Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#621
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
csavarozóm van.
házi kell.
:D

#622
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a múltkor úgyis leejtettem apu Bosch behajtóját - szerencsére nem tört el, csak szétpattant a borítás, meg egy fogaskerék kiugrott.

ha gondolod szétkapom neked, aztán lefotózom. 4 vagy 5 sor fogaskerék van benne, annyi megmaradt, és úgy, hogy a tengelyen egy, utána az hajt három 3szögben lévõt, amik a fogazott borításon is forognak, aztán az megint egyet, ami megint hármat...ilyesmi kell?:D

magyar közép 92%, a 60 pontból 57em lett érvelésnél, pedig kb a semmirõl írtam 3 oldalon keresztül, és ismételtem magam sokszor...:D matekot nem tudjuk meg jún.2-nél elõbb,a törit meg még nem javították ki...

#623
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nincs valakinek egy kész akkus csavarbehajtós gépelemek házija? fogaskerékszámolósdi, tengelyméretezés, siklócsapágyszámolás még hiányzik :(

#624
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
emelt matekért riszpekt az OM-nek...elsõ rész hibátlan, másodikban fél feladat nem lett meg, meg pár apró hiba lehet...85%ot tippelek, de lehet több is...:)

#625
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
bakker!
még mindig a töri miatt izgultok?!
menjetek tekerni nyugodtan.:)

Dave,
érettségiben leginkább kérdések, és a válasznak kihagyott üres helyek vannak.:P

amúgy átolvasod, és kész...ha ott voltál órán, akkor nyert ügy.
sok sikert hónapra mindenkinek.

#626
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
atlaszból 92% lett az írásbeli:) semmit nem készültem rá:)
kalappal mindenkinek, akit érint

#627
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
2 oldal nekem is, Törire aztat mondták atlaszbol meg tudom irni a kettest :D:D igy nem tanulok :)
"Minden hülyeség" by Tomidny

#628
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás
Dave: már vagy két napja így tanulok törire : )

#629
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nekem 3.5 oldal lett...

törire ti hogyan készültök? még át kéne olvasnom tök sokat...mi szokott inkább az érettségiben lenni? 20.század, világháborúk?

#630
Sakic

Sakic

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás

hány oldalt írtatok?
nekem tán két vesszõ hibám lett...meg egy apróbb a 4-4,5 oldalból. vagy nemtom már mennyit írtam...

Hogy az istenbe írtál annyit?? Bár legalább nekem sikerült a 3 oldalt kiszenvednem
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationery, now thats the killer.

#631
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás

hány oldalt írtatok?
nekem tán két vesszõ hibám lett...meg egy apróbb a 4-4,5 oldalból. vagy nemtom már mennyit írtam...

majdnem meglett a 2 : )

#632
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
hány oldalt írtatok?
nekem tán két vesszõ hibám lett...meg egy apróbb a 4-4,5 oldalból. vagy nemtom már mennyit írtam...

#633
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
Igen, érvelést. De szétszórt lett az egész. A szövegértésbe legrosszabb esetben is van 28 pontom. És igen, elég érdekes, h idézetet irt oda is a megfejtés ahova csak egy egy SZÓ fért ki. Nah mind1. Érvelésre kapok 15 pontot már király vagyok. Szobelivel meg majd felhuzom 3asra valahogy :)
"Minden hülyeség" by Tomidny

#634
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
http://oktatas.origo..._megoldasok?p=0

nem enged belépni se FF-el, se IE-vel, se Iron-al, pedig regeltem és aktiváltam...

az origos megoldásokkal egy bajom van: idézetet ír mindenhova, pedig a legtöbb helyre csak egy szó vagy gondolat kellett volna...

Berki, érvelést írtál?

#635
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás

üssetek meg, de eléggé nem volt egyértelmû pl. a szövegértés..lesz még ebbõl balhé, úgy érzem.:D

a zorigon néztem a megoldásokat, de..

az, hogy némi hasonlóság, meg hogy megegyezik az életviszony, hülyeség..a szöveg alapján megegyezett, hiszen ugyanazokon a helyeken fordultak meg, a többirõl nem mond semmit.

viszont a 8. példánál nekem egyértelmû, hogy összetartozó dolgokat kell írni, így a zorigos megoldás hülyeség...

az idézetes dolog hülyeség volt..

az érvelést írtam a második részben, hát...kicsit más szempontból közelítettem meg, mint a legtöbben, de sok személyes élményt meg javaslatot írtam, és azt mondták, hogy ezt pontozzák..

belinkelnéd azt a "zorigost" kösz

#636
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
ne is beszéljünk róla, szövegértés az jah... érdekes volt. :)
Origos megfejtésekkel nem mindegyikkel értek egyet.
"Minden hülyeség" by Tomidny

#637
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
üssetek meg, de eléggé nem volt egyértelmû pl. a szövegértés..lesz még ebbõl balhé, úgy érzem.:D

a zorigon néztem a megoldásokat, de..

az, hogy némi hasonlóság, meg hogy megegyezik az életviszony, hülyeség..a szöveg alapján megegyezett, hiszen ugyanazokon a helyeken fordultak meg, a többirõl nem mond semmit.

viszont a 8. példánál nekem egyértelmû, hogy összetartozó dolgokat kell írni, így a zorigos megoldás hülyeség...

az idézetes dolog hülyeség volt..

az érvelést írtam a második részben, hát...kicsit más szempontból közelítettem meg, mint a legtöbben, de sok személyes élményt meg javaslatot írtam, és azt mondták, hogy ezt pontozzák..

#638
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Én gimiben elég vegyes tanuló voltam.2-es,3-as,4-es. :D Aztán valahogy mégis szépet érettségiztem,pedig nem tanultam agyon magam. :) Az érettségi tételeket csak egyszer olvastam el 1 nappal a szóbeli elõtt. Az írásbelire meg nem is készültem plusszba. :D Az eredmény? Meglepõ. Angol emelt 5 (ezt kiváltottam nyelvvizsgával egy évvel korábban :P) Magyar 4, Töri 4, Matek 5, Info 5. De ez nem követendõ példa! Mert piszok mázlisan kellett tudnom húzni. Amúgy kicsit bánom,hogy nem tanultam,akkor többet és jobban. Mármint a gimiben.Mára már sikeresen elfelejtettem azt is,amit tudtam.
A technikumon még tanulgattam is elsõ évben, a másodikat meg elcsesztem én is és persze,hogy egy csaj miatt. :D De a vizsgák valahogy csak összejöttek.
Most meg? ÁÁááááá . Fogalmam sincs,hogy mikor szabadít rá a felsõ oktatás a világ új hét csapása közé,mint mérnököt. :D

#639
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
az nem nehéz.:)

annak ellenére mennyire csípem a "föcit", nem voltam belõle soha ötös, négyes is csak ritkán...
de tudok amit tudok,és szeretem ami nem elhanyagolható.:)

Izomtéridõninja-geológus!


#640
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
ME- mûszaki menedzser.

Föcibõl még csak füzetet sem irtam és mindig 4-5 volt az év végi jegyem :) az öszzes témazárót fejbõl irtam, más ismereteim alapján. Most az utolsó témazáróm úgy lett 4es, h bementem órára és mondja tanárnõ, h témazáró van 5 percem rá, h átolvassam (jó, de mibõl?) megmondták gyorsan, h mi a téma. Jah mondom szoláris övezetesség, akkor 5 percet még alhatok : )
"Minden hülyeség" by Tomidny