Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#641
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
ja, már azt hittem, hogy Földünk szeretete miatt választottad eme kedves tárgyat.:P

nekem meg elég jó dolog az egyetemen:
geológus szakirány...örülés van.:)

nekem mûvészettöribõl, vagy énekbõl kellett volna érettségizni...esetleg médiaismeretbõl. vagy latinból...:D
latin kivételével kb. ezek azok a tárgyak, amiket ellenségemnek se szivesen...

Izomtéridõninja-geológus!


#642
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

nocsak, földrajz érettségi...?

jaja, ez volt a legegyszerûbb, meg szerettem is. jófej tanárnéni volt, szerencsére az érettségin is az volt:D atlaszból elmondtam az a tételt, a b tétel, ami gazd.földrajt, az meg ment könnyen.
fizika, kémia, biosz-feleslegesen szívattam volna magam, rajz,ének- hagyjuk. kb maradt a földrajz:)

#643
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
szerintem egy vizsgára többet kell tanulni, mint egész érettségire...
najó, nem mindegyikre, de akad olyan.:)

nocsak, földrajz érettségi...?

nekem négy db négyesem, meg két db ötösöm lett. a két ötös persze olyan tárgyból, ami nem számított be sehova.:D

Izomtéridõninja-geológus!


#644
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
aki középszintû érettségire megy, az játsszon tovább nyugodtan, amivel szeretne. aki emeltre megy, tanuljon az érintett tárgyra.
írásbelire nem tanultam semmit, szóbelire egy napot, viszont az tényleg besza-behu volt.
így minden középszinten: matek 91%, töri 94%, angol 90%, magyar és földrajz 80%. szal 5-ös mindegyik.
úgyhogy az idei érettségizõknek csak annyit üzennék, hogy don't fos!
ja és gimiben voltam az a tanulós fajta, törin pl a könyvet olvasgattam, így sikerült másfél hónap hiányzás után az órán vett anyag elõtt tartanom még mindig:D
nem olyan nagy kunszt a gimi meg az érettségi, kb olyan, mintha témazárót írna az ember. egyetemen egy vizsgára többet kell kb megtanulnod, mint gimiben a 4 év alatt egy adott tárgyból. nekem biztosan, mert gimiben nem tanultam semmit:D

#645
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
na 4bõl egy törikönyv kilõve, hamar megvolt.:D jó, én is vagy dumáltam a csajokkal, vagy aludtam, de az esszékre mindig készültem - örülök, hogy hetedik óta nem töröltem le a régi töriket, most megvan minden tételünk kb...

írásbeli: nekem a magyarom jó lesz, esszéírás meg érvelés megy, szövegértés is. matekból van egy 99% közepem õszrõl (LOL:D), angolból 93%...az emelten olyan 70-75öt szerintem tudok írni. töritõl parázom, de átolvasom a könyveket meg az atlaszt böngészem, és akkor menni fog. fizika meg egy 85-90% jó lenne, az kb reális is.

fizika szóbeli nem vészes, töribõl kb az összes tétel megvan, magyarból is, matekból is. angol középfokú van, német remélhetõleg lesz 2 hét múlva...olyan 410 pontom lesz kb, de ha jó lesz a fizika, akkor esélyes a duplázás, és akkor olyan 440-450 körül....csak felvesznek már...

Berki, te hova mész?

#646
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 hozzászólás
Nekem kedden lesz töri vizsgám(de nem érettségi), még azt sem tom hol van a törikönyvemFeltöltött kép

#647
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
vaze, évszám esemény ott van az atlaszban...ha olvasni tudsz már meglehet a négyes.

Izomtéridõninja-geológus!


#648
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
Akkor mit szoljak én? én az a kategoria vagyok aki törin az elõtte ülõ csaj... 4 évig.
Azt sem tudom, hogy hogy fogjak hozzá :) Tanuljak évszámokat vagy neveket vagy nagyobb eseményeket? :) mondhatnátok pár jó példát. Nekem az a cél, h irod, töri, meglegyen 2es. Matekbol ha 3ast kapok király vagyok angolbol 3as ugyis meglesz. Infobol meg tavaly érettségiztem 2 pont kellet volna az 5öshöz és arra sem tanultam, csak ugye gép közelbe egyszerûbb.
Érdekes, h soha egy szót nem tanultam és mégis mindig 3-4es voltam töriböl (is) Szóbeliktõl nem félek, mert mindegyikre megtanulom azt a 20 tételt, de irásbeli... :(
"Minden hülyeség" by Tomidny

#649
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
órákon figyeltem, a dogákat (érettségi tételekbõl esszék) végig 4-5re írtam meg, sokszor enyém volt a legjobb...átnyálazom a vázlataimat meg a vázlatkönyvet 1 nap alatt, aztán annyi.

nem izgulok, csak azért mégis...:D

#650
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Az érettségin addig kérdeznek, míg végre tudsz valamit, ellenben egy egyetemi vizsgával, ahol addig kérdeznek, míg végre nem tudsz valamit :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#651
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
jo de sok fugg attol hogy a 4 ev alatt mennyi ragadt ra az orakon, mert ha csak az elotte ulo csaj tangajat bamulta akkor nem olyan sima ugy az

#652
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
2005-ben tettünk barátommal egy "tét nélküli" töri emeltet. Úgy volt, h ha legalább 3-as v 4-es, nem emlékszem, már többet ér pontszámban, mint a korábbi sima 5-ösünk, ha rosszabb, akkor meg továbbra is a régit számítják. Akartunk rá készülni is, de az valahogy elmaradt :) Én konkrétan azt mondtam a szóbeli elõtt, h nem megyek be, nem égetem magam. Aztán 96%-ot értünk el :)
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne tanulj rá, csak, h ne idegeskedj feleslegesen, eléggé sima ügy az érettségi :)

#653
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
nyugi
én töribõl mindenkinél síkabb vagyok szerintem...és 4-es lettem, mert térképrõl össze lehet szedni kb. a felét. írásbeli elég gyenge végülis...
szóbeli sem lesz gáz(amikor én voltam bent, volt néha 2 perces csend is:D)
szóval meg lehet csinálni.
meg gondolom bent voltál órákon. az is elég. meg ha dolgozatokra is tanultál néha...

ja, meg ott a forrás is.

Izomtéridõninja-geológus!


#654
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Dave
töri megy a forrásból meg térképrõl simán

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#655
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
ha olyat húzol amit tudsz, akkor nem nehéz, sõt a térképrõl összeszedhetsz egy 3-ast, ha egy két nevet vagy évszámot tudsz mellé.
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#656
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
holnap utolsó tanítási nap.:(

a töriérettségi nehéz vagy milyen az egyáltalán? magyartól nem parázik senki meg az emelt matektól se, fizika is kellemes, de a töritõl f*sunk...

#657
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
autós topik után itt egy sulis klón is:


#658
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nemzetközi pénzügyi ismeretek tárgyam van nekem is :)
Fehér Helgával.
1,5 hét múlva keddre kell leadnom (de ugye jövõ hét az kiesik, úgyhogy ma-holnap meg kellene írni) egy 10 oldalas dolgozatot. azt a címet választottam, hogy "Fizetési eszközök és módok a nemzetközi kereskedelemben". könyvünk nekünk is lesz, hasonló címmel, mint az óra címe (~7 ezer ft-os könyv, Aula kiadás, 2003-as).
Kala által linkelt könyvek közt -köszönöm szépen- találtam 3-at, ami témábavágó, s még délután elfutottam a könyvtárba kivenni :)


Nekünk L.né I. Hajna tartja az órát és szerencsére nem kell beadandót csinálnunk.


A sebesség mindent megold.

 


#659
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Háh!
Skizo...

Figy, az a pár link csak töredéke az elérhetõ könyveknek, keresgélj katalógusban, biztos, h találsz még inkább releváns és up-to-date találatokat is!

#660
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
azt hittem, hogy az elõzõt nem küldte el...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu