Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#261
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

Nem csak a Bme-n van így. Azért az kicsit meredek volt hogy matekból egy félévbe lett bele sûrítve a derivál, integrál számítás, és komplex számok.

SZE-n matek1 anyaga pont ez. plusz differenciál egyenletek.
matek2-n újra elõjön az integrálás.. (ott értettem meg igazán, addig csak a begyakorolt típus példák mentek..)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#262
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Roboo: nálunk is ez volt. annak, aki matekfaktról jött és látott már integrált-derivált, annak max a komplex számok voltak újak meg a koordinátageometria - de ez csak néhány képlet meg típuspélda, semmi több. aki viszont nem volt elõtte matekfaktos, az keményen szívott - én meg csak elõvettem vizsga elõtt 2 nappal a gimis füzetet, átpörgettem, hogy a típuspéldáknál mi a trükk, meg elolvastam az elméletet a könyvbõl, és simán 4-es lett az írásbelim. (ez megajánlott 3-as)

tegnap végre meglett az utolsó vizsgám (Fizika1) is...végre az elméletben sem ilyen qrvanehéz dolgokat meg levezetéseket kérdeztek, hogy szopassanak, hanem megtanulható és fontos dolgokat. a példák meg típuspéldák. simán 4-es lett, de ez az elõzõ vizsgákon ez kb egy gyenge 3-as lenne...

viszont 42/42 kreditet csináltam ebben a félévben, ösztöndíjindex 4.44, súlyozott átlag 3.4. durva félév volt, na.:D

#263
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

A legszebb, amikor a gyakorlatok ütköznek...



Eddig csak egy gyakorlatom ütközik egy elõadással ráadásul nem is ugyanabban az épületben lesznek.:) Ez zh írásnál okozhat gondokat...

#264
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
A legszebb, amikor a gyakorlatok ütköznek...

Izomtéridõninja-geológus!


#265
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

amikor egy tárgyból, amibõl ~300 fõ vizsgázhat, négy 150 fõs, teltházas vizsga után ma kiírnak egy ötödiket a vizsgaidõszak utánra 150 fõvel, ami fél óra alatt megtelik, na azzal szerintem a tanszék már önmagát minõsíti.

(tartom az álláspontom: aki a BME-re jön, az keményen tanuljon fizikát, mert itt nem tanítják meg, csak összezavarják. káosz az egész tanszék, ahogy van.)


Nem csak a Bme-n van így. Azért az kicsit meredek volt hogy matekból egy félévbe lett bele sûrítve a derivál, integrál számítás, és komplex számok.
Nálunk a tárgy felvételnél játszák ezt, hogy 200 fõnek meghírdetnek 75 helyet egy tárgyra meg hozzá 3 gyakorlatot amibõl csak az egyik lenne jó tárgy ütközés nélkül, csak persze esélyem sincs felvenni, mert kell vagy másfél másodperc hogy beteljen...

#266
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
amikor egy tárgyból, amibõl ~300 fõ vizsgázhat, négy 150 fõs, teltházas vizsga után ma kiírnak egy ötödiket a vizsgaidõszak utánra 150 fõvel, ami fél óra alatt megtelik, na azzal szerintem a tanszék már önmagát minõsíti.

(tartom az álláspontom: aki a BME-re jön, az keményen tanuljon fizikát, mert itt nem tanítják meg, csak összezavarják. káosz az egész tanszék, ahogy van.)

#267
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Tisztelt Hallgató! Tájékoztatjuk, hogy Villamosmérnöki szak, alapképzés (5N-A7) képzésén a 'BMEVIHVA109-Jelek és rendszerek 1.' tárgyhoz tartozó Évközi jegy eredményére Közepes (Bejegyzés dátuma: 2010.05.14.) lett beírva 2010.05.21. napon!

Tisztelt Hallgató! Tájékoztatjuk, hogy Villamosmérnöki szak, alapképzés (5N-A7) képzésén a 'BMEVIAUA116-A programozás alapjai 2' tárgyhoz tartozó Évközi jegy eredményére Jeles (Bejegyzés dátuma: 2010.05.21.) lett beírva 2010.05.21. napon!

szép nap ez a mai.:):D

#268
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

elsõ évben az elõadások 500-600 fõre voltak meghirdetve, egy vizsgára 250-300 fõ volt a limit. most ugyanez 150-200 a tanterv szerinti tárgyakon, a nagyelõadók elsõ 10 sorában elférünk, és 70-80 fõs vizsgaalkalmak vannak. keresztféléven meg hasonló létszám...jövõre szerintem a kezdeti ~600 fõbõl nem leszünk, csak 300an, akik egyáltalán még az egyetemmel hallgatói jogviszonyban állnak...


Mi 310-en kezdtük szeptemberben most 150-170 körül járunk következõ szeptemberre kiírt tárgyaknál átlag 70-80 hely van...

#269
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Most kb a fele harmada van meg az évfolyam kezdõ létszámának... kb ennyien vannak azok akik, ha akarják akkor el tudják végezni a gépész szakot.


elsõ évben az elõadások 500-600 fõre voltak meghirdetve, egy vizsgára 250-300 fõ volt a limit. most ugyanez 150-200 a tanterv szerinti tárgyakon, a nagyelõadók elsõ 10 sorában elférünk, és 70-80 fõs vizsgaalkalmak vannak. keresztféléven meg hasonló létszám...jövõre szerintem a kezdeti ~600 fõbõl nem leszünk, csak 300an, akik egyáltalán még az egyetemmel hallgatói jogviszonyban állnak...

#270
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

ja, és semmit se kötelezõ megírni - mondjuk ebbe a csapdába sokan beleesnek, és a 6 kredites, villamosmérnöki alaptárgy teljesítését a pótlási hét (ez a hét) utolsó napján írandó pótZH-ra hagyják, következõ héten meg már vizsgák. én meg b@sszam meg, hogy már megvan a villanytan, és pihenhetek/tanulhatok a vizsgákra...fura ez a mai egyetemi fiatalság, hogy azt hiszik, hogy 6 kreditet egy durva tárgyból majd ingyen adnak, és nem képesek kihagyni a heti 4 sörözésbõl 1-et azért, hogy meglegyen a házijuk és felkészüljenek a kiszéhára is, és így az utolsó hetekben nyugi legyen...


Nálunk a többség már túl van ezen a semmit sem kötelezõ megírni dolgon aki meg nincs az bukik...
Most kb a fele harmada van meg az évfolyam kezdõ létszámának... kb ennyien vannak azok akik, ha akarják akkor el tudják végezni a gépész szakot.

#271
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Hát nálunk mindkét zh-nak legalább kettesnek kell lennie és általában ez jelenti a problémát.:)
Én is úgy állok kredit ügyileg hogy már csak egy tárgyból kéne levizsgázni hogy ne legyen gond.


igen, nálunk is a legtöbb tárgyból így van, de villanytanból tkp. pontokat gyûjtünk a házival/zéhával/kiszéhával (ezért lehet 0-s zéhát írni), és mivel se a házit, se a kiszéhákat nem lehet pótolni, ezért lehet mindkét nagyzéhát.

ja, és semmit se kötelezõ megírni - mondjuk ebbe a csapdába sokan beleesnek, és a 6 kredites, villamosmérnöki alaptárgy teljesítését a pótlási hét (ez a hét) utolsó napján írandó pótZH-ra hagyják, következõ héten meg már vizsgák. én meg b@sszam meg, hogy már megvan a villanytan, és pihenhetek/tanulhatok a vizsgákra...fura ez a mai egyetemi fiatalság, hogy azt hiszik, hogy 6 kreditet egy durva tárgyból majd ingyen adnak, és nem képesek kihagyni a heti 4 sörözésbõl 1-et azért, hogy meglegyen a házijuk és felkészüljenek a kiszéhára is, és így az utolsó hetekben nyugi legyen...

#272
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

nekem annyira nem volt húzós az utolsó két hét, elõtte ami félévközis, abból bebiztosítottam magam, meg az aláírásokat is megszereztem már 12. hétre..

Jelek1-bõl (villanytan) úgy mentem tegnap reggel zéházni a qrvanehéz anyagból, hogy ha karót írok, akkor megvan a 3-as (lehetett 0-t is írni:D), amúgy meg csak 2-es.

Programozásból meg elõtte pénteken már csak a ZH kellett a jegyhez, a nagyházit megírtam már rég...vicceskedett a tanszék: a netre felrakott eredmények szerint a 7.5 pont az még karó (-7 egyes, 8- kettes), nekem 16.5 volt, az meg pont a 4-5 között. bementünk rengetegen, és kiderült, hogy a 7.5 pontos dolgozatokra 2-es volt írva, de még egy bagatel kérdésre kellett válaszolni, hogy átjavítsák a karót az eredménylistán...nekem meg volt benne még két pont, szóval 4.95-ös átlaggal 5-ös lettem C++-ból, amin qrvára meglepõdtem.:D a makró meg hát bullshit, tegnap mentünk megajánlottért, pont a felét írtam annak, amennyi kellett volna...

16/42 kredit ez a félév így vizsgák nélkül (ill. volt egy elõvizsga, de az nevetségesen egyszerû volt), még egy vizsga kell és már nem csapnak ki.:D (elõzõ félévben kórházban voltam vizsgaidõszakban, 9/32 kreditem lett csak..)


Hát nálunk mindkét zh-nak legalább kettesnek kell lennie és általában ez jelenti a problémát.:)
Én is úgy állok kredit ügyileg hogy már csak egy tárgyból kéne levizsgázni hogy ne legyen gond.

#273
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Kb ugyanezt érzem én is...

Bár én az acél ötvözeteket utáltam meg nagyon az elmúlt idõszakban...


nekem annyira nem volt húzós az utolsó két hét, elõtte ami félévközis, abból bebiztosítottam magam, meg az aláírásokat is megszereztem már 12. hétre..

Jelek1-bõl (villanytan) úgy mentem tegnap reggel zéházni a qrvanehéz anyagból, hogy ha karót írok, akkor megvan a 3-as (lehetett 0-t is írni:D), amúgy meg csak 2-es.

Programozásból meg elõtte pénteken már csak a ZH kellett a jegyhez, a nagyházit megírtam már rég...vicceskedett a tanszék: a netre felrakott eredmények szerint a 7.5 pont az még karó (-7 egyes, 8- kettes), nekem 16.5 volt, az meg pont a 4-5 között. bementünk rengetegen, és kiderült, hogy a 7.5 pontos dolgozatokra 2-es volt írva, de még egy bagatel kérdésre kellett válaszolni, hogy átjavítsák a karót az eredménylistán...nekem meg volt benne még két pont, szóval 4.95-ös átlaggal 5-ös lettem C++-ból, amin qrvára meglepõdtem.:D a makró meg hát bullshit, tegnap mentünk megajánlottért, pont a felét írtam annak, amennyi kellett volna...

16/42 kredit ez a félév így vizsgák nélkül (ill. volt egy elõvizsga, de az nevetségesen egyszerû volt), még egy vizsga kell és már nem csapnak ki.:D (elõzõ félévben kórházban voltam vizsgaidõszakban, 9/32 kreditem lett csak..)

#274
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

iszonyat húzós hét volt....ezer beadandó meg zh.....csúnyán szólva f@szra voltunk húzva tisztesen....

vizsgaidõszak megváltás lesz


Kb ugyanezt érzem én is...

Bár én az acél ötvözeteket utáltam meg nagyon az elmúlt idõszakban...

#275
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
iszonyat húzós hét volt....ezer beadandó meg zh.....csúnyán szólva f@szra voltunk húzva tisztesen....

vizsgaidõszak megváltás lesz

#276
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Kala: köszi, anyagok, könyvek, jegyzetek vannak, a kérdés inkább arra vonatkozott, hogy hogy a retekbe lehet ezt megtanulni. :)
Mármint, hogy milyen metódussal, módszerrel, stratégiával érdemes nekiállni a jegyzetenként 300 oldal A4-esnek.


Lehet, h ez nagyon profán lesz, de pár egyszerû dologgal radikálisan lehet redukálni a szükséges idõt.

1. Általánostól kell a speciális felé haladni. Ez azért jó, mert az általános szabályok ált. logikusabbak is, könnyebben tanulhatóak, és nagyobb esély van rá, hogy elõkerülnek, és ha ráérzel a logikájukra, könnyebben haladsz tovább, több kérdésre tudsz gond nélkül választ adni, és valószínûleg az õket felülíró speciális szabályokat is könnyebben megérted, feltéve, ha közben figyeled azt is, mi indokolja a speciális szabályozás létét.

2. A törvényi indoklások/kommentárok nagyon hasznosak tudnak lenni. Mit sem ér ha valaki tudja fejbõl a jogszabályokat, ha nincs róla f*ngja sem, hogy mi a logikájuk, miért alkották õket. Fordított esetben viszont, ha dunsztod sincs a konkrét szabályról, akkor is rá tudsz érezni a tartalmára, ha végiggondolod, hogy vajh' miért alkotta a jogalkotó, mihez hasonlít, attól miben tér el, stb.

3. Le kell csupaszítani a szövegeket és ha lehetséges, ellátni õket a programozásban használtakhoz hasonló logikai ábrákkal, (Ha ez akkor az, ha nem ez, akkor vagy ez, vagy az, az alapján, hogy... stb) pillanatok alatt feldolgozható így hatalmas anyag. Vagy pl. az egyszeri cicababa megtanulja hogy hányszáz bekezdésnél van ott a Ptkban, hogy "... a felek eltérõ megállapodásának hiányában", más meg arra gondol, hogy alapvetõen diszpozitív, és végiggondolja, hogy mikor nem valószínû, hogy az legyen.

Mire jársz te h ennyire komolyan veszik a jogot? :)

#277
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
útálom az össze kovácsolós meg képlékenyalakítós faszságot....:confused: :mad:

#278
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
szerintem iszol kv-t és seggelsz.....:) máshogy azt nem hiszem hogy meg lehet

#279
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Kala: köszi, anyagok, könyvek, jegyzetek vannak, a kérdés inkább arra vonatkozott, hogy hogy a retekbe lehet ezt megtanulni. :)
Mármint, hogy milyen metódussal, módszerrel, stratégiával érdemes nekiállni a jegyzetenként 300 oldal A4-esnek.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#280
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ezér nem mentem én jogra....:P