Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#981
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

na nekem is eljöttek az évvégi vizsgák :rocketman...
Van valami tippetek arra hogy hogy lehetne hatásosabbá, kevésbé unalmassá/fárasztóvá tenni a készülést?

Én most nyitott ablaknál (oxigén rlz), cseresznyével, mozart-al seggelem be az anyagot. Amúgy nem olyan vészes :chin:


áá nem, egy laza 100 oldal, ráadásul pont most írt ki szervízüzenetet a nyomtatóm, és be kellett vinni kiüttetni:( kedden kapom vissza, és még az infóba bele se néztem
már írásbelire se készültem, éltem mint hal a vízben, most meg nagyon rossz újra elkezdeni...
a történethez az is hozzátartozik hogy nem fõsulira készülök, nem is tervezem, így egy 3-as 4 es eredménnyel beérem.
nyitott ablak nálam csak 1.5 óránként, itt mindig felsír egy kisflex, vagy egy traktor:s csokit szoktam enni:)
17-18.-án lesz a szóbelim, neked mikor?

#982
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
na nekem is eljöttek az évvégi vizsgák :rocketman...
Van valami tippetek arra hogy hogy lehetne hatásosabbá, kevésbé unalmassá/fárasztóvá tenni a készülést?

Én most nyitott ablaknál (oxigén rlz), cseresznyével, mozart-al seggelem be az anyagot. Amúgy nem olyan vészes :chin:

#983
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Megpróbálkozom a lehetetlennel, a héten: kedden polimer, szerdán gépelem2, csütörtökön gépgyártás vizsga.

#984
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
114 pontom lett közép angol írásbelin a 117bõl, ez 98%. mázlim volt, a -3 pont az meg azért van, mert hosszú lett a 2. levél, illetve néhol olvashatatlan (siettem, eltököltem az elsõ levéllel). a szóbeli ugye még csak most jön, az sosem ment olyan jól, bár most eléggé rágyúrtunk....

#985
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13.478 hozzászólás
Az bõven elég!
Keddre én is beneveznék egy alma-duóra... :P

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D


#986
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
én nem feszeget semmit :D

ma 1 nem piskóta vizsgám lett meg éppenhogycsak.
(volt 1 feladat fel kellett irni vmi egyenletet és a benne szereplö tagok nevét ill mértékegységét. leirok mindent, kiadják a vizsgát, az a feladat 0 pont, mondom ez miért?
höm különbség [K] <-- ezt irtam)
hát persze ez nem jó. nem Kelvin hanem Kelvin fok! nem mind1.
magyarul lemaradt a [°K] ....fok jel....:wallbange

mondjuk igaz mert tényleg nem mind1 de a höm különbségböl eleve adódik h fok marad a mértékegység na mind1.
5 almából 3 alma az 2 alma :D

#987
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
ne feszegessük :D
harmadév .p

#988
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Eltaláltad, 2. év vége, ha meglesz a polimer, akkor tudok szakosodni anyagtechnológiára.

#989
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
nkarcsi, matt ti most hanyadévesek vagytok?
nkarcsit olyan 2 évesnek tippelem...

#990
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szirmainál vettem fel, de valami néni javította azt hiszem .) nincs itt az indexem nem tom mi a neve..

polimer meg gépgyártás nem para. már ha ugyanazt tanuljátok mint mi .)
hõtan nekem még hátra van :/ meg dinamika is..
rá kéne gyurni .)

#991
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Igen, erre már rájöttünk mûszaki hõtanból is, tényeg megfoghatatlan, meg leírhatatlan, hogy micsoda, de jellemzõen, az ilyen dolgokat kell tudni számolni. Dinamikát meg akármernnyire jól megtanultam így is csak minimálpontos kettes lett. Tudom a térbeli, a síkbelit rendesen, és megint tudtak olyan vizsgát összeállítani, ami pont annyiban tér el az elõzõektõl, hogy a számolást elrontsam :D ugye nem vagyok attól stréber, hogy úgyérzem van pár tárgy amibõl 2esnél jobban tudom? Tudom, itt örülni kell a kettesnek és örülök is,de mégis annyi igazságtalanságba botlok mostanában, hogy könyvet lehetne belõle írni.

#992
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
entrópia, entalpia, ne is mondd
hallottam már vagy 200x de még most se tudom h pontosan mik ezek.
megkérdeztük az 1ik doktoranduszt h mondja már el érthetöen.
nem nem lehet ez ilyen megfoghatatlan, ö vmi doktori védésén erröl beszélt 1 órát, de 100%ra még most se tudja :D

#993
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Matt, varjúnál voltál?

Hogy én mennyire utálom, hogy a 70% írásbeli hõtan 1 vizsgát a szóbelivel sikerült lerontatniuk 2-esre, úgy hogy a 3 kérdésbõl 2re tudtam a választ. Rájöttem, hogy hatalmas hiba nem megtanulni az entrópia levezetését.

Eddig a dinamika, hõtan1 meg fizika a2 lett meg, és még hátra van a java: gépelem2, gépgyártástech, polimer vizsga :S (1 hétre bezsúfolva)

#994
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Diplomavédés letudva :) 5-ös, bár a kérdésekkel megkíntattak.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#995
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

tegnap végeztem :)
42/42 kredit


:clap: Grat.
nekem még van hátra 2 meccs.

#996
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
tegnap végeztem :)
42/42 kredit

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#997
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
matek szigorlati elégséges eredményem alkalmából szeretném a következõ számot kérni magamnak:
http://www.imeem.com...nlkl_mit_rek_n/

#998
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Köszönöm, elõre is.
A védés nem nagy dolog, elég barátságos a tanszék, 3 tagból csak egy tesz fel majd olyan kérdést, aminek köze nem lesz a diplomamunka témájához és nekem sem lesz több közöm hozzá :) Az már más kérdés, hogy egy 70 oldalas munkát, hogy sûrítek bele 10 diába és 10-12 percbe.
Az államvizsga már mókásabb lesz. Tételeket nem dolgoztunk ki, mondván a tavalyi jó lesz...hát a harmada hiányzik. Úgy meg nem megyek el, hogy egy altételhez nem tudok hozzászólni.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#999
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

4-én (csütörtök) 15.00-kor diplomavédek, 16-án államvizsga.


ez a kemény :)

sok sikert elöre is!

#1000
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
4-én (csütörtök) 15.00-kor diplomavédek, 16-án államvizsga.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"