Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Lámpa project 1.1

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
1585 hozzászólás a témában

#141
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
A jó ha véded, de attól még át tud hûlni ha minden oldalról hideg éri.
Üzem közben melegszik egy kicsit de az nem sok a mínuszokhoz.
Sz'tem legjobb hozzá télen a testmeleg.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#142
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Azokra ott vannak a só+vaspor keverékkel töltött kis csomagok, 7 órán át kitartanak.
No, de vissza a lámpa témájához. Kicsi tasak az enyémhez is lesz (3 mm vastag, habgumival bevont textilbõl), részben, hogy bírja a hideget, de leginkább, hogy védjem a sérüléstõl. A pakk alján ott van az elektronikája, nem lenne jó ha valami baja lenne.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#143
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Komolyan nem feltételeztem, de a kesztyü fûtést azt igen! :)

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#144
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Szerinted komolyan gondoltam? :)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#145
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

...ami esetleg fûthetõ is...természetesen egy másik aksiról :D

]...ami esetleg fûthetõ is.. azt betehetnéd a kesztyûdbe.
Az akkunak jó a testhõ is. Drót az elég hosszú..

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#146
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
...ami esetleg fûthetõ is...természetesen egy másik aksiról :D
b verzió: a lámpa által termelt hõt egy miniszivattyúval, csõben keringtetett folyadékkal elvisszük az aksihoz

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#147
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Kell varni az aksinak jó meleg polár ruhácskát! :D
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#148
tyutyu

tyutyu

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Igen lehet hogy a hideg is betett neki, a zsebemben volt, de eléggé átfújt a szél.
OK köszi, akkor töltögetem az akksit minden alkalommal.

#149
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Tekertem hazafelé este fél 8 felé, térdig érõ szélben a tükörjég gáton.
Egyszer csak lámpa OFF. Elég régen töltöttem fel az akksit ezek szerint :(

Lehet, hogy nagyon áthûlt az akku. Az is lecsökkenti a teljesítményét. Igaz, ezt Li-ion akkus kameránál tapasztaltam de más véleményében is így olvastam Li-ion akku ügyben. A Nimh jobban bírja a hideget. Persze ezzel sincs nagy gond, télen ruha alatt mez hátsó zsebben kell hordani. Egyébként minden út végén érdemes a lítion akkut feltölteni, hogy ne érhessen hasonló meglepetés.



Legközelebb.. viszek normális pótlámpát.

Vagy inkább pót-akkut melegebb helyen, testközelben tárolva, darab-darab..

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#150
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás

Tegnap rendesen megszívtam. Tekertem hazafelé este fél 8 felé, térdig érõ szélben
a tükörjég gáton. Egyszer csak lámpa OFF. Elég régen töltöttem fel az akksit ezek szerint :(
A kormánylámpám meg nem állt a helyzet magaslatán. A maradék 5 km-t tapogattam
hazáig.
Máskor feltöltöm a lámpát és viszek normális pótlámpát.
Ezexerint nyugodtan rátölthetek a li-ionos aksira.

Hülyeség ellen nem véd;)
Meg amúgy ha régen töltöttél rá, akkor faszért mész max fényen. Ha az éppen világítós (amúgy sokkal több fény nyújtó, mint egy sima LED-es, vagy halogénes lámpa) módban tolod, akkor ez nem fordult volna elõ. Vagy több héttel késõbb ;)

Amúgy tényleg igaz, hogy nem oda nézek 10km/h-nál, mint ahova 40km/h-nál. De a lámpa kb. az utóbbihoz világít. De 10km/h-nál LESZAROM, hogy hova világít, mert oda még a pöcsöm is elég, nemhogy a Hold ;)
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#151
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

Ezexerint nyugodtan rátölthetek a li-ionos aksira.


Nemcsak rátölthetsz, hanem illik is. A Li-Ion azt nem szereti, ha nagyon lemerül, viszont a rátöltögetéstõl nem lesz semmi baja.

#152
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
igen,elõfordult velem is egyszer.Meglepõ az volt hogy lámpa off után nem láttam semmit azzal a lámpámmal amivel korábban elvoltam mindig.Hihetetlen mennyire elkényelmesedtem :D
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#153
tyutyu

tyutyu

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Tegnap rendesen megszívtam. Tekertem hazafelé este fél 8 felé, térdig érõ szélben
a tükörjég gáton. Egyszer csak lámpa OFF. Elég régen töltöttem fel az akksit ezek szerint :(
A kormánylámpám meg nem állt a helyzet magaslatán. A maradék 5 km-t tapogattam
hazáig.
Máskor feltöltöm a lámpát és viszek normális pótlámpát.
Ezexerint nyugodtan rátölthetek a li-ionos aksira.

#154
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
köszi,sejtettem hogy kérdezte már valaki de keresõ mintha nem volna tökéletes nálam.Általáben nem talál semmit se.másik meg hogy "lusta" voltam visszakeresni oldalanként,mert az tû a szalmahegyben.
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#155
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Érdekelne az aksiról,hogy rátölteni szabad-e vagy megkell várni amíg lemerül?


Ezt kérdeztem elsõnek hozétól anno és azt mondta, hogy Li-Ion lévén nem kell formázni illetve megvárni míg lemerül.

#156
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Érdekelne az aksiról,hogy rátölteni szabad-e vagy megkell várni amíg lemerül?
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#157
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
Ne vedd magadra, nem tudhatom, hogy hány gépet adsz el évente, és azt sem milyen nimfákat fotózol az erdõben. :) Egyszerûen csak ez a gépet a témának szinte nekitolós, félrefókuszálós dolog annyira tipikus jelenség, gondoltam leírom, hátha más is hasznát veszi.

#158
Zsee75

Zsee75

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Off. Egyszerû a megoldás Az a probléma, hogy túl közelrõl fényképeztél, és ezért az autófókusz nem tudott mit kezdeni a lámpával, így a mögötte lévõ bútorra fókuszált. Figyeld a fényképezõgéped visszajelzését arról, hogy sikerült fókuszálni, vagy sem. Jellemzõen ez úgy mûködik, hogy a fókuszpont zölden világít, vagy folyamatosan ég, és nem villog. Amíg nem ok, addig hátrálj a géppel, vagy zoomolj ki. Persze így nem fogja a téma kitölteni a képet, de ha legalább fél megapixeles a géped (és ugyebár a tied 8 akkor kb. 5 másodperc levágni az elkészült képbõl a felesleges részt. Így gyakorlatilag ugyanott vagy, csak élesen látjuk, amit mutatni akarsz


Kedves Eerie!
Köszönöm hogy leírod hogy hogy mûködik a fényképezõgépem.:):)(Egyébként vadakat fotózok az erdõben csak lusta voltam elõvenni a tükrös gépemet.
Mellesleg fotós cégnél dolgozom és kb. 30000 gépet adtam el a tavalyi évben, úgyhogy tudom hogy mûködik a fényképezõgép, :)de ez most tök mindegy.)
Otthon feküdtem betegen és gondoltam felteszek róla pár képet gyorsan nem volt kedvem vele többet pöcsölni lázasan.
Az elsõ 2 képet csak azért tettem fel hogy lássátok hogy áll a bukón, a második két kép a lényeg, azon látszik a tartó frankón, az meg éles, azon van hangsúly.
A Sigma tartóra legegyszerûbben kötegelõvel teheted fel a tartót, a lámpával együtt kb. 3 másodperc rögzíteni a bukóra mivel tépõzáras.
Ugyhogy ha nappal nem akarod feltenni hát ne tedd fel, estére meg elõkapod átfûzöd a bukón kicsit megsimítod a tépõzárat:) és usgyi neki a sötétnek
BOCSÁNAT A HOMÁLYOS KÉPEKÉRT:):):):).

Üdv

#159
bharsi

bharsi

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás

Egyetértek.
.. De nem tudom ki hogy és hova használja. Aki állítani akarja állítja, aki nem az nem.
De mégegyszer mondom ez csak egy olcsó és jó verzió azoknak akik nem tudták még megoldani a rögzítést...


ez a bukóra szerelhetõ tartó szerinted használható magában fejlámpaként is? nyilván igen..:) csak a kérdés egész pontosan arra irányult, hogy enged e annyi szögállítási lehetõséget hogy bukó nélkül, homlokon hordva is megfelelõ helyre állítható.. mert bukón majdnem a fej tetejére kerül a lámpa és alég laposabb szögben megdönteni hogy elõre irányuljon..

köszi

#160
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

Mert pl. ha napközben a tekerek, akkor nem akarom feleslegesen a fejemen hordani, viszont nem akarok perceket bíbelõdni a fel- és lerakásnál a rögzítéssel? ;)


Hmm, viszont most meg elbizonytalanodtam jól :) Ahogy nézem a képeket, itt meg a Sigma tartóhoz kell permanensen rögzíteni a lámpát, nem a bukóhoz. Szóval az ok, hogy lehet állítani a szöget, de ugyanúgy macerás felrakni. Vagy nem? Zsee, világosítsd meg elmémet! De ne közvetlenül a HFL 1.1-el :D