Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Please log in to reply
1470 replies to this topic

#1301
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Ez a félévem érdekesre sikerül, amire tanulok abból megvágnak, amire nem abból átmegyek.


A sebesség mindent megold.

 


#1302
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Na másodjára csak meg lett a matekszigó. Már csak a dinamika eredményre várok, meg fizika a2-bõl megyek 5x szerdán :D

Az elõbbiekhez kapcsolódóan. Én gimiban utáltam a matekot, faktra jártam, de csak 2-3as voltam végig. bme gépészre jelentkeztem, simán bejutottam úgy, hogy nem mentem semmibõl emeltre. nagyon féltem, hogy hamar kirúgnak, meg az A1-bõl majdnem megvágtak, de végül meglett 20 kredit elsõ félévben. Aztán másodikban 29, szóval úgynézki bent maradok, a tárgyak mennek úgy is (igaz csak 2-3-4esre), hogy nem túl sok elõképzettségem volt, mondhatni 0. Szóval, ha csak a matek nem megy, akkor amiatt sztem ne add fel.

#1303
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Én viszont a matekot szerettem meg meglepõ módon, anyagszerkezettan is bejön

amit utálok az a fizika......

#1304
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Szerettem mûszaki rajzolni (ábrázoló geometria 1-2, ált. géptan), amíg nem kellett kihúzni tussal, az halál :)
A tájépítész nem rossz szakma, lehet, hogy ha most kezdeném azt választanám. (Bár meglepõ módon kimondottan tetszik, amit jelenleg még fél évig tanulok)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1305
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
akkor majd megismered a GSZI tanszéket és rájössz hogy ez nem így van :)

gépszerkesztés alapjai, autocades tárgynak nem tom mi volt a neve, gépelemek I, gépelemek II, Optika és látórendszerek ...

momos tárgyaknál ott csak-csak engedik hogy caddel csináld a rajzokat de gszinél általában szigor van és csak kézzel lehet (najó, gépelemeknél a házit lehet géppel, de pl vizsgán nem... meg is vágtak rajz miatt) .)

#1306
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts

ezt ki mondta? :D


egy társam az egyetemen, vagy nem így van? sima gépészeknek tudtommal kell rajz meg a termékeseknek is de nekünk eddig elsõ félévben nem kellett

#1307
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Ezért éri meg közgazdásznak menni, jó csajok, jó fiú-lány arány. :) ;)


A sebesség mindent megold.

 


#1308
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts

mondjuk mechatronikára azér ahova én járok oda azért nem volt alacsony a ponthatár, én épp betudtam jutni
de a többire tényleg így van bárki bejuthat aztán szórják ki az embereket
nekünk van programmozás, rajzolni egyáltalán nem kell úgy tom késõbb se, kémiát se fog majd kelleni tanulni, fizika se tûnik elvileg vészesnek, 2 kredites tárgy lesz, tehát nem hiszem hogy olyan sok múlik rajta, de lehet tévedek.
meg vannak a fõ gépész tárgyak, matek anyagismeret statika is, szerintme a matekot elég jól elmagyarázták nekünk, de kell rendesen a középiskolai fakt anyag (deriválás meg integrálás stb)
de eddig a tárgyak nagy részébõl 2es vok itt, majd most 2. félévben többet kéne tanulnom, mindenesetre az a tapasztalatom, hogy itt minden egyes apróságra rákérdeznek a zh-ban, nem elég úgy lazán tanulni mint régebben, szal most a bennmaradásért megy a harc jelenleg nálam:)


ezt ki mondta? :D

edit: "kémiát se fog majd kelleni tanulni" azért jó hogy nem bölcsésznek mentél :P ;)

#1309
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts

daci,

nézegettem a tavalyi ponthatárokat elég sokat, és azért a BME-re meg a mûszaki egyetemekre úgy általában igaz (persze van jópár kivétel is), hogy nem kell magas pontszám ahhoz, hogy bekerülj - de nem is bekerülni a nehéz, hanem bentmaradni - nem magyarázzák el részletesen a matekot, a fizikát, stb...vagy érted, mert már tanultad az alapjait, vagy nem.

míg mondjuk egy menõ közgázos szakra bekerülni elég nehéz, magas a pontszám, de ott csak kb. be kell seggelni az anyagot, és ennyi. (egyik haverom közgázfaktos, közgázból a legjobb, mindig 110%os dogákat ír, beseggeli az anyagot...matekból meg kegyelemkettest kapott félévkor, egyszerûen nem érti)

de ne menjünk ebbe bele...ipari formatervezõt én is akartam ajánlani, bár a mechatronika sem lehet rossz, most úgyis az a menõ szak.

edit:

1. a mechatronikán amúgy mit tanulnak kb? van itt, aki oda jr? gépészbõl mit? villany, programozás?
2. málna: hát ez így van...mondjuk most a Corvinuson az öregebb diákok tartanak ilyen felkészítõt ingyen (matek,töri,közgáz). aki bejött hozzánk ezt reklámozni csaj, hát az úúúapám milyen csaj volt. az említett haver egybõl jelentkezett is a csaj miatt:D, és pont õ a matek-felkészítõ tanárok egyike - na azóta megy neki a matek rendesen. :)


mondjuk mechatronikára azér ahova én járok oda azért nem volt alacsony a ponthatár, én épp betudtam jutni
de a többire tényleg így van bárki bejuthat aztán szórják ki az embereket
nekünk van programmozás, rajzolni egyáltalán nem kell úgy tom késõbb se, kémiát se fog majd kelleni tanulni, fizika se tûnik elvileg vészesnek, 2 kredites tárgy lesz, tehát nem hiszem hogy olyan sok múlik rajta, de lehet tévedek.
meg vannak a fõ gépész tárgyak, matek anyagismeret statika is, szerintme a matekot elég jól elmagyarázták nekünk, de kell rendesen a középiskolai fakt anyag (deriválás meg integrálás stb)
de eddig a tárgyak nagy részébõl 2es vok itt, majd most 2. félévben többet kéne tanulnom, mindenesetre az a tapasztalatom, hogy itt minden egyes apróságra rákérdeznek a zh-ban, nem elég úgy lazán tanulni mint régebben, szal most a bennmaradásért megy a harc jelenleg nálam:)

#1310
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
ipari termék-és formatervezõnél a ponthatárokat nem vágom, de a rajzalkalmassági az nem egyszerû úgy tudom ;)

#1311
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
ha rá tudsz gyúrni a matekra, akkor mehetsz pl tájépítésznek, ha meg nem, de jól rajzolsz, akkor akár formatervezõ/designer. persze ha mûszaki beállítottságú vagy, akkor mehetsz gépésznek is. csak ott viszont szivatnak rendesen, és sok (szerintem) unalmas dolgot kell bemagolni. nézz körbe és döntsd el, hogy mi érdekel téged a legjobban. és ne aggódj, én például egészen addig nem tudtam hogy hova akarok menni, amíg nem kellett jelentkezni.. esetleg egy pályaválsaztási tanácsadást is érdemes bevállalni, mert ha sok hülyeséget is mondanak, attól még talán mutat valami olyat, amire nem gondoltál...

dave: azért közgáz nehezen megy matek nélkül ;) persze nem a középsulis szintre gondolok, azt egy hülye is meg tudja tanulni (már bocsánat, de közgázos gimibe jártam, végig kettes voltam, aztán 3 óra ráfordítással lettem ötös... pedig soha nem szerettem)

#1312
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
daci,

nézegettem a tavalyi ponthatárokat elég sokat, és azért a BME-re meg a mûszaki egyetemekre úgy általában igaz (persze van jópár kivétel is), hogy nem kell magas pontszám ahhoz, hogy bekerülj - de nem is bekerülni a nehéz, hanem bentmaradni - nem magyarázzák el részletesen a matekot, a fizikát, stb...vagy érted, mert már tanultad az alapjait, vagy nem.

míg mondjuk egy menõ közgázos szakra bekerülni elég nehéz, magas a pontszám, de ott csak kb. be kell seggelni az anyagot, és ennyi. (egyik haverom közgázfaktos, közgázból a legjobb, mindig 110%os dogákat ír, beseggeli az anyagot...matekból meg kegyelemkettest kapott félévkor, egyszerûen nem érti)

de ne menjünk ebbe bele...ipari formatervezõt én is akartam ajánlani, bár a mechatronika sem lehet rossz, most úgyis az a menõ szak.

edit:

1. a mechatronikán amúgy mit tanulnak kb? van itt, aki oda jr? gépészbõl mit? villany, programozás?
2. málna: hát ez így van...mondjuk most a Corvinuson az öregebb diákok tartanak ilyen felkészítõt ingyen (matek,töri,közgáz). aki bejött hozzánk ezt reklámozni csaj, hát az úúúapám milyen csaj volt. az említett haver egybõl jelentkezett is a csaj miatt:D, és pont õ a matek-felkészítõ tanárok egyike - na azóta megy neki a matek rendesen. :)

#1313
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
nemtom mért utálja mindenki a matekot, pedig arra általában tanulni se kell csak házit leírni vagy lemásolni szünetben :D
igazából órán kell dolgozni, és akkor annyi elég is nagyjából sztem
nekem matekkal soha nem volt gondom középsuliban, végig 5 voltam

egyébként meg ajánlom a bme gépész ipari formatervezõ szakot, mert több elõnye is van hogy alacsony a ponthatár, gyakorlatilag bárki bejuthat rá, asszem 109 volt a ponthatár, kis taktikával bárki el tud ennyit érni, de az oktatás színvonala se rossz, meg szerintem a sima gépésznél könnyebb is és van rajz is benne rendesen.

#1314
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
balint92,

ahol jól jöhet a rajz (tervezés, építészmérnök, gépész, esetleg mechatronika), oda bizony mind kell a matek keményen, illetve a fizika. (bár mondjuk BMEn matek+fizika v biosz v kémia van, ha jóltom...de azért egy biosz érettségivel nem sokat tudsz kezdeni a villanyon pl..)

igazából nem az a kérdés, hogy mi legyél...hanem hogy mi az, ami érdekel, amihez értesz. ne a szüleid döntsék el, hogy...de ha a matekra rágyúrsz keményen, és jó vagy rajzból, akkor az építészmérnökin gondolkoznék, vagy valami gépészkaron.

engem pl kiskorom óta érdekel a villamosság, a számítógép, a programozás, az elektronika - ezért is megyek villamosmérnökire. (jó, apu is az, de nem sok köze volt a dologhoz, tõle mehetnék bölcsésznek is, ha az érdekelne..) fizika 5ös megvan, matekból meg küzdök-küzdök, pedig abból csak középszintüt fogok írni, de kellenek a jó alapok, ezért járok faktra...

nem tudom, hány éved van még, de érdemes böngészni a felvi.hu-t, illetve van ilyen felvételi kézikönyv, ~1500-2000 forint, abban van az összes fõiskola meg egyetem karai, hogy mi kell, ilyesmik...

de egyetértek kocával, rágyúrsz a matekra, keresel valami mûszaki területet, ami érdekel, elkezdesz azzal egy kicsit foglalkozni, aztán elmész mûszaki pályára.

#1315
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
én talán azt javasolnám h gyúrjál rá a matekra és müszaki pályát válassz. ;)
azt nézd h mibe van a jövö. mivel lehet majd jól megélni. habár ebbe ne menjünk bele inkább. mindenki saját szívügye szerint dönt.

#1316
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
Lassan nekem is el kéne döntenem hogy mi legyek, de nemigazán tudom hogy milyen lehetõségek vannak:scratchhe
Az õsök aszonygák legyek tervezõ,végülis nem rossz, de kiváncsi lennék hogy mik vannak még.
Szal rajzból jó vagyok, meg szeretek is. Reáltagozatos vagyok de matekból épp átcsúztam,Fizikát is szeretem ebbõl is jó vok, Kémia meg olyan hogy nem utálom de nem is szeretem, egyenlõre egyszerû az anyag és könnyen megtom tanulni.

#1317
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts

A fiú-lány arány kb 2-98% volt. :P


:cool2:
nálunk sajnos pont fordítva van :(

#1318
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 posts
Pénteken voltam a se-etk nyílt napján, nekem nagyon tetszett. A fiú-lány arány kb 2-98% volt. :P

Amúgy a töri szar, a biosz meg jó.

#1319
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Írtam (2napja), de nem túl segítõkészek. 4en keresünk jegyzetet, valamelyikünk csak tud szerezni egyet.


A sebesség mindent megold.

 


#1320
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
Jani
írjál egy levelet a levlistátokra, hátha tud segíteni valaki!
jobb ötletem sajnos nincs :(

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu