Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Please log in to reply
884 replies to this topic

#361
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
Van benne néhány helyesírási hiba, illetve a személynevek elé nem kell névelõ. Amúgy jó írás lett.

#362
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Írtam én is beszámolót a versenyrõl a blogomon: Márkus Jani kerékpáros blogja: Bakonyerdõ Maraton 2011.05.21.

Néhány éve a felvezetõ motorost majdnem letépték a nyeregbõl.És amikor nem sikerült, faágat próbáltak a küllõi közé dugni.
Nagyon lutri a Cuha-völgybe bármilyen megmozdulást szervezni.Tavasztól-õszig jó idõben a koca túristák lelõhelye péntek du-tól vasárnap estig.
Ha csak egyszerûen bringázni akarsz, pláne versenyezni: ne gyere ide!!!!
A szervezõk addig erõltetik amíg tényleg nem lesz vmi baleset és akkor 10 évre összepakolhatnak.
De meg is érdemlik!!!


Elég lenne ha fordítva mennénk azon az úton.


A sebesség mindent megold.

 


#363
Orbea

Orbea

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Néhány éve a felvezetõ motorost majdnem letépték a nyeregbõl.És amikor nem sikerült, faágat próbáltak a küllõi közé dugni.
Nagyon lutri a Cuha-völgybe bármilyen megmozdulást szervezni.Tavasztól-õszig jó idõben a koca túristák lelõhelye péntek du-tól vasárnap estig.
Ha csak egyszerûen bringázni akarsz, pláne versenyezni: ne gyere ide!!!!
A szervezõk addig erõltetik amíg tényleg nem lesz vmi baleset és akkor 10 évre összepakolhatnak.
De meg is érdemlik!!!

#364
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 posts

Én meg a jégesõt:S

jah én vonzom az esõt:)


Ugye szilvásra nem jöttök? ;)

#365
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,086 posts

a vitatott rész szerintem a legnagyobb élmény talán a célba érkezés vetexk vele. töbszor megnéztem a mezemet mert azt hittem én vagyok kontrador akkora sikerünk volt azon a szakaszon mintha a zsírót vitté volna arra. (taps, sikoly, éneklés, buzdítás)
le merem fogadni a sok kicsi pondro közül legalább öten felülnek a bringára ha hazamentek az osztkiól, már jó volt a promó

az 50es tempót nagyon irigylem (az élmezõny az élmezõny!) talán az egész verseny alatt nem volt annyi a maxom sem.
azon a salakon alig bírtam haladni még az egyenes is probléma volt

jövõre cukorkát kell osztogatno a völgy két végén és felhívni a gyalogosok figyelmét az idióta bringásokra és nem a legjobb részt törölni


salak ? az nem csúszott volna így :) szerintem volt olyan akinek a maxa 70 körül volt, de nem ott :) jó volt a buzdítás csak kicsit veszélyes így

#366
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 posts
a vitatott rész szerintem a legnagyobb élmény talán a célba érkezés vetexk vele. töbszor megnéztem a mezemet mert azt hittem én vagyok kontrador akkora sikerünk volt azon a szakaszon mintha a zsírót vitté volna arra. (taps, sikoly, éneklés, buzdítás)
le merem fogadni a sok kicsi pondro közül legalább öten felülnek a bringára ha hazamentek az osztkiól, már jó volt a promó

az 50es tempót nagyon irigylem (az élmezõny az élmezõny!) talán az egész verseny alatt nem volt annyi a maxom sem.
azon a salakon alig bírtam haladni még az egyenes is probléma volt

jövõre cukorkát kell osztogatno a völgy két végén és felhívni a gyalogosok figyelmét az idióta bringásokra és nem a legjobb részt törölni

#367
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 posts

jah én vonzom az esõt:)


Én meg a jégesõt:S

#368
Halász Anna

Halász Anna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 805 posts

lehet azért volt most jó idõ, mert nem voltál lenne a versenyen? :)

jah én vonzom az esõt:)


#369
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 posts

Én is hallottam beszólást, hogy "ez nem jelölt kerékpárút". A minimum lenne, hogy a túrázók errõl tudjanak, s ide nagyon sok szervezõ kellene, hogy a pályát valamelyest kontrollálják. Az is egy megoldás, hogy a széles, 3-4 méter széles úton egy 1.5-2 m széles sávot leszalagoznának, mert akkor egyértelmû lenne, hogy mi a "pálya" és mi a túraútvonal. Az nem elég, hogy a rajtnál megkapjuk, hogy "vigyázzunk".

Ott mindenképpen ki kellett volna plakátolni több helyen a szervezõknek\erdõgazdaságnak, hogy ma xy verseny van, fokozott figyelemmel legyünk, stb.
Fülöp Mikit egy apuka konkrétan le akarta szedni a bicajról, ha engem talál meg, lehet hogy be is bob a patakba! :)

edit: _Alex_ voltam, nem a Buki, de õ is egyetért! :D

#370
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 posts
Sziasztok!
Dante maximálisan igazad van!
Én is kényelmetlenül éreztem magam ,nagyon nem volt biztonságos,de tegyük hozzá,hogy elöttem semmi esemény nem történt a kirándulók végig szabad utat hagytak nekünk és drukkoltak mintsem szidtak volna minket,biztos érdekes volt nekik is,de ez igy ebben a formában nem volt a legidálisabb.
A verseny maga kezdve azzal,hogy száraz pálya,kellemes emelkedök-lejtök,csodaszép táj,jó pályakijelölés,hozta az elvárhatót,semmi extra,de minden a helyén volt.Sajnos nekünk ez a túra 650km volt,de biztos vagyok benne,hogy jövöre ismét indulunk.

#371
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Egy észrevétel: a rajtcsomaghoz adott 5 cm-es kábelkötegelõkkel valaki fel tudta rögzíteni a rajtszámot? :D Mindegy, mert volt nálunk, ezzel már számolunk, de akkor is, ez nem pénz kérdése.

Cuha-völgy - Sokat gondolkodtam azon, hogy beírjam-e a véleményemet ezzel kapcsolatban. Szóval részben szeretem, mert nagyon hangulatos. De kérdés, hogy versenyre való-e, így, a turistahordák közepette. Ebben nem vagyok biztos. 50-el, egymást elõzgetve rongyoltunk végig a völgyön, sok esetben abszolút kicsúszásveszélyesen. Sok esetben láttam, hogy a kisgyerekeket a szülõk az utolsó pillanatban rántják be a pályáról. Én is hallottam beszólást, hogy "ez nem jelölt kerékpárút". A minimum lenne, hogy a túrázók errõl tudjanak, s ide nagyon sok szervezõ kellene, hogy a pályát valamelyest kontrollálják. Az is egy megoldás, hogy a széles, 3-4 méter széles úton egy 1.5-2 m széles sávot leszalagoznának, mert akkor egyértelmû lenne, hogy mi a "pálya" és mi a túraútvonal. Az nem elég, hogy a rajtnál megkapjuk, hogy "vigyázzunk". Aki volt már egy élbolyban, s tudja, hogy egy ilyen közel sík részen történõ megindulás a versenyt el tudja dönteni, az tudja mirõl beszélek. Nem tudom mi az igazság, én jövõre azt hiszem kihagynám a távból, ez így nagyon sok veszélyt rejt.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#372
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 posts
https://picasaweb.go...rdoMaraton2011#

#373
norbi-a-hod

norbi-a-hod

    vendég

  • fórumtag
  • 33 posts
Szerintem jó kis maraton volt ez.Nekem nem volt gondom a kijelöléssel,bár tényleg néhány, oldalról becsatlakozó út nem volt leszalagozva,de nem volt zavaró csak figyelni kellett a jeleket,nyilakat.... Kaja nagyon jó volt,finom kis magyaros gulyás...Frissítõpontok is változások voltak.Nem a megszokott banán csoki szõlõcukor trio,meg hasonlók voltak, mint a marcik többségén (bár a banán még hasznos lett volna a kínálatba), hanem csokis keksz,nápolyi,nagyon guszta kinézetû müzliszeletek stb...Nekem tetszett,ízlett minden.Iso-k is finomak voltak, és Vinyénél még nem is nekünk kellett olajozni(azt hittem úgy lesz,hogy kannák letéve és csináld magad),hanem volt egy srác,aki ezt szép gyorsan elvégezte,míg a rider frissített pár falatot...Gázlók élvezetesek voltak,olyan kicsi volt a vízállás,hogy cipõ csak nagy sokára ázott be,talán az 5.-nél...? Pedig 40-nel robbant bele az ember... Hosszú utolsó gázlója a Gerencén viszont ugyanolyan bõvizû volt mint 1 hónappal korábban mikor erre jártunk...Ráadásul a jobb oldalán mentem bele véletlen(maraton végi tompultságomban és lassú reakcióidõmmel),ahonnan beömlik a patak,pedig tudom,hogy ott a mélyebb.40-nel bumm neki,kb olyan volt mint amikor kirántják a talajt alólad,bringa lejjebb került vagy fél métert hirtelen és azonnal tökig vizes lettem,de még a tarkómra is jutott belõle! :D Én láttam a gázlót jelzõ papírt,de tudtam is hogy átkelõ jön...Esetleg tényleg lehetett volna nagyobb az a papír, pont azok végett akik nem ismerik a pályát úgy,de más kivetnivalót nem találok a versenyben.... Olyan úgysem lesz,hogy mindenki maradéktalanul elégedett legyen egy szervezéssel,de szerintem ez egy jó verseny volt,én végig élveztem,még fáradt állapotban is.Amúgy is jót versenyezni,jól érezni magam megyek el egy versenyre,és nem az összes hibát megjegyezni,szóval ha nem valami égbe kiáltó dologról van szó,akkor én szinte észre sem veszem,mert nem kritikus szemmel mentalitással megyek oda...Ez amúgy is egy kisebb maraton a topokhoz képest,kevesebb indulóval, nem tudni mennyi támogatójuk van,de szerintem elég jól megoldották a dolgokat,ha mondjuk szûkebb keretekbõl dolgoztak...Polón kicsit meglepõdtem,mármint azon,hogy eddig mindig azt kaptunk,szeretem is õket,most meg nem az volt,hanem egy kulacs,de tetszik a megjelenése,meg hogy nem fél literes,hanem nagyobb,és frankó használható dolog...Szóval nekem kb minden ok volt...Remélem jövõre is lesz!

#374
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Nah majd jövõre én is indulok, de amilyen szerencsém lesz esni fog, vagy árvíz lesz:)

lehet azért volt most jó idõ, mert nem voltál lenne a versenyen? :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#375
Halász Anna

Halász Anna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 805 posts
Nah majd jövõre én is indulok, de amilyen szerencsém lesz esni fog, vagy árvíz lesz:)


#376
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Ne bántsd. UST + löttyel defektet kapott. :D


Ne is mondd, verte a láncvillát a beékelõdött üvegdarab. Én a Cuha-völgy után éreztem, de Jani mondta, hogy lehet, hogy a Kõrisrõl lefelé a DH-n kaptam, mert ott állítólag sok a szilánk. Ellenben meg tudtam javítani, s az a lényeg. ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#377
Kobike

Kobike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,140 posts

Sziasztok.

Pár kép.

https://picasaweb.go...rdoMaraton2011#


Köszi, jó képek. Örülök, hogy a bringámra is rákattintottál :)
Failure is always an option.

#378
lorandi

lorandi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Már a Bakonyerdõ marton eredményei láthatók!:)
Tempo Sport -

Az eredményeknél(temposport), nektek is a 10órás eredményeket nyitja meg?



#379
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Jó nem bántom azt hiszem viszont megtaláltam neki az elronthatatlan váztörés biztos na jó nehezen törhetõ és nehezen elrontható bringát
http://forum.bikemag...-6/#post1093126
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#380
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A legszebb nagytányéros mászás :)
https://picasaweb.go...243650940721202


Ne bántsd. UST + löttyel defektet kapott. :D


A sebesség mindent megold.