Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Haibike

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
76 hozzászólás a témában

#21
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
minden gyártó kerékpárja késik, nekem április óta van várólistán két bringám, más gyártóktól...

szóval türelem
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#22
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Talán sose lesz meg a bringám.Egyre csak tolódik a határidõ.Két hónapja rendeltem.Elõször május.Aztán május 17,aztán június 1,aztán június vége.
Pedig ki is kellett fizetnem.Már fizethetnének kötbért.A szilvásmaratonon se tudtam indulni vele.Lassan szétb......sz az ideg.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#23
bigfoot78

bigfoot78

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Segítségeteket szeretném kérni.Németországból hozzám került egy Haibike hai-time tipusú bicó.Az lenne a kérdésem hogy hány éves lehet,milyen célra készült,gyári vagy épíett,és milyen árkategóriát képvisel így használtan normál állapotban.Remélem az adott linken jól látszik minden.Haibike hai-time 6061 alu váz,Magura Julie hidr. tárcsafék,Rock shock judy tt teló,Shimanó acera-alivió váltó,shimano hajtás,a többi Concept.Elõre is köszihttp://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9112318&go=110413884

#24
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Még mindig nem jött meg a Sleek.Lassan két hónapja.Május 17.-ére igazolták vissza nemrég,de állítólag még csak most gyártják.
Iszonyatosan várom már!! Szilvásmaratont edzõ bringával nyomhatom le. :-(
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#25
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Eladtam a Trance-et és megrendeltem a Sleek-et.Remélem van.Bár valószínûleg a forgalmazónál nincs,csak majd a gyárban.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#26
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Megnéztem a Bringaexpón a Sleek-et.Nagyon szép!Már csak a Trance-et kéne eladnom és azonnal rendelném.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#27
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
mivel a bilincs nem a nyeregcsöre megy, igy azt felesleges méregetni...
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#28
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Megint én.
Megtudjátok mondani,hogy hány év gari van a Haibike-ra?
És ha ki akarom cserélni a nyeregcsõbilincset,akkor a nyeregcsövet kell lemérnem (mekkora lehet?) ,vagy a vázcsövet?
És kb mennyi egy karbon nyeregcsõ élettartama?Gondolom elöregszik,vagy nem?Úgy emlékszem,hogy a karbon kormányokat évente le kéne cserélni.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#29
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
balu75,Mjani01!

Most olvastam a Blazsó Marci blogját,ahol a 2010-es Sleek-röl ír.
Ennyire gáz lenne a rugózása?

Blazsó Marci blogja » Haibike Sleek SL
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#30
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Köszi a segítséget!
Az volt a baj,hogy én mindig a haibike.net oldalra keveredtem.
Leméricskéltem a geot a Trance-en és a Kona-n,úgynéz ki,tényleg a 49cm-es lesz a jó.
Hûû,de beleéltem magam.....!!
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#31
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Tudom béna vagyok,de nem találtam geo adatokat,és a német abszolult nem megy.


Haibike - Sleek SL

"Geometrie" fül
érdekes ez a kevert nyelvû oldal amúgy :D
az adott méretek jelölve vannak egy vázsablonon is, úgyhogy nem kell hozzá tudnod a németet.

#32
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Nem tudom mikor jár legközelebb errefelé, ezért megmondom én. 179cm.
Nem hosszúak ezek a bringák, látszik a geo táblázatból is. Neked simán jó ez a méret.
Én lennék gondban a 178centimmel, hogy melyiket vegyem, ez sem volt hosszú, de a kisebb talán jobb lett volna.


A sebesség mindent megold.

 


#33
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Azt még megkérdezhetem,hogy milyen magas vagy?Az a 49cm elég nagynak tûnik.Én 182cm vagyok,ehhez kéne majd a vázméret.
Tudom béna vagyok,de nem találtam geo adatokat,és a német abszolult nem megy.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#34
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Hüü,lehet,hogy mégse kellett volna ezt olvasnom.Eddig is rajta voltam a Haibike projekten,de most már AKAROM!Sajnos egyenlõre még nem aktuális,
sokat kell még gyûjtenem.Ráadásul még a Giant Trance-et is el kell adnom.
Köszi a leírást és gratulálok az eredményekhez!Nagyon jól nyomod!
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#35
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

És milyen volt???? Csorgattasd kicsit a nyálam!!


Nálam volt teszten!

Én ültem már sleeken, a nagyker tulajdonában levõn. Szerintem van belõle egy-két darab a boltokban vagy a nagykerben.


Az enyémen ült Jani :) Én kaptam 1 hónap tartós tesztre, 3 versenyen voltam vele, Mátra maraton, World Games - Saalbach és a 24órás Szóló.

OB: 14. hely, WG: 61. hely, 24h-szóló: 2. hely

Egy állat jószág! Elmebetegeknek való bringa, akik öngyilkos módjára szeretnek lejtõzni, én saját sebesség rekordot döntöttem vele 86,1km/h az Alpokban terepen.

Haibike Sleek SL (Méret:49cm) volt a tesztelt példány:

XTszett; Reba teló; Fox RP 23 tag; Avid elixir 5 fékek XLC kiegészítõk ...

Sokat mozgó jószág, az áttételezése érzékeny, de a Pro pedált jól be lehet állítani.
Pro pedál 1: himbi-limbi; 2. használható lockout és ha kell mozog is (én ezen használtam); 3. csak a nagy ütéseket mozogja.
Kamranyomás: 115-120-ig egy kényelmes inkább maratonosabb mozgású tag, 125-135 között egész kemény, szinte merev gépre emlékeztet a kigyorsításnál. fölötte nem használtam 72-72,5kg voltam akkor.
Csillapítás, én úgy tapasztaltam, hogy 5 kattanásnál volt a legjobb a beállításhoz. Végül a Final: Pro-pedal 2. állás (mindig bekapcsolva); nyomás: 130PSI; Csillapítás 5katt.

A kanyarban nagyon agilis a gép, könnyen mozog a szûk ösvényeken, a shooter-en jól kihasználható az elsõ hátsó tag. Az Elixir fékek valami brutálisak voltak. Meg kellett szokni, hogy ezzel a bringával nem mindenhol kell fékezni. Ahol meg igen, ott meg csak picit, mert a fék az nagyon fogott!
Az XLC fogantyú extra jó fogást biztosított. A bringán hatalmas sár férõhely van. 17 óra sarazás után sem áztak be a tömítések

Engem csupán egy dolog zavart kissé, a letöréseknél nem volt olyan direkt a bringa hátulja. Bár ez lehet, hogy azért van, mert a Merev gépekhez vagyok szokva.

Én ez alatt az 1 hónap alatt nagyon megszerettem a bringát, eddig még nem volt össztelósom, de ha lesz tuti egy Sleek lesz!

Az avataromon van a Mátra marci képe, ahol nyergelem :)

Vizdinél még megvan a teszt bringa eladó félben, nincsen szétlõve, ha érdekel szólj.
De tudok egy Sleek RC vázszettet is eladót 49cm méretû
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#36
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

És milyen volt???? Csorgattasd kicsit a nyálam!!


Csak egy kört mentem vele, így túl sok mindent nem tudok róla mondani. Jónak tûnt.

De mindjárt küldöm azt aki hosszabb távon használta.


A sebesség mindent megold.

 


#37
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
És milyen volt???? Csorgattasd kicsit a nyálam!!
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#38
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Én ültem már sleeken, a nagyker tulajdonában levõn. Szerintem van belõle egy-két darab a boltokban vagy a nagykerben.


A sebesség mindent megold.

 


#39
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Olvastam egy listát a Márciusban megrendezett Bringaexpon a kiállításra kerülõ márkákról.Szerepel a Boneshaker is,de a zárójelben az általuk kiállított márkák között nem szerepel a Haibike.Kimaradt volna,vagy tényleg nem lesz?Megnézném magamnak a Sleek-et.


Magyarisztánban vagy.Elõrendelõs a Haibike

#40
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Olvastam egy listát a Márciusban megrendezett Bringaexpon a kiállításra kerülõ márkákról.Szerepel a Boneshaker is,de a zárójelben az általuk kiállított márkák között nem szerepel a Haibike.Kimaradt volna,vagy tényleg nem lesz?Megnézném magamnak a Sleek-et.
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!