.Nem mondom,hogy ez a legjobb választás,de legalább van benne csillapítás és van rajta LOCK.Aránylag szépen mozog,igaz mióta megvan 99%-ban zárva használom és nem is kõ nehéz.Ezen nem sok mindent kell és lehet karbantartani,zárt a csillapítása,ha tönkre megy kuka,és csere.Én nem is találtam olyan 28-ast ami javítható.Van levegõs változata is,de az sokkal drágább.Sajnos a gyártók nem nagyon foglalkoznak ezzel a kategóriával.

#8
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Sziasztok!

28"-as kerekû bringámba keresek telót Cross, XC, Trekking felhasználásra.
Itt nézelõdtem eddig.
Strapabíró darabot szeretnék, amit ritkán kell karbantartani. Tárcsafék nem kell, de V-fék tüske igen.
Hidegben nem fogom sokat használni, és durvulni sem fogok vele, bár enyhe terepet biztosan fog kapni.
Súly nem számít.

Érdekes, hogy a 8700 Ft-os Suntour CR-8V-rõl jobbakat olvasok, mint a drágábbakról...
Persze - gondolom - felhasználás kérdése az egész.

Mit javasoltok? Nyilván az olcsóbb fajtákat keresem, de pórul járni sem akarok a túlzott spórolással.

Köszi!

#9
feeder67

feeder67

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

nem hiszem hogy problémát okozna


Na kicsit mentem meredekebben felfelé (Gerecse) sajna, de el tudtam emelni az elejét. Tán meg kellene fordítani a kormányszárat.? Világosítsatok fel a problémát mi okozza!

#10
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Én Rock Shox Tora race 29er teleszkópot raktam Alboin 300 crs kerékpáromba. Észrevehetõ geometriai változást nem okozott. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy terepen még nem próbáltam. Lehet ott majd okoz némi meglepetést, nehéz lesz emelkedõknél lent tartani az elejét.


nem hiszem hogy problémát okozna
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#11
feeder67

feeder67

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Én Rock Shox Tora race 29er teleszkópot raktam Alboin 300 crs kerékpáromba. Észrevehetõ geometriai változást nem okozott. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy terepen még nem próbáltam. Lehet ott majd okoz némi meglepetést, nehéz lesz emelkedõknél lent tartani az elejét.

#12
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Nos, írtam a Suntournak, nagyon segítõkészek voltak, kiderült, hogy mindkét mozgásúttal lehet rendelni, attól függõen, milyet kíván a váz geometriája. Az enyém 63mm-es, és azért mértem 50-et, mert a lockout tekerõt a zárt állapothoz képest 180 fokkal (tehát az ellentétes végállásba) tekertem el a manualban írt 90 fok helyett. Korrigálás után már kb. 63mm-t mértem.
Egyébként meg vagyok elégedve a villával, ajánlom!

#13
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Hello, ismét kérdésem lenne. Pár napja rakattam a bicajba egy NRX D LO teleszkópot. A Suntour honlapján azt írják, a rugóút 75/63mm, de nem részletezik, mitõl függ a két hossz. Saját mérésem alapján egyébként 50mm, ami elvileg kizárt... :confused:
Meg tudja mondani valaki, hogy mekkora hivatalosan a rugóútja?

#14
zolee@

zolee@

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
sziasztok. ugy látom ez inkább ide illõ kérdés(lásd általános eszmecsere 2 topik).
milyen teleszkópot rakhatnék a gepida alboin 200 tip kerékpáromba ( menetes, nem A-head fej) ugyanis a gyári nem remekel nagyon. a kerékpár vegyes de normál használatban van (aszfalt, jobb erdei út, néha egy kicsit nehezebb terep ha arra visz az út) .
persze jó ár érték arányba és lehetõleg azért egy 60 mm villaúttal.
köszi az ötleteket

#15
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Tigger ez nagyon bejövõs paripa.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#16
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
A cross vázba 29-es villát már boncolgattuk ebben a topicban, a féket meg kicserélem mechanikus tárcsásra. Tavaszig van idõm spórolni rá egy kicsit, télen ugyanis nem használom. Így képzeltem el a dolgot. Ez a teló most jó árnak tûnik, ezért indultam be.

szerk. : Na addig tököltem, amíg BT megelõzött. :)

Az M29 tulaj azt mondta, szerinte nem cserélhetõ a nyaka. Mibe vágtam a fejszém, minden bizonytalan, akármerre indulok...

#17
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hmm... tényleg egész pofás. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Egyébként nem lesz kicsit furcsa a Merida Crossway 10 V-be - ami egy cross gép - egy monti teló? Emellett a bringád, ha minden igaz, gyárilag V-fékes, így gondolom az elsõ agy sem tárcsás, plusz a kipécézett telón azonban nincs V-fék konzol.


nem lesz
simán elbírja, -15 mm a beépitési magasság különbség-
enyim is teljesen jó a 29-es rebával, bár nem merida
a vfék/tfék az más kérdés

amúgy mint már írottam kissé fentebb a giantnak is van olyan cross modellje amiben 29-es tora vagyon gyárilag.
régi oldszkúl trekking vázakat tudja csak inkább durván hanyatt vágni.

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#19
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Egyébként nem lesz kicsit furcsa a Merida Crossway 10 V-be - ami egy cross gép - egy monti teló? Emellett a bringád, ha minden igaz, gyárilag V-fékes, így gondolom az elsõ agy sem tárcsás, plusz a kipécézett telón azonban nincs V-fék konzol.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#20
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Tényleg, köszi a gyors helyreigazítást! Nekem mondták egyébként, utána se néztem, készpénznek vettem... be is írok magamnak egy fekete pontot. :)
Egy használt telóról van szó, és sajnos 180-as a nyak, a tulaj azt mondta, hogy nem vágta, biztos félreértettem akkor valamit. Na most azt is olvasom a linkelt oldalon, hogy külön lehet nyakat venni hozzá. Ezzel megoldódna a gondom, ugye? 28 ezer körül lenne a cucc, plusz 2-3 ezer egy új nyak, ez nem rossz ár érte szerintem. Egyet értetek?