Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Peking 2008

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
451 hozzászólás a témában

#21
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Sajna nem fog menni, mert a DVD vinyójáról még aznap töröltem. (Új DVD-t vettem nemrégiben és még élvezkedek egy kicsit vele.)
Ha haver felébredt, megcsörgetem, hátha õ is rögzítette. Õ hetekig nem töröl semmit. Nála még van remény! :)

#22
szoliver

szoliver

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

Mindezek ellenére én is megnéztem az olimpiai XCO versenyt, amit elõzõleg rögzítettem



megtenned kerlek, hogy feltoltod valahova? paran szeretnenk megnezni,de nem elerheto semerre sem.
Egy jó nõt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

#23
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A vadvízi kajak volt az egyik olyan program, amire véletlenül találtam és nagyon lekötött, sok nagyágyú rontott, érdekes sport. A Togoi srácért nagyon szorítottam, csodát csinált a 3. helyével.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#24
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Nem unalmas, csak nehéz jól közvetíteni és nincsenek rendes szakkommentárotok.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#25
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Véleményem szerint egy XCO-versenyt nézni tv-ben marha unalmas. Csak annak érdekes, aki csinálja is.

én is ezt mondtam
még egy outi versenynél is unalmasabb, pedig azon se szokom összepisálni magam az izgalomtól
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#26
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Véleményem szerint egy XCO-versenyt nézni tv-ben marha unalmas. Csak annak érdekes, aki csinálja is.


Ez nagy igazság! Igazából csak 1 sport van, amit szeretek nézni a TV-ben; a curling :)
Ja nem, bocsánat, néha a nõi strandröplabda is odacsábít a képernyõ elé :)

#27
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

....de nekem pl a vadvízi kajak és a szinkronugrás-toronyugrás volt az abszolút agyhalál


Ebböl is látszik, hogy milyen nehéz mindenkinek a kedvében járni. Bár a 2 sportághoz abszolut semmi közöm még is lekötöttek, ami a nagyszerü szakkommentátorok számlájára írható. ( német Eurosport)

#28
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
De kapaszkodj meg ! A sakkban is doppingolnak. És a lövészetben is. Csak õk nyugtatókat szednek, hogy jobban koncentrálhassanak.
Marci

#29
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Mindezek ellenére én is megnéztem az olimpiai XCO versenyt, amit elõzõleg rögzítettem :D

(Még jó, hogy a sakk nem olimpiai versenyszám!)

#30
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Hát tény hogy nem olyan izgalmas mint pl egy vízilabda meccs vagy egy kajak-kenu futam....de nekem pl a vadvízi kajak és a szinkronugrás-toronyugrás volt az abszolút agyhalál:S
Viszont pozitív csalódás volt a ritmikus sportgimnasztika csapat döntõje...apám azok a csajok nagyon tudnak valamit...csak lestem ki a fejembõl...

#31
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Véleményem szerint egy XCO-versenyt nézni tv-ben marha unalmas. Csak annak érdekes, aki csinálja is.

#32
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Mint így utólag kiderült az ORF osztrák tv adta az XCO versenyt végig. Bár nekik nem volt túl nagy érdekeltségük a kajak-kenuban :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#33
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Ez egy ördögi kör:ha nem tudják élõben sokan nézni ill látni(nem hogy tv-n keresztül)az mtb versenyt mert hosszú a pálya pl. akkor a szponzorok reklámjait sem látja senki.Ergo nincs szponzor nincs pénz nincs közvetítés sem.De megfordítva is igaz:ha nincs lehetõség a figyelemfelhívásra legalább 4 évente 2.5 óra magyar indulós közvetítés mtb,a lehetséges szponzor nem fogja tudni hogy ebben van reklámozási és befektetési lehetõség!Az mtb xco szakágban az egész világon azért csak 2.5km egy kör hogy mindenki tudja követni az eseményeket és szépen körbe legyen molinózva reklámokkal.1993-ban itthon pl mtb xco-ban bocs akkor még nem volt olimpiai szám ezért cross-country-nak hívták, egy kör 8-12km volt!Oké elérhetõvé tettük a reklámozási lehetõséget lerövidítettük a pályákat.
De akkor hol vannak a befektetõk?15 éve nincs a hegyikerékpárban hatékony sportdiplomácia aki tudná menedzselni a sportot?


Maximálisan egyetértek.
Én ezt úgy látom hogy a mtb versenybõl is legalább annyit adhadtak volna le mûsor idõben mint pld a kosárlabda,kézilabda,vizilabda,atlétika stb.
Úgy nem is lehet egy sportágat népszerûsiteni hogy abból aránytalanúl kevesebb a közvetítés,és szerintem pont ezért van és mondják azt hogy az általánosabb sportok népszerûbbek mert azt többen nézik,még jóhogy ha többet is adnak belõle.
Részemrõl ennyi.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#34
vendég_freeride69x_*

vendég_freeride69x_*
  • vendég
Ez egy ördögi kör:ha nem tudják élõben sokan nézni ill látni(nem hogy tv-n keresztül)az mtb versenyt mert hosszú a pálya pl. akkor a szponzorok reklámjait sem látja senki.Ergo nincs szponzor nincs pénz nincs közvetítés sem.De megfordítva is igaz:ha nincs lehetõség a figyelemfelhívásra legalább 4 évente 2.5 óra magyar indulós közvetítés mtb,a lehetséges szponzor nem fogja tudni hogy ebben van reklámozási és befektetési lehetõség!Az mtb xco szakágban az egész világon azért csak 2.5km egy kör hogy mindenki tudja követni az eseményeket és szépen körbe legyen molinózva reklámokkal.1993-ban itthon pl mtb xco-ban bocs akkor még nem volt olimpiai szám ezért cross-country-nak hívták, egy kör 8-12km volt!Oké elérhetõvé tettük a reklámozási lehetõséget lerövidítettük a pályákat.
De akkor hol vannak a befektetõk?15 éve nincs a hegyikerékpárban hatékony sportdiplomácia aki tudná menedzselni a sportot?

#35
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
hát végetért...hamar elment ez a két hét..:(

#36
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Csak közben lemegy egy poló meccs meg egy kézi, aminek a közvetítési díjának bizonyos százalékát kifizetik a csapatok szponzorai.
Sajnos ez is így megy...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#37
vendég_freeride69x_*

vendég_freeride69x_*
  • vendég
Sziasztok hegyikerékpáros és kerékpáros sporttársak!

Sajnálattal vettem észre a mindenható médiában hogy erre az egész világon de Magyarországon is tömegsporttá váló sportágnak kb. 30 perc sugárzást szentelnek a képernyõn úgy hogy magyar induló is volt férfi mtb döntõben akinek ezúton szeretnék gratulálni teljesítményéhez!Grat Parti András!
Szóval aki tiltakozni szeretne az elégtelen tv-s közvettítés miatt az ide írjon tiltakozó e-mailt:eszrevetelek@eusp.hu m1musorigazgatosag@mtv.hu
Én írtam mindkettõre hogy a 2012-es londoni olimpia mtb-s döntõjét teljes mûsoridõben sugározzák.
Ha sokan felszólalunk ezért talán észrevesznek minket.
Arról nem is beszélek hogy olyan bemutatkozó olimpiai szám döntõjérõl mint a bmx kb 5 perc összefoglalót adtak le.Na így nem is fogja senki tudni még 20 év múlva sem hogy a bmx olimpiai szám....

#38
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Írtam, hogy nem tõlük sajnálom, de a sport más területére is kéne pénz, ne tõllük vegyék el, de ha nincs utánpótlás, támogatás, ne sírjunk már hogy "csak" három aranyunk lett. Örülnének, hogy ilyen álapotok mellett három is lett és szépen szerepeltünk szerintem. Volt jobb is, de nincs ok a panaszra. Már ha a focink elbújhat világviszonylatban...


#39
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

A magyarok kaptak legtöbb pénzt a dobogóért. Phelps összes aranya sem ér annyi dollárt, mint amit itthon egy aranyat ér.
Ott azt mondják profitál még ebbõl eleget, de szinte minden nemzet így gondolkozik...
Ne értsetek félre, nem sajnálom tõle, csak más részrõl nincs pénz kijuttatni sportolókat az olimpiára, nincs utánpótlás stb...


nézd Phelpsnek a szponzora többet fizet, mint amit Cseh Laci kereshetett volna ,ha 8 számban nyer, ezenkívül, sokszor amilyen állapotok vannak itthon: szponzor, edzés, fizu stb.
Na meg a mentalitás: "Mit keresnek sportolók az elsõ osztályon?! "
Szal inkább ÕK kapnák felkészülésre, mint a kedves politikusok és tanácsadóik autópálya terveztetésre, igen terveztetésre, mert amit építtetnek az beomlik.

#40
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a feleslegesen kiküldött delegáció messze több pénzt vitt el valszeg, 5 alvállakozón keresztül pályáztatva a szállodára, meg a repjegyre.

Kinek mi szúrja a szemét :)

A sportoló legalább letesz valamit (már amelyik eredményt ért el) , a feleslegesen kiutazott polgármesterekkel ellentétben.


Mellesleg ez annyira magyar, ezeken rágódni :)

Most kéne bezári a topicot!