Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#5241
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
sztem kcs az egyetlen, amiben jobb a kónuszos megoldás...
nekem eddig hibátlan.
fõleg amekkora rüszmeteg nagy golyók vannak benne...
hibátlan termék.

#5242
rott3n

rott3n

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
nemtom engem vhogy az iparis kcs nem is vonz :) fsa uf-em vanik es tokkkeletes :D

Mosolyogj a vilagra es a vilag visszamosolyog rad :w_morde:


#5243
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
lol
bírom ezt
csak mert iparis semmivel nem jobb
nem acél, nem ilyen nagy golyók vannak benne, stb stb
bmx-es cuccmák.

nemértem az emberi logikát, miért kell ezért káromkodni is.
más kcs

#5244
MitzkeY

MitzkeY

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 415 hozzászólás
6.5?!?!?!?! elmennek (cenzúrázva thez által ;))... akkor már nem sokkal drágább ebike-on a Pig DH Pro... vagy bikediszkont The pig...

van a Bike+-nak valami jobb kcsapágya, ha jól tudom, az érdekelne... tudtok valamit róla?

ja, és azért írtam azt, hogy elsõ kerék, mert nem akartam célozgatni, hoyg teló mert fingom sincs (volt), hogy mi a gáz :D

Kössz. :)

#5245
rott3n

rott3n

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
egesz jol tippeltem =)

Mosolyogj a vilagra es a vilag visszamosolyog rad :w_morde:


#5246
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
fsa the pig ~6.5e

#5247
rott3n

rott3n

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
1. Jol mondod, valszeg a bowdenhaz csere megoldja a dolgot. (gondolom nyulos is lett a fekerzes.)

2. ezt itt nem igazan ertem de gondolom, kotyog a telo/kormicsapi es nem az elso kerekrol van szo. :) Lehet, h csak be kell loni a kormicsapit. Az meg hogy Sherman a telo 1 jo firkalas utan semmit nem jelent szerintem. Amit irtal kormicsapit sztem min 7 rugesz korul van, de inkabb passzolom. Bemesz 1 botba es megkerded, hogy mennyiert hoznak.

Mosolyogj a vilagra es a vilag visszamosolyog rad :w_morde:


#5248
MitzkeY

MitzkeY

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 415 hozzászólás
Hello!

Légyszi segítsetek: 1 hete estem egy olyat, hogy az elsõ összevissza tekeredett. Átütõs Sherman-em van, Avid BB7 203-assal. Ma végre eltudtam menni tekerni egy, de annyira lehangolt, hogy inkább hazamentem... 3 pericg ha kinnt voltam... következõ a "diagnózis":
1., fék iszonyat szarul fog (az esés elõtt bármilyen sebességrõl blokkolt, most pedig 15-20-ról is van fékút, elõtte pedig rögtön megállás volt... észrevettem, hogy a bowdenház a fékkarnál kicsit begyûrõdött... MI EZZEL A BAJ? bowdenház csere megoldja a gondot

2., Kotyog az elsõ... eddig is kotyogott az igaz minimálisan, de zavar... Egy alap, szar Ritchey kcsapágy van, leszeretném cserélni egy FSA The Pig-re. MENNYIBE KERÜL, mert nem találtam árat sehol? A kotyogás nem hiszem, hogy a teló miatt van, mert Sherman. én a kormánycsapágy rossz összerakására tippelek, de most már egy újba beruházok, persze a pig árától függ.

Kössz.

#5249
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
kék szinû zsírt apám hozott anno a melóhelyérõl.
ott a kék zsírt buszok csapágyaiba pumpálták a kerékhez.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#5250
Cingár

Cingár

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás

ezért baromira nem fognak szeretni a kedves moderátorok ;)

edit: módosítani, pedig nemér.. az súlyosbítást von maga után.. :D


4 hét akasztás magánzárkában?? :D
"Interperszonális relációban kollokválni" - Déri János

#5251
benedekco

benedekco

    vendég

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás
nemtom, hoyg a kékszínû zsírok általában mire vannak, de erre az van írva, hogy fémnemesítõt tartalmaz... gondoltam jó lesz oda, amúgy nagyobb darab golyós csapágyokba is használtunk már ilyet :) a golyó már egy kicsi bekockúlt, alig forgott de ez megoldotta a problémát... suhant utána mint az állat, igaz, hogy fûtött, meg hangos volt :)
nekem csak jó tapasztalataim vannak ezzel a zsírral...
Mé há nem?

#5252
Cingár

Cingár

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
izé...jajj....mán módosítottam, de hiába. mi is jár ezért? két hét akasztás, vagy ilyesmi?
"Interperszonális relációban kollokválni" - Déri János

#5253
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

lusta voltam keresni....


ezért baromira nem fognak szeretni a kedves moderátorok ;)

edit: módosítani, pedig nemér.. az súlyosbítást von maga után.. :D
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#5254
Cingár

Cingár

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
értem, köszi. elfelejtettem, hogy lehetne keresni....
"Interperszonális relációban kollokválni" - Déri János

#5255
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
szerintem azok inkább ide. ;)
http://forum.bikemag...
(milyen vicesek ezek a majdnem egyforma nevû topicok :D)

amúgy különbözõ emberek vagyunk, különbözõek az igényeink, "méreteink".
gondolom Spálya eazért mondta ezt a szubjektív véleményt, mert õ azt szokta meg, azt találja kényelmesebbnek.
elvileg az a jó kormány, amit ~vállszéles fogásban fogsz, szerintem.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#5256
Cingár

Cingár

    vendég

  • fórumtag
  • 100 hozzászólás
kormánnyal kapcsolatos izék is jöhetnek ide? no mindegy, ha off, akkor bocs.

szal azt nem értettem sosem, amivel pl. az uccsó számban is találkoztam Spálya tollából, hogy a 68cm-es Truva Hussefelt kormánybõl õ levágna 1-1 cm a végébõl, mert úgy lenne igazán jó. na de kérdem én: miért is?
azt ugye mindenki tudja, hogy mi a széles és hosszú kormány elõny-hátrány, mikor mit célszerû beépíteni, de 1-1 cm-rel minek sz*rozni? nekem a 73,5cm-s RooX-om, van, és esküszöm néha keskenynek találom. jó, mondjuk magas hulaj nagy paraszt vagyok, aztán ha ezt megfogom rendesen, akkor nekem az a vállszélesség.
szóval azt az 1-1 cmes kurtítást nagyon nem értem, hiszen azon még "fogástartományon" belül van. vagy mi....

#5257
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
A kék színû zsírok nem inkább fém mûanyag kapcsolathoz vannak?
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#5258
benedekco

benedekco

    vendég

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás
oksa... Én is kb erre gondoltam :)
Én metabondot szoktam használni (hightech zsír, kék szín), tapasztalatok?
Mé há nem?

#5259
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Berakás elõtt illik a csapágyat a csapágyházba/csészébe illesztés elõtt finom zsírral átkenni. Már a védelme miatt. Valami nagynyomásállóságú tápos zsírt, pl Sonax-ot. Magyarul kábé az egész ipari csapágygyûrût szépen megfogod a kezedben, s egy vékony filmmel bevonod. Ettõl nem fog finomabban futni, de jobban fog illeszkedni, s egy kis szennyezõdés/nedvesség elleni védelmet ad neki. Nem beszélve a fémek összesülésérõl és korróziójáról. (de lehetõleg a csapágyat ne pattintsd szét! ;) )

#5260
benedekco

benedekco

    vendég

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás
vettem 1 FSA Orbit XL II-t és az volna a kérdésem, hogy ezt be kell-e zsírozni, mert ugye ipari csapágyak vannak benne, de attól még lehet kell neki vhova... ha kell akkor mit zsírozzak?
Mé há nem?