Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nagy ho ho horgászok ide.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
24 hozzászólás a témában

#1
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Feltöltött kép

"just chillin killin"


#2
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
én is beköszönök.
én csak idén kezdtem el horgászni.
fõleg 1 helyi maszek tóra járunk rokonokkal, haverokkal.
fenekezõs cuccom van: bojis botok, 50es orsók, etetõkosár, 25ös zsinór dobóelõke nélkül.
legközelebb harsányi tóra megyünk.
még nagy halat nem sikerült fogni de eddig nekem a legjobb pillanat amikor a nyeletõfék megszólal.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#3
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Akkor olyan mint régen volt.
Behordáshoz: ismerõs helyzet, de nagyban tud könnyíteni, ha az ólmot cipõbe vagy csizmaszárba gyömöszölöd és a bojlit lerakod a csónakdeszkára, nem lengedezik a nyakad, mellkasod körül a csupasz horog, illetve nem akad a pólódba, pulcsidba, hogy mire kiszabadítod, kezdhesd elölrõl az egészet.;)
Húztam már be Fonyódon is egyedül 300 méterre, nyitott fékkel, erõs szélben. Ûberszopás volt, állat hasas lett és a zsinór is szanaszét csavarodott. Egy parton lévõ társsal sokkal könnyebb, mert tudja a nyitott orsóról feszesen adagolni a madzagot és lerakás után ki tudja spannolni. Persze ez is bizalmi feladat, mint a behúzás, mert könnyen lehúzhatja az etetésrõl.
Zalába nem jártál az említett Zalai tavakra? Ott lehetett gyakorolni a bokrosban a test-test elleni küzdelmet, nagyon kétesélyes volt a dolog, bármilyen zsinórral.. Illetve vannak nyíltabb részek, oda is jártunk sokat, ha több napra mentünk és nem akartunk csónakból horgászni.

#4
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Annyi hely van, hogy 1órán át keresel valami kemény feneket, ahová a behordott cuccot letudod rakni úgy, hogy nem akadsz fel egybõl valami alkarnyi tökszárra :) a legjobb helyek kb 1m2 es "tisztások", (a legtöbb pályán megvannak a bejáratott területeink :) )
3fán az a jó, hogy igazán meg kell küzdeni a halért. Akár a legnagyobb szélben/esõben is meg kell oldani, hogy pont az etetésre evezz a szádban az ólommal :) és végig feszes maradjon a zsinór, míg talajt nem ér a szerelék.
Amikor meg kapás van valaki tartja a botot, a másik pedig evez és szabadítja a kib.szott növények közül a zsinórt.
Aztán lehet trükközni a merítéssel, mert egy centi tiszta vízfelület sincs, csak a tök, mindenhol :)

szeretem még Maconkát, Házirétet is, de inkább fogok napi 3-4 nagyot, mint 15 kicsit :) Igaz, hogy a tiszta vízen teljesen más egy nagy hal fárasztása, mert 100-120 méterrõl kell a partra terelni, míg végig érzed az erejét és fél órát folyamatosan harcoltok, de imádom azt az érzést, mikor a ladik mellett a növénybõl csap egyet a farkával, vagy megcsillan a fejlámpa fényében a hatalmas hasuk.

És milyen ideges vagyok, mikor egy alkarnyi gyökérre rátekeredik és szakad a fonott, vagy a 10-20 perces szabadítás közben leakad a legjobb horogról, mikor már terelném a merítõbe...

Ááááá, rosszabb, mint a drog (mondták mások)
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#5
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Most így nézegetve a képet, elõjöttek a régi emlékek, lehet elmegyek megint a haverokkal egy hétvégére.
Pötréte, Zalaszentmihály, Pölöske, de jó kis helyek voltak régen! Lehetett a töklevélben és az ágas-bogasban kapaszkodni a nyélbe. Ott volt szép nyerni, nem a lavór-tavakban.
Mikor a bokrosban 40-es fonottal kiemel a csónakpadról a malacnyi ponty és amikor eldurrant a "kötél", repültem be a másik oldalon a vízbe.:D
Úgy látom Palmi, te is szereted a kihívásokat Háromfán, a töklevelesben. Vagy ki van pucolva és van hely fárasztani?

#6
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
pontyosan :)
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#7
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Akkor ez a koi meg ment trófeának a nappaliba? :)


Háromfán és más jobb tavakon bizonyos mérethatár felett (5kg rémlik) el sem szabad vinni a halat, hanem sebfertõtlenítés és fotózás után kíméletesen vissza kell engedni. Vannak egyéb szabályok is a halak védelmében, de ezekkel ne untatnálak.
Ugye Palmi?

#8
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Ne, boldogan ùszkál tovább.
Méreckedès, fotózàs ès mehet is vissza.
A megfogás élménye, csak azèrt basztatjuk szegényeket...:)


Tisztára, mint egy strip tease bárban... :D

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#9
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Ne, boldogan ùszkál tovább.
Méreckedès, fotózàs ès mehet is vissza.
A megfogás élménye, csak azèrt basztatjuk szegényeket...:)
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#10
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Akkor ez a koi meg ment trófeának a nappaliba? :)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#11
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Nagyban függ a hal élõhelyétõl (mit tud enni, milyen a víz,...), korától és nem kis mértékben, hogy milyen faj.

Én a fehér húsú ragadozó halakat eszem meg, azoknak nincs iszap íze, esetleg keszeg, törpeharcsa paprikás lisztben, jó ropogósra sülve.
Na meg a márna, azt is imádom :)
Halászlébe pedig csakis fiatal, 3-5 kiló közti ponty kerül, aminek még jó íze van.
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#12
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
oh horgaszok

amit ti fogtok halakat azoknak nincs pocsoja ize?
ki lehet ezt valahogy kerulni?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#13
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
wow, szép hal, köv két hétben tervezünk lemenni 4 napra a tiszára, meglátjuknekünk mi akad horogra, de ha ekkora nem is az se baj, nagyon jó 3-4 napot a vadonban tölteni :)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#14
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Nemrég fogtam, Háromfán:

Feltöltött kép

13 kilós Koi, közel sem a legnagyobb halam, de koi-ból igen ritka és gyönyörû az ekkora :)

Azta! Szép nagy hal!:)

yep!


#15
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Nemrég fogtam, Háromfán:

Feltöltött kép

13 kilós Koi, közel sem a legnagyobb halam, de koi-ból igen ritka és gyönyörû az ekkora :)
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#16
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 hozzászólás
Most találtam ezt topicok,gondoltam beszállnák.Szeretek mennyhalazni éppen trofeára gyurok.Tavaly 1 kg 20 dkg-s jött de én h.lye nem preparáltam ki.Már bánom.De idén dolgozom az ügyön ,ha valakinek van kedve egy jó mennyhalazáshoz és Gyõr környékni,szóljon megyünk.Igaz nem igazi bicos az idõ de végülis leszámitva a 2 fokot belefér.Annyit segitek 25-30-as damil böben jó csúszolomra szerelve kb 25 cm elõke.Csak ha valaki nem tudja :).Szeretek makettozni is de inkább a modelvasut terén vagyok itthon valamint a diorámakészitésbe.Sajnos a diorámáim többségre szebbre szokott sikerülni mint ahova eljutok bicoval :).Szo mindenkinek jó menyusozást és a bringások tartsanak össze :).Ja és ha valaki szeret terepezni szivesen társulnék.Szar egydül szakitani :).

#17
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Mire mész azzal a 35-ös damillal, cápára? Egyébként menyhalnál mindegy.
Akkor jövõre!


Bocsi a késõi válaszért csak akadt egy kis dolgom.
Szóval a 0,35 ös szinórt azért választottam mert szeretem az amolyan mindenes dolgokat és a boltban is csak jókat mondtak róla,meg hátha ráakad egy termetesseb példány amúr,balin,harcsa stb amihez nem árt ha a zsinór is birja kiképzést,de lehet hogy ez baromság.:chin:
Azért ennek a 0,35 ös zsinórnak is csak 15,8 kg a szakitószilárdsága,de kiváncsi leszek éles bevetésen mit fog hozni a konyhára.:)
Gondolkodtam fonott zsinóron is de az már lehet túlzás lenne meg az áruk is magas(nem mint ha nem lenne rá forint).
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#18
aquark

aquark

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Mire mész azzal a 35-ös damillal, cápára? Egyébként menyhalnál mindegy.
Akkor jövõre!

#19
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Én 14 év után kezdem ujra a pecázást, jövõre már területim is lessz. Ha olcsón akarsz szerkót venni, ajánlom a http://www.horgaszar...hu/nyitolap.php -t, itt olasz (kínai...) Lineaeffe cuccokat találsz, igen jó árban. Én 3 orsót és 2 teleszkópos botot vettem tõlük, az orsók nagyon jók, a teleszkóposok közepesek (még nem próbáltam ki õket, csak úgy ránézésre mondom) A makettezéssel meg úgy vagyok, hogy rengeteg szakirodalmat töltöttem le, de makettet már 20 éve nem építettem, kevés rá a rokkantnyugdij.

Sóval ha érdekelne 1 közös peca, írd meg, hogy a dunán hol lenne jó (meddig tudsz felfelé jönni, van-e kocsid, v. bringával/BKV-val jössz, stb)



Jövõre én is elintézem az országost aztán valamikor mindenképpen össze kéne hozni valami pecás bulit.Mondjuk én még nem hogy a dunán de még folyóvizben sem horgásztam soha,de egyszer azt is ki kell próbálni.
Közlekedésben meg szerintem marad a bkv vagy addig megpróbálok intézni valami autó féle járgányt.
Nekem a horgászatban inkább a fenekezés jön be(az egyik szerelésemet is ennek megfelelõen választottam ki,a botom:Shimano BeastMaster AX TE 10000-360,az orsóm: Shimano Baitrunner ST 6000RA,a zsinór:0,35 Trabucco TForce Super Iso),de majd szeretném ki próbálni a kicsit több mozgást igénylõ pergetést is.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#20
aquark

aquark

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Én 14 év után kezdem ujra a pecázást, jövõre már területim is lessz. Ha olcsón akarsz szerkót venni, ajánlom a http://www.horgaszar...hu/nyitolap.php -t, itt olasz (kínai...) Lineaeffe cuccokat találsz, igen jó árban. Én 3 orsót és 2 teleszkópos botot vettem tõlük, az orsók nagyon jók, a teleszkóposok közepesek (még nem próbáltam ki õket, csak úgy ránézésre mondom) A makettezéssel meg úgy vagyok, hogy rengeteg szakirodalmat töltöttem le, de makettet már 20 éve nem építettem, kevés rá a rokkantnyugdij.

Sóval ha érdekelne 1 közös peca, írd meg, hogy a dunán hol lenne jó (meddig tudsz felfelé jönni, van-e kocsid, v. bringával/BKV-val jössz, stb)