Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Esztergom - Róma kerékpártúra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
84 hozzászólás a témában

#61
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Mit "hallok"!? Nincs olasz túra? Kár, de hát, az idõ végtelen...! :D
Az utánfutóhoz néhány tipp, nem kötelezõ jelleggel.
A 10 kg tényleg sok, azon faragj még úgy kb. 2,5-3 kilót, az már jó lesz. (A gyári acél futók 6,5-7 kilónál mozognak.)
A vízhatlan doboz - bár sosem próbáltam - szerintem nem a leg szerencsésebb.
- Nem mindig van szükség akkora méretre
- A zsákban sokféle módon lehet pakolni
- nem, nem ázik be egy valóban vízhatlan zsák (tapasztalat)
- stabilitásban semmi különbség
- a doboz törékeny
- a doboz zörög :)

Röviden ennyi.

Sok sikert!

#62
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
A Római út ugye elszállt, helyette az Alpokba megyek.

#63
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
A mûanyag doboznál nem lenne praktikusabb valami vízhatlan zsák? Mert mondjuk egy doboz mérete fix, és abban nem tudsz ugy pakolni, mint egy zsákba... bár tény h. sokkal stabilabb, biztonságosabb és persze vízhatlanabb a doboz...
na most elgondolkodtattál...
Nekem egyébként már szinte megvan, csak össze kellene hegeszteni, azonban pár VASAT ki kell cserélnem, mert igy majdnem 10 kg, ami valljuk be elég nagy plusz teher... Sok öreg néni tolja vidéken azt a kis kék kocsit, ó de jó alapanyag lenne :D hehe...

#64
vdani666

vdani666

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Hát igen, fentebb már beszéltünk róla, és még mindig nem tudom, hogy vegyek-e vagy építsek. Vagy esetleg kölcsönözzek?!

Tom


Én építeni akarok magamnak egyet. És egy nagy vízhatlan mûanyag dobozt szeretnék rá, amibe tudok majd pakolni.

#65
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

úgyis egy utánfutót szeretnék


Hát igen, fentebb már beszéltünk róla, és még mindig nem tudom, hogy vegyek-e vagy építsek. Vagy esetleg kölcsönözzek?!

Tom

#66
vdani666

vdani666

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Én is szivesen nomádoznék, de arra is kellene némi pénz, ami pedig nincsen. Többek közt azért is keresnék támogatókat...
Na de ez az ügy át lett rakva jövõre, majd õsszel nekilátok vele foglalkozni, addig ráér...


Hát enni akkor is kell, tartalékalkatrészek, szerszámok kellenek, nekem meg jelenleg nincs is olyan bringám amin lenne csomitartó, bár mondjuk nem számít, úgyis egy utánfutót szeretnék :D De az meg pláne nincs :)

#67
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

Az könnyen meglehet. Bár én inkább szavazok a nomádabb túrákra, nem kell túlszervezni :) Úgy érdekesebb :)


Én is szivesen nomádoznék, de arra is kellene némi pénz, ami pedig nincsen. Többek közt azért is keresnék támogatókat...
Na de ez az ügy át lett rakva jövõre, majd õsszel nekilátok vele foglalkozni, addig ráér...

#68
vdani666

vdani666

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Akkor jövõre találkozunk? :)


Az könnyen meglehet. Bár én inkább szavazok a nomádabb túrákra, nem kell túlszervezni :) Úgy érdekesebb :)

#69
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

Hello.
Idén én is el akartam tekerni Rómába. De nekem sem jött össze. A pénz sajnos...


Akkor jövõre találkozunk? :)

#70
vdani666

vdani666

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Hello.
Idén én is el akartam tekerni Rómába. De nekem sem jött össze. A pénz sajnos...

#71
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Hát...nagyon ugy néz ki, hogy nem lesz egy hónapom a túrára. Lehet csak két hét, de az is lehet, hogy csak egy. :(

Ezért szivesen fogadok javaslatokat, hogy merre is tekerjek.

Részleteket még mindig nem tudok a nyaramról, de remélem a bringaexpóig kiderül!!!

Tomekk

Döntöttem:

Nem parázok a Római úton! Majd elmegyek jövõre! Még mindig túl sok körülötte a kérdõjel, pedig ilyenkor már kész tervet szerettem volna. Ráadásul más programok is közbejöttek (ami persze nem baj, csak hát nem lesz annyi szabadságom)

Szóval most egy kisebb túrán gondolkodom, eddig az Alpok felé húz a szívem....
Még nem tudom, h. egy nagyobb (1-1,5 hetes, vagy több hosszú hétvégés túra legyen inkább) Viszont ezek nem kívánnak akkora szintû tervezést :)

Tom

#72
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

gyorgyigabor.hu


Szervusz Gábor!

Régen már olvastam szinte az összes útleírásod, amit felleltem, de köszönöm az emlékeztetõt!

Most pillanatnyilag az a helyzet, hogy várom a visszajelzést a leendõbeli munkahelyemrõl. Ha felvesznek, megtudom az az idõpontját is a túrámnak (ugyanis a szervezetben van nyári szünet, ahhoz kiveszem a szabadságomat és GO! )

Amint lesz idõpont, el tudok kezdeni szervezkedni, írok egy nagyon jó utitervet, ajánlót, és elkezdek keresni támogatókat. Vadkempingben gondolkodom, de még az is lehet, h. bekéredzkedek plébániákhoz... ez is attól függ, hány személyes lesz a csapat. De mindenképp spórolni szeretnék!

Hamarosan jönnek a friss infok! Remélem!

Tamás

#73
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Szia !

Szlovéniára javaslom, olvasd el ezt:

http://www.gyorgyiga...aturaajanlo.php

Ha kérdésed van, akár itt, akár mailben is : egészen bátran.
Kempingeznél vagy vadkemping ?

Üdv:
gyorgyigabor.hu

#74
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Köszi zsizsi a részletes választ!

#75
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Nu pagagyí!
BOB YAK utánfutó:
- a nagy klasszikus, de drága - bocs, ha jól olvastam a soraid között nem fürdesz a pénzben :P - viszont egy életen át tart, ha két gyenge pontját kijavítja az ember fia
TW Bents utánfutó:
- olcsó, de van gyenge pontja, amit szintén ki kell javítani különben sz@rban hagy.
Ez a gyenge pont nem más, mint a forgáspontján átmenõ menetes szár, ami elszakad terhelés alatt. Ez könnyen javítható, kell egy fûrész és egy CO-hegesztõ. A Partner futók között én az acél verziót részesítettem elõnyben a könnyû javíthatósága miatt. (Gyakorlatilag bárhol meghegesztik.)
Igen, nagyon megkönnyíti az életet. Én kb. 14-15 évig csomagtáskákkal a hátsó és elsõ villákon túráztam. (A csak hátsó villákon cipelt csomagok instabillá teszik a gépet gyors lejtõkön, kanyargós úton, de ez nagyban függ a csomagok súlyától!)
Utánfutóval a súlypont alacsonyra kerül, fel sem tûnik. Könnyû bele pakolni. Könnyû belõle kipakolni, jól terhelhetõ - bár ezt a terhet neked kell húzni - a Partnerhez jár egy vízhatlan zsák és rá egy ponyva, így nem áznak el a cuccaid.
Elég nagy ahhoz, hogy minden szükséges holmid elférjen benne. (Ha mégsem, akkor még mindig pakolhatsz a csomagtartóra!)
Csomagtartó készítésében esetleg vedd fel a kapcsolatot Kulitokoval itt a fórumon. Õ már gyártott párat és szép nagy futók, jól terhelhetõek is.
A TW Bents Partner futóját én itt vettem:Utánfutók
Van még számtalan márka, ezekbõl a WEBER Monoporter ami itthon még elérhetõ, de ennek megvannak a korlátai. (Max. 25 kilóval terhelhetõ.)
Elsõre ennyit.

#76
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

Talán még érdemes itt is http://www.gyorgyigabor.hu/ körülnézned - ha már meg nem tetted - és esetleg Gáborral felvenned a kapcsolatot. Õ - is - tapasztalt túrázó, tud segíteni, ha kérdezed.


...jaja, nézegettem már az õ oldalát is... viszont ami miatt most írok, az az utánfutód. Láttam a képeid közt is, és már én is egy ideje álmodozom egy ilyenrõl. Ez olyan, mint a Bob Yak, de inkább a Partner-re szavaznék (gyártó asszem a TW-Bents?) vagy esetleg valami más? Gondolkodtam építésen, már van is pár alkatrészem, de ha azt összerakom, majdnem 10 kg...kicsit sokallom)

Úgyhogy az érdekelne, mi -hol - mennyiért. na meg persze hogy mennyire könnyítené vagy nehezítené meg a Római utamat...

Köszi, Tamás

#77
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Talán még érdemes itt is http://www.gyorgyigabor.hu/ körülnézned - ha már meg nem tetted - és esetleg Gáborral felvenned a kapcsolatot. Õ - is - tapasztalt túrázó, tud segíteni, ha kérdezed.

#78
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

Hali! Sok sikert a túrához, olvasd el RP haverom leírását, érdemes!
http://arpesz.uw.hu/stories/roma.html


Szeva, megvolt köszi, meg már Árpesszel is felvettem a kapcsolatot... nagyon jó arc (bár már biztos az agyára megyek)

Tamás

#79
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Hali! Sok sikert a túrához, olvasd el RP haverom leírását, érdemes!
http://arpesz.uw.hu/stories/roma.html
Lófarok József

#80
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Amit még érdemes megvenni, Szlovénia és Olaszországi útikönyveket.[/QUOTE]

Már spórolok az utikönyvekre :D Most is épp egy angol nyelvûvel szenvedek... A térkép meg tényleg nagyon vázlatos. Mert azért szeretnék útba ejteni látnivalókat. És én is a mellékutakra szavazom...

Köszi!