Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Please log in to reply
1470 replies to this topic

#181
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Ha már a vizsga a téma. Vizsgákra ünneplõbe kell menni vagy nem? (Elsõs vagyok :D)
Meg igazából azt se tudom, hogy ez az aláírás beírás az indexbe hogy történik. Ki kell kérni és akkor minden tanárhoz oda kell vinni?
"Ride today, heal tomorrow"

#182
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
nálunk 1500 a pót, 1000 ha nem jelensz meg a vizsgán

#183
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

de legalább ki kell fizetni a 3000 forintot (vagy a pótpót miatt, vagy ha nem megyek el akkor amiatt) az amúgy is fizetendõ 6000 forint mellé....

elég drága sulitok van.
nekünk a harmadik vizsga 1000, vizsga távolmaradás 3000.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#184
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
a BME Fizika Tanszékének a jó qrva anyját...

egész félévben csesztek minket rendesen tájékoztatni, weblap hirdetõtábla akármi nincs (amire hivatkoznak weblap az 2007 õszén lett utoljára frissítve, nagyon nem aktuális infókat tartalmaz), a pótlási héten pótzh elõtt 12 órával tudjuk meg hogy hogy is lesznek a pótlások...sokan elcsesztük, holnap aláíráspótló - délig lehetett jelentkezni, de délután 2kor kiderül, hogy a jelentkezettek fele tök feleslegesen megy el mert rosszul mondták el a dolgokat megtekintésen és még ha sikeres dolgozatot is ír, akkor sincs aláírása. de legalább ki kell fizetni a 3000 forintot (vagy a pótpót miatt, vagy ha nem megyek el akkor amiatt) az amúgy is fizetendõ 6000 forint mellé....

#185
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 posts

a sürgõsség apropója, hogy most jött neptunban a levél, hogy elõrehozták a leadási határidõt most vasárnapra. és mégsem elég email hanem papíron, ami így gondolom akkor legkésõbb péntek.
apró részletkérdés, hogy én péntek és szombat délután fogom egyáltalán meghallgatni a "tárgyat"... ezek nem normálisak :D


Keresd meg az illetekest levelben, hogy mi a helyzet. Tanszek, akarmi... Esetleg Neptunban irj valaszt annak aki kuldte ezt a levelet.

#186
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
dede, gpk gépész gólya. :)
mondjuk 2x5 óráért egy hétvége alatt 2 kredit elég jóság. :D

#187
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
stp1, csak nem BME? haverom is most fogja meghallgatni a tárgyat, szerintem egy kurzusra járhattok.:D

#188
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
a sürgõsség apropója, hogy most jött neptunban a levél, hogy elõrehozták a leadási határidõt most vasárnapra. és mégsem elég email hanem papíron, ami így gondolom akkor legkésõbb péntek.
apró részletkérdés, hogy én péntek és szombat délután fogom egyáltalán meghallgatni a "tárgyat"... ezek nem normálisak :D

#189
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,323 posts
Ha én azt most leírnám...
az kibaszná a biztosítékot :D
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#190
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
nincs valakinek véletlenül konfliktus kezelés esszéje? :o

#191
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

Gyere a Bánkira és itt legalább látni fogsz gyakorlatot.


Nha jó, ezzel vitatkoznék.. :D Mármint nem azzal, hogy nem fog látni gyakorlatot, DE a Bánkival az a baj, hogy jelenlegi rendszerekre képzi inkább a 'fenntartókat' és kevés ambíciót nyújt ahhoz, hogy aztán kutató lehessen valaki és valljuk be, a rendszer fenntartásához nem kell feltétlen diploma, az kell inkább, hogy az emberek gondolkodjanak és merjenek újítani, különben megállna a világ...

Azt gondoltam,hogy a Zrínyin a civil szak se kimondottan civil,de még vállalható lenne szerintem az is


A ZMNE civil, az egy baromi jól összehangolt szak szerintem. Pont annyi 'katonáskodás' van benne, ami vállalható. De egyébként is, kell az, ettõl elsz valamilyen szinten egyedi és még civilként is mehetsz pl honvédség vagy magyar rendfenntartó erõ legtöbbjéhez, a nemzetvédelmi hivatalokról ne is beszéljünk (van 5 is)... Ahova tény, hogy kurvanehéz bekerülni, meg a C típusú kockázati tényezõ felmérés, nem hip-hop van kész (hanem ~6 hónap + elbírálási idõk + stb, meg lehallgatnak, meg megfigyeltetnek titkosszolgálattal, meg hasonlók).

A Zrínyi civil képzés (HAd- és Biz.tech. mérnöki mindenképpen), baromi jól lett összerakva szerintem és vállalható azzal az 1-2 tárgyal , ami sokat nem ér (mint pl szociológia, filozófia, stb).. Csak kár, hogy kifutunk jelenlegi civilek onnan a képzésbõl és egyelõre nem lesz újabb, akit felvesznek, sõt lehet MSc-nk se lesz Zrínyin... ^^

#192
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
a választások elõtt kb. félévvel mindenki kap egy papírt, amiben kijelentheted, h melyik kisebbséghez tartozol, ezt természetesen nem ellenõrzi senki. Gondolom ez alapján írhatod be a felvételi lapodra is, h román vagy. Ha jól csinálod ebbõl jól meg lehet élni, keress rá, h etnobiznisz. Vagy nézd meg ezt: Index - Videó - Megjöttek a portugálok!
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#193
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Igen, viszont ahol regisztráltatod oda meg kell.
Szerintem.


A kisebbségi választásokról találtam néhány infót. Ott olyan kisebbséghez tartozol, amilyenhez tartozónak vallod magad (és annak a kisebbségnek szerepelnie kell a törvényben elismert kisebbségek között), egyszerûen csak kérned kell a névjegyzékbe való felvételedet. Gondolom ez így mûködik minden szinten Magyarországon.


A sebesség mindent megold.

 


#194
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,353 posts

Valamikor már olvastam errõl. Ha jól emlékszem, nem kell róla semmilyen papír csak regisztráltatnod kell magad kisebbségiként.

Igen, viszont ahol regisztráltatod oda meg kell.
Szerintem.

#195
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Valamikor már olvastam errõl. Ha jól emlékszem, nem kell róla semmilyen papír csak regisztráltatnod kell magad kisebbségiként.


A sebesség mindent megold.

 


#196
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
mai unalmas perceimben gondolkoztam el ezen:vajon mivel kell/lehet igazolni,hogy kisebbséghez tartozok?:Dmost megér nekem ennyi pár pont,hogy azt mondom pl svéd vagyok

#197
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Papirt kaptál mûanyag helyet szerintem minõségi csere volt;)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#198
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts
Tegnap átvettem a diplomám. A diákom meg lejárt.
Az örömbe üröm is vegyül. :D
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#199
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts

Pesti és miskolci gépészt azért ne nagyon emlegessük egy lapon...nem sok közük van egymáshoz... :)


ez van helyben is:)

közlekedési folyamatok és jármûtechnikán belül van légi

#200
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,603 posts
bme-n van légi szakirány? az nem csak nyíregyházán?
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)