Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Esztergom - Róma kerékpártúra

- - - - -

  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#41
juhe83

juhe83

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Zsizsi!

Ezt a típust pontosan milyen néven keressem a neten "állíthatós középen felfogathatós dupla lábas oldaltámasz":-)? Van neki valami speckó neve?
Én is erre a típusra gondoltam de itt a szolnoki boltokban fingjuk sincs efélérõl.

#42
yasectoncsi

yasectoncsi

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
szia gergely mi mar regota jarjuk a vilagot nekem van egy hollandiabol zarmazo onnan hozztam hatso sztender esge pletscher markara hallgat az en bringam 55kg 60 kozott szokot lenni plusz en raulok es elbir tokeletes.az ara 7000ft de magyarorszagon nincs ugy kell hozzni vagy ki menni erte.ha kell valami segitseg akkor gyugotan irhatok nekem.udv:yasectoncsi

#43
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
...ha minden kötél szakad, akkor ezt ajánlanám:Feltöltött kép
Nézd meg náluk: Kitámasztó
Azt hiszem Tranz-X a cucc márkája.

Amúgy nekem három éve teljesít hibátlanul egy, a monoblokk után, a láncvillánál rögzített oldaltámasz, egy biztos, a kitámasztó kar helyes hosszára nagyon ügyelni kell, mert ha rövid, akkor túl nagy teher esik rá és kihajlik, avagy törik, ha meg túl hosszú, akkor borul a "képlet" és a bringa is.

#44
juhe83

juhe83

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Sziasztok!

Ha felcuccolom a bringám csomagtartóját akkor 25-30 kg szokott lenni, volt már oldal támaszom az szar volt, most középen felfogatós sztenderem van de azzal is sûrûn borul a bringa. Mit tegyek fel ami jó is valamire??? Természetesen törekszek a megfelelõ súly elosztásra.

Üdv: Gergely

#45
yasectoncsi

yasectoncsi

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
sziasztok mi megjartuk romat 4000kmrel vegig vadkepingeztunk ut nem sokba kerul kompal egyutt nekunk 60000ft kerult 35napba telt.jovore megyunk maroccoba majd az lesz kemeny odda mar visszunk expedicios utanfutott.oda tobb cucc kell.ja megaszuk atlasz legmagasabb csucsat 4160m toubokalt.udv:yasectoncsi vilagjarok

#46
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
Zsizsi, a sommelier-pultban megtalálsz....
..vagy csak kérdezd a szép hostesseket ;)

#47
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Bakter! A Prímás Pincében dolgozol! Mondanám, hogy tudsz élni, de te az "evezõk" mellett ülsz - gondolom - így nem akarok hülyeséget mondani. Néha betérek oda, hátha egyszer összefutunk!
Menet lesz valamerre!? ;)

#48
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
Második hónapja dolgozom. Minden nap tekerek 66 km-t (kerékpárral járok a munkába). A Srácok azóta hazatértek Rómából.
Pár napja találkoztam két õrülttel, amelyrõl hamarosan (és remélhetõleg) születik egy kis történet...

#49
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
A srácok holnap indulnak :( (bár nekem már úton kéne lennem)
Viszont a melóból még semmi válasz :S
...holnap hívom a fõnököt.

#50
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
...az a baj, hogy nincsenek alternatívák. Vagy ide megyek, vagy dolgozni...
Remélem jól döntöttem
Csak az a baj, hogy még nincs visszajelzés...

#51
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Bakter, Szar az élet! :D
Most legyél okos, mi!? ;)

#52
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
Ezt nem hiszem el!!!! Eszem megáll!

újra le kell mondanom az utat? Mivel kaptam egy remek állásajánlatot!!!

:s

#53
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
Az útvonal: GPSies.com GPS - ker
(Innsbrucktól a Dunai kerékpárúton jövünk végig, csak sajnos késõn vettem észre, hogy nem arra visz)

Majer István emléktúra lesz, Kürtrõl indulok május 23-án Esztergomon át Tatáig. Másnap Zircen keresztül Balatonszepezd.
25-én mondjuk a Mesztegnyõi halastónál aludnák, és 26-án este Barcson találkozom két szentesi útitársammal.

A túra célja még kidolgozás alatt, de már csak pár részlet hiányzik - támogatókat keresek :S

Thomas

#54
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts

Megyek "Lómába"! :D


No...!
Akkor hogy is?
Mikor, hogyan, merre, meddig, mivel, és ilyesmik érdekelnek.
(Na mert ez jó hír...) :)

#55
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
Megyek "Lómába"! :D

#56
yasectoncsi

yasectoncsi

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
szia thomas olvastam a leveledet mi megyünk majus 25 dikén romaba az utt nekünk kb egy honap lesz miert nem csatlakozol hozzank.ha erdekel irj yasectoncsi@freemail.hu de az utt nekünk kb 4000km lesz.irj udv:toncsi

#57
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Uraim!
Tisztelem és becsülöm a konstruktív gondolkodást és a tenni akarást, de tessék tanulni másoktól, akik már beleléptek egy-két "szögbe" és az megszúrta a lábukat!
Említettem már itt a fórumon Kulitoko nevét. Keressétek meg privát üzenetben. Õ épített magának - is - kerékpáros utánfutót, ami gyakorlatilag a BOB YAK mintájára készült, annak töredékéért. Érdemes vele konzultálni mielõtt belekezdtek a saját megépítésébe. Láttam, és próbáltam is az õ futóját. Nagyon egyben van, az kibír sok-sok évnyi komoly túrázást, bevásárlást, komoly terhekkel.
Hajrá!

#58
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
Szeva... én nem is azt mondtam, hogy ezt igy kell csinálni, csak egy jó irány... a te általad mutatottal csak az a bajom, hogy a csomagtartóra nem mehet csomag (bár kérdés, hogy minek akarok a csomagtartóra pakolni, ha van utánfutó) Na de el akarom osztani a súlyt...

Fekvõbringát majd én is akarok, én a Hase Tagunhoz hasonlóban gondolkodom, az "viszonylag egyszerûnek" néz ki... na majd meglátjuk!!!

Tom-tom

#59
vdani666

vdani666

    vendég

  • fórumtag
  • 35 posts
Hát ez eléggé ocsmány :D. És szerintem túl is lett méretezve, illetve egyáltalán nem lett méretezve, csak össze lett hegesztve, és kész, lesz ami lesz alapon :), na ezzel nem is lenne olyan nagy baj, ha nem lenne felrakva a netve hogyan kell ilyet csinálni címszó alatt :P

Fast Handling Bike Trailer Ez már jobb valamivel, bár a kinézettel itt se sokat törõdtek, de igényesebb talán, bár ha a doboz van fent, akkor a falap meg fölösleges...

Én mindenképpen utánnaszámolnék, mielõtt csinálok egy ilyet. Bár most éppen barátnõm régi bringájából akarok fekvõbringát építeni, és annál nem akarom túlzásba vinni a számolást, majd a második verziónál, ott saját vázat akarok, ez amolyan ujjgyakorlat lenne csak. :) De azért a méretekre, szögekre természetesen oda akarok figyelni, éppen csal nem próbálom meg méretezni, amúgy se tudom milyen acélból van :)



A túrához még annyit hogy azért az Alpok túra is elég jól hangzik, nekem idén nem fussa, max egynapos "túrákra", de hát szerencsére jõvõre is lesz év, 2012ig még ráérek :)

#60
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 posts
Kösz zsizsi...

Találtam egy frankó leírást utánfutóra. Bár ahhoz, hogy teljes részletességgel letöltsd a leírást regisztrálnod kellés perkálni... de szerintem amit igy látogatóként meg tudok nézni, bõven elég. Azt viszont nem tudom, mennyire lehet teherbíró, de szerintem nem fogok én túl nagy súlyokat vinni. Valószínûleg ezt a megoldást fogom választani az elsõ villás utazótáska helyett...

És hogy miért is nem megyek Rómába? A kedvesem kint bébisintérkedik Hollandiában. Eddig úgy volt, hogy megy a családdal kirándulni, de aztán a család kocsival megy, igy a kedves nem fér be, ezért hazajöhet 3 hétre... tehát a szabik kilõve.

Az alpoki túrát 9 naposra tervezem (2 hétvégés)

De természetesen elõtte szeretnék felkészítõ túrákat, Pilis, Mátra, Tátra :)

Tomekk