Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2350 hozzászólás a témában

#2321
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Para: Én se mondtam, hogy a sok ész miatt van? Pedig igen! ;D

Nézd meg légysziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!

köfike

#2322
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
tamaskaa!

Nézd meg a CASCO sisakokat... a CASCOnak detto ugyan olyan sisakja is van, mint a CRATONI New York Skaterja... csak az emblémában és az árban különböznek!!

A méreti kérdésben nem tudok segíteni... van egy CASCO katalógusom, holnapra ha gondolod megnézhetem a méreteket...

Csõváz és hátszél...
Sajna Joghurtnak és Nekem is qrva nagy fejünk van(sok ész szorult bele... ;D ) úgy hogy résztvétünk... ;) Paraferee voltam

#2323
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami különbség egy kerós(nem full face)és mondjuk egy koris vagy BMX-es bukó között? Arra már rájöttem, hogy máskép néznek ki ;D ;D ;D, de érdekelne, hogy mi a különbség oka.

kislust

#2324
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
halihahec!

tamáska kinézett magának szlalom felh.területre egy Cratoni New York Skater nevû koris buksit. Tök állat, meg a Cedric Gracia is olyen stílust kedvel...

Szóval a prob a fejméret. Tamáskának ugyanis elég nagy feje van ahhoz, hogy ne legyen jó rá se sapka se bukó... És ez a Cratoni nem a top árkategória köv. képp nincs belõle más méret. SUXX hol lehet tehát kapni 5-6 e körül koris style sisakot ami van L-esben is???

#2325
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Thx!

#2326
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szasz Charon!

"bizonyos koponya szerkezet" alatt azt értettem, hogy nem egyforma a koponyánk formája...

vannak akiknek csúcsosabb a koponyája, és vannak akiknek gömbölydedebb...

ez van...
cs&h+tsai

#2327
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Paraferee:
Mit értesz a "bizonyos koponya szerkezethez" alatt?
Mondjuk egy csúcsfejnek (film...) nehéz lehet megfelelõt találni!  :)
De komolyan.

#2328
Titi

Titi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Eltudná vki küldeni mondjuk emilen, azt a tesztet, talán áprilisi vagy májusi számban van benne. promedia@freemai.hu

#2329
Titi

Titi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Eltudná vki küldeni mondjuk emilen, azt a tesztet, talán áprilisi vagy májusi számban van benne. promedia@freemai.hu

#2330
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali,

ha jól emléxem, a MET sisakok alacsony építésûek... vagyis bizonyos koponya szerkezethez bizonyos hosszabb távon kénylemetlen, kellemetlen nyomást eredményez a fejeden... HANGSÚLYOZOM! Csak a koponya formádtól függõen! Nekem pölö nem jönnek be... több METet felhúztam, és sajna a legtöbbször nyomta a kobakom...

A GIROk magas építésûek...
Persze ennek is vannak "hátrányai"...

Nem tudnám most IQból megmondani melyikben, de valamelyik idei(tavasz környékén) BikeMagban volt sisak teszt...

Jó döntést...
Cs&h+tsai
No meg Joghurt és Én...

#2331
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

SZerintem nyugodtan vegyél MET Scudot, nekem is az van, nagyon kiráyl!!

kislust

#2332
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szega Titi!

Én, mint Giro rajongó, és lelekes használó ;D ajánlani tudom Nked a Giro Gila-ját...
Ha jól tudom az ára 14körül mozog...

Xerintem nagyon sirályocska kis bukócska... ;D

Csõváz és hátszél...
Paraferee voltam

#2333
Titi

Titi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Sziasztok. Karácsonyra sikerült megbeszélnem a feleségemmel egy bukó beruházásra. Max 12-13e szánok rá, amiból egy MET Dardo, vagy MET Scudo jön ki. Van valami ebben az árban és kategóriában amit ajánlani tudtok? Köszi

#2334
Saint

Saint

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Olvasom, hogy jópár boldog Giro tulaj van köztetek.
Én is most vettem egy Giro Gila-t, és nagyon meg
vagyok elégedve a szellõzésével, meg a párnázatával,
DE: A Roc Loc gumiját rögzítõ tépõzár ragasztása  :P
állandóan elenged. :'(
Visszavittem a boltba, ahol készségesen ki is cserélték,
de az új, már hazafele szétjõtt (kaptam egy brutál zuhit ;D )

Tudnátok adni valami tanácsot, mit tegyek? Más márkát
nem akarok, mert ez amúgy (ezt a ragacsot nem számítva)
nagyon sirály. A pillanatragacstól félek, mert nem tudom,
nem-e árt a bukónak.

#2335
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali,

Nos, mint azt már a régi fórumban említettem a DRÁGA ARANYOS EGYETLEN SZERELMEMNEK köszönhetõen lett egy GIRO EXODUS sisakom...

Akkor most jöjjön néhány észrevételezés:
1) nem tom hogy van ez, de úgy láccik a roclock akadozása népbetegség a GIROnál, mert az enyémnek is akadozott a jobb oldalija... persze aztán hamar bejárattam egy kiserõsebb unszolásra... ;D
2) valami állati jó ki van találva a gumis fejrögzítõ, és a roclock....
3) a szellõzése össze se hasonlítható a régi tökhéjaméval... (Prowell F-18)
4) a szivacsozása is isteni... bááár nagyobb melegben egy kiadós tekerés közben picit kevésnek bizonyultak a nedvszívóképességeik....

No ennyit most...
Csõváz és hátszél!
joghurt Óvja fejetek! Paraferee voltam...


#2336
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hahó!
 Bár nem nekem szólt a kérdés, de hátha tudok cseppet segíteni: mivel 2 hete törtem össze magamat elég rondán (bukóm eltört), úgy döntöttem legyen fullface bukó. Végigjártam az összes boltot és íme a tapasztalat:
15K-tól kezdõdnek és határ a csillagos ég. A "menõ" bukók 30-40K között vannak. Jómagam egy Prorider bukót vettem 17K-ért, amirõl azt halottam, hogy ár/minõség arányban elég jó. Magán vélemény: elnézve masszív, pontosan megmunkált, alapos. Viselve: kényelmes, jól véd, ki lehet rajta látni gond nélkül. Negatívum: sild kicsit belóg a "képbe" és kazán meleg.


#2337
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

kempelen:

Figgyú!!!

most fontolgatom, hogy áttérek DS-re. A gépet csak fejben raktam össze (de ott nagyon). Valszeg szükségem lesz egy fullface (ezt sem tudtam, hogy így hívják) bukóra. Tudnál egy tól-ig árat vésni?
Gondolom ott is vannak olyanok amit nem érdemes megvenni, pedig olcsó. Tehát egy olyan árat amire (mint teszter...) azt mondanád, hogy oké.


Elõre is köszke!

OFF
LiquidBugger
8)


#2338
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 hozzászólás
A BikkMakkban májusban megjelent bukóteszt során, (melynél tonka módon nem volt odaírva a szerzõ: Brain,) volt alkalmam felpróbálgatni az összes kezünk közé akadt bukó, tekintettel arra, hogy valakinek fényképezni is kellett. Egy dolgot megállapítottam: nekem a legkényelmesebb bukók a Bell-ek voltak, ami nem reklám, csak ténymegállapítás.

Pici elfogultság biztos van benne, mivel én '97-óta egy Memphist nyúzok. A választásának talán legfõbb oka az volt (hiúság), hogy ez a fajta volt akkor az egyetlen melyben létezett egyszínû, grafitszürkés fekete. Mivel ruházatban az egyszínû, sötét, nem feltûnõ cuccokat szeretem, a másik szimpatikus darab Cascóék Viper MX-e volt, ami ugyancsak állat jó darab, szívem új bukó vásárlásánál felé is elhúzna.

Egyébként - nézegetve a bukók címkéit - szabványok szempontjából nagyrészt mindegyik tudja, amit tudni kell. Tehát védelem szempontjából egetrengetõ különbségek nincsenek; lényegesek biztos vannak, ezért a választás egyik fontos szempontja lehet a forma, a kényelem és a külsõ, na meg természetesen a szellõzõk száma. (Töréstesztet nem tudtunk csinálni, vajon mér? A választ biztos mindenki tudja)

Ha állatabb módon tekeregsz a védelem ereje, az hogy az állad+orcád se legyen csupasz és a törésbiztosság is lényegi kérdéssé válik, el is jutunk vele a fullface kategóriáig, amely egy következõ BM szám témája lesz.

Akik hobbi szinten bringáznak (ahogy jómagam is), védelem szempontjából az égésföld különbség a bukóban-bukónélkül határvonalnál van. 7-8 évi túratekergéseink során, többször mentett fejet többféle bukó, így ami biztos: a legjobb bukó az ami tekerés közben mindig rajtad van; pontosan rögzített; nem szívta szanaszét a nap a kocsi kalaptartóján, vagy az ablak elõtt; és nem sérült korábbi esésekben (a sérülés nem mindig látható!!!!!!!!!!)

Ami még lényeges szempont lehet a választásnál: garancia.
Ha megvetted a legjobb bukót (na ilyen nincs), és megmentette az életedet két héttel a vásárlás után, biztos hálás vagy neki, csak továbbhasználni nem tudod. Épp ezért a MET kitalálta azt a verziót, hogy 3 év teljeskörû garanciát ad a bukókra, melyeken a gyártási hibát értik, sõt van 3 év baleseti garancia, melynek keretében kedvezményes áron kicserélik bukódat, ha kerékpáros balesetben sérült. Részletekért kattinthatsz az oldalon a scottos-metes-hauseres banneren; a hauser oldalán, termékek/MET menüpont alatt van a részletes info. Mondhatjátok, hogy Avex reklámember vagyok, de mindig szimpatikus dolognak tartottam, ha egy cég mer felelõsséget vállalni a cuccaiért (különösen szeretem az élettartam garanciás cuccokat). Egyébként a színválasztékuk nem tetszik.

A korlátozó szempont úgygondolom majdmindenkinél a zs, a zseton, a lé, a lóvé, a della, a zsozsó meg a suska. Adni nem tudok, de az biztos, hogy ha szerencséd van és ésszel mész, a bukó hosszútávú befektetés lehet.
Na annál kellemetlenebb érzést, minthogy nem érzed jól magad a bukódban mert: rühelled, azt érzed, hogy úgy nézel ki benne, mint aki teljesenhülye; kényelmetlen, dögre izzadsz bele, lejön a sildje stb. és mindezt mondjuk 5 róka ócccsóságért 4-5 évig, (mert ha már megvan, akkor úgyse veszel másikat, azt amit szeretnél; használt bukót eladni, kb. mint lovat a fórumban; összetörni meg az istennek se akar, pedig már várnád...) keveset lehet mondani.

Ezért ha veszel, járd körbe a kínálatot, segítséget adhat a BikkMakk, (de ne higgy el neki mindent pikkpakk) menj be olyan boltba, ahol nagyjából teljes a kínálat, szemezgess velük, próbáld fel õket, szellõzés ellenõrzéséhez keress ventillátort :-)), szedd össze a zs-t és vedd meg azt, amit a szíved diktál.


#2339
White_Rabbit

White_Rabbit

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Helló "bájkerek"!
Lehet, hogy az igénytelenség netovábbja, de én idén vettem elsõ bukómat, ami a Prowell márkanevet viseli (7000HUF). Tudom nem a legjobb (talán a leggyengébb márka), de az elmúlt évben takartam többször is (az óvatos stílusomnak, no meg a mátrai lankáinak köszönhetõen), de a fejem mindíg kimaradt a sérült testrészek sorából, ezért döntöttem a Prowell mellett (no meg azé me ócsó oszt "yo")! De ha tehetitek minnél komolyabbat vegyen aki komolyan is gondolja a tekerést.
"AZ ÖSSZETÖRT FEJET NEHEZEBB PÓTOLNI MINT A SÉRÜLT BUKÓT." (White Rabbit 4. axiómája).
Ui.: A hétvégén kibírt a bukó egy csattanást és a fejem is egybe maradt. Ez volt a reklám!!!



#2340
mucke

mucke

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Én Cratoni Twistert használok (csak 13500HUF volt) a tesóm Cratoni Champet (kb. 10,000 Ft) mindkettõvel meg vagyunk elégedve, de szerintem is jók a Girok is. Szóval szerintem neked valami 10,000 Ft-os kellene, annál olcsóbbat ne vegyél.