A Conti Explorer-t (Pro) hátul olyan 3,8-ra szoktam pumpálni. Legutóbb tettem vele egy próbát, hogy kb. 0,5-tel kevesebbet adtam neki. Szétidegesített
Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#9001
Írta 2008. augusztus 19. - 23:26
A Conti Explorer-t (Pro) hátul olyan 3,8-ra szoktam pumpálni. Legutóbb tettem vele egy próbát, hogy kb. 0,5-tel kevesebbet adtam neki. Szétidegesített
Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."
#9002
Írta 2008. augusztus 19. - 23:20
én 2,5/2,6-al megyek a 2,25 RR/NN kombóval vagyok vagy 110 és egyetlen defektem volt velük 3 év alatt, mikor lusta voltam túra elõtt fújni bele, és kb 1,8 volt a hátsóban.Hát ez a nyomás dolog...
Cspattárs a 2.1-es SpeedKinget (a normális 14ezer ftos verziót) is 2 baron használja, sõt volt olyan hogy 1.8-at próbálgatta. És ugye ez nem túl ballonos cucc. Ja, latex-al.
Én tavaly használtam a Houffalize (1.8 széles és nem annyira ballonos) gumit 2-2.5 bar között, igaz NoTubes rendszerrel belsõ nélkül a sima (tehát nem tubeless verziót ami olyan 450 gr alatt van, tehát anyag sincs benne).
Szval nemtom, bár ugye izlések és pofonok, régen én is 3-4 bar között mentem...
a crosmark-al 4 baron 10 km alatt sikerült eldefektelni....na errû ennyit
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#9003
Írta 2008. augusztus 19. - 23:16
Cspattárs a 2.1-es SpeedKinget (a normális 14ezer ftos verziót) is 2 baron használja, sõt volt olyan hogy 1.8-at próbálgatta. És ugye ez nem túl ballonos cucc. Ja, latex-al.
Én tavaly használtam a Houffalize (1.8 széles és nem annyira ballonos) gumit 2-2.5 bar között, igaz NoTubes rendszerrel belsõ nélkül a sima (tehát nem tubeless verziót ami olyan 450 gr alatt van, tehát anyag sincs benne).
Szval nemtom, bár ugye izlések és pofonok, régen én is 3-4 bar között mentem...
#9004
Írta 2008. augusztus 19. - 23:12
muszáj neki, rohadt kevés anyag van benne és nem is túl ballonos cucc3,5-4bar? Hány kiló vagy, 110?
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#9005
Írta 2008. augusztus 19. - 23:02
rbálint még mindig szereti a crossmarkot.
csak sajnos a crossmark nem szereti a betont. (utóbbi idõben csak betonon tudtam menni, hosszabb erdei túrára egyedül nem megyek, este 8kor meg már egy rövid sem fér bele az erdõben, fény hiányában.)
szóval hátul kopik rendesen, nem szereti a betont felfele. állóra nem nagyon szoktam fékezni a hátát, inkább elsõ féket használok. elsõ gumi állapota tökéletes. km adatot nem tudom, nem szoktam nézni, hogy mennyit megyek. de egy 500 már van benne biztosan. a fele minta legalább megvan még rajta, de inkább több. csak olyan hülye narancsbõrösen kopik, de a big jim is ezt csinálta, puha, oszt nem bírja betonon, kész.
általában 3,5-4baron használom, speci illetve geax belsõvel.
ja a defektet 9 akáctüskével sikerült összehozni, de csepeli m0 hídtól hazahozott így is:)
erdõben is jó neki ez a nyomás. kanyarban kicsit sodródik, de nem hirtelen veszti el a tapadást, lehet érezni, mikor lesz sok neki. eleinte meg tud viccelni, de ha megszokod akkor tök jó. felfele elég jól tapad mindenen. sárral elég könnyen megtelik, teljesen nem is dobálja el, de elég nehéz teletömni.
remélem segítettem
3,5-4bar? Hány kiló vagy, 110?
A sebesség mindent megold.
#9006
Írta 2008. augusztus 19. - 22:58
csak sajnos a crossmark nem szereti a betont. (utóbbi idõben csak betonon tudtam menni, hosszabb erdei túrára egyedül nem megyek, este 8kor meg már egy rövid sem fér bele az erdõben, fény hiányában.)
szóval hátul kopik rendesen, nem szereti a betont felfele. állóra nem nagyon szoktam fékezni a hátát, inkább elsõ féket használok. elsõ gumi állapota tökéletes. km adatot nem tudom, nem szoktam nézni, hogy mennyit megyek. de egy 500 már van benne biztosan. a fele minta legalább megvan még rajta, de inkább több. csak olyan hülye narancsbõrösen kopik, de a big jim is ezt csinálta, puha, oszt nem bírja betonon, kész.
általában 3,5-4baron használom, speci illetve geax belsõvel.
ja a defektet 9 akáctüskével sikerült összehozni, de csepeli m0 hídtól hazahozott így is:)
erdõben is jó neki ez a nyomás. kanyarban kicsit sodródik, de nem hirtelen veszti el a tapadást, lehet érezni, mikor lesz sok neki. eleinte meg tud viccelni, de ha megszokod akkor tök jó. felfele elég jól tapad mindenen. sárral elég könnyen megtelik, teljesen nem is dobálja el, de elég nehéz teletömni.
remélem segítettem
#9007
Írta 2008. augusztus 19. - 15:18
rbálint szereti(kevláros) maxxis crossmark-al van valakinek tapasztalata?
én 10 kilcsi aszfalt után defekteltem vele -pedig ugze nem syoktam, ráadásul fel is fújtam 4 barra pedig életemben montikülsõt nem fújtam még 3 fölé - szal én nem szeretem.
amúgz 2 féle van a kevlárosból is egy nehezebb meg egz könzebb de csak mérleggel lehet õket megkülönböytetni. anzag elég kevés van benne.
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#9008
Írta 2008. augusztus 19. - 14:45
#9009
Írta 2008. augusztus 19. - 13:42
inkább 1.4-1.6 körül nézelõdj, és ha csak aszfalt, akkor valami jó kis slicket válassz...én maxxis detonatort javaslok, vagy conti sportcontactot.
#9010
Írta 2008. augusztus 19. - 13:11
Tehát akkor aszfaltra(bicikliút) kell a gumi.de a "8"-as elkerülése érdekében inkább a szélesebb gumi kell?
mert eléggé rossz minõség errefelé a bicikli utak minõsége (Balaton)....
Arra szerintem elég lesz neked az 1,75 estleg az 1,9-es szélesség de ennél szélesebb nem kell betonra.
Ha felfújod rendesen akkor nem fogod felütni se meg tudsz vele haladni is rendesen.
A nagyon széles gumi nem jó aszfaltra mert normál nyomáson lassú. Ha jobban felfújod akkor meg csak a külsõ középsõ részét használod egy vékony csíkban a többit meg nem és csak cipeled. Felesleges plusz súly.
#9011
Írta 2008. augusztus 19. - 12:43
minél vékonyabb,alacsonyabb mintás (ejtsd: simább) egy gumi, annál jobb aszfalton (gördülési ellenállás)
aszfaltra az 1.75-ös rock a jobb, vékonyabb és alacsonyak a mintái
de a "8"-as elkerülése érdekében inkább a szélesebb gumi kell?
mert eléggé rossz minõség errefelé a bicikli utak minõsége (Balaton)....
#9012
Írta 2008. augusztus 19. - 12:26
eddig minden kombóban müködött, (igaz egy kivétellel csak mavic - om volt) többi meg nem érdekel...Azért nem árt odafigyelni a gumigyártó és a felnigyártó ajánlásaira a felni/gumi kombinációval kapcsolatban.
Ehez tudni kellene a felni besö méretét is... (most vállik bonyolultá a dolog)
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#9013
Írta 2008. augusztus 19. - 12:13
Ehez tudni kellene a felni besö méretét is... (most vállik bonyolultá a dolog
#9014
Írta 2008. augusztus 19. - 11:47
én is, még 2,4-est isSzóval te egy felnin használsz 1,5 szliktöl 2.3 ig terep gumit?:chin:
etrto norma
http://www.komponent...fengroessen.htm
bár montira slick, még mindig olyan mint kurvának a liliom de néha muszáj
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#9015
Írta 2008. augusztus 19. - 11:45
sõt, 1.5-ös slick gumit is használtam a Tátrában 6-barral.
azt hiszem col(?)
Szóval te egy felnin használsz 1,5 szliktöl 2.3 ig terep gumit?:chin:
etrto norma
http://www.komponent...fengroessen.htm
http://tandem-fahren...nik/Reifentips/
#9016
Írta 2008. augusztus 19. - 11:39
minél vékonyabb,alacsonyabb mintás (ejtsd: simább) egy gumi, annál jobb aszfalton (gördülési ellenállás)rendben,kösz!
még egy kérdésem lenne:
melyiket vegyem inkább aszfalt használatra, Michelin country rock vagy a country trail-t? 1.75 vagy 1.95-öst? melyik jobb beton úton?
aszfaltra az 1.75-ös rock a jobb, vékonyabb és alacsonyak a mintái
#9017
Írta 2008. augusztus 19. - 11:36
a gumi szélességét számok alapján onnan lehet megtudni hogy mi van ráírva.
pl ha egy gumira/gumihoz ez van írva: 26x1.75 559-30
tehát 26-os kerékméret, 559 (gumi belsõ mérete - a 26 másképpen, ez a szám minden kerékméretnél más) a 30 meg a gumi szélességét jelöli mm-ben
más gumiadat még a tpi, ez a szövetsûrûséget jelöli
rendben,kösz!
még egy kérdésem lenne:
melyiket vegyem inkább aszfalt használatra, Michelin country rock vagy a country trail-t? 1.75 vagy 1.95-öst? melyik jobb beton úton?
#9018
Írta 2008. augusztus 19. - 11:28
a gumi szélességét számok alapján onnan lehet megtudni hogy mi van ráírva.kösz a gyors választ!
ez azt jelenti,hogy vékonyabb gumi lesz a felnin,igaz? 1.75 milyen egység? mm,cm,inch?
pl ha egy gumira/gumihoz ez van írva: 26x1.75 559-30
tehát 26-os kerékméret, 559 (gumi belsõ mérete - a 26 másképpen, ez a szám minden kerékméretnél más) a 30 meg a gumi szélességét jelöli mm-ben
más gumiadat még a tpi, ez a szövetsûrûséget jelöli
#9019
Írta 2008. augusztus 19. - 11:21
vékonyabb, kevésbé ballonos.kösz a gyors választ!
ez azt jelenti,hogy vékonyabb gumi lesz a felnin,igaz? 1.75 milyen egység? mm,cm,inch?
sõt, 1.5-ös slick gumit is használtam a Tátrában 6-barral.
azt hiszem col(?)
#9020
Írta 2008. augusztus 19. - 11:16
persze. az én felnimen volt már 1.8-as, 2.0-s, 2.1-es, sõt még 2.3-as gumi is.
kösz a gyors választ!
ez azt jelenti,hogy vékonyabb gumi lesz a felnin,igaz? 1.75 milyen egység? mm,cm,inch?

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





