Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#841
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Éppen akarom beírni a tárgyaimat az indexbe és nem tudom, mert már nincs nekik hely...


A sebesség mindent megold.

 


#842
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

á, mi még nem tartunk ott:)még csak morfológia(vagy hogyhíjják:D) gírek, dómák, pedionok prizmák, ilyenek.

ásványkémiába nemrég kezdtünk bele...már rosszul kezdõdik:)


ejdeszerettem én az ásványtant.. kristályhibák meg apámfsza.. ilyenszilikátolyanszilikát.. phe..
mondjuk határozottan kellemesebb volt ásványokat nyalogatni, meg felsõörsre tanulmányikirándulni mint most viaszharapást és egyéni kanalat gyártani a fogtechnikán. óénbalga

#843
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás

mivel nálam levelezõ a téma így csak szombaton van....


biztos nagyon kellemes...
valahogy csak kibírható az is:)



Ásvány és kõzettanból nekem a zh-kal nem volt gondom, viszont a felismerés csak a tanár jóindulatán múlt, csak a mészkõ és a dolomit volt meg, a kissé vagy nagyon pezseg sósav alatt segítséggel


á, mi még nem tartunk ott:)még csak morfológia(vagy hogyhíjják:D) gírek, dómák, pedionok prizmák, ilyenek.

ásványkémiába nemrég kezdtünk bele...már rosszul kezdõdik:)

Izomtéridõninja-geológus!


#844
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
szép tárgyaitok vannak :D
nálunk nem szokás szombaton zh-t írni, még pénteken sem.
hétfõtõl csütörtökig van csak tanítás. épp ezért pénteken dolgozom.
fasza:D

#845
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

felétek is megszokott dolog szombaton zéhát írni?

;)


mivel nálam levelezõ a téma így csak szombaton van....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#846
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Ásvány és kõzettanból nekem a zh-kal nem volt gondom, viszont a felismerés csak a tanár jóindulatán múlt, csak a mészkõ és a dolomit volt meg, a kissé vagy nagyon pezseg sósav alatt segítséggel :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#847
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
növényrendszertan, környezetbotanika...ti is jól elvagytok ezek szerint:D

mi úgy írtunk biológiából zh-t két hete, hogy az anyagot múlt héten vettük(vagy még akkor se)...:D ha már a sz.pásnál tartunk

felétek is megszokott dolog szombaton zéhát írni?

jövõ héten meg ásvány és kõzettanból lesz egy kis móka:) inverziós tetragiroid:D

husevotelefonfulke: hány pontból 21?mert 25-bõl az király;)

Izomtéridõninja-geológus!


#848
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Növényrendszertan elsõ zh-n anno én is írtam 100-ból 6 pt-s dolgozatot, a pipacsot felismertem :D

nekem jövõ szombat...na jó itt környezetbotanikának hívják..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#849
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a megoldókulcsot látva 90+% biztos meglett. 97-98-at számoltunk, és minden példát sokkal részletesebben dolgoztam ki (értelmezési tartomány,stb..), mint kellene...szóval jó lett.:)

#850
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Növényrendszertan elsõ zh-n anno én is írtam 100-ból 6 pt-s dolgozatot, a pipacsot felismertem :D
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#851
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég

és a TVSz (Tanulmányi- és Vizsga Szabályzat) szerint egy héten max 2-t lehet!!!
erre szokás azt mondani, hogy szopás???


Tényleg volna ilyen szabály ? :o
Csakmert nem elõsször esik meg hogy egy nap alatt írok 3 ZH-t, heti leosztásban meg néha az 5-6 is összejön a hatodik hét környékén:D

#852
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

vagy hogy mindig a tanárnak/profnak van igaza..:D

na ja. marketing a legdurvább. õ nem rakja át, mert az nem zh, hanem "szösszenet", és tudja sajnálni, de ez már meg van szervezve. meg le is vagyunk mi szarva. na mindegy. holnap elõször zh-t írok, aztán lottózom. remélem legalább az egyik bejön :D
hétfõi menedzsment az összefoglalás felének átolvasása után 10/5,5pont. mi lett volna, ha az egészet elolvasom?:D

#853
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Hétfõn kézhez kaptam a -21 pontos dolgozatomat. :D
Növényrendszertan volt a téma, ha rossz a válasz mínusz pont, ha nincs válasz, szintén mínusz pont.

#854
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
vagy hogy mindig a tanárnak/profnak van igaza..:D

#855
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Neptunból indexet nyomtatni angolul - tudja valaki, hogy hogyan kell?

lépj be, nézd meg, hogy hogy kell csinálni és jól jegyezd meg. lépj ki, állítsd át a nyelvet angolra, és nyomtasd.
elvileg ennyi.

dave-nek kalappal. meg a többieknek is.

középszintû érettségi egy vicc. egy nap alatt tanultam meg a teljes szóbeli anyagot, ráadásul földrajzból nem is azok voltak a tételek(be kellett volna járni fakt-ra:D), de kitûnõ lett. oké, föci épp hogy, de akkor is.

ja, ma 2 zh-t írtunk, tegnap egyet, holnap egyet fogunk. ez így önmagában szopás. DE a durva az, hogy ez nem is egész hét, és a TVSz (Tanulmányi- és Vizsga Szabályzat) szerint egy héten max 2-t lehet!!!
erre szokás azt mondani, hogy szopás???

#856
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
grat;) én tavasszal megpróbálom a németet, kíváncsi leszek:)

#857
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Dave, elõre is gratula:)

A fizika érettségi nem olyan rázós, én másik öt tárgy mellett négyesre megcsináltam.Vagy túl könnyû lett volna?:chin:

Repasibalintnak elõre is sikert, sokat:D

Izomtéridõninja-geológus!


#858
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a fizika közép az nagyon vicces - van itt elõttem pár régebbi sor meg példasor, olyan nagy alapszintû ismeretekre támaszkodik a teszt része, amit kevesen tudnak, akik amúgy pengék fizikából...:D

ajánlom az "ezt kellene tudnod" sorozatból a fizikát, illetve a 11-12es összefoglaló tankönyvet (mozaik kiadó) - ennél több nem kell középszinten. emelt szinten nem árt a példatár2, nagyon hasznos, én onnan értem meg az órai bonyolult típuspéldákat, amit a tanár nem tud elmagyarázni...illetve Holics László bármelyik könyvét, ami fizikás - érthetõ, világos, frappáns.;)

de fizikát simán le lehet tenni 3. végén, 4.ben csak ismétlés van meg kísérletek...

#859
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
én is valahogy így akarom majd 4.ben,csak én megelégedek fizika középpel,de azt meg 3. évvégén akarom elõrehozottan.mostani fizikatanár nem valami jó,elvileg decemberben megy nyugdíjba,így talán lesz esélyem érettségiznem belõle....

#860
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
szóval ma volt az õszi, elõrehozott érettségim matekból középen - ha jó lesz (ez nálam 90+, de inkább 95+ százalék), akkor év végén már csak a fizika emelt kell a magyar+töri mellett, ha kevésbé jó, akkor év végén matek emelt, közép fizika. addig meg elsõ féléves egyetemi anyagot lenyomjuk matekból...:D

az elsõ részben egy 300°-os irányszöggel megfogtak egy kicsit, ott sok javításom volt, pedig pofonegyszerû példa volt, csak belekavarodtam...:D

a második rész könnyû volt, a legnagyobb dilemmát az jelentette, hogy melyik példát _ne_ kérjem:

a testes-térfogatos-felszínes jól ment, de ott a val.szám részben nem voltam biztos, mert azt nem lehet ellenõrizni, bár józan paraszti ész szerint nagyságrendileg jó eredmény jött ki. meg sok számolás volt, félõ volt, hogy elhagytam valahol egy-két számot...

a kombinatorika meg túl könnyûnek tûnt, és emiatt gyanús volt -8 pont azért, hogy a szövegbõl tudod értelmezni azt a nyilvánvaló tényt, hogy a 13 az bizony kevesebb, mint 14....de aztán kiderült, hogy ez tényleg csak szövegértés volt: tõlünk a fél csapat beszopta, nem olvasták el rendesen a szövegét, és így nem ismétléses permutációjuk volt, csak sima, stb...

10 percig ültem felette, hogy melyik példát írjam be a kis négyzetbe...mindkét példa kidolgozva, átnézve, megoldva, ellenõrizve, de mindkettõben egy kis bizonytalanság - aztán a testes-térfogatost nem kértem, holnap reggel 8kor kiderül, hogy jól döntöttem-e.:D

érzésem szerint megvan a 90+ %, meglátjuk..:)