Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#5681
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
nekem mondod?tudod,mekkora sipítás volt,amiért a markolatok színe nem passzolt a nyergek színéhez a kétülésesen?:)

#5682
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

a srác már 2 kormányt Ltört,de mégis ilyet vesz,mert ez a szín tetszik neki,és megy a telójához:P


ez oylan csajos.
a nõk vesznek pl. autót szín alapján

#5683
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Napalm z1-el milyen biciklinek számít?:)
És azért rossz,mert nem yo.Mert a kcsapijuk kikotyogósodik (nálam biztosan) a kormányuk ropis (barátomnál) a pedáljukról nem tok semmit:) Jahh,igen,a fékkaruk viszont FINOM darab,azt szeressem.Még talán a stucnijaikról kéne nyilatkoznom,de azokról megint nem tok semmit.
de kinek mi? a srác már 2 kormányt Ltört,de mégis ilyet vesz,mert ez a szín tetszik neki,és megy a telójához:P és,persze lehet,más márkák is ugyanúgy meghalnának a keze alatt:D

#5684
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Funn-ról annyit, hogy állva pont jó, és nem ûlõs biciklikre szokták rakni. Miért is rosz? vmi tapasztalat, hallotam, hogy...
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#5685
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
csupan esztetika az, hogy nem mindent a villanyakkal es stucnivel emeleunk.

hajlitott/emelt kormany nem lehet olyan keskeny, mint egy egyenes ezert nem megszokott a hajlitott cc-n.
en mondjuk nemtom magam hova kategorizalni, de az idonkenti agresszivitasert jol jon a szelesebb kormany.
az egyenessel is jol meg voltam csaka aztan atszoktam a roxx fr girbe gurba kormanyara.
es azota semmi se jo csak az! ;-)

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#5686
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
ohh:) sebaj,majd küldök akkora méretû képet,h MINDEN szõrszál kivehetõ lesz rajta:D
szóval az eredetihez még annyit; a FUNN kormányokkal nem is az a bajom,h csúnyák és rosszak,hanem h vmi olyan hüjje szögben kell õket fogni a hajlításuk miatt,h megfájdul tõlük 1 idõ után a csuklóm

#5687
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem birtam kivenni a kép méretébõl adódóan, hogy kinek a hátsó fertálya van a képen. A kettõtök közül rólad képzeltem el könnyebben, hogy ilyen perverziv.

de ez már nagyon :offtopic:
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5688
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Hihi...Gondolod,annyira szõrös Lorka lába,és annyira sima az enyém?:D Szal az az én popsim alatt figyel,de örülök,h tetszik ;) Izé. De két irányba is vannak hajlítva ezek a cuccok, felfelé,mert az fríí,és feléd,h kicsit C betûre hasonlítsanak,h minél kényelmesebben lehessen õket fogni

#5689
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Nem. Hajlítottat akartam írni. Miért, az nem az? Mint pl, ami az avatarodban figyel Lorka popója alatt, az nincs hajlítva?

A markolásznivalóról valami más jut eszembe... :flirt:
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5690
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
hajlított helyett emeltet akartál írni,nem?:) a hajlításnak az lenne az értelme,h a számodra megfelelõ szögben markolászd a markolnivalót

#5691
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Errõl már volt szó. Tulajdonképpen semmilyen elõnye nincs a hajlított kormánynak az egyenessel szemben, de elfogadott lett, hogy a CC-re egyenes, a "keményebb" igénybevételre hajlított való. Puszta design elem. Annak ellenére, hogy nem szeretem az egyeneseket, nálam a Syntace kormány/stucni a nyerõ.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5692
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
fokozzuk tovább;minek ilyen emelõs kormány,amikor stucnival/villanyak meghagyással is legalább uilyen 1szerûen elérhetõ az a plusz 1-2 centi emelés?!?

#5693
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
no igen!

szeretjuk is azt aki tud jo kormanyt csinalni. :-)

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#5694
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
vagy mi lenne, ha csak megtanulnának jó hajlitott kormányt csinálni hegesztés _nélkül_ ??

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#5695
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az sem lenne sokkal jobb de legalabb mar aranyaiban az erokar sokat javulna.

ket megoldas van:
1 megtanulnak jol hegeszteni, es akkor azt csinalnak amit akarnak szinte
2 ha mar enm tudnak hegeszteni akkor tervezzenek olyan cumot amiben lekerulik ezt a gyengeseget.
pl egyenes felso resz rahegesztett also emelessel

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#5696
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Nem tudom, hogy milyenek a funn kormányok, én egyenest használok... A véleményem tisztán elméleti volt.
Egyébként természetes, hogy mindig ott törik, de úgy legalább egy kicsi esélye lenne a rugalmas alakváltozásra... Így semmi.
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#5697
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mint a funn kormányoknál? :)
mellesleg szvsz meg akkor is pont a heggesztés szélén törne el, ha épp arra támadna kedve. akárhová is teszed a merevítést.

#5698
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Nézem-nézem ezt a képet, és egyre erõsödik bennem az érzés, hogy ez a konstrukció szar. Rossz helyen van a hegesztett merevítés, így a hegesztés feletti szakaszban (ahol el is tört) jelentõs feszültségek ébrednek és hajlani akar. Azt meg ugye nem nagyon tud... Szal reccs.
Lehet hogy hülyeség, de én feljebb tenném azt a merevítést, majdnem úgy, hogy egyvonalban legyen a kormánnyal.
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#5699
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Uhhh... Na ez az, amit sosem szeretnék átélni.
Mondjuk azt én sem állítottam, hogy a B+ az egy zúzásra termett márka volna. Még akkor sem, ha ráírják, hogy DOWNHILL. :-) Az az ösztelós Tesco bájkokon is rajta vagyon... :-)
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#5700
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szerencsére megúszta pár horzsolással, de bele se merek gondolni mi van ha ugy esik hogy a hegyes kormánydarab......
http://img106.exs.cx...50/barcrack.jpg

szvsz inkább ne...