Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
1937 hozzászólás a témában

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.035 hozzászólás

Nem vagyok gps szakértő csak azt tudom mondani, amit a haveri körben látok.

Garmin 1000 - nem bír ki egy napos túrát az aksi, kikapcsolva is lemerül. (lehet, hogy egyedi hiba ?)

Garmin 820 - aksi jó, a kijelző (szerintem is) brutálisan kicsi + a touchscreen is küzdelmes, nehezen veszi be a parancsot, többször rá kell nyomkodni

Marci

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.245 hozzászólás
  • LocationBécs

az 520on meg mindig mukodik a map hack? tehat a feltoltott reszletes terkepek jol mukodnek course eseten?

illetve azt is olvastam, hogy mar iranyokat is mutat.

hogy mukodik ez a gyakorlatban?

vonzo lenne a 820... de a videokat elnezve katasztrofalisnak tunik a touchscreen megvalositasa. miert nem tudtak azt a par gombot rajta hagyni?

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.245 hozzászólás
  • LocationBécs

ah nem tudom mit kinlodok, ugyis megint garmin lesz belole... a 820 bugjait mar javitottak, vagy meg mindig az 520 a befuto? mennyire idegesito a touch screen?

arn módosította - 2017. április 30. - 19:38

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 435 hozzászólás

Nem a keszulekes terkepre gondoltam, az latszik a fotokon, hanem parhuzamosan az appnel nem latszik? nem tudom milyen lehetosegek vannak az appnel.

Csak a Sigma Linket használom, de az csak arra jó, hogy letöltsd az edzés adatait, illetve ezt-azt állíts az órán. Azt nem fogja mutatni, hol-merre jársz. A saját térképeket is lehet, hogy csak megtekinteni lehet, ennyire mélyen nem mentem bele

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.245 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem a keszulekes terkepre gondoltam, az latszik a fotokon, hanem parhuzamosan az appnel nem latszik? nem tudom milyen lehetosegek vannak az appnel.

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 435 hozzászólás

mi a gond vele?

van vmifele terkep a telon? mert alapvetoen eleg lenne nekem par nyil is, de vannak olyan helyzetek, amikor keves.

a garminos ant+ erzekelokkel rendesen megy? bar nagy hiba volt reszemrol, hogy az egyik bringan a regi bevalt magneses szenzorok helyett a mozgaserzekeloset vettem.

Strava: nem értem, valamiért valami kínai szakaszokat akar az órára tölteni :D

Térkép: Na, az nincs. Megcsinálod az útvonalat a Data Center szoftverrel, azt feltöltöd az órára, az meg majrézik, ha elhagyod. Mármint az utat :D

Érzékelő: Fogalmamnincs, Bontragert kényelmesen elfogadja, illetve a ROX10.0-ét is

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.245 hozzászólás
  • LocationBécs

Van egy eladó Garmin 500-as, ha az érdekel, 7 hónap garival.

koszi, azt cserelnem :D

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

koszi ez igazan hasznos egy hozzaszolas volt :) mindig bujom a dokumentaciokat, de amikor megveszi az ember, akkor derul ki, hogy ezt is (igy) hasznaltam, es hianyzik.

a kmszamlalas eleg alap, bar mostanaban inkabb a stravan nezem.

nah ez gaz... az edge500on is hasznalhatatlan kb.

mi a gond vele?

van vmifele terkep a telon? mert alapvetoen eleg lenne nekem par nyil is, de vannak olyan helyzetek, amikor keves.

a garminos ant+ erzekelokkel rendesen megy? bar nagy hiba volt reszemrol, hogy az egyik bringan a regi bevalt magneses szenzorok helyett a mozgaserzekeloset vettem.

Van egy eladó Garmin 500-as, ha az érdekel, 7 hónap garival.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.245 hozzászólás
  • LocationBécs

koszi ez igazan hasznos egy hozzaszolas volt :) mindig bujom a dokumentaciokat, de amikor megveszi az ember, akkor derul ki, hogy ezt is (igy) hasznaltam, es hianyzik.

Több kerékpár követése - sport profilokat lehet megadni, amik ugyan kerékpáronként értendőek, de nincs pl kilométer számlálás kerékpáronként

a kmszamlalas eleg alap, bar mostanaban inkabb a stravan nezem.

A navigálás ugyanolyan tré, mint a ROX10.0-nál (akár másodpercekre eltűnik az útvonal pl)

nah ez gaz... az edge500on is hasznalhatatlan kb.

A Strava integrációt nem igazán értem benne ...

mi a gond vele?

elvileg telefonnal párosítva ha a telefonon megjelenik egy értesítés, azt kiírja

A hozzá adott érzékelő (már ha csomagot veszel) tud bluetooth-t is, szóval ha a telefonod nem ANT+-os, akkor is eléri az adatait. Persze, az óra maga bármilyen ANT+-os érzékelővel megy.

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 435 hozzászólás

az uj sigma rox11et probalta vki? szimpatikus, hogy maradtak az edge500 szeru dolgoknal (nincs szines kijelzo, etc), es vegre nem is ronda :)

Még barátkozom vele, de kivettek néhány igen szimpatikus funkciót, ami a ROX 10.0-ban benne volt:

"kezdőképernyő" - csak a beosztott képernyők vannak, bár az konfigurálható

Több kerékpár követése - sport profilokat lehet megadni, amik ugyan kerékpáronként értendőek, de nincs pl kilométer számlálás kerékpáronként

Stopper, iránytű nincs benne

A navigálás ugyanolyan tré, mint a ROX10.0-nál (akár másodpercekre eltűnik az útvonal pl)

A Strava integrációt nem igazán értem benne ...

Fel lehet venni pl több sebesség szenzort, de ha mondjuk meglököd az egyik bringádat, amit éppen nem használnál, akkor lehet, teljesen ki kell kapcsolni az órát, és újra elindítani, hogy szóba álljon a másik szenzorral. ROX10.0-nál meg persze csak a kiválasztott bringa szenzoraival állt szóba, ilyen gond nem volt.

Cserébe előbb lemerül az akkud, mint hogy kifogynál a memóriából akár 1 másodperces loggal

egy csomó dolgot logol, amit a 10.0 nem tett

elvileg telefonnal párosítva ha a telefonon megjelenik egy értesítés, azt kiírja

van benne automata körszámláló, amit úgy kell elképzelni, hogy beállítod távolságra, és mondjuk 2 kilométerenként kapsz összesítést.

A hozzá adott érzékelő (már ha csomagot veszel) tud bluetooth-t is, szóval ha a telefonod nem ANT+-os, akkor is eléri az adatait. Persze, az óra maga bármilyen ANT+-os érzékelővel megy.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.245 hozzászólás
  • LocationBécs

az uj sigma rox11et probalta vki? szimpatikus, hogy maradtak az edge500 szeru dolgoknal (nincs szines kijelzo, etc), es vegre nem is ronda :)

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 435 hozzászólás

aki esetleg keres pedálfordulat mérőhöz olyan mágnest,amit a pedál tengelyre,vagy tengelybe való:

https://www.euromagn...-magnes-n48/415

https://www.euromagn...-magnes-n35/102

12x3_neodimium_korong_magnes_n48_1.jpg8x10_neodimium_rud_magnes_n35_1.jpg

eBay-ről 10-20 darabokat lehet rendelni 6-700 forintért, szállítással. Én mostanában rendeltem 8*3-mast meg talán 9*3-mast.

• donciccio kedveli ezt

donciccio

donciccio

törzsvendég

• fórumtag
  • 3.645 hozzászólás

aki esetleg keres pedálfordulat mérőhöz olyan mágnest,amit a pedál tengelyre,vagy tengelybe való:

https://www.euromagn...-magnes-n48/415

https://www.euromagn...-magnes-n35/102

12x3_neodimium_korong_magnes_n48_1.jpg8x10_neodimium_rud_magnes_n35_1.jpg

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A

deejayy

deejayy

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok,

egy olyan appot keresnék szifonra, ami képes online loggolni a GPS adatokat egy saját URL-re.

Tudom, van egy halom GPS logger/tracker az app store-ban, amit majd meg is fogok vizsgálni, csak, ha esetleg valakinek már volt ilyen irányú törekvése, lenne tapasztalata, azért hálás lennék.

Köszi.

Atombike

Atombike

vendég

• fórumtag
  • 97 hozzászólás

Sajnos eddig nem találtam semmit, már írtam sigmának is, de nincs válasz, neten találtam egy scriptet amit perl-ben lehet futtatni, de nem pont erre a szituációra.

Elméletileg lehet importálni, ugyanaz az adat van benne csak más formában. Gyakrolatban meg venni kell mindenre sigma ezköszt :) amit nyilván nem fogok.

A mytourbook progira állok át inkább, ez kezeli sigma és gpx adatokat is, mindent tud de a sigma data center akkor is jobban tetszik meg talán egyszerűbb kezelni.

Trackelést inkább telefonon folytatnám, az 5" FHD kijelző sokat segít offline vektoros térképpel, DEM adatokkal. Nem ismerek hasonló tudású és rugalmasságú navigációs eszközt (oruxmaps-ot használok).

Ja, azt hittem, track-ként akarod importálni :) Azt nem tudom, más formátumú edzés adattal meg lehet-e etetni.

Telefonodhoz van egy rakás akkud. Ha van rajta USB, akkor lehet, hogy egy nagyobb akkupakkal jobban járnál, nem? :) Mind1, emlékeim szerint a Rox10 elét gyorsan töltődik, tehát nem lehet nagy az energiaigénye. Egy kisebb akkupakk, ami még könnyű is, simán feltölthetné. A telefonodhoz vitt plusz akkuk súlyával vetekedhet, bár nem tudom, mekkorák, és milyen nehezek.

Atombike módosította - 2017. február 02. - 00:25

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 435 hozzászólás

Igen, tud importálni de csak track-ként. A térképen megjeleníti de nem mutatja a naptárban és statisztikában.

Telefonhoz van 3 + 1 dupla méretű akkum. Nyáron 3 normál aksival használtam 9 napig amiben 4nap 10+ órás túra volt + fotózás is néha.

Töltés nem megoldható hegyek között (nomád túra), napelemes töltő meg este nem megy.

Ja, azt hittem, track-ként akarod importálni :) Azt nem tudom, más formátumú edzés adattal meg lehet-e etetni.

Telefonodhoz van egy rakás akkud. Ha van rajta USB, akkor lehet, hogy egy nagyobb akkupakkal jobban járnál, nem? :) Mind1, emlékeim szerint a Rox10 elét gyorsan töltődik, tehát nem lehet nagy az energiaigénye. Egy kisebb akkupakk, ami még könnyű is, simán feltölthetné. A telefonodhoz vitt plusz akkuk súlyával vetekedhet, bár nem tudom, mekkorák, és milyen nehezek.

Atombike

Atombike

vendég

• fórumtag
  • 97 hozzászólás

Igen, tud importálni de csak track-ként. A térképen megjeleníti de nem mutatja a naptárban és statisztikában.

Telefonhoz van 3 + 1 dupla méretű akkum. Nyáron 3 normál aksival használtam 9 napig amiben 4nap 10+ órás túra volt + fotózás is néha.

Töltés nem megoldható hegyek között (nomád túra), napelemes töltő meg este nem megy.

GPX fájlt tud importálni a párbeszédablak alapján, csak nem tudom, milyen feltételeknek kellene, hogy megfeleljen. Lehet, este megnézem.

Rox11 üzemidejével kapcsolatban meg: 1 hetes túrára nem viszel mondjuk telefont? Ahhoz kell töltő. Ugyanazzal a ROX-okat is lehet tölteni.

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 435 hozzászólás

Látom, sokan vannak sigmát használók, esetleg nem tudja valaki hogyan lehet a data center-be edzésként importálni GPX fájlt?

ROX 6.0-t használok bringázáshoz, mellette meg telefont a túrázáshoz, ezeket az adatokat jó lenne egy helyen kezelni.

Van szoftver ami ismer mindent, sigmát is be tudja olvasni, de gpx-et sigma formátumban exportálni nem tud...

Amúgy lassan átálok telefonra, hogy mindent azzal rögzítek, mert legutóbb sigma adatai pontatlanabbak voltak mint a telefoné (mindkettő barometrikus)

ROX11-et nézegettem , de nem nyújt annyit hogy érdemes legyen megvenni, emellett meg vicc az üzemideje. 1 hetes túránál mit lehet vele kezdeni?

Mondjuk a rox6 sem jó, mert ugyan bírja energiával csak 1-nél több utat nem tud elmenteni (vagy egybe az összeset).

GPX fájlt tud importálni a párbeszédablak alapján, csak nem tudom, milyen feltételeknek kellene, hogy megfeleljen. Lehet, este megnézem.

Rox11 üzemidejével kapcsolatban meg: 1 hetes túrára nem viszel mondjuk telefont? Ahhoz kell töltő. Ugyanazzal a ROX-okat is lehet tölteni.

Atombike

Atombike

vendég

• fórumtag
  • 97 hozzászólás

Látom, sokan vannak sigmát használók, esetleg nem tudja valaki hogyan lehet a data center-be edzésként importálni GPX fájlt?

ROX 6.0-t használok bringázáshoz, mellette meg telefont a túrázáshoz, ezeket az adatokat jó lenne egy helyen kezelni.

Van szoftver ami ismer mindent, sigmát is be tudja olvasni, de gpx-et sigma formátumban exportálni nem tud...

Amúgy lassan átálok telefonra, hogy mindent azzal rögzítek, mert legutóbb sigma adatai pontatlanabbak voltak mint a telefoné (mindkettő barometrikus)

ROX11-et nézegettem , de nem nyújt annyit hogy érdemes legyen megvenni, emellett meg vicc az üzemideje. 1 hetes túránál mit lehet vele kezdeni?

Mondjuk a rox6 sem jó, mert ugyan bírja energiával csak 1-nél több utat nem tud elmenteni (vagy egybe az összeset).

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.010 hozzászólás

Én a hónap elején vettem 810 az 500 után élménynek számítanak a hatalmas számok (hiába öregszem és a szemem is romlik). Egyelőre ennyi.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!