Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Underworld Kupa - Verseny a föld alatt!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
332 hozzászólás a témában

#61
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
A revans és a királydinnye
Köszönet a résztvevõknek, fotósoknak, szurkolóknak!
Akik defekteltek, jövõre ingyen indulhatnak!
(részletek a fenti linken)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#62
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Az Underworldkupa 2012 képeket itt találjátok.
https://picasaweb.go...1Underworldkupa

#63
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Köszönet a szervezõknek, ismét egy nagyon jó versenyt sikerült összehozni, jól érzetük magunkat! Jövõre biztosan találkozunk!
Feltöltöttem pár fotót, még van kb. 200, talán holnap azok is felkerülnek. Nem profi fotók, remélem azért tudtok belõle szemezgetni:
https://picasaweb.go...2012Augusztus11
https://picasaweb.go...2012Augusztus11

#64
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Nem sok idõ volt fotózni, de azért van pár kép
A profik úgyis lekaptak mindenkit! :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#65
x-iont

x-iont

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás

A rajtcsomagban a cetli szerint is "kajajegy"-t kaptunk :)


Akkor ez lehetett az étellel kapcsolatos gondok forrása. :D
Az eddig készített összes fotóm: http://foto.nutrixxion.hu/ (a fölsõ zöld sávban lehet navigálni)

#66
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Kérem szépen: ne kajának hívjátok az ételt! Ennivaló vagy valami ilyesmi, mindjárt más lesz a jelentéstartalma. Ha így gondoltok rá, talán jutni is fog a verseny végén, megfelelõ mennyiségben és minõségben. :)
(Bocs a hozzászólásért, de olyan sok helyen használják manapság ezt a csúnya szót. :( )

A rajtcsomagban a cetli szerint is "kajajegy"-t kaptunk :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#67
x-iont

x-iont

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás

Az "úriember" nekem sem adott kaját, miután otthon felejtettem a kajacetlit, s mindezt tette 16.30 után. Pedig biztos, hogy maradt kaja, mivel eleve a 69 nevezõbõl csak 60 állt rajthoz. :confused:

Feltûnõen sok volt a defekt, a pályabejáráson én is három tüskét szedtem össze egy keréken.

Itt egy videó a pályabejárásról, amibe belevágtam a junior/nõi elsõ "mászást".

Underworld Kupa 2012.08.11 - YouTube


Kérem szépen: ne kajának hívjátok az ételt! Ennivaló vagy valami ilyesmi, mindjárt más lesz a jelentéstartalma. Ha így gondoltok rá, talán jutni is fog a verseny végén, megfelelõ mennyiségben és minõségben. :)
(Bocs a hozzászólásért, de olyan sok helyen használják manapság ezt a csúnya szót. :( )
Az eddig készített összes fotóm: http://foto.nutrixxion.hu/ (a fölsõ zöld sávban lehet navigálni)

#68
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Underworld kupa - a set on Flickr
pár kép.

#69
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás

2. Sajnálattal láttam, hogy csak húsos kaja volt. Tudom, velünk vegetáriánusokkal csak a gond van, de annak sokkal jobban örültem volna, hogy ha az úriember aki felszolgálta/kiporciózta az étket, mindezt nem lenézõ stílussal tudatja velem.


Az "úriember" nekem sem adott kaját, miután otthon felejtettem a kajacetlit, s mindezt tette 16.30 után. Pedig biztos, hogy maradt kaja, mivel eleve a 69 nevezõbõl csak 60 állt rajthoz. :confused:

Feltûnõen sok volt a defekt, a pályabejáráson én is három tüskét szedtem össze egy keréken.

Itt egy videó a pályabejárásról, amibe belevágtam a junior/nõi elsõ "mászást".

Underworld Kupa 2012.08.11 - YouTube

#70
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Nem szokásom panaszkodni, és most sem azt teszem. Építõ jellegû kritikának szánom a szervezõknek:
1. Örültem, amikor a regisztrációnál elkértétek a lábméretem. És nem, nem jó a 42-43-as zokni a 46-os lábamra, még akkor sem ha Masterként fél kettõkor megyek felvenni a rajtcsomagom.
2. Sajnálattal láttam, hogy csak húsos kaja volt. Tudom, velünk vegetáriánusokkal csak a gond van, de annak sokkal jobban örültem volna, hogy ha az úriember aki felszolgálta/kiporciózta az étket, mindezt nem lenézõ stílussal tudatja velem.

@MTB challenge szervezõk: szeretném ha figyelnénk ezekre. A zoknis eset a Gerecse Maratonon is megesett, habár ezt a zoknit is, mint azt, majd jól kinyújtom és örömmel fogom viselni! És tényleg nem gond mindez. Csak ez egy új versenysorozat, és én ahová tudok, elmegyek. Részese lett életemnek. És nagyon szeretném ha ezek az apró hibák valóban orvoslásra kerülnének, nem úgy mint a másik sorozatban.

És a lényeg - habár nem ezzel kezdtem - nagyon jól éreztem magam! A verseny szuper volt, a környezet kellemes, az emberek nagyon kedvesek voltak, megvolt a megfelelõ pulzus és adrenalin szint, jó nagyot zakóztam is, a pálya pedig nagyon tetszett. Úgyhogy tényleg nem rinyálok, mert jövõre úgyis megint megyek!

Köszi a rendezést!

#71
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Nagyon jó volt a Mai verseny!
Tetszett igaz nyeregrúddal szenvedtem és defekttel!
A Sok segítséget köszönöm H.Zolinak,szüleimnek és az Esztergomi Küllõszagattoknak az elsõ kereket kölcsönbe!

#72
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Feltöltött kép
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#73
Merkapt

Merkapt

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Minden, amit az Underworld Kupáról tudni kell!

Az alábbiakban összeszedtem minden hasznos információt, hogy képben legyetek a hétvégi föld alatti viadallal kapcsolatban.
A MOFÉM Underworld Kupa egy részben a föld alatt zajló mountain bike verseny, amely a kõbánya alatti pincerendszerben kerül megrendezésre 2012. augusztus 11-én, immáron harmadik alkalommal. A föld alatti verseny a 2012-es TakarékPont Mountainbike Challenge versenysorozat hetedik állomása.

A helyszín:
A verseny helyszínéül a Maglódi úton található Merkapt Maraton Sportközpont szolgál (régen Dreher Sporttelep), amely infrastruktúrájával ideális helyszíne különbözõ sporteseményeknek. Többek között itt kerül megrendezésre évrõl-évre a Budapesti Nagy Sportágválasztó is, amely során a sportközpont alkalmanként tízezres tömeget is vendégül lát.
Az Underworld Kupa rajt/cél területe a füves labdarúgópályán kerül kialakításra, itt kapnak helyet a nevezési és csapatsátrak, a kiállítók, a büfé és innen rajtolnak a futamok is.

A pálya:
A pálya a sportközpont területén, a szomszédos ipartelep egy részén és a pincerendszerben kerül kialakításra kb. 2 km hosszban, jelentõs szintkülönbség nélkül. A pálya végig tekerhetõ, komoly nehézséget nem jelentõ, "szórakoztató" nyomvonalú. Nehézségként a pincebejárathoz vezetõ 10 méteres rámpát említhetjük, amely némi bringás rutint azért igényel. A versenypálya talaja vegyes összetételû: füves, kavicsos, aszfaltos, salakos, macskaköves és föld utak, a föld alatt helyenként csúszós beton és némi nedves föld.

A pincerendszer:
Az Underworld Kupa nyomvonalát alkotó föld alatti szakaszon a pince belmagassága változó, átlagban 2-2,5 méter, de egy ponton kb. 160 cm körülire csökken, itt fokozott körültekintéssel kell haladni, erre tábla és villogó fények is figyelmeztetnek. A járatok szélessége 3 és 8 méter között változik, egy szakaszon viszont ettõl szûkebb, kb. másfél méter szélességû, amely végén egy vasajtón kell áthaladni, amely kb. 80 cm széles. A pályáról további információkat (pl. pályarajz) ide kattintva találsz!

A lebonyolítás módja:
A nap folyamán 5 futamot rendezünk. Külön versenyeznek a junior korúak (õk a nõi indulókkal tekernek egy futamban) és az elit bringások (MMTBSZSZ versenyzõ licenc-szel rendelkezõk), valamint 3 külön futamban, életkori felosztás alapján a férfi indulók. A futamok 60-80 percig tartanak, értékelésre az abszolút sorrend alapján kerül sor, amely alól az eslõ futam a kivétel, ahol a nõket és a junior fiúkat külön díjazzuk.

Milyen a megfelelõ bringa?
A jól felkészített mountain bike kerékpár elengedhetetlen, ám általánosságban kijelenthetõ, hogy nem a bringán múlik a dolog, azaz egy a kétkerekûjét és önmagát ismerõ bringásnak nem lehet problémája a pályán.

Mire figyeljek?
Minden indulót kérünk, hogy a pályát biztosító rendezõk utasításait tartsák be. Tekintettel az éles kanyarokra, a beszûkülõ szakaszokra, a sötétebb részekre, a csúszós talajra, a pincerendszerben fokozott óvatossággal közlekedjetek. Mivel a föld alatt néhány 10 méteres szakasztól eltekintve elõzési lehetõség nincs, így azt ne erõltesd mert balesetveszélyes! Ha gyorsabb vagy, akkor a pincébõl felvezetõ mászáson, illetve a pálya föld feletti részein fogsz tudni elõzni. A lassabb és tapasztalatlanabb bringások figyelmét felhívjuk, hogy ne csak elõre, de hátra is figyeljenek és az õket lekörözõ gyorsabb versenytársak haladását igyekezzenek elõsegíteni. (Ez persze nem vonatkozik a meccsben lévõkre:-))
Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a rajszámon található chipet a verseny végeztével eltávolítjuk (illetve az induló köteles azt leadni), azzal a sporttelep területét lehagyni nem szabd.

Kik indulhatnak?
Bárki rajthoz állhat az életkorának megfelelõ kategóriában, aki betöltötte a 14. életévét. (A rutinnal rendelkezõ fiatalabb versenyzõk esetében egyedi elbírálás alapján kivételt teszünk.)

Mennyi a nevezési díj és mit kapok érte?
A nevezési díj 2012. augusztus 1-tõl augusztus 8-ig 3500 Ft. Helyszíni nevezés nincs! A nevezési díj fejében indulási jogot kapsz a MOFÉM Underworld Kupára, valamint rajtcsomagot, amely tartalmazza a rajtszámod az idõmérõ chippel, egy pár egyedi kivitelû MOOSE kerékpáros zoknit, HIGH5 gélt, ebédjegyet stb. (a csomag tartalma folyamatosan bõvül).
Emellett minden induló számára biztosítunk egészségügyi felügyeletet, öltözõt, zuhanyzási lehetõséget, bringamosót, jó hangulatot és felejthetetlen élményeket.

Hol tudok nevezni?
Nevezni a hegyibringa.hu oldalán a TakarékPont Mountainbike Challenge sorozat közös nevezési felületén egy gyors és egyszerû regisztráció után lehet. A nevezési díjad beérkezésérõl és a nevezésed elfogadásáról e-mailben értesítést kapsz. További nevezési információkat, az elfogadott nevezéseket és a rajtlistát itt találod: www.underworldkupa.hu
www.merkaptse.hu
www.underworldkupa.hu
Ugyanez a Facebookon: Merkapt SE és Underworld Kupa

#74
Merkapt

Merkapt

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

www.merkaptse.hu
www.underworldkupa.hu
Ugyanez a Facebookon: Merkapt SE és Underworld Kupa

#75
Merkapt

Merkapt

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Íme az egyedi MOOSE zokni, amit az elsõ 250 nevezõ ajándékba kap.

Feltöltött kép
www.merkaptse.hu
www.underworldkupa.hu
Ugyanez a Facebookon: Merkapt SE és Underworld Kupa

#76
Merkapt

Merkapt

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Már dübörög a nevezés a versenyre! Jelentkezz ha nem akarsz lemaradni!
www.underworldkupa.hu
www.merkaptse.hu
www.underworldkupa.hu
Ugyanez a Facebookon: Merkapt SE és Underworld Kupa

#77
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Kitsi kínái lemáásoltá ?? :-)

Mindenütt ott vannak! :-)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#78
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

Dehogy! Az a vakond futam.
Ez az eredeti! Nem összekeverni! :-)


Kitsi kínái lemáásoltá ?? :-)

#79
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Én kérek elnézést!Akkor a vakond futamra keresek jelentkezõt :)
Várom továbbra is a csapatom 2/3át!
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#80
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

3 fõs csapatokban indulhatnak a hobby versenyzõk

Dehogy! Az a vakond futam.
Ez az eredeti! Nem összekeverni! :-)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_