Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#201
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég

hát nem tudom még hogyan is lenne a legjobb.ami a közlekedésmérnöki dologból igazán érdekelne,az a légi szakirány.feltéve ha eljutok addig:)gépészmérnöki meg félek,hogy nem lesz elég pontom a BME-re,miskolcon meg nem igazán maradnék..


Pesti és miskolci gépészt azért ne nagyon emlegessük egy lapon...nem sok közük van egymáshoz... :)

#202
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

hát nem tudom még hogyan is lenne a legjobb.ami a közlekedésmérnöki dologból igazán érdekelne,az a légi szakirány.feltéve ha eljutok addig:)gépészmérnöki meg félek,hogy nem lesz elég pontom a BME-re,miskolcon meg nem igazán maradnék..


Gyere a Bánkira és itt legalább látni fogsz gyakorlatot.

#203
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
hát nem tudom még hogyan is lenne a legjobb.ami a közlekedésmérnöki dologból igazán érdekelne,az a légi szakirány.feltéve ha eljutok addig:)gépészmérnöki meg félek,hogy nem lesz elég pontom a BME-re,miskolcon meg nem igazán maradnék..

#204
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Dave az villanymérnök lesz x fél/év múlva.

õsziszünet-hiány engem se zavart, most kijött úgy a lépés hogy le tudtam lépni 4 napra síelni különösebb mulasztás nélkül, de ez csak pillanatnyi kikapcsolódás. de ezt az elõadásra járás=félsiker dolgot én se értem...Fizika1-bõl egy elõadásra se jártam be, mégis 4-es lettem, mert helyette tételeket dolgoztunk ki haverokkal...de olyan még nem is volt, ahol csak az elõadáson leadott anyagból/jegyzetbõl tanult valaki és átment vizsgán...

most igazából van tárgy, amire érdemes bejárni mert érdekes, de ott sz*r a jegyzet, de 1-2 tanszéknek tipikusan olyan tárgyai vannak, amibõl akár bejársz akár nem: nem úszod meg, hogy ne pörgesd át legalább egyszer a 2*300-600 oldalas könyveket - és akkor van esélyed a 2esre...

villamosságtanból meg le van írva minden szépen a könyvben, tele van segédanyaggal a net, a kötelezõ házit megcsinálva+gyakorlatra bejárva megismered az összes típuspéldát - innentõl kezdve nincs értelme beülni a 400 fõs elõadó x+1. sorába, hogy hátha hallod-látod azt, ahogy az elõadó megoldja 1-az-1-ben ugyanazokat a mintapéldákat, amik a könyvben le vannak vezetve.

mondjuk a VIK-en dékáni rendeletbe van adva most õsztõl, hogy elsõ féléves tárgyakra kötelezõ bejárni - vélhetõen a hallgatói véleményezés kiértékelése után ezt visszavonják, nagyon le fogják húzni az oktatókat a diákok, mert tényleg semmi értelme nincs annak, hogy az 500 fõs elõadóban van, aki a lépcsõn kuporog és se nem lát, mert messze van, se nem hall, de még jegyzetelni sem tud..

(mondjuk a Q-ban jól megcsinálták a hangosítást - végre rájöttek, hogy van térmikrofon is, és fel kell aggatni 1-2-t a katedrához és kész. persze van, aki csakazértsem teszi fel a mikroportot, amikor már a diákok is könyörögnek, mondván, hogy akit érdekel, üljön elõre - aha, csak az elsõ 2 sorban 30 fõ fér a 150-bõl, hátrébb meg semmit nem hallani a motyogásból.)

Oposszum: villanyon 2.03-tól járt az 5*9000 ösztöndíj, infón 2.01-tõl. gyakorlatilag aki bentmaradt, az kapott...

#205
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Én állítom, hogy a BME közlekkarnak egyetlen létjogosultsága van a világon: ha Gyõrben akarsz dolgozni az Audi-nál akkor egy orrhossznyi elõnyöd van a sima gépészhez képest és pont. Ebben kimerült. A tárgyak 70%-a ugyanaz mint a gépészeknek, csak lightosítva, butítva. Mindezek ellenére a számonkérések kb.1000-szer szopatósabbak...kettõpontnullától felfelé már jó eséllyel van ösztöndíjad! Szerinted? Az egy betegség, ami a "J" épületben folyik...

Nem hallomásokból dolgozom, én gépész vagyok...2-3 spanom közlekes...

Amúgy BME gépészrõl is mondják,hogy hûûûû, meg haaaaa...
Elsõ félévben kell résen lenni, beleszokni a dolgokba, utána megy mint a karikacsapás.
Full átlag képességû gyerek vagyok mégse szakadok bele...

#206
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
hát megjelölöm,de nem biztos,hogy lesz annyi pontom oda,ha emelnek majd rajta.holnap tudom meg milyenek lettek az elõre hozott érettségijeim,az angol az egész jó,amit magamnak tudtam pontozni eddig 85%,a fizika már annyira nem,60-70% között valahol,szóbelire majd nagyon rá kell gyúrni

#207
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
gyere bme gépészre :D

amúgy dave dettó, bár már fel se tûnik. speciel nem volt durva ez az õsziszünet hiány. mondjuk az érdekes, hogy mindig azt hallottam, hogy elõadásra járni félsiker, erre a kb 8 tárgyból jó ha egynek az elõadására érdemes beülni...

na a hangosítás meg a másik. 600fõ mellett motyogni a tábla elõtt tényleg szuperhatékony.

#208
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
igen hernádnémeti nincs annyira közel...
meg azt látom, hogy ebben a félévben 1 tanáromon látom azt, hogy érdekessé akarja tenni a tantárgyát, a többiek csak ledarálják, jó esetben mikrofont használnak, rossz esetben nem... mondjuk az itt megszerzett tudás 20%át fogjuk kb használni majd.. nem rossz arány :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#209
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
Dave,milyen szakra jársz?

Szilárd,igazából nekem Gyõr már elég messze lenne,Pest kicsit vállalhatóbb még.Mostanában gondolkodtam el ezen a közlekedés mérnöki dolgon,eléggé érdekel a dolog,vagy marad a gépészmérnök,ami azért csak általánosabb szak.Azt gondoltam,hogy a Zrínyin a civil szak se kimondottan civil,de még vállalható lenne szerintem az is

#210
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
BME: 4 napos hosszúhétvége=végig háziírás, majd 75%-ot visszadobtak...õsziszünet nincs, helyette csak 2 ZH van...az összes hétvégénk (péntek-vasárnap) tanulással/jegyzetírással megy el, és még így is örülünk, ha meglesznek egyáltalán az aláírások.

és ezzel nem csak én vagyok így, hanem az évfolyam nagyon nagy része...az elõadók többségénél nem lehet használható jegyzetet készíteni, a mostani 6 tárgyból meg 4-hez nincsen se jegyzet, se TK - ami van, azt is felsõbbévesek csinálták és tették publikussá ftp-n...ja, hogy az a 800 oldalas könyv meg az 1300 oldalas fizikakönyv A jegyzet? meg az a használhatatlan powerpoint, amiben 50 diából 25 a tanszéki labor meg az elõadó önfényzése, 15 csak egy darab -elõadó által érdekesnek tartott- kép, és van 10 darab ábra ezen kívül, összevissza jelöléssel? vagy az elõadó által 15 éve, kézzel írt írásvetítõ fóliára összezsúfolt valami 85 oldalban, és csak a számonkérésre felkészítõ kérdések 2x ennyit tesznek ki?

és persze tudni kellene, kollegák, tudni kellene...és nem arról van szó, hogy szétbulizzuk az agyunkat meg nem böngésszük végig a könyvtárban a könyveket meg szánunk rá idõt...

tökjó hogy új felsõoktatási törvény meg stb, de könyörgöm nézzünk már körül, hogy a leadott és a számonkért anyag mennyisége/minõsége mennyire nem áll egálban a BME legtöbb karján...a hallgatói véleményezést meg persze kb lesz*rják..

#211
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Zrinyin a közlekedés mérnöki, az gondolom katonai ellátásról szól. idén van had és bt.-sként logisztikánk és minden órát más tanár tart, de lényegében mindegyik a katonai szállítmányozásról szól, meg ellátásról. Mondjuk engem nem érdekel, engem biz tech mûszaki logisztika érdekelne..

#212
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
egyik ismerõsöm azt mondta a szakirányról: "a kötelezõ tárgyak legyenek meg, a szakirányosok majd javítják az ösztöndíjindexet"
szállítmányozási földrajzból ha megírod a zh-t, akkor 1-gyel jobb jegyet kapsz, ha van könyved, még eggyel jobbat, ha van világatlaszod.
az egyik ismerõsömnek mindig 2,0 alatt volt bõven az ösztöndíj indexe ellátási láncokból 90%-os zh-t írt, csoportban a legrosszabbak között.
a logisztika szakirány amúgy nagyon laza...
az összes olyan tantárgyam, amit logisztikai tanszékes tanárok tartottak 5ös lett (közlekedésgazdaságtan 1-2, logisztika 1-2)
amúgy sze-s vagy?
mi a polgári neved?
sokan azért mentek a mi évfolyamunkon log. szakirányra, mert a vasutat nem szeretik, a buszok nem érdekli õket, így marad a log, de jövõre ha jól tudom indul egy 4. szakirány is.
de be fogsz férni, nálunk is még maradt vagy 10 szabad hely szakirányon. :)
de attól még biztosan nagyon jó szakembereket végeznek, és az audiban biztosan el lehet helyezkedni középvezetõként (majd magasabb pozícióban):)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#213
Tsipet

Tsipet

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

gyere gyõrbe közlekmérnöknek.
annyira nem para és a vizsgaidõszak is laza, ha odafigyelsz zh-kon. :)
jó van 1-2 tanár, aki feldobósan javít állítólag, nekem azok a tárgyaim elsõre meglettek igaz tanultam rájuk. :)
a logisztika szakirány egy vicc.. de tényleg
a vasúti és a személyszállítási már tanulósabb, de vállalható..
(vasútit tapasztalatból mondom.:))


Terveztem, hogy tavasszal majd logisztika szakirányra jelentkezem, de ezen most kicsit meglepõdtem. Mondjuk feltûnt, hogy minden második ember az évfolyamból erre jelentkezne. Érdekelne, hogy mit gondolsz róla.
Ha nem publikus akkor akár jöhet privátban is.

#214
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

zrínyi közlekedésmérnök karára jár valaki?esetleg tapasztalatról be tudna számolni?

gyere gyõrbe közlekmérnöknek.
annyira nem para és a vizsgaidõszak is laza, ha odafigyelsz zh-kon. :)
jó van 1-2 tanár, aki feldobósan javít állítólag, nekem azok a tárgyaim elsõre meglettek igaz tanultam rájuk. :)
a logisztika szakirány egy vicc.. de tényleg
a vasúti és a személyszállítási már tanulósabb, de vállalható..
(vasútit tapasztalatból mondom.:))
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#215
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

zrínyi közlekedésmérnök karára jár valaki?esetleg tapasztalatról be tudna számolni?


Volt egy ismerõsöm ott, mostani csoporttársam. De átjött Had- és Biz.tech.-re.

A baj, hogy am a ZMNE-n meg fog szûnni a civil képzés valószínûleg, szóval köv. szeptembertõl lehet, hogy már nem vesznek fel civileket.

#216
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 hozzászólás
Egy remek blog olyanoknak, akiknek kicsi gyermeke van! Különösen azoknak ajánlom, akiknek hamarosan elsõbe megy a csemetéjük, vagy már elsõs. A Nõk Lapjában is jelent meg egy elismerõ cikk a blogról, érdemes beleolvasni.

A tanító néni jegyzetei
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte

#217
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
zrínyi közlekedésmérnök karára jár valaki?esetleg tapasztalatról be tudna számolni?

#218
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a bizottságban van minden tárgyhoz egy szaktanár, amibõl ott szóbeliztetnek. megvan az idõpontod, bemész, húzol tételt, kidolgozod, felelsz...nálunk külön volt tárgyanként, a magyar+töri volt csak egyben, abból sokan voltunk...

nálunk a para az volt, hogy az érettségi bizottság elnöke fizika-matek szakos, de érdekelte az irodalom és a történelem is, +angolul és németül is folyékonyan beszélt - szóval kb mindenbe beleszólt..én ott csesztem el az angol szóbelit, hogy kamuztam (ahogy nyelvizsgán is kell), hogy már sokfelé jártam a világban stbstb - tök jól ment, amíg a bizottság elnöke nem akart velem beszélgetni Párizsról, ahol az életben nem voltam még, ellenben neki a kedvenc városa...:D..magyarból szintén kamuztam mindenfélét a versrõl, aztán amikor a "hamuszín egek német föld felett" vagy valami ilyesmi verssorról a krematóriumra meg Auschwitzre asszociáltam, akkor úgy meghûlt a bizottságban a vér - végülis csak 3 évszázaddal elõbb voltunk...:D

elméleti villamosságtanhoz ért itt valaki? simán menne a fúrié meg a láplász meg ilyen dolgok, azzal nincs gond - csak a gerjesztõjelem matematikai alakját nem tudom meghatározni (ez másnak se nagyon megy), és így nincs meg az, amivel dolgozni kellene:D

#219
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Már megyeget az ábris:D Csak elmaradt a gyakorlat, az elmélet tanár meg nem tud tanítani és nem értettem.De mostmár ok.
Köszi a kérdést:D
"Ride today, heal tomorrow"

#220
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
manston egyébként megy már az ábgeo? mit nem tudtál a múltkor?