Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XII. Specialized Maraton | Szilvásvárad

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3191 hozzászólás a témában

#3101
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Pedig ez van. Olcsó csip csak beérkezést mér sajnos.

Külföldön van hogy rajtkaputól-rajtkapuig, meg tavalyelõtti bükkmarcin volt ilyen. Több versenyen nem.:)


Külföldön sincs mindenhol így. Ez az abszolút idõ, tehát a startpisztoly eldördülésétõl ketyeg mindenkinek. így garantáltan az lesz az elsõ, aki elsõnek halad át a célvonalon.
A beszólításnak köszönhetõen egyéni idõmérésnél sincs túl nagy esély arra, hogy a dobogósok között más legyen a sorrend, mint a beérkezési sorrend, de végülis elképzelhetõ, hogy ketten sprintre jönnek sprintbefutóra, az egyik az elsõ, a másik a harmadik sorból rajtolt. Kettejük között a beérkezésnél 0,2 s az eltérés, de a rajtban 1,5 s volt. Szóval ilyenkor jönnek a nehéz pillanatok...

A távokat jó volna legalább 5-10 perc eltéréssel indítani, sõt az ideális a fél órás szünet volna. 1300-1500-as indulószámnál egyébként sem árt kicsit felszabdalni a tömeget. Elvileg még az abszolút idõt mérõ chip sem akadály, a késõbb induló távok idejébõl le lehet vonni a startok idõkülönbségét.

Hogy miért megy a hosszú táv elõre? Mert ott van kb 100 induló, aminek a 70%-a komolyan veszi a versenyt, és 30% túrázik. A középtávon van 600 induló, aminek a 15%-a megy jól, a többi 85% túrázik. Nem mindegy, hogy középtávosként kell-e 50-70 jól bringázó embert leelõznöd, vagy hosszútávosként kell 500 embert megelõznöd, amibõl 400 fele akkora tempóval megy, mint te. A rövidtáv más tészta, eleve nem azoknak írják ki, akik, jól mennek, kivétel az U17. Az más tészta, hogy itthon sok elit inkáb lesz második a röviden, mint tizedik a hosszún. Én nem gondolom, hogy egy rövidtáv dobogónak egy elit számára presztízsértéke lehet.
Ausztria, Kenguruk földje!

#3102
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Rémhöri, te gondolkodó kerékpáros - versenyzõ - vagy!
Jómagam is inkább elõre vonyítok, mert ha a nyakában lihegek, mikor elszólom magam, hogy elõznék...megette a fene!

#3103
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Hát igen, a maraton onnantól hogy lehagyom /vagy elkanyarodnak másfelé/ az elõször indított hosszútávosokat odáig hogy utolérem a rövidtávosokat, egészen élvezetes. Nagyon kell figyelni hogy a lehetõ legkevesebb idõveszteséggel és mégis a legnagyobb biztonsággal kerülgessem õket.
Nyilván õk sem azért jöttek hogy egy versenyzõ beletolja õket az árokba, tehát nem hibásak hogy lassan mennek, túrázni is lehet, ezért maraton :)
Ha technikásabb rész van akkor nem szólok inkább, mert ha hátranéz/ideges lesz, rossz felé húzza a kormányt akkor a kb. 20km/h-s sebeségkülönbséggel simán baleset van, nem kicsi. Akkor lehet ordibálni a balróljobbrólt /persze jó messzirõl hogy legyen ideje hátranézni, konstatálni hogy valaki elvesztette a fékeit, mivel más miatt nem jöhet ilyen gyorsan/, ha emelkedõ van, vagy olyan lejtõs rész ahol a mazsolák is le tudnak húzódni biztonságosan...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#3104
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
..és jött mögötted zsizsi, mint állat, akinek már csak az erdõ fái jutottak..:D

#3105
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Ja te ilyeneket még jegyzel? :D
Butaságokat meg se jegyzem... de szerencsére ritkán találkozok ilyennel...

Nagyobb baj volt tavaly a csaj akit elõztem (volna) balról, erre balra nézett, ahogy igazi csaj õ is ettõl balra fordította a kormányt, hogy elkerüljem az ütközét kevésbé optimális pályát kellett választanom, aminek brutális esés lett az eredménye :mad: Persze meg se állt...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3106
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Engem tavaly egy hölgy meg a párja azért kiabált le, mert felfelé a pálya egy kövesebb részén félig a susnyásban elõztem meg õket--- ( Buda Maraton) szal vannak vicces dolgok;)

#3107
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Crosskovácsin kicsit késve érkeztem (Fire elött fél perccel kb) így kénytelen kelletlen relatíve elölrõl indultam... soha többet!
Azt a lökdösõdét, tülekedést, káromkodást, nyomulást, eltiprást... az nem volt biciklisekhez méltó... persze ezek egy részét késöbb visszaelõztük mert sok ifju titán nézte be hogy honnan/hogy kéne indulnia...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3108
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Akik hosszutávon indulnak az elsõ sorokból azok mind beszólitott versenyzõk akik a tavalyi eredményeikkel kiérdemelték azt hogy elõrõl induljanak szerintem ez azért minimum kijár nekik.Akik innen rajtolnak nem igazán lazsálnak már az elején sem,tapasztalatból mondom.

#3109
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Ha valakinek lenne FÖLÖSLEGES szállása mert nem tud elmenni érdekelne, dobjon privit légyszíves!

Köszönöm :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3110
Justin

Justin

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
[quote name='Pro Bike Gear']szerintem lehetne legalább úgy csinálni, mint Kovácsin... egyszerre mindenki, de legalább kategóriákra osztva... nem így ömlesztve az egész...

ha ügyes vagy sokat nyerhetsz :)

Ne felejtsd! "Csak a táv és a lendület változik, az élmény marad."

www.szksc.hu


#3111
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
szerintem lehetne legalább úgy csinálni, mint Kovácsin... egyszerre mindenki, de legalább kategóriákra osztva... nem így ömlesztve az egész...

MSONAJ: készülhetsz arra, hogy szólni fogok;)

#3112
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás
Ezért kell fijjam az elején odaálni elõre...fejed fölött a bicaj és betszed a mezõnybe elöl...a pofáznak majd szólj! : )
Team Heavy Pedál Szeged

#3113
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Én hülyeségnek tartom a különbözõ idõvel való indulást, akkor már inkább lehetne egyéni idõfutam :) . Jó ez így, ahogy most van (egyedül a távonkénti bontás kellene), az erõsek úgyis összetartanak, beengedik egymást az elsõ sorokba (legalábbis azok, akiket ismerek, ezt csinálják).


A sebesség mindent megold.

 


#3114
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Pedig ez van. Olcsó csip csak beérkezést mér sajnos.

Külföldön van hogy rajtkaputól-rajtkapuig, meg tavalyelõtti bükkmarcin volt ilyen. Több versenyen nem.:)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#3115
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
igen, ezt. legalábbis elméletileg pont ez lenne achipes rendszer lényege, hogy mindenkinek a tiszta idejét mérjék.

persze fene tudja, hogy hol hogyan használják a chipet...lehet, hogy van, ahol beállítanak egy közös idõt (10:00) minden chiphez, aztán csak azt nézi a gép a rajtnál, hogy az adott chip áthaladt-e a rajtkapu alatt (gy.k. kiment-e a páciens a pályára)? :chin: ennek nem sok értelme lenne...

#3116
ppeter

ppeter

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás

Ezzel azt akarod mondani hogyha az elsö a rajtvonalon 10:01 perckor gurul át és pl aki a végén van 10:19kor annak akkor nincs is hátránya ? és ugy is megverheti hogyha mögötte ér be ! a tiszta idöt nézve ?:)

Na akkor ez engem is érdekel ez tényleg igaz?
Szerintem induláskor nem tud egyszerre annyit lemérni max. csak beérkezéskor

#3117
Justin

Justin

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás

Justin: már nem azért, de a chipes idõmérésnek nem pont ez a lényege, hogy a tiszta idõdet méri, és nem pedig azt az idõt, ami a rajtpisztoly (scooter_fire.mp3) eldördülése és a célbaérésed között van?;)



Ezzel azt akarod mondani hogyha az elsö a rajtvonalon 10:01 perckor gurul át és pl aki a végén van 10:19kor annak akkor nincs is hátránya ? és ugy is megverheti hogyha mögötte ér be ! a tiszta idöt nézve ?:)

Ne felejtsd! "Csak a táv és a lendület változik, az élmény marad."

www.szksc.hu


#3118
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Justin: már nem azért, de a chipes idõmérésnek nem pont ez a lényege, hogy a tiszta idõdet méri, és nem pedig azt az idõt, ami a rajtpisztoly (scooter_fire.mp3) eldördülése és a célbaérésed között van? ;)

ppeter: igen, vannak ilyen ketrecek - 2éve dunamaratonon pl a 3 távnak volt külön külön rajtterülete. (tavaly nem voltam itthon, nem indultam) de külföldi nagy maratonon meg van olyan, hogy rajtszám alapján vannak a ketrecek - tehát hiába vagy erõs, ha az 1000. rajtszámod van és nem vagy kiemelt, akkor küzdhetsz.

#3119
ppeter

ppeter

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Szerintem a rövid táv szinte csak kezdõknek és fiataloknak vagy éppen idõseknek valók. Tipikusan semmi komoly , tájnézegetõs végén kellemes gurulással . Látni még nem láttam , de hallottam már olyanról , hogy teljesítményhez mérten ketrecekbe sorolnak:) itt is ezt kellene csinálni .
Az elsõ ketrec már megvan de azért kellene még 1 mögé amibe én is beférek :) és nem kellene 20 percel a rajt elõtt beálllni az esetleges essõbe.

#3120
Justin

Justin

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
még johogy csak 2 maratonon kell ez miatt szenvedni 1 évbe

Ne felejtsd! "Csak a táv és a lendület változik, az élmény marad."

www.szksc.hu