Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cruiser tulajdonosok ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10911 hozzászólás a témában

#10821
myk74

myk74

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.426 hozzászólás
Szép és egyszerü Felt.Nekem nagyon tetszik.

#10822
pickup72

pickup72

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 980 hozzászólás
CsõFeltöltött kép

#10823
pickup72

pickup72

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 980 hozzászólás
Feltöltött kép

#10824
pickup72

pickup72

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 980 hozzászólás
Feltöltött képFeltöltött kép

#10825
pickup72

pickup72

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 980 hozzászólás
Feltöltött kép:D

#10826
myk74

myk74

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.426 hozzászólás

Csõ Miki!
Jaja,van.Emlékszel még az utolsó cruiserre amit összeraktam?Fehér volt és Blondie lett a neve:)Olyan váz van az egyik nagykerben.Kb 15 cm-el hosszabb mint a csepel cruiser.Jobban fekszi az utat...mondhatni,mert a középcsapágyház alacsonyabban van egy kicsit.És így hogy valamannyivel alacsonyabban fekszik még ez is rádob arra,hogy hosszabnak tûnjön.
Váz+villa+láncvédõ.Szinte szett:)

csõ

Áprilisra összegyûlik egy kis forint ha minden igaz,és akkor szeretnék egy világoskék cruisert(részletek már papírra vetve) majd rendelni!Vállalod?

#10827
vegacs

vegacs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás

Létezik a piacon olyan új cruiser váz akár acél is ,ami hosszabb mint a 2008-as Schwinn cruiseré?
Vegacs szaki te most jártál nagykerekben, volt esetleg valami jó váz?
Na CSÖrgõ!


Csõ Miki!
Jaja,van.Emlékszel még az utolsó cruiserre amit összeraktam?Fehér volt és Blondie lett a neve:)Olyan váz van az egyik nagykerben.Kb 15 cm-el hosszabb mint a csepel cruiser.Jobban fekszi az utat...mondhatni,mert a középcsapágyház alacsonyabban van egy kicsit.És így hogy valamannyivel alacsonyabban fekszik még ez is rádob arra,hogy hosszabnak tûnjön.
Váz+villa+láncvédõ.Szinte szett:)

csõ
Balatonfenyves,MCC találkoz:https://picasaweb.go...enyves2011Majus
Viszonylag új szerzeményem:http://picasaweb.goo...uisers/Chesini#

#10828
myk74

myk74

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.426 hozzászólás
Létezik a piacon olyan új cruiser váz akár acél is ,ami hosszabb mint a 2008-as Schwinn cruiseré?
Vegacs szaki te most jártál nagykerekben, volt esetleg valami jó váz?
Na CSÖrgõ!

#10829
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás
Ez igen !
Én is beszállnék !
Nekem meg ez (is) tetszik nagyon :
BLOOM
Hi

You can never have "enough" bikes.


#10830
vegacs

vegacs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Mekkora ötlet!
Legyen saját kerékpár-sávod!
Hát ezt használnám szívesen...na!
http://dustbowl.word...-and-evan-gant/
Balatonfenyves,MCC találkoz:https://picasaweb.go...enyves2011Majus
Viszonylag új szerzeményem:http://picasaweb.goo...uisers/Chesini#

#10831
pickup72

pickup72

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 980 hozzászólás

Hi Imi !
Mér' nem tetszik a letámasztója ?
Asz'szem neked írtam annak idején a javításáról, ugye ?
Nem tudom, mire jutottál vele ?
Ja, az újaknak már nem integrált kickstand-je, (szerintem) sajnos, pedig az olyan stílusos...



Télleg zsír ! Persze, nem bizti, hogy nincs meghatározva minimálár efelett...



:clap: Ez király ! Imi, te nagy rejtély vagy ! Olyan infókat csöpögtetsz, hogy mindig meg tudsz lepni :oczko: .
Kellene kategorizálnod a jármûállományodat , és közzé tenned !





Szia/sztok!

A letámasz nem azért nem tetszik, mert nem szép. Nagyonis az, jól passzolt a bringa szinte mindenhol íves vonalaihoz!

A mûködése nem oké. Ismerõsömnek is volt, nem kellett sok idõ hozzá, hogy kikopjon (még 1 évet sem bírt ki). Innentõl kezdve nem határozott a felsõ végállás, gödrös úton pedig lelöttyed, leszottyad, stb.(ez somogyi tájszólás)

Tehát a rat-on leflexeltem tõbõl, a zõd-bõl kioperáltam (két kávéskanálnyi vasoxid kíséretében, mert az még benne volt)
Köszi az infót a szerelés menetérõl.
Kármen sárga cruiserében benne van, de a bringa állapotából ítélve nem sokat használhatták, azért nagyon jó még.

Régebben gyártott a Schvinn rejtett hátsóváltó bowdenelvezetés cruiser vázat is.
A felsõcsõ elején lévõ furaton vezették be a bowdent, hátul meg valahol ki.
Sokszor repedtek el elöl a vázak, persze garanciában kicserélték õket, de már nem átfúrt vázra, mert rájöttek a dologra.

Szerintem a letámasztó sem volt tökéletes, megváltak tõle.

Más:
Vettünk kandallót a gázhelyzet miatt, ki tudja mi lesz alapon.
Központi cirkó hátránya, hogyha nincs vagy gáz v. áram, nem mûködik nincs meleg.
Meg egy kis munkával sokat lehet spórolni, arról nem is beszélve, hogy milyen királyság a lángokat bámulni este/éjszaka egy pohár konyakkal, vörösborral, sörrel v. forraltborral akár. Engem nagyon megnyugtat, akár a biciklizés cruiserrel.
Csak lefekvés elõtt el kell menni pössenteni, megelõzvén az ágybavizelést, bár az csak gyerekeknél szokott elõfordulni.

Hétvégén megpróbálok kategorizálni meg fényképezni ( szombaton jön egy kocsi tüzifa, fel kell hasogatni, meg letermelni a pincébe.:help:)

A Marin cruisere furcsa számomra, kicsit úgy néz ki mint egy UFO. Ráadásul még rövid is?

Tegnap a maradék jégre hó is esett ám, de ez már sok volt bringával.

CSÖrömpölés

#10832
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás
CSÕ Csaba !
Hogy s mint ?
:D

You can never have "enough" bikes.


#10833
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

Hali Orbital meg Tagok.
Egyetértek. Ha a Schwinnt giccsesnek találod, rámold le róla a sok fölös cuccot. Sokkal letisztultabb ,egyszerûbb lesz. Nekem van kettõ + egy nõi, imádom õket.:) Klasszikusak. (A letámasztómegoldásuk viszont nem tetszik.)
CSÖkönyös

Hi Imi !
Mér' nem tetszik a letámasztója ?
Asz'szem neked írtam annak idején a javításáról, ugye ?
Nem tudom, mire jutottál vele ?
Ja, az újaknak már nem integrált kickstand-je, (szerintem) sajnos, pedig az olyan stílusos...

http://www.vatera.hu...p?cod=120596412
35-ért, agyváltóval... Bárcsak több hely lenne a pincémben...:chin:


Télleg zsír ! Persze, nem bizti, hogy nincs meghatározva minimálár efelett...

Ma tükörjégen közlekedtem , mert ónosesõ esett kb. éjfél óta.
Nagy élmény volt, egyszer sem estem, menetidõm is csak 4 perccel nõtt.:bananadan
Crazy Bob (26x2,35-ös) tette a dolgát.

CSÖpp


:clap: Ez király ! Imi, te nagy rejtély vagy ! Olyan infókat csöpögtetsz, hogy mindig meg tudsz lepni :oczko: .
Kellene kategorizálnod a jármûállományodat , és közzé tenned !

Szervusztok!

Készségesen segítettetek mindannyian. Leírom hogy döntöttem, illetve hogyan nem.
Tehát elolvastam az egész tech fórumot, megnéztem megannyi sõt sok-sok képet, egy amerikai autós oldal fórumán is voltam, többen közület szintén írt oda. Érdekes volt nyomonkövetni egy-egy ötlet miként tárgyiasul, és ölt formát cruiserben, kiegészítõkben. Tök sok dolgot megtudtam, és már letettem az építtetésrõl mert tartottam attól, hogy valami elõnytelen furcsa hibrid volna az eredménye. A Marin bringa elõnyei és egyszerû formai, megjelenése körvonalazódott elõttem, tegnap el is döntöttem, hogy akkor az lesz.
Ma délelõtt pedig Vegacs kolléga írt nekem. Ez annyit jelent, hogy bonyolódik (számomra) a helyzet :), és kíváncsian várom elképzeléseinket tudjuk-e egyeztetni Vegacs kollégával.

elõnytelen furcsa hibrid: ezt nem igazán értem, és nem is értek vele egyet.
Elsõ saját építésem:
Feltöltött kép
Nem gondolom, hogy a hónapokig tartó, számtalan különbözõ beszerzési forrásból összeszedve olyan hibrid lenne...
Azóta a helyzet csak javult, könnyebbé vált.
Vegacs ajánlatára én is nagyon kíváncsi vagyok :D, bizti tud jót:oczko:...
CSÕ
Orbital


You can never have "enough" bikes.


#10834
vegacs

vegacs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Voltunk hétfõn Bpesten(Csepelen)körbejártuk a nagykereskedõket és beestünk-többek között- a Marin magyarországi forgalmazójához is.Ott megtekintettem a Marin cruisereket.Egyszerûek,könnyûek de rövidek(sztem túlságosan is)!!!
Megkockáztatom,hogy nem is igen láttam még ennyire rövid cruisert.
Ezért ha a kerékpáron ül az ember(márpedig ott ül)akkor olyan furcsán néz ki az egész.Szóval rövid a keró és magas(-nak tûnik)az ember.Hozzáteszem...sztem.
Ami pedig a cruiser építést illeti,félek aluvázból nem fog menni.Ennek csak és kizárólag anyagi okai vannak.(egy aluváz kétszer annyiba kerül mint egy acél)
Télleg... egy ilyen Marin mennyibe kerül?


CSÕvet mindenkinek
Balatonfenyves,MCC találkoz:https://picasaweb.go...enyves2011Majus
Viszonylag új szerzeményem:http://picasaweb.goo...uisers/Chesini#

#10835
Orbital

Orbital

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Szervusztok!

Készségesen segítettetek mindannyian. Leírom hogy döntöttem, illetve hogyan nem.
Tehát elolvastam az egész tech fórumot, megnéztem megannyi sõt sok-sok képet, egy amerikai autós oldal fórumán is voltam, többen közület szintén írt oda. Érdekes volt nyomonkövetni egy-egy ötlet miként tárgyiasul, és ölt formát cruiserben, kiegészítõkben. Tök sok dolgot megtudtam, és már letettem az építtetésrõl mert tartottam attól, hogy valami elõnytelen furcsa hibrid volna az eredménye. A Marin bringa elõnyei és egyszerû formai, megjelenése körvonalazódott elõttem, tegnap el is döntöttem, hogy akkor az lesz.
Ma délelõtt pedig Vegacs kolléga írt nekem. Ez annyit jelent, hogy bonyolódik (számomra) a helyzet :), és kíváncsian várom elképzeléseinket tudjuk-e egyeztetni Vegacs kollégával.


Orbital

#10836
pickup72

pickup72

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 980 hozzászólás
Igen. Yuki :afro: nagyon morcosan néz.
Lehet hogy saját bringára fáj a foga.
Vagy csak a fogorvostól jöttek tömés után?
másfélcollosCSÕ

Vagy nem ízlik neki a vajaskex

#10837
davenef

davenef

    vendég

  • fórumtag
  • 180 hozzászólás

zúttal állítottak a láncfeszességen is:siema:


CSÖcs


Viszont a srácok nem tûnnek túl boldognak. Talán, mert már saját bicajra vágynak, mondjuk valami ilyesmire?
Feltöltött kép

Késõbb pedig jöhet ez is nekik (de ez már nekem is :)) :
Feltöltött kép
happy cruisin'
davenef

#10838
pickup72

pickup72

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 980 hozzászólás

http://www.vatera.hu...p?cod=120596412
35-ért, agyváltóval... Bárcsak több hely lenne a pincémben...:chin:


Nem rossz. Alkatrészügyileg. De a váz nem tetszik.(bocs)

Más:Ma tükörjégen közlekedtem , mert ónosesõ esett kb. éjfél óta.
Nagy élmény volt, egyszer sem estem, menetidõm is csak 4 perccel nõtt.:bananadan
Crazy Bob (26x2,35-ös) tette a dolgát.

CSÖpp

#10839
davenef

davenef

    vendég

  • fórumtag
  • 180 hozzászólás
http://www.vatera.hu...p?cod=120596412
35-ért, agyváltóval... Bárcsak több hely lenne a pincémben...:chin:
happy cruisin'
davenef

#10840
pickup72

pickup72

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 980 hozzászólás
Feltöltött képEzúttal állítottak a láncfeszességen is:siema:
Feltöltött kép

CSÖcs