Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#5121
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Nekem majdnem az összes kevláros külsõm ilyen. Én is fel szoktam fújni egy éjszakára 5 bárra, reggelre szépen kisimul és behelyezkedik.

#5122
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Sziasztok!

Van egy Schwalbe Marathon kevláros külsõm.A problémám az lenne,hogy nem tudom úgy feltenni,hogy a külsõ pereme rendesen illeszkedjen.Feltettem és levettem jópárszor,de a külsõgumi oldalfala,a meghatározott perem helyett kb 3mm-el beljebb kerül.Mit csinálok rosszul??

Hát igen. Azzal én is mindig szívok. Utálom cserélni, már csak a városi rohangálóson van rajta. Én azt csináltam, hogy a közeli kútra, jó alacsony nyomáson elgurultam, kicsit így tudott mozogni a guma. Majd irdatlanul felfújtam (7-8BAR), helyére pattant és visszaengedtem. Jobbat nem tudok

#5123
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy Schwalbe Marathon kevláros külsõm.A problémám az lenne,hogy nem tudom úgy feltenni,hogy a külsõ pereme rendesen illeszkedjen.Feltettem és levettem jópárszor,de a külsõgumi oldalfala,a meghatározott perem helyett kb 3mm-el beljebb kerül.Mit csinálok rosszul??



#5124
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
RR+sniccer=slick:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5125
dpe8

dpe8

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Hát igen a legjobb a slick lenne. De az apró minta se gond. De a Panaracer meg a Racing ralph is erõsen mintás.

#5126
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás
meg a racsing ralf jut szembe de azért kruzerbe az is túl mintás

Schwalbe Racing Ralph Evo 2011 Pace Star - farbig - Action Sports-Bike Onlineshop
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#5127
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.698 hozzászólás
Nekem van egy itthon - és már slick-re van kopva. Úgy nem jó ?
Nagyon occsó !!! :-)))
Marci

#5128
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
erre gondoltam en is, de cruiser bringara kellene, es oda inkabb nagy slick gumi valo
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5129
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
panaracer fire xc pro 2.1 - Google keresés

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#5130
dpe8

dpe8

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Hi!

Segítséget szeretnék kérni. Sürgõsen szükségem lenne 26-os gumira, fekete színben PIROS oldalfallal. Cruiser bringára lenne ajándékba. Ha tudtok ilyet magyar webshopba, vagy boltba légszi írjatok. Az se baj, ha külföldi a webshop.

Köszi.

#5131
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.698 hozzászólás
Ha a mostani gumid bütykös, akkor a slick gumival elvileg gyorsabb leszel.
Marci

#5132
pauly

pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Hali!

Van egy cross biciklim.Érdekelne hogy szerintetek ha a mostani biciklimen,amin 35 széles gumi van,és 4 bar-on használom lecserélném valami vékonyabbra,akár slickre,amibe lehetne vagy 6 bar-t fújni,lenne észrevehetõ változás sebességben?Vagy ez szinte semmit sem jelentene?
köszi!

#5133
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.698 hozzászólás
Mondjuk, a Michelin belsõre kérdezett rá stp1, de akkor mondja már el valaki azt is, hogy vannak a Maxxis-nál és a CST-nél a jelölések. :-))
Marci

#5134
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
köszi, akkor itt a nagy turpisság. :D

#5135
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a specialized az sv-t használja az auto szelepre (schraeder valve) a francia szelepre meg pv-t használnak (presta valve)
ez onnan jön, hogy a schraeder nevû ember találta ki a szelepet, és emiatt a cég neve egybeforrt a termékével odakinn. hasonlóan mint ahogy a mûanyagra is azt mondják, hogy dupont, vagy ahogy mi hungarocell-nek hívjuk a polisztirolt.
na a schwalbe sem rest, az itteni "francia" szelepet azért hivja sv-nek, mert azt meg a francia feltalálója (etienne sclaverland) után sclaverland-szelepnek hivták arrafelé...
azóta tudom, mióta az egyszeri termékmanager tonnaszám rendelt francia szelepes belsõt autószelepes helyett a specializedtõl :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#5136
matej84

matej84

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Használ valaki 1,85 rocket ront? Milyen annak a szélessége? A 2,1 kicsit szélesnek tûnik nekem. No meg az 1,85 nek a súlya 380g. Belsõ nélkül nagyon jó lenne.
matej

#5137
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
schwalbe-nal egeszen biztosan AV az autoszelep es SV a presta.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5138
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
nekem a szingós dobozán SV van,de a régi autószelepesemen is az volt,szóval ezen próbál meg eligazodni..

#5139
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
köszönöm.

#5140
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.698 hozzászólás
Az AV jelenti az autószelepest. (AutoVentil).
Michelin latex van autószelepes is, az a gumi aljú.
Marci