Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bulgária túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
31 hozzászólás a témában

#1
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
akkor keressen meg
vadaszhaz@gmail.com a cím,
idõpont még nincs, de szerintem júli vége augusztus eleje lesz,
(és kezdjen el edzeni) :)

#2
iakudzs

iakudzs

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás
  • Location-

Gyerekek!

több aktivitást :)

ez egy kerékpáros honlap, kérek jelentkezõket!

Ha erdekel, egy holgyismerosom erdeklodeset felkeltette a dolog, igaz nem nagy bringas, de fuggetlen :)
Bulgaria nekem az iden nem jon ossze a fiam miatt, de jovore nekem is jo barmerre. Nekem is szabad a nyaram, igy idopont nem kot.
()_()
(. . )
. ° .

#3
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Gyerekek!

több aktivitást :)

ez egy kerékpáros honlap, kérek jelentkezõket!

#4
huligan67

huligan67

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Nem tudom van-e ilyen topic, de erdekelne milyen bringaval es milyen felszerelessel kell nekivagni egy ekkora turanak?
Turabeszamolokat is jo lenne egy helyre osszegyujteni.


Kérdezted milyen brigával
Lehet montival és utánfutóval, elõnye,hogy leakasztod és szabad vagy.hátránya a nagyobb tömeg és legalább három kerék.lehet monti és csomagtartó.elõny az erösebb kerék, hátrány a rövid tengelytávbol adódó szükös hely a csomag és láb között valamint nagy sebességnél instabilabb. lehet treking(27" klasszikus túrabicó) cstartóval és lehet versenybriga is persze minden kombinációban. na és a rekumbensek. A bringa milyenségét a mindenkori túracél dönti el és a stílus. Fontos a váz merevsége ,kerekek megbizhatósága( dupla fal,szegecselt,DT küllõ, iparis vagy felsõ katergóriás agy pl.DT, XT. Váltórendszernél a meegbizhatóságon kivül a megfelelõ áttételi tartomány a követelmény(11-34, 44-22).Fékrendszernélfigyelnikell a nagy súlyra és a útmenti javíthatóságra( noolajos). Persze lényeges az egész gép komfortossága, kényelmes nyereg, kormányon lehetõleg minél több fogási pozíció. Szükség van jó vízálló túratáskákra is és avilágítás is fontos. Persze az én elsõ túrabicóm is egy Csepel maraton volt vas böröndtertókkal és sirva toltam Cseszneknél a Balaton felé.
"Az úton elindulni nehéz és nem végig menni."

#5
nagygabec

nagygabec

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Én majd' másfél évet dolgoztam Bulgáriában és bejártam keresztbe hosszába az országot párszor.A lényeg:nem kell parázni, nem lesz gáz vagy nem jobban mint itthon.Alkatrészt a nagyobb városokban azért kapni de kicsit megy a rongyrázás így inkább full-telós freeride bringákat látni mindenfele.Ha stessznacis bringásokkal futottam össze azok mindig külföldiek voltak.Angolul amúgy sokan beszélnek.A természet azonban lenyûgözõ.Javasolnám hogy olvass utána nehogy vmit kihagyj!Nekem a kajájuk nem nagyon jött be, volt is ebbõl néha gondom.Ha a balkánon akarsz túrázni ezzel számolnod kell.Szóval hajrá!

#6
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
tavaly a szlovákiát tekertük át félig esztergom-selmecbánya-kokava-gyetva-detva-poprad-kassa, nagyjából, naplót nem írtunk:)
a barátom meridája deore rendszerû négyszögtengelyes v-fékes sztm egyszerû kerékpár volt, de semmi problémája nem volt vele, elõtte rendberaktuk mindkét kerékpárt,
szerintem egy ilyen túrára 2 egészséges láb szükséges és akarat, bár a szerpentineken fõleg akarat és 2 egészséges láb :),
és túra elõtt érdemes edzeni,

#7
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Az elsõ igazán távoli csomagos túrámra egy Schwinn-Csepel Woodlands-el mentem, GS 400-as szettel szerelve. Ma hülyén hangzik, akkor tökéletesen megfelelt a célnak.
Nincsen igazán jó definíció a megfelelõ túragépre - szerintem - a lényeg, hogy jó karban legyen tartva, és Neked kényelmes legyen.
Miért megy nehezen?
Talán mert Bulgária nem a legmegszokottabb célpont. Régi cimborámmal már sokfelé megfordultunk 16 év alatt, idén is megyünk csomagos túrára, de hogy pontosan mikor, azt még nem tudom. Így van ez a dolgozó proletárnál.

#8
iakudzs

iakudzs

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás
  • Location-
Nem tudom van-e ilyen topic, de erdekelne milyen bringaval es milyen felszerelessel kell nekivagni egy ekkora turanak?
Turabeszamolokat is jo lenne egy helyre osszegyujteni.
()_()
(. . )
. ° .

#9
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
igen elõbb bulgária:)
de kevés a jelentkezõ, más fórumokon is próbálkozok, eddig hiába,
nem tudom miért ilyen nehéz ez

#10
huligan67

huligan67

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Szia! A Kaukázus engem is érdekel,de elötte házi feladat Bulgária. Jó buli lesz!
Jó szelet...
"Az úton elindulni nehéz és nem végig menni."

#11
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
a kisgyerek valóban probléma egy túra szempontjából, de óriási élmény egy csöppség, szerintem kárpótol sokmindenért,
jövõre nem tudom hova megyek,
talán a kaukázusba :)
ha bármilyen kérdésetek van írjatok
vadaszhaz@gmail.com

#12
iakudzs

iakudzs

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás
  • Location-

szeretném, ha lennének még jelentkezõk,
mi ketten vagyunk egy ismerõsömmel, hárman voltunk, de az asszony idõközben új férfire talált, így õ már nem kíván velem menni tovább semerre sem :(
, emiatt kedves kerékpáros lányok jelentkezését is szívesen fogadom,
sõt kimondottan örülnék a nõi társaságnak :love1:


Engem erdekel egy bulgariai utazas. Nyaranta a legmegfelelobb nekem, mert nekem is jar a nyari szunet.
Egyetlen akadalya van, hogy a kisfiam meg nincs 2 eves, es ha mar ra lehet madzagolni valakire, konyebben szabadulok. Igy iden nem, de elob utobb mindenkepp.
Kevesbe kalandos helyre, talan huseges fegyverhordozom is elkiserne a kolyokkel kocsikiserokent.
()_()
(. . )
. ° .

#13
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
szeretném, ha lennének még jelentkezõk,
mi ketten vagyunk egy ismerõsömmel, hárman voltunk, de az asszony idõközben új férfire talált, így õ már nem kíván velem menni tovább semerre sem :(
, emiatt kedves kerékpáros lányok jelentkezését is szívesen fogadom,
sõt kimondottan örülnék a nõi társaságnak :love1:

#14
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Egy párszor voltunk arra felé, ha vad-kempingezel légy láthatatlan. Csak nappali tekerést javaslok. Izgalmas út. Mindent lehet kapni. A bringaszerelõk rendesek.
Üdv: Világjáró www.makadamklub.fw.hu

#15
huligan67

huligan67

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
2006 nyarán tettünk egy kósza kört a balkánon a csajommal. Kelebiáról indultunk és Szerbián keresztül Szabadka, Újvidék, Belgrád, Vidin útvonalon értünk Bulgáriába. Szófia , Rilai kolostor, Burgas,Szozopol,Neszebar,Várna, Kaliakra-fok, VelikoTarnovo, Sipka hágó, Rózsák völgye,Trojáni hágó, Vidin, Vaskapu,Karánsebes,Temesvár ,Arad,Nagylak útvonalon. 2100 km tekertünk és Bulgáriában Vidin-Szófia és Szófia-Burgasz viszonylatban vonatoztunk. Nagyon nagy élmény volt és nem kell parázni. Mindent lehet de résen kell lenni. A Balkán igazi kalandnyaralás!
"Az úton elindulni nehéz és nem végig menni."

#16
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Nem akartam leszólni a Bulgáriát de hallottam már rablásokról. Nyilván nem zargatnak egy kis csoportot, de ha csak ketten vagytok helyismeret nélkül azért necces, de ez az én véleményem.
Románia:snowboardolni voltam már többször is, nagyon kultúráltak, minden OK! Pádisra mentek? Ott szerintem eklég nagy hó van, min. 50cm. Bogatelep felé állítólag megcsinálták az utat, de nem tudom takarítják-e. Jó utat nektek!


#17
fetishsaman

fetishsaman

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
file:///C:/DOCUME%7E1/feri/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgtehát a bolgárok sem jobbak vagy rosszabbak, mint mások, vagy éppen mi
a szlovákoknál én sem féltettem a kerékpárom+cuccaimat sehol sem, de a gazdasági mutatóik ellenére,a nyusta, gyetva vidéke elképesztõ volt számomra,
nem gondoltam hogy ekkora különbséggel fogok szembesülni, óriási az országon belüli gazdasági eltérés, nekem nagyon tetszett,
és úgy néztek ránk, mintha még nem láttak volna embereket
azt gondolom keletebbre még jobban érzékelhetõ az eklektika, gyönyörû környezetbe helyezve
a sûrû erdõ tele medvékkel inkább szlovákiában látható az alacsony tátrában, a románoknál a fölmûvelés kontra erdõgazdálkodás, az erdõk rovására ment, emiatt akkora összefüggõ erdõ ami territóriálisan a medvéknek ideális lenne nincs igazából
!de az urálban van!file:///C:/DOCUME%7E1/feri/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg:air:

#18
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Kár a témát rágni! Ahol emberek élnek, ott mindig lesz pozitív/negatív élmény, csak kérdés, melyik oldalon állunk éppen.
Garda? Hm, mit is loptak ott el tõlünk? Ja! Csak az autónkat, benne két bicóval, meg némi ruházattal. Nna!
A szlovákoknál meg két éve gond nélkül járok tekerni, túrázni, nyaralni! Azt állítólag nagyok a feszültségek a két nép között. ???

Menni kell, ismerkedni, és befogadni. Nem lesz ott baj.

#19
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Egy szerbiai faluban nagyobb bisztonságban éreztem a biket meg magamat is, mint Torbolen olaszoknál (Gárdai tó).

Azért mert bolgárul nem tudok, csak akkor mennék oda, ha valaki a csoportból beszéli a nyelvet.


Garda tó. Nem a fesztiválon voltál? Akkor tényleg gáz, mert odamegy egy rakás tolvajbanda, és megszaporodnak a bringa- és egyéb lopások. De ha nyáron mész oda, teljes a nyugi. Többször nyaraltam ott, idén is megyünk, sosem volt semmi gondom, mégcsak nem is hallottam lopásról.

A nyelvtudás hiánya nem lehet akadály. Elég kevés hazánkba látogató külföldi beszél magyarul. Angolul beszélõt a világ minden szegletében találsz, ha meg nincs közös nyelv, akkor lehet mutogatni. Ha megtanulsz egy két alapszót, mint kérem, köszönöm, legyen szíves, mosolyognak és díjjazzák az igyekezeted.
A francia tapasztalatod oka más, a legtöbb francia kimondottan nem szereti a németeket, tehát nem az a gond, hogy nem az õ nyelvüket beszéled, hanem, hogy a némettel elástad magad. Egy pár szavas flanszija szókincs ott is kihúz a kakából.
Ausztria, Kenguruk földje!

#20
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Volt már bolgár téma,
itt:
http://forum.bikemag...