Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grammmmánia - a végletekig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6538 hozzászólás a témában

#6481
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
a Dt-nek azt hiszem van ilyen, de drága, szóval nem tudom megéri-e (több, mint 2x drágább mint a sima)

azt hiszem DT Competition Black a neve, nézz körül a www.dtswiss.com honlapon

itthon meg egy nagy halom boltban árulják, nem hiszem, hogy gondod lesz vele

mellesleg ha már húzott, akkor miért nem 2.00-1.5-2.00?

#6482
mgyarmati

mgyarmati

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Sziasztok!

Ha valaki tud fekete húzott (2.00-1.8-2.00) küllõrõl. Az nyomban szóljon!


#6483
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Hát a mostanság kapható legkönnyebb küllõszett a Sapim CX Ray. Acélból. Alu küllõkkel a gyári kerekek vannak fûzve, pl: a Mavic CrossRide, CrossMax, amik lapított aluküllõkkel vannak. A titán szerintem nagyon rugalmas küllõnek. Fõleg vékony küllõnek. A fene szereti, ha kolbászol az elsõkereke jobbra-balra....
Szóval full könnyû kerék építve: Mavic X517 Sapim CX Ray Tune MIG75/Mag180 DT Prolock alu anyával. Vagy agynak jó a mostani eksönben levõ FRM agypár valamelyike is, fõleg, hogy az elsõt ajánlják radiális fûzéshez is.... Bár az gyorszár nélkül 68 gramm.

#6484
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
alu küllõ... háááát szerintem öngyilkosság....

a titán meg közelebb áll az acélhoz szvsz töréstanilag...

cél küllõket használnak mondjuk középen minimum 1,2mmes vastgsággal a szélén meg 1,5-1,8mm... szóval titán küllõnek ugyanennyi vastagsággal simán bírnia kell...

de a gépészek véleményét azért kikérném törésügyben...

amúgy a corratech a Szabi gépéhez képes nem annyira jó, mivel csak Vfék van rajta... (apropó a tied Szabi fully?), de azért elfogadnám... a linkelõben volt asszem annak a Corratec gépnek a nagytestvére... hát az már tényleg álom :D, nem mintha ezt nmem fogadnám el 8)

#6485
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
azt ugy értem, hogy szilánkosan!!

#6486
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a Ti ugy torik, mint az uveg????????????????

alu kullo???!

#6487
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
szerintem ezeknek a titán küllöknek semmi értelmük nincs,mert a jo minöségü alu küllök is birják és még könnyebbek is ...majdnem 2x ( AL: 2660kg/m3 Ti:4731kg/m3)
azt sajna nem tom mennyivel erösebb a titán, de mondjuk ha 4x , akkor sem fognak 1mm átmérönél vékonyabb küllöket csinálni...nem??? a titán vázakat sem jok (ide is azt mondom,hogy SZerintem) csak CC re és o.utira., meert DH/freerideon ha eltörik, az nagyon csunya, mert a Ti ugy törik mint az üveg,nem lehet kellemes ha egy ilyen beléd áll, azonkivül azt már te nem heggeszteted... azonnal világositson fel valaki ,ha nem igy van...

#6488
lajos

lajos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
A mostani Bikkmakkba tesztelt Corratech gépnek a súllya azt hiszem elég korrekt! Nem? Annak ellenére hogy nem soket kapisgálok a súly megtartáshoz!!! ::) Én a Dual gépem kb:15 kg-re hoztam ki! Apropó egy DS vagy DH gép szerintetek meddig mehet el? ???

#6489
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ami a küllõket illeti nekem is csak rendelésre sikerült beszetezni a Sapim Laser 2.0-1.5-2.0 küllõimet. Kb 4 hónap alatt ide is ért (mondjuk benne volt a téli uborkaszezon is). A sapim honlap és a Bikkmakk tesztje alapján is könnyebb és erõsebb mint a DT Revo. Ja és az ára is barátibb.
A titán küllõ igen macerás, mivel nem minden küllõanyát szeret, baromi rugalmas, és spéci kenõanyagok kellenek a fûzéshez.

#6490
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Na majd ha nekem kész lesz a gépem.... ;D
Remélem nem lesz 15kg ;D

#6491
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szerintem 10,5 kg alatt pláne a te felszereltségeddel kifejezetten korrekt a cucc...

#6492
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Kicsit elmaradt ez a topic! :)
Akkor fejtegessünk benne új témát!
Szerintetek mennyi egy ideállis XC gép súlya???
Lehetõleg maradjunk az ésszerûség határain belûl!!!
Nekem a gépem 10,4kg lett, ami kicsit kétségbeejtett, de aztán jól megnéztem egy két WCup-ot és ott se mennek annyira agyonkönnyitett gépekkel!!!???
(amugy ugy 10,4kg-os, hogy tárcsafékes, tubelesses kerekek vannak benne és lock-out-os a teló, ha ezt vesszük, akkor szerintem nem vészes!)

#6493
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Körbenézel a Speedmetalban, Probikeban, Hajdúnál, esetleg Ridebike. Ha náluk nincs, akkor szvsz rendelésre.

#6494
Sanya

Sanya

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Hellotok az lenne a kérdésen hogy hol lehet kapni 1.8-15-ös Ritchey küllõt?

#6495
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
egyszer a Bikemagban volt küllõteszt,ott azt írták Yasec forgalmazza a titán küllõt.

#6496
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
OFF:

Kiváncsi lennék mennyiért hozta a Mali azt a telót! ::)

ON

#6497
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a Mali elvileg mindent hoz, amit az exportõrei gyártanak. Csak rendelni kell, és várni... meg várni... sokat várni...

Van az országban egy piros 2002-es Marzocchi Z1 Fr QR20+ is, csak kellett hozzá valaki, aki türelmes volt, és megvárta, míg leszállítják. A Biker's guide meg sem említi...

Ja, könnyû küllõbõl a Ritchey 1.5-1.8-ast ajánlanám. Panaszt még nem hallottam róla.

#6498
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
valszeg a titán küllõ rugalmasabb is lenne az acélnál.
meg ehhez már csak xtr tárcsa illene, ugye a súly miatt...
árban elég húzós :)


#6499
DeChris

DeChris

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Mickey:

szerintem sokkal értelmesebb dolgokon is tudnál könnyíteni azon a pénzen, amibõl beruháznál nagy fajin titán küllõkre......

.....bár tuti hogy se a szomszédnak, se annak a szomszédjának nem nagyon van titán küllõje. Lehetne vele villogni, de tudod erre tanítanak valami szakkifejezést közgázból: sznob

na üdv: DeChris

#6500
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hát igen, ez így van. Csak felmerült bennem, hogy milyen frankó, könnyû, merev tárcsás kereket lehetne fûzni belõle. A DT honlapján ott van a titán küllõ, de hát a malit ismerve ilyen szempntból ugye..