Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#21
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Van itt a keménymagban valaki aki használ ilyet? Esetleg látott már olyan embert aki használta? smile.png

https://www.eu.hamme...--iqAs0ZIRmnSQE

 

Már az első is tetszett, ez meg nagyon, rengetek jót olvasni róla. 

 

468001e1b5526ce342edf0bc8fb207d5.jpg


karakoram módosította - 2021. augusztus 16. - 15:22


#22
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

görgőzős bringán kifejezetten pontatlanul ;)

 

Miért kell a seb szenzor? Hiszen GPS alapon tudja mérni a sebességet.


  • Kisherceg és embé kedveli ezt

#23
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Miért kell a seb szenzor? Hiszen GPS alapon tudja mérni a sebességet.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#24
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Én egy Bontrager kombó (PF+seb) szenzorral használom az egyik bicón.

 



#25
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Közben utána néztem, és rosszul írtam, én Magene övvel használtam a Bryton 330-at. De akkor nem okoztam nagy galibát. 😇
Bryton pedálfordulat szenzort használtam még hozzá, mást nem.
De ha Bluetooth vagy Ant+ -os a szenzor, és az óra is tudja, akkor keverhetők a márkák. Nekem most a Garmin 130-hoz van csatlakoztatva Polar öv, Bryton pf szenzor, meg a görgőzős bringán Polar pf és sebesség szenzor. 🙂

embé módosította - 2021. április 21. - 10:58


#26
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Kösz az infót ZolkoW és embé.

Simán felismerte és méri is :)

Használtok még másik szenzort is (sebesség és pedálfordulat) ?


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#27
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
M400-hoz kapott H7 övvel ment a Bryton330. Szóval menni fog.

#28
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nem tudom, ez segít-e, de én 320-as használok Polar H10-es mellkaspánttal.

 



#29
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Haliho !

Van tapasztalatotok, hogy a Bryton rider 320-as készülékhez jó lehet a Polar M400-as óra pulzus jeladó mellkaspántja? Bluetooth-on kommunikál a Polar jeladója a Bryton meg tudja. Ebből gondolom, hogy jó lehet.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#30
akosm5

akosm5

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás

Sziasztok!

 

Tudtok valamit a Sigma kilóméterórák méretéről? Illetve van-e valamilyen tapasztalatotok róluk?

 

Köszi!



#31
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Akkor már nem őszül meg, mire elindul, jelet talál? Vagy az 500-nál volt?

 

az 500 volt... az sima gps volt telokapcsolat nelkul. a mai kombinalt gps, galileo, mittomen telokapcsolattal hamar mukodik. az 520 vhol a ketto kozott volt.



#32
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Nekem 520 van (sima), nagyon gyorsan találok jelet pedig nem szoktam a Garmin Express-re tenni (utóbbit azért teszem hozzá mert a Garmin Fénix 5 órát ha nem dugod rá az Express-re 1-1.5 hetente akkor megőrülsz mire jelet talál). 

Tudom nem olcsó de a Fénix 6 már úgy navigál, hogy hibátlan multisport óra lehet belőle ha valaki nem akar több kütyüt. Erősen gondolkozom az Edge 520 és a Fénix 5 eladásán egy Fénix 6-ért "cserébe". Persze nálam játszik a futás is. Ami hiányozna, hogy sok adatot jelenítek meg viszonylag az Edge-en egyszerre, az nem menne a karóra kijelzőn (megy, csak a leolvashatóság). A Fénix 6 már Wi-Fi-t is tud.  

 



#33
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Sima 520, rengeteg osszehasonlitast talalsz neten, youtubeon,en nem tudnam igy osszefoglalni. Nagyobb elorelepeskent eltem meg az 520-530 cseret, mint az 500-520 cseret. Elsosorban mukodesben, minosegben, kevesbe funkciokban.

 

Akkor már nem őszül meg, mire elindul, jelet talál? Vagy az 500-nál volt?



#34
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Sima 520, rengeteg osszehasonlitast talalsz neten, youtubeon,en nem tudnam igy osszefoglalni. Nagyobb elorelepeskent eltem meg az 520-530 cseret, mint az 500-520 cseret. Elsosorban mukodesben, minosegben, kevesbe funkciokban.

#35
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

nekem is elegem volt a garminbol, wahoora akartam cserelni, de jott az ingyenes strava kiherelese, igy a connect felertekelodott.

a garmin 520at csereltem 530ra, pozitiv csalodas. garmin szinten elegge atgondolt, es sokkal tobb infot ad az edzesrol a connecten, hwileg is jobb.

 

Kicsit bővebben írhatnál, hogy miben lett jobb az 530 az 520-nál. Sima 520-at vagy 520 plust cseréltél? Elvileg sokkal gyorsabb az 530, ahogy olvasgattam. Amúgy eddig tökjól elvoltam mobillal, meg a lidl-ös vezetéknélküli órákkal, ami csak arra kellett, hogy az időt mutassa, de már az összes tönkre ment... Addig nézegettem a km-órákat, hogy egy normálisat sem találtam, vagy már túl drága, és akkor inkább már egy gps-es óra. Nekem a Garmin Edge 130 is bőven elég lenne, ha tudna térképet megjeleníteni. Najó, kicsivel lehetne színesebb is még a kijelzője. Útvonaltervezés meg hasonlók nem hiányoznak, elég ha látom hogy hol vagyok, így csak az 530-nál kötöttem ki. Az Edge Explore először tökre megtetszett, de a barométer hiányát biztos nagyon megbánnám. Meg inkább gombok, mint érintőkijelző.


blash módosította - 2020. július 01. - 00:41


#36
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

810 mai napig tudja  a 10+ órát.

nekem meg amúgy kell a nagy kijelző térképpel,mert többségében navival tekerek,új útvonalakon.

ami számomra mindenképen a garmin mellett szól(mindamellett hogy már kitanultam),hogy nagyon sokféle ingyenes térkép elérhető mind a készülékre,mind a PC-s útvonaltervező programjához


  • ZolkoW kedveli ezt

#37
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Én pont Brytonnal szemezgetek, egy 15-ösöm már van, és a 320-ast néztem ki utódnak, ami ha jól látom, még elég friss, így alig kapni valahol. Ahol kapni, ott meg annyiba kerül, mint a 420-as a tízpróbásoknál. (Még így is hajlok a 320-ra, mert nem hiszem, hogy navira akarnám bármikor is használni, főleg ha még várok kicsit, és lesz esetleg olcsóbban is)

Garminból a 130-as jön szóba, ha jól látom, mármint ami egyáltalán hasonló árkategória. 

Az üzemidő miatt tetszene a Bryton, a Rider 15-ösé nem rossz, lényegében sosem megyek annyit, hogy egyben lemerítsem (gyári adat: 16 óra, a gyakorlatban mondjuk nemtom, 12+ két szenzorral), de tetszene, ha csak hetente, vagy még ritkábban kellene töltenem. Meg kicsit több adat kiférhetne egy lapra a kijelzőn, aztán ennyi. A Garminról inkább azt olvastam, hogy a 10 óra sincs meg a gyakorlatban. Mondjuk értékelném, ha a Bryton értelmesen -%-ban..- kiírná a töltöttséget, nem pedig úgy, hogy megyek egy kört, még két csík van a háromból, aztán a következőn meg rámmerül..

Van bennem is rugalmasság, végülis a lámpát is minden út után töltöm, mert 3+ órát közepes fényerőn már neccesen bír ki. Szóval ha azt mondjátok, a Garmin sokkal értelmesebb, pontosabb, használhatóbb, akkor együtt tudok élni a gyakoribb töltéssel is. Csak annó a Dakota (asszem) 10-es annyira kiidegelt a szoftverével, hogy azt mondtam, Garmint az életben nem veszek..


  • Rabbit kedveli ezt

#38
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

azért a 7 év alatt,amióta megvan a 810-es,már eléggé megszoktam a hülyeségeit.Na meg a Garmin becsületére legyen mondva,hogy folyamatosan jöttek az SW frissítések,lényegesen jobb,többet tudó készülék lett közben.Előtte a 705-össel kezdtem a türelmemet edzeni.biggrin.png

(és megrendeltem a 1030 plust wink.png )

 

tuti jo lesz, magamnak erintokijelzos es benga nagy gpst sose :)



#39
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

azért a 7 év alatt,amióta megvan a 810-es,már eléggé megszoktam a hülyeségeit.Na meg a Garmin becsületére legyen mondva,hogy folyamatosan jöttek az SW frissítések,lényegesen jobb,többet tudó készülék lett közben.Előtte a 705-össel kezdtem a türelmemet edzeni.biggrin.png

(és megrendeltem a 1030 plust wink.png )



#40
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hát ez a bryton nagyon gáz.

maradok a garminnál,ami szintén tud idegesítő hülyeségeket néha(volt,hogy majdnem behajítottam az erdőbe),de azért ennyire mégsem fos.

 

nekem is elegem volt a garminbol, wahoora akartam cserelni, de jott az ingyenes strava kiherelese, igy a connect felertekelodott.

a garmin 520at csereltem 530ra, pozitiv csalodas. garmin szinten elegge atgondolt, es sokkal tobb infot ad az edzesrol a connecten, hwileg is jobb.