Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Esztergom - Róma kerékpártúra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
84 hozzászólás a témában

#21
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Garantáltan ízületes leszel! :)
Na jó, ez nem biztos. Szóval jól sikerült. ó

#22
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Dombóváron vacsoráztam este 6kor. Na akkor ott rettentõ hideg volt - pontosabban annak éreztem. Bár nem csoda - fehérváron kimentünk a városba egy kicsit a vendéglátómmal. Éjjel egykor vacsoráztunk... szóval alig aludtam. A Mecseket már sötéttel másztam meg (és egy kissé idegesen:)
De aztán a lefelé egy kicsit lehûtött (mindezt szó szerint is).

Most Budapesten vagyok - ide vonattal jöttem (csak hogy minél többet maradhassak Pécsett).
Délelõtt tekerek haza, vasárnap meg a munkába...

#23
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Ügyes gyerek vagy! :)
Gondolom nem volt - még - nagyon hideg..

#24
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
megérkeztem...

#25
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
...elindultam

#26
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Szombat reggel indulok (most még csak) Pécsre. Szombati útvonal: Komárom - Tata - Környe - Zámoly - Székesfehérvár.
Vasárnap: Talán a 63-as, majd a 6-os út...
Vagy valakinek jobb javaslat?

#27
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

VÉGE A ZACSKÓZÁSNAK!!!!
A VAUDE táskák már a kezemben!!! Irány Pécs!


Na akkor húzzál bele! :D

#28
Szylkoo

Szylkoo

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás

VÉGE A ZACSKÓZÁSNAK!!!!
A VAUDE táskák már a kezemben!!! Irány Pécs!


Hajrá!Irány Róma!!

#29
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
VÉGE A ZACSKÓZÁSNAK!!!!
A VAUDE táskák már a kezemben!!! Irány Pécs!

#30
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Hát igen :( Így jártam... de nem érdekel, most már megyek, minden meg van szervezve:
Szombaton letekerek Székesfehérvárig - a CouchSurfingen szereztem szállást. Onnan vasárnap le kéne jutnom Pécsre.
Legalább letesztelem magam, mit bírok...

#31
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Hát,nagyon úgy néz ki,hogy jó idõ az nem lesz...még viszonylag se

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#32
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás

És addig Pécsen telelsz?:D


Végülis miért ne :D
Amúgy meg a volt csoporttársaimat megyek meglátogatni. 13.-án tekerek tovább Balatonszepezdre. Aztán majd pénteken haza. Csak legyen viszonylag jó idõ!!!

#33
Szylkoo

Szylkoo

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás

2011 tavaszán Tomi teker Rómába! Most már tuti!!!
Október elsején megyek az új Vaude táskákért a Bergusonhoz.

Október 9.-én tekerek Pécsre. Székesfehérváron jó lenne megpihenni az éjszaka. Valakinek vlmi ötlet?


És addig Pécsen telelsz?:D

#34
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
2011 tavaszán Tomi teker Rómába! Most már tuti!!!
Október elsején megyek az új Vaude táskákért a Bergusonhoz.

Október 9.-én tekerek Pécsre. Székesfehérváron jó lenne megpihenni az éjszaka. Valakinek vlmi ötlet?

#35
yasectoncsi

yasectoncsi

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
en amiotta tekerek mindig vadkepingezunk soha semm megyunk kempingbe nem vizetunk erte.az a legyeg hogy elkel bujjni az emberek elol te szerinted este az erdobe ki megybe mindenki fel csak mi nem.kitamasztoval kapcsolatban amit elkuldtem linket olyan van nekem de megegyszer elkuldom Gebrüder Pletscher AG, Druckgusswerk egyebkent minden bringa boltban kint hollandiaban van.keresni kell.de ha nem sikerul akkor segitek tudok neked hozzatni csak az tobbe kerul kb 11000ft.az en bringam is yasec van en hozza keszitettem a sztendert.fel fogatasa a hatso tamvillara kell a vazra.meg olyan helyekre megyunk mindig hogy emberekel ne talakozunk.en azert utazok nagyabol hogy lassak utazak tekerjek es emberekel ne talakozunk.

#36
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
yasectoncsinak:
Már 25 éve túrázok, itthon, Európában, tengeren túl, stb...nem vagyok egy mai kiadás. :)
Amit én használok - a YASEC gépemen :D - az egy Hebie kitámasztó, amit kissé átalakítottam, a felfogó lapját újra gyártottam, mert nem illeszkedett pontosan a váz láncvilláinak a méretéhez. Ez nem a gyártó hibája, Yasec készített egy egyedi méretû vázat nekem.
Ha figyelted hogy mit írtam, akkor az is feltûnhetett, hogy más típusra is hivatkozok, hogy elérhetõ a forgalmazónál, de arról - valamiért - nincs kép náluk. Hogy kibír-e 60 kg-t, nem tudom. Én - már három éve - csak utánfutóval túrázok, de ettõl függetlenül is csak ezt az egy kitámasztót használom a szerelvény letámasztásához.
Amúgy nagyon sok múlik a kitámasztó hosszán, mennyire engedi megdõlni a bringát. Lesznek helyek, helyzetek, ahol nem lehet másként letenni a gépet, csak ha alkalmas helyre odatámasztom valamihez (fa, oszlop, isten tudja).
Régebben, míg csak csomagokkal jártam - hátul két tatyi, elsõ villán két tatyi, kormánytáska - addig hátul és elöl is használtam kitámasztót. Sose tört el. Ámbátor, megkockáztatom, 60kg sose volt a bringám. Az nekem rengeteg! (Pedig nem vagyok egy papírkutya.)

juhe83

Pontos típust már nem tudnék adni, mert nagyon régen vettem, és már olyan ütött-kopott szegény, hogy a márkajelzés is eltûnt róla.
A felfogatását - az enyém oldalra támaszt - egyedileg oldottam meg a fentebb leírtak okán.
Vadkemping:
Nincs mindenhol használható jó recept, de talán...
- légy szemfüles és keresd azokat a helyeket, ahol nem vagy szem elõtt (útról ne vegyenek észre)
- ne hagyj magad mögött semmi nyomot, fõleg szemetet
- én pár alkalommal megtaláltam - vagy éppen találkoztam - az adott terület tulajdonosával, akitõl kértem engedélyt a sátrazásra. Ennek nem egyszer az lett a vége, hogy meghívtak a házukba éjszakára.
- ettõl függetlenül büntettek már meg, sõt, 2 nap elzárás, Coloradóban. :P
Az élet szép...

#37
juhe83

juhe83

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Ha veszek akkor normálisat akarok venni, mert már tényleg a negyedikkel "szopok".
Amszterdami boltot tudsz ahol kapható, a szomszéd gyerek kint melózik vele haza tudnám hozatni. Ami neked van, ami akkora terhelést kibír, mi is a pontos neve ha tudnál típus számot vagy valami kódot adni, hogy ne fogjon mellé.

Amúgy hova fogatod fel??

Ettõl független kérdés: külföldön, hogy ússzátok meg a vadkempingezést büntetés nélkül?

#38
yasectoncsi

yasectoncsi

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
szia zsizsi olyan kerdesem lenne hogy te turaztal e mar hosszaban nem magyarorszagon hanem europaban.es ha elmesz hosszab turákra akkor ki birja e 60kg kerekpárt?nekem volt miden fajta amit te irtal tranz-x is es elgörbult elborult sokszor.es ne azt nezd hogy csak betonon all meg hanem mindenhol.kerdezem te miotta tekersz hosszab tavokat?en a kitamasztomat hollandiabol hozztam kitekertem erte.es a aki tudja hogy milyen jo ezt hasznalja.

ez ami le van irva rola egyenlö a nullaval ötvözet
ötvözet fogadólappal felesleges
elcsúszásgátló talppal felesleges
24” és 28” között állítható
belül rugóval felesleges az ennyem golyo csapágy van benne
OEM
szerszámok nélkül beállítható felesleges ki akkarja allitani ha egyszer fel van rakva
mikro beállíthatósággal felesleges

nekem ilyen van kb 20euroert vetem Gebrüder Pletscher AG, Druckgusswerk ha kell tudok szerezni.plusz posta

#39
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

Zsizsi!

Ezt a típust pontosan milyen néven keressem a neten "állíthatós középen felfogathatós dupla lábas oldaltámasz":-)? Van neki valami speckó neve?
Én is erre a típusra gondoltam de itt a szolnoki boltokban fingjuk sincs efélérõl.


Akkor konkrétan itt nézd meg: Tranz-X - Termkek - Evobike érdemes lenne felhívnod õket, mert nem ez az egyetlen ilyen rendszerû kitámasztójuk.

amit zsizsi irt az a kitamaszto egyenlo a nullaval.az nem bir el 60kg-ot magyarul rossz szar.


Remélem ezt tapasztalat alapján állítod!
Léteznek jó kitámasztók, de!
1. meg kell fizetni, ingyen nem adják a minõséget
2. ezek - kevés kivétellel - általában neten rendelhetõk, mert itthon nem elérhetõ
3. a beszúrt linkhez tartozó fogalmazónál éppen hogy minõségi termékekre összpontosítanak és nem foglalkoznak gagyival, (ilyen kitámasztóból van náluk több fajta kivitel) tehát mielõtt fikázol valamit érdemes lenne csak megnézni a forgalmazó honlapját és az ott felsorolt gyártókat, az mindent elárul.
4. persze ha neked van egy jobb ötleted, azt mindenki epedve várja, ne tartsd magadba!

#40
yasectoncsi

yasectoncsi

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
esge pletscher a neve es tobb fajta van bellole nehez beszerezni en szeintem ahogy mondod nem tudjak a boltban.udv:yasectoncsi

amit zsizsi irt az a kitamaszto egyenlo a nullaval.az nem bir el 60kg-ot magyarul rossz szar.