Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#161
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
rbalint: a Q-ban hol lehet leülni???? az I-ben van hátul a sarokban pár asztal, az R3-on is szokott lenni hely ha idõben megy az ember, de a Q-ban? (az E volt régen jó, csak az elég zajos) mi most a tankönyvolvasó feletti "vegyészolvasó"-ba szoktunk járni, ott kevesen vannak (azok is vegyészcsajok legalább:D) meg lehet kicsit hangosabban is beszélni...,

egy csoporttársam meg végigbulizta most a félévet, alig láttuk bent egyetemen, csomó zéhát skippelt, aztán az utolsó 2 hétben meg sírt a szája hogy a qrvaszáját az összes tanszéknek, most kell nagyházit is leadni, amikor zéhát iratnak stb és hogy jajj segítsünk neki meg írjuk meg adjuk oda a házinkat...odaadtuk, de perszehogy alig lett meg valamibõl aláírása. máshol is divat az, hogy valaki ilyen "parazita", és csak arra játszik, hogy a haverok majd úgyis megtanulják meg megcsinálják idõre, és akkor neki csak le kell másolnia meg elmagyaráztatnia?

nálunk elég sokan ilyenek - mondjuk vizsgán meg úgyis megbuknak, de annyi kreditet össze tudnak kaparni, hogy bent maradjanak...csoporttárs ma nagy felháborodva mesélte, hogy 2 fontos elõadása ütközik és mit képzelnek ezek - felhomályosítottuk, hogy csak az egyenesben haladóknak van biztosítva az ütközésmentesség, nem annak, aki 31 kredittel éppen bent maradt és az egyik témakörbõl 1, a másikból 2 félév csúszása van a 3. félévben...

ma kipróbáltam milyen a Nagyolvasóban tanulni - f*sza, egész konkrétan. velem szemben egy jogászforma ült, a ~600 oldalas "Büntetõjog - Általános rész" könyvet olvasta (kela, te jogász vagy, nem? hány ilyenetek van még?:D), 2vel arrébb az anatómiakönyv pörgött..hálisten közgázos nem volt a környéken:D

kela: nálunk idén 2.03-tól már osztottak havi 9k ösztöndíjat...nekem eddig ami 4 vagy 5 lett a 3 félév alatt, az mind félévközis, azokból meg a 10. hétig mindbõl meg lehet szerezni a 2-3-ast, onnantól meg ha van még kitartás akkor sima 4-5 a vége...fizikából lett tavaly 4-es vizsgám, de az nagyon könnyû utolsó utáni vizsga volt, rendes vizsgán az egy gyenge 3-ast ér talán.

de az alapképzésben csak az a fontos, hogy elérd a megfelelõ szakirányátlagot - nálunk a legnépszerûbbre (és legnehezebbre) a bekerülés az 2.83-as átlag az elsõ 3 félévbõl, de arra a szakirányra a felkészítõ tárgyak mind 6-7 kreditesek. azokból egy 3-as, meg a többibõl egy 2egészes átlag és bõven bent vagy.

nálunk ez a mondás járja: "ösztöndíjátlagod e és közé esik? megérdemelten nyithatod sörödet!"

#162
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szokj hozzá

#163
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Csak engem frusztrál ,hogy az eddig megszokott 5-ösök helyett 2-es ill. 3-asokkal szórnak meg?


Szerinted rajtad kívül érdekel valakit innen a fórumról hogy TE milyen jegyeket kapsz? :)


A sebesség mindent megold.

 


#164
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Csak engem frusztrál ,hogy az eddig megszokott 5-ösök helyett 2-es ill. 3-asokkal szórnak meg?

#165
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
oké, az alap, hogy vannak offolós tárgyak, részben tananyag, részbe tanár miatt, mert többre megyek azzal, hogy leülök és elolvasom
ebben a félévben szoktunk rá a közös tanulásra, hogy végre van hol leülni (Q), meg ha csak barátnõmmel tanulunk, akkor is inkább bejövünk, mert akkor legalább tuti tanulás van :)

#166
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
jójó, csak úgy el van kenve a szám most kicsit. még nem álltam át teljesen.
ez a szakosodás meg olyan messzinek tûnik :D

#167
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
stp1: Oposszummal kell egyetértenem. Én építõmérnökin vagyok (statika), ott is az elsõ 3 félév (mechanika 1-2-3, matek 1-2-3) a húzós, utána már megy minden a maga kis rögös útján. Mecha 1-nél kb. 150 vizsgázó rendszerint, mecha 2-nél ez már csak 30, mecha 3-an meg 6-an voltunk mindössze. A magasépítõ statika szakirányt 4-en vettük fel és rendszerint nem is vagyunk többen az elõadásokon. Amit Oposszum is mondott, már névrõl ismerik a tanárok az embert és sikerül elérned azt a szintet, amikor végre meg akarnak tanítani valamire, mert átküzdötted magad azon a rostán, amit õk állítottak fel. Na INNENTÕL válik érdekessé az egyetem. A lényeg, ha kidobnak az ajtón, mássz be az ablakon, amennyi vizsgalehetõséged van, használd ki õket (feltéve, ha sikertelenek az elõzõk), mert nagyon sokat lehet tanulni abból is, ha kivágnak. Sose kell feladni, elõbb-utóbb úgy is neked lesz igazad :)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#168
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Összességében igaz az, hogy az elsõ évet ki kell húzni. Az elsõ két félévben szopatnak gépészen, aztán a 2. év is ilyen, de mivel addigra beleszoksz ez már nem tûnik fel. Jóval egyszerûbbnek tûnik, aztán a szigorlatok után amikor az ember már szakirányt választott onnantól örö' é bódottá'
Onnantól a tanár már elõre köszön neked a folyosón, mindneki ismer mindenkit név szerint... mint egy nagy szeretetközösség, ott már nincs szívózás...
Ha az ember kihúzza az elsõ 4 félévet úgy, hogy csak 1-2 kevésbé fontos tárgyat bukik akkor simán be lehet fejezni a BSC-t 7 félév alatt...

#169
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
igyekszem akkor :D
második félévben az info miatt már tuti -2 tárgyam lesz, plusz ezen a héten pótolom azt a kettõt amikre minden más épül.

#170
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
rbalint: én 42-t csináltam elõzõ félévben a kórházas buli miatt.:) (tkp. a komplett elsõ évet egy félévben)

de nem értek egyet - ezt a 42-t nem tudtam volna akkor megcsinálni, ha mindenre bejárok. muszáj volt megtanulnom szelektálni - persze ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem jár be az ember, de van egy csomó elõadás, ami helyett:
1. haverokkal beülünk egy kávézóba/kajáldába vagy éppen az R3-ra, és átbeszéljük az anyagot, stb - van, ami nekem triviális, de más meg ha belehal se érti meg. õ megérti, a többieknek meg még jobban rögzül, esetleg észrevesznek más megközelítést is, amivel egyszerûbb a dolog..
2. beülök a könyvtárba, használható jegyzetet írok, készülök a mérésre/zh-ra

persze ezek olyan tárgyak, ahol jó a tankönyv - annak nincs sok értelme, hogy heti 2*2 órában a 300fõs elõadáson másolja az ember a táblát, mint a gép, amikor szó szerint ugyanaz benne van a könyvben, elfogadható mennyiségben és amúgy is a házi írásakor/gyakorlaton esik le az embernek, hogy mi merre mennyi. aztán ha egy-egy ilyen elõadás reggel 8-kor van, akkor inkább alszom még 1.5 órát...

idén minimális mennyiségû elõadásra jártam be, de csak egy pótZH-m volt a saját oda nem figyelésem miatt. (nem tudtam, hogy ZH lesz:D)...

persze ehhez az együtt tanuláshoz az is kell, hogy a 15-20 fõs társaságom nagyrészt nem kollegistákból/albérletesekbõl áll, szóval az nem fordulhat elõ, hogy "ááá, visszaugrom gyorsan a koliba/albiba", aztán ott ragad a nap további részére, mert könnyen lebeszélik arról, hogy visszamenjen elõadásra...reggel bemegyünk, este opcionálisan iszunk 11-2 sört aztán hazajövünk; a kettõ között meg igyekszünk hasznosan, de jól érezni magunkat:D

de elsõ félévben járj be mindenre, hogy megtanulj szelektálni és rájöjj arra, hogy hogyan tudsz a legjobban megtanulni egy adott, gyakran terjedelmes anyagmennyiséget. (van, akinek ehhez a 2. félév is kell - de az sose véletlen, hogy a 6 kredites tárgy dögunalmas elõadásaira november eleje óta kb 30-40, nagyrészt az adott tanszék szakirányára készülõ fõ van a 300 fõs elõadóban, de év végén meg mindenki 3-4-5, mert amúgy tanulható a tárgy)

#171
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
én még egy tanácsot adnék. az egyetemre járj be, elõadásra, ne pedig mellé, a kocsmába/teázóba/kávézóba vérmérséklettõl függõen :)
sokat segít.
az elsõ két félév lazára vételének köszönhetõen csinálok ebben a félévben 52kreditet (tököm tele vele)...

#172
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
stp1: ezért kell megnézni az elõtanulmányi rendet, hogy mi az igazán fontos - nem az a cumi elsõ félévben, ha valami nem lesz meg, hanem ha olyan tárgy nem lesz meg, ami miatt nem vehetsz fel majd másik 2-3-at...ha emellé bejön egy olyan tárgy, amibõl nincs keresztfélév/vizsgakurzus, akkor örülhetsz, ha második félévben egyáltalán lesz heti 15-20 órád az egyetemen meg tudsz felvenni annyi kreditet, amivel éppen bent maradsz. (ilyenkor érdemes felvenni 2-3 gazdhum tárgyat tölteléknek, abból úgyis kell 5, meg 1-2 szakmai tárgyat, amik érdekelnek, abból is kell 5 és tényleg vannak érdekesek..)

én most tkp. 2 tárggyal vagyok elcsúszva, de az egyik úgy van magában (ebbõl 1 hét múlva vizsgázom) elsõ félévben, a másik "ága" (digitális technika) meg véget ér ebben a félévben és abból is csak az a tárgy hiányzik. most a Fizika2-t bukom eddig, de az se para, mert ami arra épül az is véget ér 4. félévben - szakirányválasztás meg 5. félévben van, és addig meg kell csinálni az elsõ 3 félév tárgyait, szóval ezek miatt azzal nem csúszom, van még 1 félévem behozni õket. egyedül a villamosságtan "ága" megy végig a 2. félévtõl a diplomatervezésig, így aki ebbõl csúszik 1 félévet, az csúszik az egyetemmel 1 évet. (az egyik tárgyból nincs kereszt)

szóval okosan kell csinálni - nem is igazi mûegyetemista az, aki legalább 1-2 keresztféléven nem vesz részt.:) (nálunk az egyik nagy szórótárgy "áá az úgyis 2 éves tárgy" címszó alatt fut:D)

jegyzet meg nagyon sok tárgyhoz nincs ajánlva vagy éppen sz*r; na ekkor kell bemenni a könyvtárba, rászánni 2-3 órát és összedobni az ultimate jegyzetet. (matekból pl. a nagy akadémiai Matematika könyvbõl van a legtöbb matekkönyv kimásolva - de van 1-1 könyv, amiben két-három olyan mondat oda van még írva amellé, vagy egy ábra, amibõl azonnal megérted azt, amit addig órákon át nem sikerült...)

#173
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

de fõleg elsõ félévben gyakori hogy elcsúsznak a gólyák/lazára veszik és tavasszal félõ, hogy nem lesz 30 kreditjük


na, az itt is esélyes. majd teleszedem magam minden hülyeséggel. meg újra nyomhatom a mostaniakat.
az a gáz, hogy kb a legfontosabb tárgysorozatból nincs keresztfélév.

ebbõl mondjuk van amit én áldoztam be, de van amin meg az elméleten csúszok (C# gyak vs. mixelt izé amire csak annyi tippet kaptam a tanártól, hogy értelmes jegyzet nincs járjunk elõadásra :):):) ). meg pár olyan ami évközbe megy, aztán a félévi zhn elhasalok.

Azt hallottam, hogy a BME-n sok zh van, ez mennyit jelent


elsõ félév gépészen
12 rajzházi + vizsga
5 kémia laborból 10 jegy + félév végi zh
géptanból 1 zh + vizsga (plusz elfogadott laborok)
info 3 kis zh + 1 elm. zh
statika legalább 4/6 elfogadott házi + 2 zh
mikmak 1 zh + vizsga
analízis 2 zh + vizsga

igazából a inkább a félévközi feladatból van sok, zh az tûrhetõ.

#174
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
valahogy szabályozni kell a bolognai rendszerben a dolgokat. ELTE-n ha nem tévedekakkor van egy adott kreditmennyiséged, és ha túlléped akkor az egyetem végén kell fizetned. BME-n meg bukott kredit után fizetsz, ez is egy kis motiváció a tanulásra az n*15 mellett - lehet, hogy államira jársz, de akkor teljesítsd is amit az állam kifizet...

a vizsgán nem megjelenés az azért pénzes, mert egyrészt más elöl foglalod a helyet, meg mert a tanszéknek ez sok adminisztráció. (sokkal kevesebb admiisztráció az, ha valaki megírja és megbukik, vagy akár csak aláírja a jelenlétit és beadja üresen, mint ha nem írja meg)

#175
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Egyébként ezt a 7 félév alatt sosem értettemem meg...
Az OK, hogy a pót házileadás, meg pótZH, meg pótvizsga meg minden pót fizetõs, mert ezzel végülis kitolják a diákok a tanarak munkaidejét...ott is dolgoznak, ahol már nem kéne...
De, hogy a vizsgán nem megjelenés és a bukott kredit miért kerül pénzbe? Ezek így is úgyis lemennek, függetlenül attól, h ott vagy-e vagy sem és a hallgatók/állam már úgyis kifizették a tanárok bérét...akkor meg miiiiivaaaaannnnn?

#176
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
házi pótbeadás 1200, egy kredit 1200, vizsgán nem megjelenés 3000, pótpótZH 3000, pótpótvizsga 3000...minden egyéb különeljárási díj 1200.

manston: attól függ, felsõbbévest kérdezz. ha csak szóbeli van, akkor ki kell nyalni magad (még ha nem is mondják, vagy õk nem öltöznek ki, akkor is); írásbelire nem szoktunk, csak ing+farmert felvenni, de ha délután van megtekintés+kis szóbeli (1-1 kérdés az esetleges jobb jegyért), akkor ott egy zakó is bejátszik.

index BME-n nincs is, majd diplomakor/elbocsátáskor:D kapod meg. de az a tuti, ha viszed magaddal - ha nem te vagy a legelsõ vizsgázó, akkor látni fogod, hogy mûködik a rendszer.

#177
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
oké, meglett 4esre az a tárgy.
csak próbáltam hasonlóan komolyan venni mint a tanszék és az elõadó... :)
(2x5órából összvissz 2,5 megtartva, 150fõre 100 fõs terem kiosztva, hangosítás nulla)

#178
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég

nincs valakinek véletlenül konfliktus kezelés esszéje? :o


Nem túlzok. Most 2 hete írtam meg 1 óra 15 perc alatt...4-est kaptam rá...3 oldalt csak tudsz írni, ne kelljen már azt is lenyúlni...

#179
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Köszi az infókat! Egyébként Miskolci Egyetem.
"Ride today, heal tomorrow"

#180
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Az irasbelire kenyelmes cuccban, szobelire az elejen oltony, nyakkendo. Utana idovel majd kitapasztalod. Az index meg sulifuggo. BME-n mar meg sem kapod, csak diploma utan. Nem irtal sulit, igy nehez lesz... :)
De alapvetoen az indexet mar vizsgara is viszed, mert van ahol beszedik, es beirva adjak vissza.