Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#281
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Stp1::DLegalább már tudod ezt is.
Daverider: Miskolci Egyetem
"Ride today, heal tomorrow"

#282
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Írtam én makroökonómiából 3 oldalas esszét úgy, hogy halvány lila...nem volt az egészrõl és cirka 30 másodperc után elvették a puskám. :) Bár hozzáfûzte a tanár a zh javítása után, hogy ennyi baromságot még nem olvasott, de legalább összefüggõ nyelvtanilag helyes és kimondottan hosszú szöveg, így 2-es :)


nem az a gond, hogy nem tudnék összefüggõen rizsázni...de ilyen búza teszt van, hogy 5bõl válaszdk i a helyes választ, és a legtöbb esetben ilyen hülyeségek vannak meg kombinált válaszok...mondjuk most kaptam kikérdezõprogit a példatárból (infósok csinálták, nem meglepõ mód:D), azt holnap nyomkodom sokat meg elolvasom a jegyzetem, aztán lesz ami lesz...(csak kéne a megajánlott jegy, nem akarok ebbõl vizsgázni...)

manston: hova jelentkezel?

#283
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Aki egyetemre jelentkezett kapott már regisztrációs levelet?Azt mondják ha május közepéig nem jön jelezni kell és én még nem kaptam.
Van más is aki nem kapott?


még nem. de nekem az is új, hogy ilyenre számítani kéne :D

#284
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Kala: Jorcinak nem válaszoltál:D


Mert pont a másik oldalra esett már, és nem láttam :) Meg nem is nagyon tudnék mit mondani.

@Jorus; gazdasági jog hatalmas téma, és nincs nagyon olyan könyv, ami ezt rendesen összefoglalná, egyes részei egyszerûek, ha az embernek megvannak az alapok, más részei meg azért egyszerûek, mert a hétköznapi élet során találkozik vele sokat az ember, de van egy hatalmas része, ami szerintem mindenkinek megfekszi a gyomrát, aki nem konkrétan azzal foglalkozik.
Az alap, ami azért jó, ha megvan, a kötelmi jog, abból nincs jó tankönyv, inkább csak jó tanárok vannak, és jó jegyzetek.
Egy nagyon vázlatos könyv, ami inkább a gyakorlati oldalról közelíti meg a dolgokat, és baromira felületes tudást nyújt csak, az a Közgázos Sárközy prof Üzleti jog c. könyve. Sajnos tudtommal pl. a FSZEK-nek egyetlen kölcsönözhetõ példánya van belõle, az épp nálam van, de sztem jövõ héten viszem is vissza :)
Társasági jogból van egy nagyon szép biblia, Kisfaludi Andrástól, a címe is ez.
Értékpapírjogból sajnos kihagytam a a vonatkozó kurzus látogatását, így nem tudok ajánlott irodalmat mondani, és erõs a gyanúm, hogy nincs is belõle semmi naprakész a polcokon. Tpt. és Bszt. törvények olvasása javallott :)
Még a csõdjogot szokták idesorolni, arról egész korrekt tankönyve van pl. a HVG-nek.

Viszont mivel a tényleges megismerés pár ezer oldal feldolgozását jelenti, ezért sztem egyszerûbb megkérdezni az évfolyamtársakat, hogy mit várnak el a kurzuson pontosan, és hogy tudnak-e adni jegyzetet. Ha nincs siker, akkor;
Joghallgat alatt van pár dolog, de sajnos csak töredéke a szükségeseknek...

#285
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Aki egyetemre jelentkezett kapott már regisztrációs levelet?Azt mondják ha május közepéig nem jön jelezni kell és én még nem kaptam.
Van más is aki nem kapott?
"Ride today, heal tomorrow"

#286
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Kala: Jorcinak nem válaszoltál:D

#287
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Írtam én makroökonómiából 3 oldalas esszét úgy, hogy halvány lila...nem volt az egészrõl és cirka 30 másodperc után elvették a puskám. :) Bár hozzáfûzte a tanár a zh javítása után, hogy ennyi baromságot még nem olvasott, de legalább összefüggõ nyelvtanilag helyes és kimondottan hosszú szöveg, így 2-es :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#288
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
de a képletek akkor is fiktívek.:D

#289
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Tipli be könyvtár keresd Samuelson Közgazdaságtan Bibliáját :) Nekünk csak elsõben volt tananyag, de nagyon jól a fejünkbe verték, és ebben sokat segített az a könyv. Fiktívnek nagyon nem mondanám, valójában olyan, mint mondjuk a mechanika; ha 1x megérted, akkor nagyon könnyû, csak éppen az a baj vele, hogy a valóságnak túlságosan egyszerûsített modellezése.

edit; :D

#290
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

makroökonómiát hogy a francba lehet megtanulni? FIKTÍV az egész..


Hogy nem lehet megtanulni? :) Egyszer elolvasod és tudod. Ennyi.

Nagyon jó ráépülõ modellek vannak, amik a valóságban is mûködnek.


A sebesség mindent megold.

 


#291
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
makroökonómiát hogy a francba lehet megtanulni? FIKTÍV az egész..

#292
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Kala: mondj pár jó tippet jogi anyagok tanulására, lécci... gazdasági jog a téma egyébként.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#293
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
nem volt vészes, remélem, jó is lett.

#294
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
fizikából érettségizõk/zettek:
Paste #245121 ezekbõl a tételekbõl van valakinek digitálisan meglévõ vagy scannelhetõ kidolgozása?

kemény lesz 1 v. 2 nap alatt 9 szóbeli tétel :D

#295
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Nah magyar letudva:D
Kinek hogy sikerült?
Szerintem nem volt olyan nehéz.Volt novellaelemzés, így egész jól ment.
"Ride today, heal tomorrow"

#296
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Szerintem novella lesz ,mert a 3. feladat mindig összehasonlító verselemzés... én nem szeretem, mivel nagy benne a hibalehetõség. Aztán meglátjuk:)

#297
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Most kérdeztem havert, neki is József A.-t mondták.
Kela:
Én is novellát szeretnék elemezni, esetleg érvelés. De nem biztos, hogy a mûelemzésnél novellát fogunk kapni, lehet vers is.Én reménykedem benne, hogy most sem fognak verset adni, mint ahogy az elmúlt években tették. Bár ha J.A.-tól adnak verset akkor az még nem is lenne rossz, de ha valami ismeretlent adnak akkor marad az érvelés.
Sok sikert kívánok mindenkinek a jövõhétre!
"Ride today, heal tomorrow"

#298
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Valaki József Attilát emlegette, de én úgy is érvelést írok, vagy novellát elemzek.

#299
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Valami tippet én is szívesen vennék.Bár tavaly volt Radnóti születésnapjának a 100. évfordulója mégsem volt benne.
Ahogy én néztem nem találtam semmilyen évfordulót a 2010-es évre.
"Ride today, heal tomorrow"

#300
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Idén érettségizõk, tud valaki irodalom tanártól származó tippet, hogy ki várható a hétfõi irodalom érettségin? Unokahúgomnak segítenék vele. Köszönöm.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"