Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BMFT találkozó | 2010. február 12-14. Bükkszentkereszt

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
335 hozzászólás a témában

#141
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

nekem már csak egy vizsgám van hátra a jövõhéten. Aztán remélhetõleg ünneplés.

A rövid nyeregcsõ ne zavarjon lehet kiállva is tekerni :D
Ha kell adok egy elsõ féket a talira. Én is elsõ fék nélkül megyek, hátul meg a kontrás móka jó lesz. Gyerekkoromban nem egyszer füstöltettem meg a kontrást Mályinka felé le... Na akkor buzultam bele a DHba.
Mivel egy éve nem tekertem a bükkbe majd alakítunk egy ûldözõboyt :D


Mivel két éve nem tekertem hegyen, hanem csak egy tekergõzõ asztaltcsíkot bámultam magam elõtt... :D Milyen féket tudnál adni?

Szerk: Túra kb milyen hosszúságú?

#142
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
nekem már csak egy vizsgám van hátra a jövõhéten. Aztán remélhetõleg ünneplés.

A rövid nyeregcsõ ne zavarjon lehet kiállva is tekerni :D
Ha kell adok egy elsõ féket a talira. Én is elsõ fék nélkül megyek, hátul meg a kontrás móka jó lesz. Gyerekkoromban nem egyszer füstöltettem meg a kontrást Mályinka felé le... Na akkor buzultam bele a DHba.
Mivel egy éve nem tekertem a bükkbe majd alakítunk egy ûldözõboyt :D

#143
Úszónéni

Úszónéni

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
No vizsgák megvannak (pár kivétellel :D )
Szóval hacsak nem akkor lesz az éves leletár........ fuck.......akkor már nagyon várom a talit.
Igaz eddig mindenki csak a buliról beszél de nem baj az is rám férne már.
Tekerni meg pföö megláti mi lesz, közben szombaton úgyis dolgozok egyig.

#144
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Teljesen jó az : )

és kvázi guggoló pozicióban hogy tekerjek 2km-nél többet? :D
Amúgy úgynézki hogy pénzhiány miatt singlespeed leszek és elsõfékem sem lesz :D

#145
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
Teljesen jó az : )
"Minden hülyeség" by Tomidny

#146
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

tavalyi DH-zást úgy kell elképzelni,h én a kis cc gépemmel telejsen kihúzott csõvel tudtam lejönni.igaz,néha nagyon vicces volt:Delég 1 csövet hoznod,bár most nem tudom mi lesz a pontos útvonal/program:)


CSak azért, mert a default setting a bringában egy 20cm-esre "vágott" (tört) carbon nyeregcsõ...és egy PolarX vázról van szó :D

#147
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás

Jól értelmezem hogy lesz túrázós tekerés is, meg lesz DH-zós is? Mert ha igen akkor két nyeregcsövet kell hogy vigyek.

tavalyi DH-zást úgy kell elképzelni,h én a kis cc gépemmel telejsen kihúzott csõvel tudtam lejönni.igaz,néha nagyon vicces volt:Delég 1 csövet hoznod,bár most nem tudom mi lesz a pontos útvonal/program:)

#148
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
Az utolsó igaz SAUHon is volt rendesen iszogatás. Fõleg a faházas szekciónál...mi csak pityókásan mentünk el bicajozni egyet
Gabi is eltûnt egyszer hirtelen mögülem valamelyik este ott a bükkben


részemrõl továbbra is bizonytalan a buli, de töretlenül igyekszem
fanatiX mtbc

#149
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Jól értelmezem hogy lesz túrázós tekerés is, meg lesz DH-zós is? Mert ha igen akkor két nyeregcsövet kell hogy vigyek.

#150
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Alex!
Jó borok voltak, emlékszem!
Kérdés, vajon Skiri is emlékszik!? :D

#151
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Lehet, hogy ótóval megyek,akkor beteszem az ötösödet csomagtartóba. eddig nó bicikli. De úgy néz ki, meggyorsul az ügymenet Neuzernél kedves ismerõs!! :-))
konzultálunk.
szomd nyomd már el pü-ben,notórius "majd elmentem híváslistából holnap..után" fickó vok.

#152
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Most is tervezem hogy beugrok felfelé menet, meg biztos te is hozol valamit, szal bármi lehet! :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#153
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
eh, azt naon sajnáltam, hogy kimaradtam, emléxem!

#154
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Szerk: eddig csak kompakt gépet akartam vinni, de látva a terveket és a brigádot, viszem az összes fotóscuccot, hátha megmarhultok!

Az biza lehetséges! ;)

Kedves Zeezoltano Nagymester:prosze:! Nekünk vitrinbringásoknak milyen ruházat csomagolását javaslod? :hehe:

Mindent ami van! :)


Most eszembe jutott egy szentléleki bicajozás, ahol véletlenül kicsit eláztunk. Úgy volt hogy felfelé menet beugrottam egy borász sráchoz és magamhoz vettem egy karton nedût(6üveg), hogy majd jól hazaviszem és megiszogatom. Viszont ahogy felértem szentlélekre, Para egybõl lecsapott a frissítõkre és már vitték is be a házba. :)
Este kártyázás és társasjáték(nem olyan :)) közben nem figyeltünk oda és megittuk a 6 üveg bort(meg még 4 üveggel mert a többiek is hoztak, meg még 4-5 sört) négyen. Elég jó hangulat kerekedett. :D
edit:
Így volt-e: :D
Feltöltött kép

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#155
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás
A várható idõjárásról valaki tud valamit?
Az tuti hogy elázunk, de kívülrõl is??
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#156
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
tökmind1 " rajtam uccse láccik az alkohol" :DDD

A képekrõl jutott eszembe :D:D
"Minden hülyeség" by Tomidny

#157
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Párom is olvassa a fórumot és egyre lelkesebb. Szerintem tudunk menni.
A csemeték felügyeletét már megoldottam! :)
Kedves Zeezoltano Nagymester:prosze:! Nekünk vitrinbringásoknak milyen ruházat csomagolását javaslod? :hehe:

ÕÕÕÕÕÕÕÕÕÕÕ elsõ sorban pálinkaállót:D a mennyiségre vonatkozólag úgy emlékszem van vonóhorog a puttonyos autódon:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#158
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás
Párom is olvassa a fórumot és egyre lelkesebb. Szerintem tudunk menni.
A csemeték felügyeletét már megoldottam! :)
Kedves Zeezoltano Nagymester:prosze:! Nekünk vitrinbringásoknak milyen ruházat csomagolását javaslod? :hehe:
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#159
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
H.Zoli hozza formáját:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#160
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

na az van hogy fizettem elõleget 10.000 pénzt a nõcinek!

beszéltem vele utána telefonon...hát inkább elõtte kellett volna:(

miénk lesz az egész keco kis szobástól mindenestül, DE az összeg nem jó felé változott sajnos:
azt mondta tél van fûteni kell, miénk az egész bla-bla-bla 2300Ft/fõ!
no pánik! mindenre van megoldás!
azt ugye eddig is tudtuk, hogy elvileg a nagyobb szobák olcsóbbak, mint a kisebbek pl: két ágyasak drágábbak...nem szoktam okoskodni túlzottan ilyenekkel, de mivel a tulaj sem az a ma született rendes adózó, ha már nem akar számlát adni, ergó az államnak fizetendõ IFA-t zsebre készül tenni és nekünk nem elengedni;) pedig szép gesztus lenne:) szóval mivel nem lesz ott csak mikor én megyek vagy már akkor sem pénteken ill. csak vasárnap jönnek délután a maniért, ezért két dolgot gondoltam össze költséghatékonyságra.
1. akinek két ágyas szoba kell az picivel többet fizet, mint mindenütt máshol is szokás ill. pont azt a 2300-at!(papíron ez pont ennyi lenne + a 300 IFA, szóval még így is jónak mondható)
2. simán letagadok 1-2 embert a 18-19(végére talán 15)emberbõl így durván 400FT-ot tudunk spórlni fejenként tehát 1900-2000Ft/fõ/éj a nagy szobásoknak(így olcsóbb is valamivel, mint a hirdetett ár)


ezeket lehet emészteni, új ötleteket adni, elküldeni engem a picsába, lemondani az egészet stb. de várom az észrevételeket:) Hajrá!

még egyszer a link hogy ne kelljen lapozgatni érte:
http://www.bukkituristahaz.hu/


Részemrõl rendben, 1-2 gondolat.
1: Az hogyan jött ki neki, hogy egységesen 2300Ft, amikor a nagy szobákban 1800+300 a tarifa? Palira akar venni, sokkal több marad a zsebében, mintha rendes áron mennénk és kérnénk számlát. Ha ennyire akarja, megtehetjük.:)
Az IFA-t alapból be kéne fizetnie az önkormányzatnak, a szobaárból pedig 18% ÁFA-t a kincstárba. Majd meg kell gyõzni.
2: Nem látok olyat, hogy fûtés felár, erre ne hivatkozzon, fõleg úgy, hogy sípálya mellett van és a programok között is szerepel a szomszédban lévõ sípálya, mint lehetõség. Tehát télen is nyitva van és benne van az árban a fûtés. Az más lenne, ha csak tavasztól -õszig lenne nyitva és csak a mi kedvünkért nyitna ki. Egyébként nyáron olcsóbb? Nem hát.
Ja, és szólj neki, hogy legyen rendesen befûtve, ha már erre hivatkozik, nincs kedvem 18 fokos házban vacogni.
2: Evidens, hogy a kis szobában szunyálók többet fizetnek, mint a gruppenesek!:sex:

Szerk: eddig csak kompakt gépet akartam vinni, de látva a terveket és a brigádot, viszem az összes fotóscuccot, hátha megmarhultok!
Csak nehogy vasárnap azon versenyezzetek, hogy ki fizethesse ki a szállásomat bizonyos képek törléséért cserébe!:D