Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bulgária túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
31 hozzászólás a témában

#21
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
természetesen nem a bolgárok raboltak ki

#22
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Èn 2007-ben öt országban tekertem (magyarországon nem).

Egy szerbiai faluban nagyobb bisztonságban éreztem a biket meg magamat is, mint Torbolen olaszoknál (Gárdai tó).
Pl. szerbiában meg horvátoknál nyugottan othagytam a bringám 5 percre a pici üzlet elött egy kólát venni. Ugy néztek rám mint egy ufóra, mosojogtak, hogy bukó van a felyemen meg, ha leveted a szemüveged nem is tartanak buzinak még akkor sem, ha szük nadrágban vagy loool.

Ami még NAGYON fontos az a nyelv tudás. Franciaországban nagyon megtörténhet, hogy ha németül kérdezel valamit, akkor még akkor sem válaszolnak, ha megértik.

Azért mert bolgárul nem tudok, csak akkor mennék oda, ha valaki a csoportból beszéli a nyelvet.

Nekem a román sürü "medvés" erdö nagyon bejönne. Szerintem egy paradicsom lehet, magas hegyekkel és hoszú, meredek, beblockolt ösvényekkel.

#23
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
a diskurzus célja nem a magyar identitás megtalálásában van
egy példa: a svájciaknak az osztrákoknál kezdõdik a balkán, az osztrákoknak magyarországnál, na és nálunk hol...
nyilván helytelenül hasonlítgatjuk magunkat mindenkihez
az egyértelmû, hogy rosszabb gazdasági helyzetben élnek, rosszabbak az életkörülmények mint itt, de szomáliához képest nem, ezek csak számok
más kérdés hogy azok a bolgárok akikkel itthon találkozunk a "módosabb" réteghez tartoznak/hatnak
és itthon is lopnak
a múlt héten kiraboltak a vonaton, egy pillanat alatt, egy darabig észre sem vettem

a költségek: én max 100ezer hufot viszek, tart ameddig tart
az idõtartam pedig 2-3 hét, nyáron bármikor ráérek kivéve a kapolcsi fesztivált
alaktrészeket pedig találunk, ez egész biztos, ott is kerékpároznak

amikor felmérték hogy a NATO állomás hol legyen elhelyezve, nagyon meglepõdve tapasztalták, hogy vannak bankautomaták (pápá városa)
miért mégis mit gondoltak? ennyit az elõítéletekrõl

#24
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Ha olyan veszélyes is lenne Bulgária, mint páran gondolják, akkor sem hiszem, hogy egy nagyobb csapat bringásra bárki is rá támadna..

Bringát meg amúgy is lopnak mindenhol, még a rozsdás "falu bike"-okat is Hollandiában. vigyázni kell a gépre, aztán jólvan.

Amúgy mikor lenne sacc/kb ez a túra?
És nagyjából hány napos lenne?

#25
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Zed mondanivalójához ajánlanám pluszban a mostani bikemagban szereplõ noname világjáró bringás véleményét errõl a félek menni/nem félek menni dologról. :)
"Nice boys don't play rock and roll"



#26
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Arról nem is beszélve, hogy a Horvátoknál kivéve a nagyobb városokat nem lehet kapniszinte semmit a bicóhoz, még egy belsõgumit sem! Minket mindig a helyi autóklubbhoz irányítottak, ha kellett volna valami. Bulgáriában nem tudom, hogy tudnátok megoldani egy ilyen problémát...


A kis Jugóban, Horvátországban elég szegényes a bringasport, és gondolom a bolt háttér is, Bulgáriában ellenben elég sok világmárka képviselteti magát, gondolom, ehhez egy a hazaihoz hasonló szintû bolthálózat is tartozik.
Ausztria, Kenguruk földje!

#27
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Mi pl kevesebbet lopunk mióta beléptünk az unióba? Szerintem nem. Én félnék, hogy ellopják a bringámat.


Valami hasonló kép élhet rólunk a messzi nyugat lakóiban. Ne menj Magyarországra, mert kirabolnak, még a gatyádat is elviszik. Kicsit tele van már a tököm a média és az városi legendák által kialakított világképbõl, ahol tõlünk keletre mindenki lop, és ha kell gyilkol, az arab országokban még a fogorvos és a zöldséges néni is terrorista, Kínában mindenki rizst termeszt és rizst eszik, kivéve, aki a Nike gyárban kapott munkát. Tõlünk nyugatra pedig hatalmas a jólét, bûnözés alig, mindenki mosolyog, fõleg George W.

Nem jártam Bulgáriában, de volt szerencsém megismerkedni már több bolgárral, és nem néztek ki se csórónak, se zsebtolvajnak, és tudtak külföldiül is. Én nyugodtan nekivágnék az országnak bringával a kis hazánkban megszokott elõvigyázatossággal, tehát nem hagyom a bringám õrizetlenül, és egy nagyobb tér közepén nem teszem le a fényképezõmet önkioldóra állítva a szökõkút peremére.
Lopnak? Persze, hogy lopnak. Bp-en, és még több magyar városban is csak olcsó bringát hagyhatsz kint drága lakattal, mert egyébként lába kél. Ja, hogy pl. a civilizált Kölnben ugyanígy lopják a bringát? Valamiért mégsem feltételezzük a kölniekrõl, hogy kannibálok. Tegye fel az a kezét, aki úgy gondolja, hogy nyugodtan bennehagyhat az autójában egy övtáskát a fejtámlára akasztva, a belvárosban, vagy valamelyik hipermarket parkolójában. Senki? Ezt ugyanúgy nem teheted meg Olaszországban sem. Nápolyban a kezedbõl is ellopják a fényképezõdet, mégsem mondja senki, hogy micsoda barbár hely!

Érdekes, hogy mi mennyire nyugatinak képzeljük magunkat, és hogy lenézzük a többi Kelet-európai ország lakóit...

PS: ha jövõ héttõl nem láttok tõlem egyetlen postot sme, akkor nem volt igazam. Most megyünk Pádisra, lehet, hogy kiszívja a vérem drakula, széttépnek a medvék, vagy a farkasemberek, vagy kétszáz zombi. Mert Románia is veszélyes ám! ;)
Ausztria, Kenguruk földje!

#28
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Mi pl kevesebbet lopunk mióta beléptünk az unióba? Szerintem nem. Én félnék, hogy ellopják a bringámat.


A sebesség mindent megold.

 


#29
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Autóval utazni oké (hegymászáshoz), mert nem állsz meg, de bicóval kicsit más a helyzet.
Arról nem is beszélve, hogy a Horvátoknál kivéve a nagyobb városokat nem lehet kapniszinte semmit a bicóhoz, még egy belsõgumit sem! Minket mindig a helyi autóklubbhoz irányítottak, ha kellett volna valami. Bulgáriában nem tudom, hogy tudnátok megoldani egy ilyen problémát...
De nézd csak:http://forum.bikemag...
http://forum.bikemag...


#30
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
igen lehet, hogy veszélyes, de nagyon szép, és a konyhájuk is szuper
ismerõsök voltak hegyet mászni, jókat mondtak
bár sokan mondták hogy veszélyes
én még nem voltam sosem, Horvátorzságban sem, az sem rossz ötlet,
amennyiben lennének vállalkozók, alkalmazkodnék hozzájuk

tehát nem változott semmi Bulgáriában sem, attól hogy tagjai az európai uniónak? bár ez egy másik fórumtéma, egy másik oldalon
(önmegvalósítás/életcélok 2 dimenziós ábráján nem sokkal különbözünk tõlük, pontosabban inkább tartozunk velük egy kategóriába, mint a szlovák-cseh-szlovén államokhoz)

#31
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Az ötelt, hogy kerékpártúra közösen messzire nem rossz, de Bulgária biciklivel elég kemény hely, a végén gatyában jönnétek haza gyalog...
De Horvátország nagyon szuper hely ilyen szempontból, jó a közbiztoság (az ország egész területén, nem csak a turisták által látogatott helyeken). Én már voltam többször is, csak ajánalni tudom!


#32
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
sziasztok

a tavalyi évben egyik ismerõsömmel Szlovákiában jártunk kerékpárral,
akkor fogalmazódott meg a gondolat, miszerint 2008 nyarán is hasonló túrát kellene szervezni,
kettõnk személyiségénak azonban nem volt nagy a komplementerhalmaza, így
viszonylag hamar feszültségekhez vezetett, ami akkor komoly problémákat okozott
most utólag már természetesen jólesõen gondolok vissza a nyárra,
de ettõl függetlenül jobb lenne nagyobb csapattal menni,
sajnos nekem nincs több ilyen érdeklõdésû ismerõsöm,
és ha valakinek lenne kedve bulgáriába menni kerékpárral, és csatlakozna,
azt nagyon szívesen venném,

illetve hozzászólásoknak, ötleteknek, tanácsoknak, útvonalterveknek, tapasztalatoknak nagyon örülnék

köszönöm